Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Она куца са претходне стране је преслатка!

 

Иначе, мени је пас појео један прорачун за лабораторијску вежбу, изгризао неколико књига из Математике1, а једном ми је оглодао новчаник. :( Срећом, више не ради такве ствари...

 

Елем, хтела сам да вас обавестим да и ја дајем маце на усвајање. Јутрос је неки имбецил, семе и племе му поцркало дабогда :angry: , ЗАТВОРИО у картонску кутију три мачета и бацио их у оближњу реку! Док смо сестра и ја стигле до њих, једно је већ угинуло, али два смо успеле да спасимо. Бата и сека. Преслатки. Сека је сва жута, а бата је баш шмекер... Тек су прогледали и још увек су веома слаби, па их сада сестра и ја интензивно хранимо млеком, помоћу шприца. Мислиле смо да ће моћи сами да пију млеко из чинијице, али они су се укутали у њу и оно су биле муке живе док смо их осушиле од млека...

 

Ми ћемо их гајити неко време; сигурно их нећемо раздвајати док не ојачају, али када ојачају, ја стварно не знам шта ћу с њима! :( У кући већ имам пса и нема шансе да моји дозволе још и пар мачака, а у дворишту не смем да их оставим. Моје комшије само чекају прилику да отрују штагод да хода на четири ноге и знам да сам их, оставим ли их ту, осудила на смрт. :(

 

Постоваћу слике ускоро, а у међуврмену молим све добре душе које би да усвоје маче за месец или два, или знају некога ко би га усвојио, да се јаве на пп.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ух, ух! Сад сам негде прочитала да не бих смела да храним мачиће крављим млеком. А ја друго немам! :( Неки сајтови на које сам налетела говоре о некој замени за млеко, чак и наводе имена произвођача, али џабе ми то кад је за америчко тржиште... Има ли неко идеју о чему се ради и чиме се хране мачићи који немају маму? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Прошло време за измену поста, а ја морам да додам да сам управо научила да ће ови лепотани већ за пар недеља моћи да пређу на чврсту храну. Дакле, рачунајте да ће за неке три недеље бити спремни за удомљавање. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve životinjske bebe sisara koje ostanu tako rano bez majke hraniš NAN mlekom, kao i dečje bebe :) Stomak im je tako malima nepriviknut na kravlje. Sad dok ti se ne ispovraćaju skuvaj čaj od kamilice pa zasladi jednom malom kafenom kašikom meda i to im daj na po 10-15 minuta da se stabilizuju tibice i masiraj ih po trbuščićima jer imaju strašne grčeve ako se naliju kravljeg mleka.

 

Možeš i Bebelac da kupiš on ti je jevtiniji. Baš mi te žao, sad će da ti plaču celu noć... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Које је то млеко? И шта је Бебелак? Пало ми на памет да их храним оном беби-формулом, али рекли ветеринари да то не сме... Малопре сам добила савет да потражим у оним продавницама опреме за живуљке замену за млеко, у праху. Кажу да се не налази тешко... Сутра ујутру јурим то да им купим.

 

Да куцнем у дрво, за сада су добро. Скупили се једно уз друго и спавају. Искрено се надам да ми се неће будити током ноћи. :(

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Еееј, и ја сам сада пребукиран силним мачићима!

 

Дакле, немам појма које млеко нити шта, знам једино да сам протрљао мало маче о његову мајку мачкицу након чега га је прихватила натраг и почела да доји.

 

Сада у дворишту имам Марка Мачора, господин само воли месо и то искључиво кртину, но долазила ми је нека циганка да се жали како није васпитан јер јој је опалио мачкицу. 0_o Ту је и Милица која је зрела за батињање јер мјауче ноћу као луда. И још пет мачића жуто-белих (Марко је био вредан) и једно црно-бело (ко зна одакле, али једе хлеб па ме баш брига) које се чопоративно попну на дрво и направе своје мале базе као у Red Alert 2, вребају врапце и сличне ђаволе...

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onime! Koliko mačaka ukupno imaš, da li znaš :wub:

 

Које је то млеко? И шта је Бебелак? Пало ми на памет да их храним оном беби-формулом, али рекли ветеринари да то не сме... Малопре сам добила савет да потражим у оним продавницама опреме за живуљке замену за млеко, у праху. Кажу да се не налази тешко... Сутра ујутру јурим то да им купим.

 

Да куцнем у дрво, за сада су добро. Скупили се једно уз друго и спавају. Искрено се надам да ми се неће будити током ноћи. :(

 

 

Vidiš kako različite stvari govore ti veterinari , c c c

 

Sigurno su prespavali i bili ok čim su se stisnuli tako. Ovo štene kad sam ga našla prve dve noći nije mogao da zaspi nikako drugačije nego samo kod mene na stomaku, jedino tu mu je (usred avgusta!) bilo dovoljno toplo.. posle sam se snašla pa sam mu punila PET flaše vrelom vodom, preko njih stavim njegovu dekicu i ušuškam ga i da vidiš kako spava.. jedino je bedak, što se budi kad se ohladi voda, a to znači između 4 i 5 ujutru, heh.

 

Ali nema veze nije mi žao, izrastao je u divnog pametnog psa. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moja drugarica ima kornjaču Koju

Tek posle minut gledanja u sliku, uspeo sam nekako da razaznam da je kornjača. :)

 

Ovo bre... ko neka neman... morsko čudovište.

Ja kad pomislim na kornjaču, samo znam da ima oklop i nešto malo što viri. :)

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek posle minut gledanja u sliku, uspeo sam nekako da razaznam da je kornjača. :)

 

Ovo bre... ko neka neman... morsko čudovište.

Ja kad pomislim na kornjaču, samo znam da ima oklop i nešto malo što viri. :)

 

Crnogorci su lijeni

Bosanci su glupi

 

 

:) :)

 

Cccc, predrasude, predrasude...

 

Šala mala, ti, ustvari, pomišljaš na kopnenu :D

 

@Koko

 

Jel' to uobičajeno da imaju tolike kandže?

 

Naravno da da, kad su mužjacu u pitanju. Zato oni imaju manji rep :D

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Та корњача као Фреди Кругер... Ал' добро, они копају, је л' да? И ја једва препознах да је то корњача, нисам очекивао такве боје за нешто за шта сам одувек мислио да је зелено.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kopaju, koliko ja znam? :confused: to je kalifornijska kornjača. Živi u plitkom akvarijumu i voli odmarališta, da ima neko drvo u plićaku i tako..

 

А када постављају јаја? :/ А и шта ће им тол'ки нокти? xD :]

 

Ау, знаш и одакле је :pivopije::twisted::twisted::muzicar:

 

А што се мачића тиче, тренутно их је седморо уз оно једно мало црно које не познајем.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...