Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Ma ne mislis to sto govoris :mhihi: Na ovim slikama je prasac :)

Al najsladji je kad ga ceskas po ledjima pa ko da otkochi celu kicmu - razvuce se jedno 3x normalne duzine, prilepi dupe uz dno kaveza i zmuri :)

 

Da podsetim sta je lepota :wub:http://img.photobucket.com/albums/v209/DoubleFire86/mika.jpg

a bila je ovakva http://img.photobucket.com/albums/v209/Dou...0509_resize.jpg

I ona prasetina dok je bila mala :)http://img.photobucket.com/albums/v209/Dou...8490_resize.jpg

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je pas kome dresura za odbranu teritorije i vlasnika nije potrebna.Jako su zajebani,ali su i jako poslusni.Mozes ti od bilo kog psa da napravis dobrog cuvara a dal' ce da te svaki poslusa i obustavi trenutnu radnju?

Recimo sta se desilo zimus:Usao lik u dvoriste,sam otkljucao kapiju i docekala ga Hajdi.Pocepala ga je skroz,vukla po dvoristu,cim sam izasao napolje i viknuo 'DOSTA' odmah se povukla.

Znaci pas koji krvolocno cuva kucu je agresivan pas a onaj koji cuva kucu je ostar pas.U tome je razlika.Zato je kgb terijer medju prvim psima koji najbrze prihvata komandu i rad sa covekom.Ne govorim ovo samo zato sto ja imam tog psa vec poznajem licno dosta ljudi koji ih imaju i rade sa njima,a usput bilo je istrazivanje na tv-u gde je skupljeno 10 najpametnijih rasa pasa na svetu gde je kbg terijer bio prvi i imao cak 10 poena vise od drugoplasiranog na svim ispitima kojima su podvrgli pse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je pas kome dresura za odbranu teritorije i vlasnika nije potrebna.Jako su zajebani,ali su i jako poslusni.Mozes ti od bilo kog psa da napravis dobrog cuvara a dal' ce da te svaki poslusa i obustavi trenutnu radnju?

Recimo sta se desilo zimus:Usao lik u dvoriste,sam otkljucao kapiju i docekala ga Hajdi.Pocepala ga je skroz,vukla po dvoristu,cim sam izasao napolje i viknuo 'DOSTA' odmah se povukla.

Znaci pas koji krvolocno cuva kucu je agresivan pas a onaj koji cuva kucu je ostar pas.U tome je razlika.Zato je kgb terijer medju prvim psima koji najbrze prihvata komandu i rad sa covekom.Ne govorim ovo samo zato sto ja imam tog psa vec poznajem licno dosta ljudi koji ih imaju i rade sa njima,a usput bilo je istrazivanje na tv-u gde je skupljeno 10 najpametnijih rasa pasa na svetu gde je kbg terijer bio prvi i imao cak 10 poena vise od drugoplasiranog na svim ispitima kojima su podvrgli pse...

 

mhm...je li, a na kom bi mestu bili samojedi, haskiji, akite i vucjaci?

zato sto moj drugar ima haskije i samojede, oni su nestasni, ali ako pridave neku zivuljku, a on podvikne, oni u momentu prestaju... ne sticem utisak da su krvolocni, ali ne mogu da provalim koliko su dobri za cuvare...

akite mi se cini da su jos nestasnije, right?

i vucjaci...posto ih svi taaaako hvale.... jesu li stvarno medju najpametnijima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i vucjaci...posto ih svi taaaako hvale.... jesu li stvarno medju najpametnijima?

Moram na ovo da odgovorim...

Imaju potencijala. Mogu da budu strasno pametni. Da te podidje jeza kad shvatis da razume svaku prokletu izgovorenu rec!

Ali, to je samo ako se radi sa njima odmalena. Laki su za oblikovanje i to im je neophodno. Bez intenzivne dresure i razgovora izrastu u zadivljujuce tupave zivuljke :da:

 

 

 

 

 

E sad...

Maceha je slucajno (paz' kurca mu!) zgazila jedno mace i ono je uginulo u stravicnim mukama (ili je bar tako izgledalo). Da ne zalazim u detalje, barem nije dugo trajalo.

 

A sive mace mi nema vec desetak dana.

 

Dve manje...

Edited by Azaralena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vucjak je pametan pas ali sa njim moras stalno da obnavljas 'gradivo'.Pametniji je od vucjaka belgijski ovcar Malinoa.Samojedi spadaju medju primitivne pse(u strucnoj literaturi se nazivaju 'Primitivan tip psa' jer su oni iskljucivo za vucu sanki.Znaci ne bi uspeo kao cuvar(osim u ekstremnim situacijama).Akita ti je pas za borbe,japanci imaju dosta lepe pse,recimo Tosa Inu(po meni najbolji borbeni pas).Doduse oni sa njima organizuju 'borbe' nesto kao sumo rvanje.Znaci postavi se ring,psima se stave korpe i onaj koji izgura ovog drugog iz ringa je pobedio.Znaci princip je isti i na taj nacin su 'borbe' mnogo humanije i poprimaju zanimljiv karakter.

Svaki pas ima vrline i mane.Recimo ovaj Kgb terijer,ima neverovatnu moc prihvatanja komandi ali nedostatak je jako zahtevna dlaka za odrzavanja(stalno cesljanje i trimovanje)i ne moze da zivi dugo bez prisustva coveka.

 

Izgledaju pitomo ali treba videti kako sarplaninac radi na rukavu i Kgb.Imam snimke sa ovogodisnje izlozbe u surcinu ali nemam vremena da postavljam.

krasot.jpg

 

A ovo je Kris,najbolji ruski terijer svih vremena

41_1.jpg

 

 

"Pasmina nastaje u Rusiji,u odgajivacnici po nazivu "Krasnaja zvjezda".

Najbolji kinolozi tadasnje Rusije na celu sa generalom Medvedev-om su se skupili da naprave psa za potrebe policije vojske i za potrebe tadasnjeg KGB-a.Isto tako taj je pas morao da bude prilagodjen svim klimatskim uslovima.

Rasa nastaje ukrstanjem Moskovskog Vodolaza,Erdel Terijera,Velikog Snaucera,Rotvajlera i Njufoundlandera.

Stvoren je Crni Ruski Terijer koji je bio veliki pas ogromne snage,inteligentan, neustrasiv sumnjicav prema strancima.Veoma veoma lako prima poduku,uravnotezene je naravi sa clanovima porodice je dobar a sa decom posebnoSve do 1985-e godine ovo je bila Ruska vojna tajna.

I sada taj pas ima naziv KGB pas.

FCI standard:

Visina Muzjaci od 66-72 cm (neretko i do 76 cm)

Zenke od 64-70 cm (nekad i 73 cm)

Tezina izmedju 50 i 60 kilograma (pa i vise)

Dlaka duga i crna,dozvoljene su sede,ali ne kao fleka.

Pas prima samo prijateljsku poduku i ne trpi ni najmanju agresiju.

Sa vrlo,vrlo malo ili cak ni malo obuke moze postati odlican odbrambeni pas.Ovaj pas uvek zna sta treba da radi i po potrebi skace u odbranu gospodara."

 

Posto standard varira i Evropski i Ruski ne moze da se uskladi psi koji su poreklom iz Rusije su daleko robusniji i konstitucija im je mnogo jaca,tako da nije retkost da se rodi i Kgb terijer koji moze da bude visok i do 90 cm.Naravno to nije izlozbeni primerak jer mnogo premasuje standard ali kao cuvar,hm kakav bi bio?...

Edited by Death_Cult_Legion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ranije imao odgajivacnicu velikih snaucera.Posto se dobro razumem u obe rase mogu da kazem da ruski terijer i snaucer sada imaju zajednicko samo boju dlake.

Na pocetku stvaranja ove rase bili su skoro isti kao snauceri,ali kada je poce drugi krug ukrstanja:

Moskovski cuvar(bernandinac+kavkaski ovcar),Moskovska velika doga(nemacki ovcar+nemacka doga),Istocno sibirska lajka(to je prvi pas koji je nastao od vuka i nemoguce ga je pripitomiti(jedan u 1000 slucajeva)

Poznato je samo nekoliko rasa koje su ucestvovale u stvaranju ovog psa,ostalo je i dalje ruska drzavna tajna.

Zato ovi psi kostaju od 400 do 3000 evra po stenetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel tacno da postoji (ili je postojao) neki pas, srpska rasa valjda, kojeg sad gaje samo najveci nacionalisti i maltene se ne moze nigde naci cistokrvan - pas koji je jos pre cara Dusana bio zastupljen kod plemica i nisu se plasili da napadnu sami ni copor vukova ako dodju da ugroze gazdinstvo, prema gazdi su bili umiljati a po naredbi kidali sve ostale?

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...