Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Ako hoces psa koji kada ustreba treba i da te stiti,ritriver nije bas najbolji izbor-jer je dobrocudne naravi i ima tendenciju da se druzi i sa nepoznatim likovima-tj sklapa lako prijateljstva

Bolji izbor je recimo nemacki ovcar,no pitaj Josifa Staljina vec on najbolje zna te stvari :meshuggah:

 

Nemacki Ovcar,Belgijski Ovcar Malinoa,Veliki Snaucer itd.

 

http://www.youtube.com/watch?v=4K9r5Xv7XD0

 

razmisli jos malo dok ne skupis lovu i vreme. :P

 

Nije to nista neobicno,vecina kucica ako ih tako maltretiras reagovace slicno.

 

To je takvo proseravanje! Buldozi su prelepi! ja licno volim kratkodlake pse i pse sa naboranom kozom i jakim vilicama...Volim temperamentne pse a ne neke mrcine koje po ceo dan leze...Da hocu mrcinu drzala bih macku...

 

Imas masu kratkodlakih pasa koji su lepsi od tih govnarskih pasa.Ima glavu ko bubanj od ves masine,jedva disu,kote se carskim rezom jer kucici pri rodjenju imaju vecu glavu nego telo.A jos jedna stvar,pominjes mrcine,pa taj buldog ne moze da istrci 10 metara a da se ne umori,o cemu ti pricas?Macka ima vise aktivnosti od tog psa.

 

Ne lozite se, pitovi su jedni od najfleksibilnijih i najpametnijih kerova. Osnovna karakterna crta je da vole ljude i pogotovu decu. Vi ste izgleda videli samo neke seljake koji su izdresirali kera da bude agresivan i nabildovan (steroidima), ali nije to tako - i kad se ker/pit sprema za borbe tu se isto strogo zna kako i sta se radi sa njim, nije to sutiranje u njusku, izgladnjivanje i pucanje hemijom.

 

 

 

Da se razumemo, ja imam dva labrador-retrivera, a drugar se bavi odgojem pitova i tako da nije to kao sto vi to zamisljate...

 

Pit uopste nije pametan pas,ali ga sa dosta truda mozes nauciti raznim stvarima,nikakav problem.Svakog psa ti mozes svemu da naucis,samo je problem za koliko vremena ce on to ukapirati.E zato me nerviraju ovakvi stavovi kao tvoj,kad od psa za borbe pokusavas da napravis sluzbenog psa koji ce cuvati kucu i ne znam sta jos.Pit bul nije nikakav cuvar,cak i oni najagresivniji za borbe u 99% slucajeva nece napasti coveka jer nemaju taj gen.A zasto pit napadne dete u tih 1%?Zato sto se desi da u coveku vidi rivala kao drugog psa.

 

Smarati terijera da nauci da sedne ili da ne juri macke i pacove je vrhunac debilizma.Onda uzmi kera koji ne radi te stvari.Sputavanjem njegovog karaktera samo postizes kontra efekat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da verujem koliko ljudi ima predrasude o pitovima?! pa svako ko zna bilo sta o psima zna da oni nisu prvobitno gajeni da bi bili 'borbeni' psi...uostalom pitovi nisu jedini psi koji ucestvuju u borbama vec se i druge vrste treniraju za to...A pitovi su najozloglaseniji zbog njihovog famoznog ugriza... I te price pitovi su krvolocni me podsecaju na moju babu kojoj je neka druga baba iz komsiluka napricala svasta sto je opet cula od nekog treceg ko ima isto tako primitivna shvatanja i 'zavidno' znanje o psima...

Ja smatram da mi buldog kao kucni ljubimac najvise odgovara i kao sto rekoh ne nadjosmo ni jednu povoljnu ponudu pa smo uzeli pit bula odnosno americkog staforda...ne kazem da ostali psi nemaju svoj sarm ali ja sam buldoga odnosno pit bula uvek zamisljala kao svog psa...

I za kraj :)pitbull.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Znam pitove koji su prave maze. Pas nema urodjenu agresivnost, sve zavisi od toga kako je odgajan. Neki imaju vishe predispozicija da postanu agresivni, to stoji, ali daleko od toga da agresivnost zavisi SAMO od rase.

Vidjala sam chivave koje su ludje od ogromnih pasa.

Meni su boxeri najdrazi, ali nema rase koja mi se ne svidja. Osim pudlica i tako to. :)

 

Edited by Litthia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi ocito ne shvatate sta znaci pojam 'terijer'

Nevezano za pit bula,svaki terijer pre ili kasnije odlepi,samo mu je potrebna situacija u kojoj ce ga napasti drugi pas ili da zarezi macka na njega,tu se oprosti od njegovog dobrocudnog karaktera.

 

 

Terijeri su zivahni i temperamentni psi ali to ne znaci da su krvolocni vec da nisu mrcine! Uostalom terijer nije jedini pas koji ce napasti drugog psa ako zarezi na njega...Evo pre neki dan ja sam prosetala svog psa i komsijska CIVAVA!!!!!!1 Mimi je lajala na njega i on je iskulirao... lepo je da branis svoje misljenje ali ne i da se sluzis lazima i generalizacijom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terijeri su zivahni i temperamentni psi ali to ne znaci da su krvolocni vec da nisu mrcine! Uostalom terijer nije jedini pas koji ce napasti drugog psa ako zarezi na njega...Evo pre neki dan ja sam prosetala svog psa i komsijska CIVAVA!!!!!!1 Mimi je lajala na njega i on je iskulirao... lepo je da branis svoje misljenje ali ne i da se sluzis lazima i generalizacijom!

 

Kazes nisu krvolocni?

 

Ja se inace bavim terijerima i poznajem im vrlo dobro karakter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja drugarica je imala staforda dva puta. Obojica su bili super psi, ali i obojica su odlepili, i morali su da budu uspavani. Secam se jednom kada sam dosla kod nje, morala je da ga drzi zavezanog u stanu. Kidisao je na sve zivo.

 

Ali opet, druga drugarica je imala mesanca pekinezera i shi cu-a (jako ruzno stvorenje) koje su oni maltretirali, uhvati ga za obraze i podigne ga tako i drmusa, a ker, nervni napad. Ja mu tako dala shunku, i sve ok, jede on...kada odjednom pocne da mi cepa patiku i to nije bilo naivno, iskasapio mi prst dok je moju mamu obozavao D:

Dali su ga nekim strpljivim ljudima koji su ga pazili i mazili, i on se vratio u normalu...

 

Nije samo do gena, vec i kako se ophodis prema tom psu. Ja licno ne volim ni jednu sortu terijera, imala sam obavezu da cuvam Vuku Bojovicu psa (americki pit bul) koji je prva tri puta hteo da me pokida, sada ko macka.

Mesanci FTW :P

Edited by Orochi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da verujem koliko ljudi ima predrasude o pitovima?! pa svako ko zna bilo sta o psima zna da oni nisu prvobitno gajeni da bi bili 'borbeni' psi...uostalom pitovi nisu jedini psi koji ucestvuju u borbama vec se i druge vrste treniraju za to...A pitovi su najozloglaseniji zbog njihovog famoznog ugriza... I te price pitovi su krvolocni me podsecaju na moju babu kojoj je neka druga baba iz komsiluka napricala svasta sto je opet cula od nekog treceg ko ima isto tako primitivna shvatanja i 'zavidno' znanje o psima...

Ali ovde mahom ljudi ne pricaju o njihovoj agresivnosti, vec o tome koliko su ruzni. Bez argumenata, jednostavno neki, ja takodje, misle da su pitovi ruzni i ne mozes da promenis to misljenje.

 

 

Vi ocito ne shvatate sta znaci pojam 'terijer'

Nevezano za pit bula,svaki terijer pre ili kasnije odlepi,samo mu je potrebna situacija u kojoj ce ga napasti drugi pas ili da zarezi macka na njega,tu se oprosti od njegovog dobrocudnog karaktera.

Upravo. I postaju agresivniji sto su stariji, nevezano kako su odgajani. Ja sam imala par mesanaca terijera i prgavi su uzasno :wub:

I imala sam mesanca terijera i pekinezera, tog djavola si mogao da zgazis koliko je mali, ali terorisao je ceo komsiluk.

A odrasla sam sa sarplanincima, i oni imaju obicaj da puknu kad ostare, inace su jako mazni i pazljivi, mada nisu uvek svesni svoje velicine... :mhihi:

Malo je traumaticno kad imas 120cm, a on se uspravi na zadnje noge i samo zeli da se igra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je da niko nije zavrsio u urgentnom tako sto su ga napale lutalice... (naravno sarkasticna sam)

A to sranje da pit napada drugog psa koji laje na njega moze i drugacije da se tumaci od genetski urodjene krvozednosti...Ako se neki pas izdrkava i laje na pita bez razloga zasto mu ovaj ne bi uzvratio?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se daleko vise dopadaju autohtone rase - labradori, generalno retriveri i vecina ovcara. Lepsi su mi od svih tih "napravljenih" rasa.

 

Al fakat, o ukusima ne treba raspravljati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je da niko nije zavrsio u urgentnom tako sto su ga napale lutalice... (naravno sarkasticna sam)

A to sranje da pit napada drugog psa koji laje na njega moze i drugacije da se tumaci od genetski urodjene krvozednosti...Ako se neki pas izdrkava i laje na pita bez razloga zasto mu ovaj ne bi uzvratio?!

 

Opet ne kapiras o cemu ti pricam.Ako se recimo pobije Sarplaninac sa nekim psom,on ce se tuci samo do te mere da mu pokaze ko je glavni,te tuce ne traju duze od 30-ak sekundi.Ako se pobije Pit ili bilo koji drugi terijer on ce se tuci do smrti,ja sam imao milion situacija da mi se pobiju dva terijera koja imaju po 7-8 kg i koje prakticno nije bilo moguce razdvajati.Epilog je obicno bio pokidana usta,krvave njuske,fali parce uveta.Znaci karakter terijera nije samo takav da odjednom prsne,vec ako se zakrvi sa nekim ide ili on ili taj drugi.Nema stajanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...