Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

da korisceni su za borbe ali i kao lovacki psi i ovcari... Pored agresivnog temperamenta niko ne rece da su ovi psi izuzetno verni, poslusni, dobri cuvari kuce, zivahni i razigrani... Dakle nije sve tako crno belo kao sto neki hoce da predstave...uostalom ako se meni svidja pit bul ili buldog niko nema pravo da mi kaze da sam debil jer to je moja stvar i moze da vam se svidi ili ne ali ako si imalo normalan postovaces to...jer ja evo ne rekoh da je neko kreten zato sto voli zlatnog retrivera koji je meni licno gadan jer mi sa onom dlakom deluje ofucano...Ali to je moje misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јуху, Бранислава, прочитај пост који сам написао изнад твог!

Пошто обожавам псе, проучавам њихово понашање и оно најважније, имам пса већ преко 5 година, покушао сам да вам укратко објасним суштину приче која се у највећем броју случајева испољила. :da:

Edited by Селектор

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пси су слика и прилика првенствено карактера свог газде, а потом и окружења у коме живе.

Дакле, ако му посветиш довољно пажње и васпиташ га на прави начин, може бити не знам које расе, али ће бити доброг владања.

Свака раса има склоности према овоме или ономе, али је квалитетна дресура од стране газде та која утиче на веће или мање испољавање истих. :da:

 

А што се тиче пса од 6 година којег је Јосиф поменуо, ту је у питању класичан патолошки случај, јер је сироти пас доживео судбину да га газде напусте, и логично, произвео у себи огромну фрустрацију која се испољила кроз тај покољ који је направио.

Али, и ту је дакле, кривица на (тим претходним) газдама! :da:

 

Ja se ne slazem sa tim,kod svih drugih pasa dresura moze da prodje,ali dresirati terijera da sedne,legne,da voli macke je gubljenje vremena,veruj mi.

Ja se prema svim mojim psima ophodim isto,a razlika medju njima je neverovatna.ruski terijeri su miroljubivi psi koje ulicom mogu bez povodca da vodim i nece mi se maci od noge,dok su mi fox terijeri pravi divljaci,pusti ga sa povodca i jurices ga ceo dan po gradu moleci boga da ne naleti na drugog psa ili neku macku.Cak i ako uspes da ga naucis necemu,to ces morati cesto da obnavljas sa njim,jednostavno ti psi u glavi imaju prekidac i kad skljocne sve dresure padaju u vodu.Tu onda nema nivoa razumevanja,sve se gubi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne slazem sa tim,kod svih drugih pasa dresura moze da prodje,ali dresirati terijera da sedne,legne,da voli macke je gubljenje vremena,veruj mi.

Ja se prema svim mojim psima ophodim isto,a razlika medju njima je neverovatna.ruski terijeri su miroljubivi psi koje ulicom mogu bez povodca da vodim i nece mi se maci od noge,dok su mi fox terijeri pravi divljaci,pusti ga sa povodca i jurices ga ceo dan po gradu moleci boga da ne naleti na drugog psa ili neku macku.Cak i ako uspes da ga naucis necemu,to ces morati cesto da obnavljas sa njim,jednostavno ti psi u glavi imaju prekidac i kad skljocne sve dresure padaju u vodu.Tu onda nema nivoa razumevanja,sve se gubi.

 

Tu se slazem...Ali moram da dodam da se meni pit bul upravo svidja zato sto je veran i zato sto ne da na svog gazdu...Dok ima pasa cije je karakter da bi te prodali za keksic...

 

Metal man... Misliti da si jedino ti u pravu i da je tvoje misljenje i kriterijum lepote jedini merodavan je na nivou 6ogodisnjeg deteta koje jos nije ovladalo ni stadijumom konkretnog a kamo li formalnog rasudjivanja...ne ja ne mislim da je to sladje od pit bula ili buldoga i eto...sta sad?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

То што ти хоћеш да ми кажеш се заправо може подвести под "пргавост мањих раса", али то не треба везивати само за теријере, него за све мале расе.

Мање расе испољавају далеко већу љубомору, отуда су и пргавије по нарави, па је често при њиховој дресури неопходно да човек има мало "дебље" живце и да буде упорнији.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek! ;)

 

Nego, da se vratimo na temu. :D

Ja vec mesec dana imam sove u dvoristu... ne znam zasto kazu da one rade huu huuu, kada zavijaju nikad gore.

Neko pistanje, ne znam ni sam da objasnim.. ocu da poludim. :D Po celu noc ciii ciiiiii ciiiiiiii. X)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja keva je pre 7 godina pronašla 9 malih sova u paradajzu u dedinoj bašti. Bog zna kako su tu stigle. Uglavnom, donela ih je kući, ćale je napravio kaveze, pregradio jedan deo tavana gde su učile da lete, a posle napravio i otvor na krovu da bi odletele kad osete da su za to spremne. Otišle su posle mesec i po dana ali nekoliko puta se vraćale i nadletale kuću. Dolazila je i novinarka iz nekog lista o pticama, ako nađem tekst ostaviću ga ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,to je prava sova, gledala sam snimak, obozava da se ceska :) :) :)

dsc-0084.jpg

 

Naisla sam na malog slepog misa kraj reke :wub:

Samo na zvuk je reagovao, polako sam ga uhvatila kao macku za krzno na ledjima i on automatski rasirio krila,stavila sam ga u ruku i sklonila sa sunca, izgleda da se mali tolko skuvao da nije mogao da mrdne, njuskicu je mrdao par puta kao da je zedan, okacio se naopacke na mojoj ruci i krenuo da doteruje krila, i onda je uspeo da poleti...awwww...kako je slatku njuskicu imao :) :)

 

No,evo za psa. Meni se mnooogo svidja danska doga, ali tolko prica sam nacula da su isto skloni napadanju sopstvenog gazde, pa sam lako odustala od ideje da je imam. Jos plus: skupa je, mnogo jede, i prevelika je da bi ja mogla da je setam :(

Edited by Orochi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam prijavila... billo mi žao.. jedno pola godine mi je bio polupan prozor na terasi. Kad sam uzela da je sredim (to se ne dešava prečesto) zateknem fosilizovanog letećeg na dnu prazne saksije. Bilo mi mnogo žao. Mukica, mora da je uleteo greškom na terasu i udario u policu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja keva je pre 7 godina pronašla 9 malih sova u paradajzu u dedinoj bašti. Bog zna kako su tu stigle. Uglavnom, donela ih je kući, ćale je napravio kaveze, pregradio jedan deo tavana gde su učile da lete, a posle napravio i otvor na krovu da bi odletele kad osete da su za to spremne. Otišle su posle mesec i po dana ali nekoliko puta se vraćale i nadletale kuću. Dolazila je i novinarka iz nekog lista o pticama, ako nađem tekst ostaviću ga ovde.

 

Interesantne su sove.Znate kako ono ljudi govore da predvidjaju smrt.E,kada je moj deda bio bolestan,u dvoristu nam je bila jedna cela porodica sova.Imali smo veliko drvo orasa,i tu su bile nastanjene.Mnogo ih je bilo,oko 12,bilo je jedno 6-7 mladunaca.Bile su tu skoro dva meseca,tokom najgoreg perioda dedine bolesti.Otisle su dan-dva nakon njegove smrti.I nikada se vise nisu vratile.Veoma interesantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...