Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Mislim da tip zajebava... Ko kupi životinju, a da prethodno nema namjeru da je smaže, ne bi ni pomislio da tuče istu. Tip je kreten! Vazda ga može dati ili pak smisliti neko drugo rješenje (koje ne uključuje ubistvo).

 

Nešto sam lutala po netu i odlučila da, osim mačora, mora se imati i geko (gecko):

IPB Image:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ortak ima zoološki vrt kući.... pre toga nikada ni jednu životinju nije imao i onda od roku od nedelju dana zoo.

Ima kameleona i još nekog guštera, tog je skoro kupio, ne znam koji je tačno... onda cvrčke (njima hrani kameleona), zlatnog retrivera i tarantulu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam sada samo jednu debelu cica-macu... bilo ih je 6 :D i bilo je veselo...NOT :angry: imam i kornjacice...

a bas mi se cuva pas... neki veliki ali da je dobrica, tipa retriver/labrador/vucjak... :wub: ili beli misheviiii :wub: leminzi i tome slicno :wub: al pojesce ih macka... :(

inace sam imala skoro sve moguce zivotinjice (bilo je i tih zoo-vrt perioda :) ), osim zmija, kameleona i tih egzoticnih... cuvala sam i jezica jednom :wub: oni su medeni :wub: ma sve zivotinje su meeeedeeene :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nešto sam lutala po netu i odlučila da, osim mačora, mora se imati i geko (gecko):

IPB Image:wub:

 

Koliko sam informisana gekoni imaju lepljiva stopala tj te vrhove "prstiju" (sape sigurno nisu :) ) , ja bi se plasila da mi ne visi sa plafona pa se tek tako strovali nekom na glavu :):):)

 

A Kale (the dog) toliko smrdi zbog one usne infekcije(jos 18 dana do izlecenja :uhoh: ) da mu nijedna zenka ne bi prisla taman da je poslednji pas na svetu :mhihi::mhihi:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gekoni (naročito ovaj što bih ga ja htjela-Tokay gekon) nisu teški za održavanje, ali ispade da im je najveći problem hrana. Jedu samo žive stvarčice, tj. najviše insekte. Gdje ja da lovim insekte? Mislim da bi to bilo krajnje smiješno (zamislila sam sebe kako sa mrežicom skačem kao manita po gradu i lovim sve što poskoči ili stidljivo poleti). Osim toga, ova vrsta ujeda, pa bi mi trebale rukavice. Nije ni to problem, nego što mi cimerke opet ne bi dale. Samo neki problemčići... Možda ga ipak uzmem kasnije, kada se baš informišem o održavanju i ishrani... Jedan momak sa foruma koji često posjećujem, a tiče se životinja, imam par leopard gekona i jednog mog i morao je, u nedostatku kupovine i skupoće skakavaca (1 skakavac=20din, a nedjeljno je potrebno min 35) uzeo maticu koja mu mjesečno proizvodi oko 300-400 skakavaca. Dakle, pored guštera, sada vodi računa i o skakavcu. Uf, previše je to za mene... nažalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ALI,

 

Našla sam jednog, mnogo lakog za održavanje. Zove se piktus gekon i može da naraste svega 15-17 cm.

Evo sličice:IPB Image

 

Našla sam sjajan sajt, koga, naravno, zanima. Ima sve o reptilima, a čovjek koji ga je osmislio, drži prodavnicu sa opremom i što je najbitnije PRAVIM informacijama o čuvanju ovih malih, slatkih, stvorenja. Mislim da se radi o Beogradu kao mjestu staništa iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Chamaeleo_calyptratus

 

e imati jemenskog kameleona bi bilo suuuper!

to je reptil po mojoj meri :):)

 

 

 

Našla sam sjajan sajt, koga, naravno, zanima. Ima sve o reptilima, a čovjek koji ga je osmislio, drži prodavnicu sa opremom i što je najbitnije PRAVIM informacijama o čuvanju ovih malih, slatkih, stvorenja. Mislim da se radi o Beogradu kao mjestu staništa iste.

 

Sajt je totalno cool... ima svasta o odrzavanju :da::da:

 

JESTE, ALI GA JE STRIC ZLIKOVAC UZEO!!!

BUHUHUHUHU!!! :cry::cry::cry:

 

Jadna maca :icon_ne::icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чисто да пријавим да се Скарфејс, после три дана одсуства, вратио кући. Носих се мишљу да ће спавати више од десет сати, али не, јео је, мало одремао и назад у походе. Доћи ће му овај фебруар главе. Јебе, не одмара. Иначе, педофил је, виђам га са једном мачком, нема је килограм, шака јада, нема ни годину дана. Но, ако она хоће, онда боље он него нека деца... :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чисто да пријавим да се Скарфејс, после три дана одсуства, вратио кући. Носих се мишљу да ће спавати више од десет сати, али не, јео је, мало одремао и назад у походе. Доћи ће му овај фебруар главе. Јебе, не одмара. Иначе, педофил је, виђам га са једном мачком, нема је килограм, шака јада, нема ни годину дана. Но, ако она хоће, онда боље он него нека деца... :):)

ccc... nemoj samo moju macku da dira... jos je mala... a blizu su :violent::) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ccc... nemoj samo moju macku da dira... jos je mala... a blizu su :violent::) :)

Нисмо ти и ја више у истом крају (ја сам већ скоро годину дана у дивном ми хоумтауну), тако да и да хоће, не може...

 

Иначе, ево малочас га нараних и одмах је излетео напоље. Просто невероватно. Мислим, капирам га, пун снаге, млад, две године, глас тек мутирао и тако то, али да може да буде овакав нисам веровао. Значи, одем до ВЦ-а пре пола сата и он кад ме чуо почне да мјауче испред врата и ја га пустим. Мјау, мјау, мјау, мјау, видим хоће да једе, дам му да једе. Како је завршио са клопањем (није се ни "умио"), одмах је потрчао ка улазним вратима и почео да мјауче, пустим га и погледам кроз прозор, кратко се умивао и оде ка гробљу. Никад нисам имао мачора са оваквим либидом. Ако "ради" колико мислим да ради, пола мачића ће бити црно-бело.

Оно посекотина му зараста, али ће му остати баш гадан ожиљак.

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...