Jump to content

Testament


RNA

  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jedinu zamerku ovom legendarnom bendu mogu uputiti upravo njihovom bubnjaru. Mislim da su bubnjevi isuvishe prenaglasheni,tako da rifovi izbijaju u drugi plan. Souls of Black RULES

Čak i ako je to tačno, meni ne smeta. Lui Klemente je bio sjajan bubnjar, pa i nije šteta ako ej amlo pojačan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedinu zamerku ovom legendarnom bendu mogu uputiti upravo njihovom bubnjaru. Mislim da su bubnjevi isuvishe prenaglasheni,tako da rifovi izbijaju u drugi plan. Souls of Black RULES

Čak i ako je to tačno, meni ne smeta. Lui Klemente je bio sjajan bubnjar, pa i nije šteta ako ej amlo pojačan.

 

Cuj, pa i jeste tacno, posebno na drugom i trecem albumu, bubanj udara direktno u glavu (sto nije nimalo lose), ali se rifovi (i Skolnick naravno) sasvim jasno cuju. Meni je zanimljivo kod bubnja kako su postigli da se fus cinela onako cuje - neprestano zvoni kao da je svira sa obe ruke (jebiga nisam bubnjar pa ne znam tacno kako se to zove).

Btw. zao mi je sto bubanj nije tako glasan na 'Low', jer je fenomenalno odsviran i Tempesta je imao odlican stim... ali je pretih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i treba da budu naglasni bubnjevi. Oni vode ritam a ne gitara.... :roll:  

 

BTW, Legions Of The Dead rula biggrin.gif

Misliš na "C.O.T.L.O.D." (Curse Of The Legions Of Death)?

 

Provoke the dead!

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Legions Of The Dead' - 6. na The Gathering... Vjerovatno njihova najbrza (i najpoganija) stvar.

 

Jest bas tako.....to je prvo sto sam cuo od njih....

 

Nabavio cd, i pustio na Random...jebem ti sunac kada sam cuo pesmu odmah sam znao da cu ih zavoleti biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prvi susret sa Testamentom se desio u jednoj prodavnici tehnicke robe gdje je lik testirao liniju pustajuci 'Sins Of Omission'... Ja sam se samo ukocio kad sam cuo tu stvar i otkocio sam se tek kad je zavrsila i tad sam ga pitao koji je to bend ustvari. On tada izvadi zuti disk na kojem je pisalo 'The Best Of Testament'...

Inace, na 'Rock & Alternative' (Viva Plus) se vrti 'Practice What You Preach' spot pa ako imate zivaca gledajte u nedjelju od 21:00 - ja sam taj spot uhvatio u utorak (ponedjeljak - cetvrtak od 22:00 do 23:00 su Rock/Metal spotovi).

Btw. posto vidim da ima dosta ljudi koji su slusali 'First Strike..." da pitam: kako vam se dopadaju zadnje dvije stvari (Steve Souza)? Meni su u pocetku bile smijesne zbog vokala, ali sad su mi skroz gotivne, posebno 'Alone In The Dark', gdje Souza ima bas neki pseudo horor feeling...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw. posto vidim da ima dosta ljudi koji su slusali 'First Strike..." da pitam: kako vam se dopadaju zadnje dvije stvari (Steve Souza)? Meni su u pocetku bile smijesne zbog vokala, ali sad su mi skroz gotivne, posebno 'Alone In The Dark', gdje Souza ima bas neki pseudo horor feeling...

Ne sviđa mi se "First Strike...". Sav je usporen, a ne volim kad počnu da petljaju sa mojim omiljenim stvarima. One dve pesme sa Souzom su zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram priznati da zvuci pomalo mlitavo dok se ne pojaca... Mozda bi miksovanje trebalo biti drugacije, onaj fat-bottom zvuk koji je zastitni znak Andy Sneapa ne odgovara za bubanj koji konstantno lupa keca (bubanj je najveci problem, dobos nije dovoljno ostar a cinele ne zvone dovoljno), a gitare su malo losije nego na 'The Gathering', ali ima lijeka... Probaj ga slusati na slusalicama, znatno bolje zvuci... A 'Alone In The Dark' mi je najveci hit, 77 puta bolja od originala, kad krene refren ne mogu a da ne raskopcam kosulju, rasirim ruke i u stilu Sabana Saulica zapjevam ALOOOOUUUN INNN DD DARKKK VER D DIMOONS AR TORCURING MI... Vrhunac albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...