Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Sila psi. Drug ima jednog, starog godinu i 8 meseci, ogroman je, kad setam Rasa, setamo zajedno, ovi se jure, skacu. Ja uzmem da se igram sa ovim, nekad se zanesem, pa kad skoci, brate, kao bik da te udari :D

 

538793_443722502307515_100000093073689_1732646_1774722341_n.jpg

 

Evo ga Atila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Комшиница има два. Какве животиње, сунце ти. А дивни су, увек расположени за игру. Један се, такође, зове Атила. Изгледа да је то популарно име за њих. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Леп је Атила, луче мало... То је једина краткодлака раса која ми се свиђа.

 

Него, ова моја џуловка баш тешко подноси грмљавину. Тресе се, цвили, завија... ма, умире од страха. Није ми свеједно кад је тако гледам; све мислим срчка ће да је стрефи, колико се погуби. Како да је смирим? Незгодно је поготово ноћу - јако је миран пас, али кад ноћу грми, мени нема спавања од ње.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš da probaš da joj skreneš pažnju nečim - keksić, muzika (ovo zavisi, često neka radio stanica bolje posluži kao skretanje pažnje), maženje, obično to pali kod mlađih pasa. Ili da je odvedeš u prostoriju koja je zvučno izolovanija i tu je smiriš. Generalno je dobro da ima mesto gde može da se sakrije sama kad dođe zla minuta, to im je prirodna reakcija na takve situacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada krene tako grmljavina, najbolje je da je pustis prvo unutra kod sebe, a onda posle par minuta, ako i dalje grmi i seva, da izadjete zajedno napolju i da stojite tako, ona pored tebe. Mozes da je nagradis dok sedi tu pored tebe dok grmi, i tako polako, opustice se :) I Ras je ima problema sa grmljavinom, ali sam ja tako uradio, i video je da nije nista strasno. Kao dete da ucis da nije grmljavina strasna. Uzmi takav princip, i mozes nauciti psa sta god zelis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја се, у ствари, надала да ће ми неко препоручити неки безбедан седатив, или тако нешто... :haha:

 

Она је већ велика девојка; има шест година... и ја сам подоста живаца потрошила смирујући је кад грми. Али ово што причате ми има смисла: углавном оде у купатило и шћућури се поред каде, али и тада завија и цвили и не престаје да се тресе. И јесам приметила да се мање плаши кад грми, а врата терасе оставим отворена. Баш ћу да пробам да следећи пут изађемо напоље. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je velika, onda jos bolje :) Lakse ces je nauciti za takve stvari, jer ti veruje, i sa tobom je dugo. Ne veruj onim pricama da se psi uce dok su stenici, ja mog Rasa dok je bio manji nisam mogao nista nauciti, jer nije on mene razumeo, sada kako je stariji, kao da razume svaku rec koju mu kazem, svaki pokret koji napravim. Govor tela je veoma vazan kod pasa. Meni je dovoljno da pogledam Rasa pre nego sto nesto uradi, i ako ne odobravam, on tu staje. Doduse, samojedi su tvrdoglavi, pa hoce da se osvrnu na komandu, tada malo upotrebim prut :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je velika, onda jos bolje :) Lakse ces je nauciti za takve stvari, jer ti veruje, i sa tobom je dugo. Ne veruj onim pricama da se psi uce dok su stenici, ja mog Rasa dok je bio manji nisam mogao nista nauciti, jer nije on mene razumeo, sada kako je stariji, kao da razume svaku rec koju mu kazem, svaki pokret koji napravim.

 

Да знаш да се ово и код мене показало као тачно. Док је била мања, шта год да јој кажем, само онако блене у мене... Сада, буквално, разуме. Тако да сам скоро узела да је учим понешто да уради - на пример, да "погоди" у којој руци држим кекс и слично... само зато што ми је неописиво слатка кад је тако паметна. :wub: И да демантујем ону you can't teach an old dog a new trick. :haha:

 

Али, да донесе лоптицу или шта већ - ма, нема шансе. Игра се она са лоптицама, али за свој грош. Кад бацим нешто, само ме погледа у фазону: "Па сад кад си бацила, иди по то!". :haha: А још је златни ретривер. Брука за своју расу. :no:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno razumeju. Sedim na klupici sa mačkom, mama pere ruke i treba da sedne da pijemo kafu. Kažem maci da se pomeri i napravi mami mesta, ali bez pokazivanja, samo kažem, i ona 'ladno ustane, prošeta do kraja i opet sedne. Jednom sam nešto bila nervozna, i samo joj bacim hranu, a maca Cuki Cu me tako prostreli pogledom, onako dostojanstveno i potcenjivački, naježila sam se. Do dana današnjeg mislim, da je mogla, opsovala bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Другар био код свог другара који је славио рођендан. Стижу гости, падају честитања, кад су се коначно изљубили, домаћин седне, погледа свог пса (женка, мислим да је дога) и каже: "Шта је, шта ме гледаш? Још ме једино ти ниси пољубила!", а пас устане из своје корпе, попне се на кауч и њушком додирне његов образ.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene Ras redovno ljubi kad sednem na krevet. Na kaucu smo napravili njegovo mesto, tj prostrli jedno cebence za njega, i tu on bleji kada treba da se sedi. I redovno, niko ne seda na njegovo mesto, sednem ja pored, on se odmah popne, sedne, i pocne da me gleda, i odjednom njuskom u uho, ili obraz :) Pametni su psi kako su stariji, samo psi koji se maltretiraju kako stare ne slusaju, ostali su veoma vezani za gazde, i razumeju jezik medjusobno. Neobjasnjivo ali istinito.

 

Sunessence, za lopticu probaj, bacis joj, pa ako ne donese, krenes sa njom po lopticu, pruzis se da uzmes lopticu i cekas da ti ona ukrade. Onda tako par puta povecavaj distancu, da te pretekne do loptice. I onda kada bacis lopticu, op, odmah krece po nju :) E posle sledeci korak za vracanje nazad je naravno neki slatkis ili nesto. Mene je Ras u pocetku jebavao, odmah ode po lopticu, donese je do mene, i kada krenem da mu je uzmem, odmah krene da me zajebava i trci okolo sa lopticom u ustima xD Slatkis da mu otmes lopticu, i tako svaki put, dok je navuces. Posle je tvoja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е, покушавала ја све то. :da: Неће, па неће. Чак сам једну лоптицу и исекла, ставила неке слаткише у њу - ма, потпуно је незаинтересована. :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...