Jump to content

НАРОДЊАЦИ


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Cuo na radiu neka izvodi uzivo..na prvu sam tripovao dae u originalu JuVe i da peva Dragana/Semsa/eventualno Hanka...ali kara banana...kako god - dobar sentis

 

Kolko istrumenata se cue, ko da ga prati neki indiski djez bend...klasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo je vaše mišljenje o Nedeljku Bajiću Baji?

Za mene je on najjači new school narodnjak bez premca, sudeći po nekoliko pesama koje sam čuo iz zrele faze karijere (oprostićemo mu Mini suknju, jbga trebalo je vremena da dostigne zen fazu i otvaranje svih čakri) i to iz nekoliko razloga. Prvo, nikad nije bio na grandu niti imao ikakve veze sa tom boranijom - što će reći jedan neviđen dingospo i liga za sebe, drugo, totalno je proggy sa orkestracijama kompozicija - što će reći il je neki anonimni Grk radio prekovremeno pa gospodin Baja kupovao samo najjače aranžmane ili se neko jako potrudio oko njega - u svakom slučaju novije pesme su mu za 2 klase iznad banalne konkurencije, treće - jednostavno poseravanje po svim Panonskim govnarima i Sergejima Ćetkovićima ovog sveta kad je u pitanju respekt za nježniji pol i jedna dostojanstvena a iskonska emocija, to su neke Jesenjinovske visine, Baja prevazilazi puku patetiku pop senzibiliteta, četvrto - samo velika gospoda poput gosn Baje iznajmljuju Narodno pozorište za snimanje spota sa sve simfonijskim orkestrom i pratećim vokalima, jednom rečju klasa, peto - nisam nikad čuo nikakav loš trač ili priču o njemu (mada nije kao da sam tražio, ne bih da kvarim svoj utisak o ovom velikanu, nemojte mi to raditi).

Dakle, u pitanju je neopevana veličina, heroj narodne lirike vindzorskih manira, mogu da ga zamislim kako na nekom salašu gaji lipicanere, pije najbolji bordeaux i mrče samo visokoporcentnu kolumbijsku kokaniđu, dok ljubi ruke komšijskim damama i gladi samojeda. Jedna masivno underrated gromada, biće nam žao kad ga ne bude jednom bilo ali ostaće njegove prelepe kompozicije kao spomenici ljubavi, gospoštini i životnoj filozofiji lordova. Baja je King crimson narodnog melosa.

Zapisano je u vremenu.

Edited by Haos sam ja
  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...