Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

jao pa ova tema opet postoji, to je tako divno :wub: poslednji put kada sam bila na forumu sve i svasta nije postojalo :no:

elem otkad zivim u sapcu ne mogu da imam kucne ljubimce ali zato moje lepote u vrscu cvetaju evo mog mazuljca 10300082_10204020650295017_979850704878901151_n.jpg

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije postojalo Sve & Svasta jerbo se nisi ulogovala, ne vidi se taj podforum kad nisi ulogovan.

 

Btw, juce cujemo ortak i ja kako nesto zuji, oslusnem ja malo i provalim da se cuje iz kutije za cipele koja stoji na visecim delovima u kuhinji. Uzmem kutiju, odem do prozora, otvorim je, izadje neka osa i nesto puce u kutiji.

Pogledam ja unutra, kad ono 3 gnezdeta koja lice na leptirovu lutku, otkacila se sa coska kutije kad sam otvarao, jedno gnezdo slomljeno i po kutiji tipa 10 paukova koji ic ne mrdaju. Skrsimo mi druga dva gnezdeta, ispadne jos 20 komada xD

Prvo smo mislili da je tu pauk legao jaja pa je dosla osa i jebala im sve po spisku, medjutim pauci sareni, ne deluje bas kao da je jedno leglo, mada su svi bili krstasi ja mislim, svi istu saru na dupetu, samo ih je bilo razlicite boje...

Takodje mi ta gnjezda nisu isla uz pauke, znam da oni to ne prave, i krenem da kontam otprilike o cemu se radi, malo guglao, i nadjem sta je:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Black_and_yellow_mud_dauber

 

800px-Sceliphron_caementarium_MHNT_Profil.jpg

 

Kreatura ladno bocka paukove i paralise ih, onda ih donosi u gnezdo, leze jaja u njih i onda ih larve ruckaju iznutra.

 

Ovaj fazon:

nest3.jpg

 

 

 

Evo linka nekog sa slicnim dogadjajem, odatle je slika, ja nisam slikao ovo :D:

 

http://www.viralnova.com/kitchen-nightmare/

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok bese to ukinuto znam da smo jadikovali onomad.

bem ti lebac koliko dugo niste tu kutiju otvarali XD

moglo je svasta da naraste u njoj

evo mog debelog nosonje. ima skoro 10 kg :wub:

1010268_10201358871752217_1525947451_n.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Samo da se pohvalim domacinskim odgojem papagaja:

 

Do jaja, i soundtrack je dobar.

 

Kol'ko kosta jedan komat ovih ringneckova kod tebe? :D

 

Ove moje tigrice su dosadne, jebiga. Mada, i onako im ne posvecujem dovoljno paznje, verovatno necu nista ni da uzimam zdravlje boze kad pocrcaju. :/

 

Cek, ja sam odgoj pogresno interpetirao kao uzgajanje? Imas samo Mileta? Nek je ziv i zdrav.

 

To mu po naski dodje rasa "mali Aleksandar"? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...