Jump to content

Srpski Black Metal Bendovi


Recommended Posts

ako uspes da privolis The Stone ili May Result da sebe stave u istu korpu da tako kazem sa bilo kojim ostalim bendom sa spiska mozda ti i uspe da nesto napravis. Mislim da tu lezi problem, i mislim da je tema potpuno nepotrebna i svaki quote mog posta ili odgovaranje na njega besmisleno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 10 months later...

hmmmm... mislim da bi ljudi dolzili i bez obzira na to shto se razlikuju ideologije bendova... jer niko necje da dodje i da sedi i razmishlja o bendovima, vecj cje da slusha muziku... tako da the stone i hetera mogu da sviraju zajedno... u svakom sluchaju, nemam ja pojma, al mi se svidja ideja, jer volim black... a kod nas ima dobrih bendova, neznam shto mislite da nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice brate, potpuna podrska, krajnje je vreme da se tako nesto uradi

Mada nisam bas optimista da li bi to moglo da zazivi, ali recimo zdrava saradnja medju bendovima bi bila korak napred, i kako si vec spomenuo, namestanje svirki u svojim gradovima. @ svirke mesecno su mozda preveliki zalogaj za pocetak, pogotovo ako se zna, recimo, da je novi sad mrtav vec godinu/dve (ne racunajuci povremene svirke u dvoristu). Svirka/mini fest u mesec dana/dva bi bila sasvim dobra za pocetak..

A sad ostaje da se sakupe ljudi dobre volje koji bi, jel, pomogli ovaj poduhvat, ja sam za, mada ne vidim kako bi ja mogao da pomognem lol

U svakom slucaju respect

Share this post


Link to post
Share on other sites

@_Grotesque_

Svidja mi se ta ideja za regionalnu saradnju bendova, ne znam kako je u juznoj, ali u istocnoj Srbiji je situacija prilicno losa u pogledu svega (bendova, svirki, klubova….) ajd’ sa’cu pogledam tu temu Organizacija pa da vidim sta se tu tacno desava jer postoji mogucnost da se u “mom selu” nesto organizuje u toku leta :)

 

edit: jebaga izgleda da je obrisana ta tema :):zuba:

Edited by José Luis Torrente

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 9 months later...
neko me je na nekom stranom forumu pitao da izlistam neke black metal bendove iz nase zemlje,i prvo sam mislio da cu jedva stici do 10 komada,ali kada se sve stavi na papir,spisak bendova koji aktivno rade,bilo da drze svirke ili snimaju snimke je sledeci:

 

May Result

The Stone

Wolf's Hunger

Posmrtna Liturgija

Angelgoat

Svartgren

Ispovest

Raw Gore

Esgaroth

Interfector

Bethtor

Draconic

Besomar

Zaklan

Mor

Maroth (iako se dogodila ona nesreca,ostavili su trag na domacem tlu)

Veles

Simargal

Hetera

All My Sins

Oksanat

Sangre Eterna

 

malo li je? :)

dopunite ako sam neke slucajno zaboravio,ali mislim da je ovoliki broj bendova koji (ozbiljno) rade cini dobro osnovu za gradjenje jake black metal scene u Srbiji.

Nije lose, ali... Pitanje je da li Esgaroth, Draconic, pa cak i Hetera mogu da se nabroje pod Black Metal bendove.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam cuo,ali dok neko od clanova benda to ne potvrdi,smatracu to samo za glasine.

a drugo,pogledajte datum kada je tema postovana...

25. 5. 2006

tako da...ne trazite dlaku u jajetu,vec slusajte i podrzite ako hocete...ako ne,ima ko hoce.kraj price.Koliko se dobrih bendova formiralo u poslednje 2 godine,taman da popuni ,mesto ovih sto su odjebali blek metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...