Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Onda bolje da kupiš kuče :P

 

Juče javljam ortaku da ću uzeti macu, a i on ima rusku plavu, i prvo što je rekao ''nemoj brate da joj daješ mnogo da jede'' :) :) :) on je svoju lepo nagojio, baš je velika :D to jest veliki :D

On i ortak su pre ne znam koliko godina kupili ruske plave mačke, i bili su burazeri, i ovom jednom je pre par meseci uginuo mačak, ne znam zbog čega beše, baš šteta. Dok ovaj je još živ i zdrav.

 

I baš mi ispriča tužnu priču, u nedelju kad se vraćao taxiem, taxista krene da smara kako ga zajebava auto i krene da prži 130 na sat i zgazi mačku.... Debil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha jeste, to je DIVLJA maca, mada vishe volim tigrove i to sibirske, kad je bal nek je na snegu :)

npr

 

Где има да се купи нека оваква? Треба ми једна полудивља да покоље ову стоку око зграде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali, ako je do klanja, smislicemo neshto suptilnije, neki otrov...

 

То је подло, тако су ми отровали једног мачора. Хоћу да имам једног борца-мачора, који ће да ојади ове маоре по крају. Ништа од Скарфејса, ја га 'раним, он се и даље понаша као женица.

Share this post


Link to post
Share on other sites

То је подло, тако су ми отровали једног мачора. Хоћу да имам једног борца-мачора, који ће да ојади ове маоре по крају. Ништа од Скарфејса, ја га 'раним, он се и даље понаша као женица.

 

Cu da ti poklonim Koleta, mog machora "od kante" :D Ishamarao je neko kuche sinoc, majku mu je majchinu! :red: Zhut, ima oko 5-6kg, mrcina i killerCat!!! :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ribice su pokretni ukrasi, a ne kucni ljubimci..

Shto, jer ne mozes da ih mazis? Smesno. Imaju zivot o kom treba brinuti, a to sto ljude manje pogadja kad umre ribica ne cini ih manje vrednim. Uostalom ako nemam uslova za nesto "pravo" :rolleyes: uzecu nesto sto moze imati sve kod mene. Ako nista ja nemam vremena za macke i kucice jer sam kuci samo kad spavam, a ostatak dana stan je prazan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu da ti poklonim Koleta, mog machora "od kante" :D Ishamarao je neko kuche sinoc, majku mu je majchinu! :red: Zhut, ima oko 5-6kg, mrcina i killerCat!!! :mhihi:

 

Или ћу од Скарфејса да направим Колета, или га стварно узимам. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ako ti sa Skarfejsom ne uspe, Kole je ovako krajnje inteligentan machor, samo ima tu manu da je zhut, a moj cale mrzi zhute machke ("mirishu mu na lopove"), tako da nema shanse da postane moj kucni machak... Pa bolje da kod tebe ima dom nego da se preganja sa lokalnim kuchicima

Share this post


Link to post
Share on other sites

То је подло, тако су ми отровали једног мачора. Хоћу да имам једног борца-мачора, који ће да ојади ове маоре по крају. Ништа од Скарфејса, ја га 'раним, он се и даље понаша као женица.

 

a nije podlo to shto cesh svog skarfejsa da izbacish na ulicu samo zato shto je pichkica? :D

 

Shto, jer ne mozes da ih mazis? Smesno. Imaju zivot o kom treba brinuti, a to sto ljude manje pogadja kad umre ribica ne cini ih manje vrednim. Uostalom ako nemam uslova za nesto "pravo" :rolleyes: uzecu nesto sto moze imati sve kod mene. Ako nista ja nemam vremena za macke i kucice jer sam kuci samo kad spavam, a ostatak dana stan je prazan.

 

pa onda za tebe i nije machka, niti ker. ali ribice su i dalje pokretni ukrasi.

kad neko gaji ribice nece da ti kaze 'imam cvrleta i mikija i koki, i ovi se tako slatko tuku pa se igraju a ovo drugo dvoje se ne podnose od starta' ili neshto slichno. recice 'imam tri zlatne ribice, tu i tu pumpu i te i te biljke i toliki i toliki akvarijum'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Где има да се купи нека оваква? Треба ми једна полудивља да покоље ову стоку око зграде.

 

 

 

:)

 

evo, iz mog komsiluka vijesti

 

Mountain Lion Sighting

 

January 29, 2007

 

SACRAMENTO COUNTY — County park rangers are getting the word out, there may be a mountain lion lurking along the American River parkway. First a sighting Thursday at the Harrington access, Friday a sighting at William Pond and Friday and Saturday nights a sighting at Ancil Hoffman.

 

A flyer is posted with a photo and shows what could potentially be a big threat to those who use the American River parkway, fliers alerting bicyclists, joggers and walkers that a mountain lion may be in the area.

 

At Ancil Hoffman park, a park caretaker was throwing out trash when he saw what he thought was a mountain lion running from that pile of brush. With so many deer frolicking along the parkway, there is no shortage of food for a hungry mountain lion. At this point, if it is a mountain lion people are seeing out there, it is not exhibiting any threatening behavior.

 

Rangers remind the public, moutnain lion attacks are rare. More people die from bee stings than mountain lion attacks.

 

 

 

a danas nasli nekoliko preklanih srna i jelena....

i plus onaj jadan deda od neki dan se jos nije oporavio, `lion` ga udesio samo tako.. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali ribice su i dalje pokretni ukrasi.

kad neko gaji ribice nece da ti kaze 'imam cvrleta i mikija i koki, i ovi se tako slatko tuku pa se igraju a ovo drugo dvoje se ne podnose od starta' ili neshto slichno. recice 'imam tri zlatne ribice, tu i tu pumpu i te i te biljke i toliki i toliki akvarijum'

 

Nije istina. Vise godina sam imao akvarijum, i veruj mi imao sam jako interesantan spektar ribica, od kojih je dobar broj imao i karakter a ne samo blejao ukrug... Ove bez karaktera su i tako brzo bile pojedene.

Da nije tako ne bih mogao ljudima da pricham o plavoj ribici koja je imala obichaj da za vreme hranjenja uhvati zalet sa dna akvarijuma, iskochi iz vode i savrsheno precizno uleti u kutijicu sa hranom, uvalja se ko debil i skochi nazad u vodu. Samo jedan od brojnih primera.

Japanku sam imao kad sam bio vrlo mali i mrzeo sam je jer je bezlichni idiot bez trunke lichnosti.

 

Osim toga uvek mozesh da kupish Oskara i da imash "ribicu" koja se raduje gazdi i zna da ga prepozna, uziva u cheshkanju iza ledjnog peraja i inteligentna je koliko i svaki prosechan rasni dzukac. (meshanci su inteligentniji) Jedina mana je shto jede biftek dnevno, bash kao i svaki poveci rasni dzukac.

Edited by Legenda

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nije podlo to shto cesh svog skarfejsa da izbacish na ulicu samo zato shto je pichkica? :D

 

Нећу, али ако не научи да се брани, заклаће га неки од ових мачора. Већ два пута сам га налазио како лежи на леђима док га оно жуто теле (ти не можеш да схватиш колики је тај жути) дави зубима. Изгледа да је дефицит женки, углавном виђам мачке којима се јаја вуку по земљи, па је борба ко ће их оплодити жестока. Ритам живота Скарфејса је следећи - долази ујутро, спава по цео дан, једе и у предвечерје излази напоље. Капирам да по цело ноћ тражи коме ће да завуче мачора. Надам се да ће наћи неку, ако ништа, неку дрољу која ће га научити, ипак је он млад и неискусан...

 

Што се тиче рибица, такође сам мишљења да су украси. Мени је љубимац искључиво оно што ће, кад га зовнем, испустити неки глас, дотрчати и скочити ми у крило.

 

@Тања

 

Није то ништа, видео сам пре неки дан у новинама слику како човека, на сред улице, напада (и уједа) гепард. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) nemoj mi reci da je to negdje u kaliforniji, posto odma` selim :) brate, ovi idioti kako su krenuli sa zastitiom divljaci, ne samo da ce se ljudi braniti od medjeda i divljih macki, nego ce raspustiti sve zoo-vrtove pa onda kud koji mili moji :) standardna americka slika je da ti medjed bar dva puta godisnje udje u dvoriste, da ti rakuni redovno otresaju limun i mandarine, tvorovi standardno pustaju smradove taman kad krenes spavati, srne i jeleni prave rutu kroz garazu a jazavci na dnevnoj bazi pozderu svaku biljku u dvoristu :)

 

 

 

 

 

 

jel bijase neko pricao da chinchili lako otpada rep?

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) nemoj mi reci da je to negdje u kaliforniji, posto odma` selim :) brate, ovi idioti kako su krenuli sa zastitiom divljaci, ne samo da ce se ljudi braniti od medjeda i divljih macki, nego ce raspustiti sve zoo-vrtove pa onda kud koji mili moji :) standardna americka slika je da ti medjed bar dva puta godisnje udje u dvoriste, da ti rakuni redovno otresaju limun i mandarine, tvorovi standardno pustaju smradove taman kad krenes spavati, srne i jeleni prave rutu kroz garazu a jazavci na dnevnoj bazi pozderu svaku biljku u dvoristu :)

 

Au bre, vrati se ti lepo nama 'vamo, dochekacemo te rashirenih ruku! :D Zajebi tu divljinu! :bigblue:

Inache, jutros sam izgazio pacova-kapitalca do smrti, ali ce bogme morati nove martinke kod shustera na krpljenje... Heh, nisam ni ja brz k'o shto sam nekad bio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се тиче рибица, такође сам мишљења да су украси.

Мени је љубимац искључиво оно што ће, кад га зовнем, испустити неки глас, дотрчати и скочити ми у крило.

LOL, svashta moze tu da se urachuna :mrgreen:

 

A ribice nisu ukrasi :zeleni:

I ja sam doskora mislio da nikada ne bih voleo da ima ljubimca kojeg ne mogu da mazim i sa kojim ne mogu da se igram... E, sada, kad gledam ribice koje imam, moram priznati da su blesave... Zovem ih Narkomani, jer chim ih nahranim, polude kao da su nadrogirane, krenu da jurcaju po akvarijumu, i imaju obichaj da hvataju zalet koji koji stvara filter, pa se spushtaju i zalecu od dna ka vrhu akvarijuma... Ruta oko grejacha im je neka vrsta piste, imaju obichaj da jure u krug i po pola sata...

Inache, verujem da ribice mogu da prepoznaju oblike van akvarijuma... Chesto se zavuku u choshkove kad god nema nikog blizu akvarijuma, a chim pridjem, odma izlete i rasplivaju se gore-dole :D

Ne skachu u krilo, niti pishte, ali to ne znachi da nisu zabavne!! :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre Slidzho, josh cu da pomislim da si postao sentimentalac...

Ma dajte, Milosh je u pravu, zhivele machke i pokoji ker!

Ne volim ono shto ce uginuti ukoliko ga duzhe drzhim u ruci...

INTERAKCIJA, KONTAKT.

Sa ribicama toga nema.

Shto rekla Toy, pokretni ukras. I nishta vishe.

A za prvu rechenicu, Slizdho, mislim da Milosh nije nit' postao otac nit' je pedofil! :D :D :D (izvini, Miloshe, mor'o sam, ovakva prilika se ne propushta, hail crni humor! ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre Slidzho, josh cu da pomislim da si postao sentimentalac...

Ma dajte, Milosh je u pravu, zhivele machke i pokoji ker!

Ne volim ono shto ce uginuti ukoliko ga duzhe drzhim u ruci...

INTERAKCIJA, KONTAKT. Sa ribicama toga nema. Shto rekla Toy, pokretni ukras. I nishta vishe.

 

Uvek bio i ostao (samo ne emo - ako na to mislish) :D

 

Ali, meni makar, kod drzanja ribica, nije glavno uzivanje samo gledati ribice, vec samo sredjivanje akvarijuma, izbor rastinja, izbor samih ribica, sredjivanje dna, nameshtanja druge sredine... Potpuno drugi svet imash u svojoj sobi :zeleni:

 

Takodje, i ja obozavam machke, ali ne planiram da drzim neku u stanu, zashto da je muchim, da machka trpi mene ovako shtrokavog :):)

Evo, drugar je do skora ima jedno mache, i chim je malo poraslo, odletelo sa terase... Ja ne bih voleo da se isto desi i mom machetu, jbg machke su radoznala bica, a ja sam na 6.om spratu... Znam da bi se brzo smorila da zivi u samo jednoj sobi... Nije pametno...

A pritom, sestra ne podnosi machke, tako da sam osudjen da sachekam priliku dok se ne uselim u neku kucu sa dvorishtem :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mom ortaku je ruska plava 2 puta padala sa 4og sprata i ništa joj nije bilo....

 

Sećam se, mi klinci, i ja kod njega i on dotrčava u dnevnu sobu iz njegove sobe i onako uplašen vikne ''Mama, pao Gile sa prozora!!'', a njegov ćale ''Au pičku materinu, ode 250 maraka!''

 

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...