Jump to content

Artur Sopenhauer


Recommended Posts

Hm, da, to se definitivno moze reci za Nicea. Ne kazem da on nije bio ingeniozni filozof, ali ipak, dosta je pljuvao po Isusu pa se ljudi (citaj blekeri) strasno loze na to... Kada covek malo duhovno evoluira laugh.gif , uvidi da se tu Nice dosta zajebo, sad necu dalje o tome, da ne ode tema u tri lepe... icon_smile.gif

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif

momci, momci...

lik i delo nekog filozofa se ne mogu ocenjivati prema tome da li oni odgovaraju grupi kakvih crnomudih blekera, kao sto se, uostalom, ne mogu ocenjivati ni prema "fazi individualnog lozenja" koju je, kako vidim, Varg uspesno prevladao.

crnomudi blekeri.. icon_smile.gificon_smile.gif

 

edit..nisam ni ocekivao da shvatite.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve su to glupe fore i kvazi inteligentne misli..ti filozofi nisu nista pametno uradili u svom zivotu sem sto su lupali gluposti. icon_smile.gif

Lupali gluposti, aj svega kako ti, filozofija je ta koja gura ostale nauke na dublje razmisljanje. Inace svako od nas je filozof. To upamti

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

SA ovim se slazem osim da je svako od nas filozof.Ustvari jeste ali neki sa veoma malom uspesnoscu.U nekim stvarima jednostavno nema filozofije....npr mokriti na spomenike iz starog veka(prim.ur.seljacine glupe,jel tako pisaju i na krevet pokojne babe)....never mind.Upravu si ali za individualne filozofe ... e tu vec....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Jeste, ali licemerje i dalje ostaje!

 

sve ono shto ste pisali o njegovom mishljenju o zenama je prouzrokovano time shto ga je majka zapostavljala u detinjstvu. NAime bila je "umetnica" i bio joj je bitniji posao od deteta.. bila je kao shirokoumnog pogleda...

 

btw kako bi ste prokomentarisali njegov predlog na unishtavanje ljutskog roda. Rech je o neimanju seksualnog odnosa, a ne masovnog samoubistva kako neki misle... pokushacu da citiram:

 

"Zastupajmo svi jednu vrlinu-postanimo svi chedni kao monasi i nestace ceo svet"

dovoljno je da nestane subjekat(ono shto ima svest) i nestace i ceo svet...

 

@ SHABANCINA JEE!

 

nisu svi filozofi samo ako imaju svoju filozofiju... vecina voli da ne razmishlja i da klima glavom na sve shto im se kaze (od strane nauchnika i religije)... da, svako funkcionishe prateci svoju zivotnu filozofiju, ali ne pitaju se svi, nisu svi skeptichni, ne bave se svi nekim vishim pitanjima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Hegel je grandiozno tupav,a Šopenhauer je genije???Neka hvala.

 

Šopenhauer,čija je kompletna filozofija zasnovana na njegovim paranojama,shizofrenijama i sličnim PATOLOŠKIM fiksacijama.Nekako mi ne ide da vjerujem u tu priču.

 

Znate ono,ajde da odem do bordela ,pokupim sifilis,a onda u halucinacijama stvaram umjetnička djela i saznajem božansku istinu.Nije nego.I što je najgore,nijedno čestito i psihološki stabilno živo biće nije postalo filozof iracionalizma.

 

Ne zove se to džaba malograđanska filozofija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Da,ali oni su bili ludi jer nisu išli da oru zemlju nego su gledali u zvijezde i padali u bunare.

 

A Kirkegor je bukvalno živio sa poremećenim ocem religijskim fanatikom.

 

To nije isto.Jedno je odbijati rad,drugo je živjeti u nefunkcionalnoj porodici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,ali oni su bili ludi jer nisu išli da oru zemlju nego su gledali u zvijezde i padali u bunare.

 

A Kirkegor je bukvalno živio sa poremećenim ocem religijskim fanatikom.

 

To nije isto.Jedno je odbijati rad,drugo je živjeti u nefunkcionalnoj porodici.

 

i ako su ziveli u takvim situacijama nuzno su shta, ludi? lol ne mislim tako...

a to da su padali u bunare kaze samo obichan narod...

mislim da, ako je shopenhauer postao besmrtan kao i sokrat, kant, hegel i ostali, samo treba da mu ukazesh malo vishe poshtovanja (shto ne obuhvata prihvatanje njegovih principa, imash svoje mishljenje i to je to, ali ne i da pljujesh choveka... mislim da samo tu nisi u pravu) :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo treba da mu ukazesh malo vishe poshtovanja (shto ne obuhvata prihvatanje njegovih principa, imash svoje mishljenje i to je to, ali ne i da pljujesh choveka...

dobrodosao na ovaj forum (sobu, tacnije receno) gde ljudi masovno ne znaju da postoji razlika izmedju

1) "ukazati postovanje" (nekome, najcesce sagovorniku)

2) prihvatiti njegovo misljenje

 

misle da je to isto, i da ako pokazu tracak postovanja prema nekome, da je to slabost i znak da su porazeni u diskusiji. da li je to do kucnog vaspitanja ili "on-line hrabrosti", ili neceg treceg, to ne znam...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobrodosao na ovaj forum (sobu, tacnije receno) gde ljudi masovno ne znaju da postoji razlika izmedju

1) "ukazati postovanje" (nekome, najcesce sagovorniku)

2) prihvatiti njegovo misljenje

 

misle da je to isto, i da ako pokazu tracak postovanja prema nekome, da je to slabost i znak da su porazeni u diskusiji. da li je to do kucnog vaspitanja ili "on-line hrabrosti", ili neceg treceg, to ne znam...

 

hahahahahaha, e pa ipak ima nekog normalnog na temi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

A gdje sam ja to ''izrazio nepoštovanje'' prema Šopenhaueru?

 

Ja sam rekao da je psihopata,po čemu je to nepoštovanje?

I potpuno sam ozbiljan,ako već čitaš Šopenhauera i Ničea,onda bi trebao da znaš da to nije uvreda.To je za njih dvojicu kompliment,pošto se čitava filozofija zasniva na prerastanju bolesti zvane ljudskost.

 

Drugo,ja sam ovdje reagovao zato što je neko rekao da je Hegelov sistem ''grandiozno tupav'',dok je Šopenhauer genijalan.Dakle,nisam iz čista mira došao i pljuvao po Šopenhaueru,i ''ne ukazujući mu poštovanje''.

 

Zato molim da se prosto ne vade moje riječi iz konteksta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato molim da se prosto ne vade moje riječi iz konteksta.

 

mislim da nije to kompliment, ali kako god kazesh...

a da je stvarno do hegela ne bi prichao o shopenhaueru vishe nego o hegelu...

btw, ne kazu oni da su ljudi psihopate, vec su samo i prosto mizantropi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Jedan tropos je mizantropos.

To je patologija.

 

I ne znam u čemu je stvar,da li ova tema služi da se tapšu po leđima ljubitelji Šopenhauera ili da se malo raspravi o njegovoj filozofiji?Jer to podrazumijeva i kritiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan tropos je mizantropos.

To je patologija.

 

I ne znam u čemu je stvar,da li ova tema služi da se tapšu po leđima ljubitelji Šopenhauera ili da se malo raspravi o njegovoj filozofiji?Jer to podrazumijeva i kritiku.

 

kritiku njegovog mishljenja, a ne njegovog zivota... koga zabole za to, moze se samo reci da je to mozda uticalo na njega (jer nismo bili tamo pa ne mozemo da tvrdimo), ali ne i davati mu razlichite opisne prideve... ako mislish da u nekoj stavki nije upravu reci naravno, i onda sledi debata, a ovako nema poente pljuvati po chovekovom zivotu... makar nije ziveo u buretu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

možda je trebao da živi u buretu,ovako nam je samo sasuo svoju buržujsku bolest u facu.

 

Znamo ko je rodonačelnik iracionalizma u filozofiji-Kirkegor,a u kakvoj je on porodici živio?Otac je prorekao da će sva njegova djeca umrijeti prije 33. godine života.I to im je ponavljao svaki dan.

I svi su pomrli prije 33. tako da je i sam filozof mislio da će ga snaći ista sudbina.

Dakle 33 godine živio je u uvjerenju da će umrijeti.Zdravlje.

 

To je stavka.A kakav je život imao Šopenhauer?Napisao je :Srećan život je nemoguć,zato ovaj život treba proživjeti herojski.

A kako ga je on proživio?Izležavajući se,pljujući studente koji su išli na predavanje kod Hegela,i bacao zlatnike na vojsku koja je mlatila te studente kad su protestovali oko nečega,pa definisao Čovjeka kao biće koje zna da se bije.

I nije radio jedan dan svoga života,i bio oduševljen smrću sopstvenog oca koji je tražio da preuzme posao,što ovaj naravno nije prihvatio ali mu nisu smetale i očeve zarađene pare.

Pa mu je majka ušla u vezu sa Geteom,a ovaj edipovac je izašao iz kuće i više nikad posjetio majku nije.

Dovoljno stavki za mene.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je stavka.A kakav je život imao Šopenhauer?Napisao je :Srećan život je nemoguć,zato ovaj život treba proživjeti herojski.

A kako ga je on proživio?Izležavajući se,pljujući studente koji su išli na predavanje kod Hegela,i bacao zlatnike na vojsku koja je mlatila te studente kad su protestovali oko nečega,pa definisao Čovjeka kao biće koje zna da se bije.

I nije radio jedan dan svoga života,i bio oduševljen smrću sopstvenog oca koji je tražio da preuzme posao,što ovaj naravno nije prihvatio ali mu nisu smetale i očeve zarađene pare.

Pa mu je majka ušla u vezu sa Geteom,a ovaj edipovac je izašao iz kuće i više nikad posjetio majku nije.

Dovoljno stavki za mene.

 

a ti opet o njegovom zivotu a ne o filozofiji... =( kako god hocesh, samo mene njegova privatna deshavanja ne zanimaju (shto ne znachi da ne utichu na njegovu filozofiju)... posmatram iskljuchivo njegova dala... eto tako, pa ti nastavi da pravish shpanske serije sa zivotima filozofa, mozda i zaradish poneshto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...