Jump to content

R. E. Howard's Connan


Recommended Posts

  • 4 months later...

REHOward je jedan od zacetnika epske fantastike (otac Konana), veliki ljubitelj boksa i vrlo potcenjen pesnik. Iskreno, nikad nisam odlepljivao za njegovim pricama, ali trenutno pisem knjizevnu studiju o njegovoj poeziji (izmedjuostalog) koja treba da izadje u sledecem broju knjizevnog casopisa iz Nisa - Gradina u specijalnom broju posvecenom demonologiji.

 

OK je Howard - nesretnik, bio mnogo depresivan, i nakon smrti njegove majke brzo se ubio. Steta, za zivota, sem najuzeg kruga prijatelja i knjizevnika (Lavrakf,, KESMit, Robert Bloh...) niko ga nije jebao 2%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko citao originalne Howard-ove price o Konanu?

Imam ja na engleskom i volim ih, ako cem oiskreno, mada ne mislim da su vrh literature. Ali volim i gomilu drugog "smeca" tipa Darker Than You Think - Jack Williamsona i sl. Ako te bas interesuje kod nas je svojevremeno Forum objavio seriju pisanih trafika-romana sa originalnim Howard-ovim pricama. MIslim da su naslovnjaci bile ilustracije Frenka Frezete, a prevod i nije bio bas najbolji. No mzoes to potraziti ako te bas interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

REHOward je jedan od zacetnika epske fantastike (otac Konana), veliki ljubitelj boksa i vrlo potcenjen pesnik. Iskreno, nikad nisam odlepljivao za njegovim pricama, ali trenutno pisem knjizevnu studiju o njegovoj poeziji (izmedjuostalog) koja treba da izadje u sledecem broju knjizevnog casopisa iz Nisa  - Gradina u specijalnom broju posvecenom demonologiji.

 

OK je Howard - nesretnik, bio mnogo depresivan, i nakon smrti njegove majke brzo se ubio. Steta, za zivota, sem najuzeg kruga prijatelja i knjizevnika (Lavrakf,, KESMit, Robert Bloh...) niko ga nije jebao 2%.

Opa, pa t isi opasan igrac,. Gradina je imala bas jake tematske brojeve. Pretpostavlajm da si sa Dejom u ekipi u Nisu? Njemu sad valjda izlaze dve knjige koliko znam na slicnu temu (horror i djavo u knjizevnosti)

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 16 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...