Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Relativno skoro mi je uginuo sarplaninac :( ni operacija nije pomogla...

 

Cale je hteo pre neki dan da kupi Cane Corso... hvala bogu nije ga uzeo. Kako je taj pas RUZAN, ali do jaja opasan!

 

Cane u akciji ;)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo reših da se izjadam ovde u pauzi između dva napada plača.

Moja omiljena mačka Maza se sinoć omacila napokon (bila je kao loptica), i posle celog dana mučenja (ujutru joj je pukao vodenjak, oko 10 uveče se omacila) omacila je samo jedno nenormalno veliko mače crno-belo poput male kravice. I par min nakon što se rodilo umrlo je :cry: Jednostavno nije htelo da diše :(

I to je to, samo jedno mače i ono nije preživelo.

I sad Maza šeta po sobi i plače čitav dan...

Grozno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruzan??? Divan je!

 

Pa ruzniji je od mog sarplaninca, ali je tako mocan. Sad mi je zao sto sam terao caleta da odustane od ponude...

 

@DCL

 

Da koristila ga je italijanska mafija, a koliko vidim koriste ga i nasi kriminalci zato sto su odlicni cuvari. Moj komsija u Cacku, kriminalac, ima 2 komada. Za malo da pocepaju nekog radnika koji mu je popravljao nesto na kuci. Jedan ker je poceo cak uz merdevine da se penje!!! Srecom, vlasnik je izasao iz kuce.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su neki 'opasni' momci startovali jedno vece na stadionu.Ja vodio 2 'rusa' i pridje rotvajler od tih likova.Ja mu rekao da zaveze psa,a bio je mrak.Ovi moji se vec nakostresili.Posle me pitaju dal je to pit bul.Ajd kako nisu videli u mraku ja im lepo kazem sta je a na to ce jedan 'To je jako zajeban pas' i onda se okrece ovom njegovom pajtosu i kaze 'Imas srece sto si vezao kera inace bi ga pojeli za dorucak'

Opasno je to,sto kad ruski terijer podivlja nema vise povratka,ili da ga ubijes ili ce on tebe.

U rusiji gaje i kratkodlake koji su toliko krvolocni da moras sirovim mesom da ih hranis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tanya: bolje je odvedi kod veterinara sto pre, mozda se porodjaj nije zavrsio. Hoce to da se otegne po par dana.

 

Cane corso je fenomenalan pas. Ja sam oduvek htela da imam nekog velikog dzkca, al' sam zaglavila sa malim i srednjim rasama :surprised: . Eeeee, jednom kad ja budem imala svoje dvoriste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, gotov je porođaj, imam višegodišnje iskustvo sa tim, znam sve simptome koje trebam da znam, nego ona tuguje za mačetom, tj traži ga, neće da prihvati da je umro :(

Evo je sedi pored mene i tužno me gleda u oči :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samojeda mozes naci od 150 evra pa na gore,a shar pei od 300 pa na gore.Znaci sve zavisi kojih je krvnih linija,kakve titule imaju preci u rodovniku,pa i do samog izgleda psa.vlasnik je pri prodaji steneta obavezan da mu uradi vakcinaciju i revakcinaciju,pre toga ciscenje od parazita.Vakcinisanje protiv besnila nije pozeljno pre nego sto pas dostigne polnu zrelost,znaci 18 meseci.

Kod zenki,vakcinacija se preporucuje posle prvog kocenja.Jer,pouzdano znam da se u te vakcine stavljaju kojekakve reaktivne hemikalije koje mogu da naruse zdravlje psa.Cipovanje naravno.

To su sitnice koje treba da napomenete vlasniku pri kupovini steneta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Фуј, како је гадан. Пас за сељачине. Само упасана тренерка, рајф и кајла фале.

Још ти фазони са купираним ушима, фуј, фуј, фуј...

Edited by Нежни Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne lupaj! Dzukac je zakon! Ima ortak jednog i mogu reci da je super pas! Nema to nikakve veze sa dizelasima... nego ljubav prema tom i njemu slicnim psima.

Generalno, volim sve pse tj. obozavam pse!!! Ali najvise volim velike i srednje rase pasa koji izgledaju jako, mocno i nadrkano! :rockdevil: Omiljene rase su mi sledece: Nemacki ovcar, Doberman, Rottweiler, Boxer, Pitt Bull, Staford i njima slicna bagra... mozda ima jos neki ali ovo je najuzi krug najlepsih pasa! Svi su oni pravi lepotani! Obozavam te pse!

 

Pitt Bullovi imaju neku harizmaticnost, neku cudnu auru, bukvalno da se ukenjas u gace kad ih vidis... prelepi su. Pogotovo onaj gore na slici i onaj na mom avataru :wub: :wub:

 

A najveca je fora sto sam imao pekinezera kojeg sam naprosto obozavao kao sestru(posto je bila zenka) i opasno sam se skenjao kada je uginula. :sad:

Edited by Wolflord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne izgleda zajebano ali bogami,onaj moj kad je dohvatio staforda na stadionu jebao mu je sve po spisku.I to opet su neki tako opasni likovi doveli kera,kurcili se nesto,a psu davali kreatine i amino kiseline kako bi porastao.

Tako isto tip,neki celavi vodio rotvajlera bez povodca.Ja naravno sa mojim psom lepo vezan.I taj rot skoci na mog kera i pocne da ga ujeda po ledjima.Ja brze boljem otkacim psa i on se okrene i obori ga nogama i zgrabi za vrat.Bila je masa ljudi(pesacka zona) a onaj gazda koji je bio 30 m dalje uhvatio se za glavu,poceo da se dere pa je i meni pretio ovo ono.To ti je kad lik misli da ima najjaceg psa i onda mu je jednostavno povredjena sujeta.Kompleksasi

 

black_russian_terrier.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rotovi su psi cuvari.Ranije je nazivan Mesarski Pas jer je u Italiji cuvao mesare i klanice,a i njegova ishrana mora da sadrzi meso.

Koriste svakakve pse u borbama.Rotove,dobermane,bandog,argentinske doge,pit bul,staford,bul terijer,sarplnainac,kavkazac,azijat,americki buldog i gomilu ukrstenih pasa.

Recimo ima likova koji ukrste neke najostrije pse da bi dobili nesto jos ostrije ali obicno se takvi psi radjaju sa deformitetima.Displazija kukova,kriva vilica,x noge itd.Zvanicno je najjaci pit bul mada ja ne verujem mnogo u to.

I ono recimo kada te neko lozi da pit ima najjaci ugriz i kada ugrize blokira vilicu.To uopste nije tacno.Svi terijeri imaju manijacku zelju za borbom i dokazivanjem,i toliko su tvrdoglavi da kad ugrizu nesto jednostavno nece da puste,a ne zato sto im se blokira vilica itd.To je cista glupost.Mene ortak ubedjuje da pit bul ima najjaci ugriz medju zivotinjama.Doslo mi da ga ispickam.Cekaj,krokodil koji prepolovi zebru iz jednog ugriza ima slabiji stisak?Lav,leopard?Btw,svaki veci pas od pit bula ima jaci ugriz,a to je sarac,kavkazac...Znaci sto pas ima vecu glavu to je ugriz snazniji,veca je povrsina preko koje se ostvaruje stisak i to je to.Nema tu mnogo filozofije al jebiga.Ja dovedem psa na teren,odma krenu komentari 'Pit bi pokidao tog tvog'

Onda kad krenem u raspravu obicno ih napusim da taj moj pas ima vise mozga od njih,i kao prvo ne kupujem pse da bi lecio komplekse ciji je pas jaci.Nego svi su u nekom retro gengsta fazonu,dizelasi,kajle,vutra,besni pit bulovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kolika je ova devojka/žena u prirodi, al pas dokle joj je jbt :D

čime se hrane oni?

 

 

Kgb, pošto vidim da se razumeš.... reci mi koliko bi smetalo sher peiu ili samojedu da budu u stanu od 45 kvadrata?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samojedu bi verovatno mnogo smetalo,pre svega on voli da se krece,a posto je sibirski pas voli i hladnije mesto.u stanu bi verovatno prokuvao.Ne samo to,nego kad krene da se linja od stana ce ti napraviti svinjac.

Sto se sar pei-a tice,moze,to je vise pas za pratnju i razonodu tako da veci deo vremena provodi uz gazdu.

 

Ovog mog hranim mesom,granulama i ono sto ostane od rucka.Jedino nece hleb da jede u varijanti samo hleb.Inace kada mu pomesam hleb sa necim onda ne pita.Zimi mu obicno skuvam supu za bolji rad vitalnih organa jer je pas na - 20 napolju.To je najbolji nacin da se izbegnu neka oboljenja kada pas bude u godinama.Isto tako i samojed,moze da izdrzi na veoma niskim temperaturama ali ipak za njega je dvoriste.Ima moj komsija samojeda,doduse ima veliko dvoriste ali kada je ovde 30 on se kuva.Ako nemas mnogo vremena da provodis sa psom onda ti ne preporucujem samojeda,jer moras redovno da mu cetkas dlaku,to se cas posla umrsi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...