Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

:udri: Zaboravio sam da kazem da je to bilo u skoku, tj. da je pas padao kada je zagrizao taj uredjaj za merenje snage ugriza. Dzukac se zaleteo sa neke platforme i kako je padao tek je tada zagrizao merac.

 

Moram da nadjem neke "stabilnije" podatke o Pitovom ugrizu. :bigblue:

 

Нећеш их наћи. Од тројке ротвајлер/нем. овчар/апбт, овај потоњи има убедљиво најслабији угриз.

 

Иначе, негде нађох да хијена има око 450 кг, а крокодил тону! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нећеш их наћи. Од тројке ротвајлер/нем. овчар/апбт, овај потоњи има убедљиво најслабији угриз.

 

Иначе, негде нађох да хијена има око 450 кг, а крокодил тону! :)

 

Ma nije ni bitno, koji god pas da te ujude nece ti biti fino zar ne? :) Pa makar to bio i pekinezer! :)

 

Najjaci ugriz izmeren kod hijene je od 900-1000 kg! Gledo' ja emisiju! :da:

Krokodil ima jos jaci ugriz, ne znam tacno koliki... a velika bela ajkula recimo, bas i nema neki ugriz(ja mislim da je oko 500 kg, nisam siguran) ali joj recimo nije ni potreban zato sto ima razor sharp teeth! :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugriz krokodila srazmeran je njegovoj velicini i tezini.On otkine nogu bivolu sa pola snage.

Citao sam na jednom forumu,kada je vuk napao kravu,znaci vuk ne grize klasicno vec otkida delove mesa.Covek je gledao,kaze bukvalno je raskomadao zadnje noge kravi iz 4-5 ugriza...

Dosta jak ugriz ima leopard,a od pasa i africki boerboel koji je pravljen za borbe sa leopardima...Recimo ja sam nasao podatak da nilski konj ima jos jaci ugriz od krokodila i da moze da ga prepolovi jednim ugrizom.Al dobro i a bi dosta njih prepolovio da imam zube od 30 cm...

 

Meni je recimo nogu pocepao nemacki lovni terijer.To je pas koji ima 7 kg,od toga mu je 6 kg srce...Tako se kaze,jer su izuzetno srcani psi,isto kao i fox terijeri sa kojima kuburim jer su nenormalni.

Edited by Kgb Terrier

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kgb Terrier

 

Joj, baš je lepa! Sva je dostojanstvena! Jel' bih smela da je pomazim, ako vas sretnem u gradu? Milsim, smela bih ja, ali hoće li mi ruka ostati na mestu, ako ti kuci kažeš da bude mirna?

Čekaj kako se ona zove?

 

@Álvaro Recoba

 

He, he... Lepote male :)

5 komada? Lepa brojka :da:

Kako ih raspoznaješ? Meni svi deluju isto :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 комада :bigblue: , један је већ пронашао био нови дом... А препознајем их тако што видиш два имају неку врпцу на врату, а остали или више или мање личе на Дону или на кера... А Дона је најлепша од свих црних псета, хехе...

Edited by Álvaro Recoba

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kgb Terrier

 

Joj, baš je lepa! Sva je dostojanstvena! Jel' bih smela da je pomazim, ako vas sretnem u gradu? Milsim, smela bih ja, ali hoće li mi ruka ostati na mestu, ako ti kuci kažeš da bude mirna?

Čekaj kako se ona zove?

 

Smes,nece ti nista.Zove se Kiss ali mi joj tepamo Crna,a i privikla se na to.Malopre dodjoh iz setnje

 

Некакви теријери, не знам тачно, нек напише ко зна... Ми ги у село викамо рупари :bigblue:

 

Nemacki Lovni Terijer.Koriste se za jamarenje,tj lov na lisice.Takav je meni pokidao nogu kad sam bio mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е па код нас лове пацове, хехе... И мислио сам да је немачки, али... Битно да су лепи док су мали, а да су после одани...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па да срчано куче... И разуме свог газду, барем Дона мог брата... Него, Дона је била задојила и очувала једног мачора и много су се добро слагали...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Álvaro Recoba

 

Ja sam mislila da si ti seka (verovatno zbog avatara)

:lol:

Redovno se ispaljujem za polove na ovom forumu.

Oprosti ako sam ti se obraćala u ženskom rodu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dsc00006fq3.jpg

Ovaj odvojeni baš je nekako najizgubljeniji :wub:

 

Inache - maca mi je izashla iz depresije.

Pazi kad nemam pokvarenu maštu, ali na ovo sam se baš nasmijala :)

No hard feelings! ;)

 

I za kraj, evo loših fotografija mog Pablita:

pablito.jpg

pablito3.jpg

pablito2.jpg

 

A evo nešto malko starije:

untitled-7.jpg

untitled2-3.jpg

CIMG0684.jpg

CIMG0650-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije nego počnem da ti odgovaram, dajem ti je jedan JAKO KORISTAN link. On mi je pomogao kada mi je Lulu umrla (isto red slider turtle). Mnogo sam naučila od održavanja akvarijuma do ishrane, sitnih i krupnijih bolesti... Forum su napravili ljudi koji se bave akvaristikom dugo, dugo vremena i kornjačice su samo jedna od mnogobrojinih vrsta životinja koje drže u kući. Ja, recimo, planiram piktus gekona, nego da ne smaram sad o tome.

 

Moj akv. imao circa 60L i dodatnu opremu. Sama sam ga pravila, i baš sam ponosna, jer se vidi da mu prija okolina i da raste properly :D Ovo od trske je neko postolje koja sam našla u kući, a koje mi ponekad služi kao pripomoć dok čistim akv, ako nemam gdje da ga stavim. Znači, to je samo mala estetska stvarčica koja nema veze sa akvarijumom i čuvanjem kornjača. Pablo će 21. biti star 10 mjeseci, ima 9cm dug plastron, oko 10 mu je oklop, što je srazmjerno toj dobi.

 

'ajde postavi sličice tvojih kornjačica, baš bih voljela da ih vidim. Koliko je konkretno to malo u čemu ih držiš? Znaš, njima treba prostora, naročito kada su starije, jer rastu, a okolina počinje da se sužava. Obrati pažnju na to, jer na kraju to može postati big problem.

 

Drugo (ili treće, ili četvrto, ne'am pojma...) koliko su stare kad već počeh priču? Ako ti bilo šta treba u vezi s održavanjem, a muka ti da lutaš po ovom sajtu, pitaj me slobodno.

 

Inače, ja planiram neku perverziju od akvarijuma, ali otom-potom. Za par dana ću mu kupiti konačno onu UV reptil lampu. Ona mu pomaže da razvija oklop i potpomaže stvaranju D vitamina.

 

I da, hvala na komlimentu da je sladak! Zahvaljuje se puno! :D

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...