Jump to content

Nba


Aurora Calerva

Recommended Posts

  • 1 month later...

nije sve isto.....OBN za sada ide samo nedeljom....

 

a najavili su da ce ici vise prenosa nakon posle prve runde.....

 

juce se poklopio prenos valjda im se to nece ponavljati.....

 

komentatori su retardi na oba tv-a.....to im je zajednicko :meshuggah:

 

sledece nedelje na OBN-u Miami-Chicago....

 

@Therapsid daj opet sajt neki dobar sajt za te torrente.....zaboravio sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jebiga :mhihi: ........oduvase ih....ko bi rekao....

Greota stvarno...Nevjerovatno koliko match up znaci u NBA ligi.Nowitzki cuva 15 cm nizeg Richardsona.Warriorsi igrali sa jednim centrim a ponekad i sa 5 bekova.Dallas je na brzu igru Warriorsa pokusavao odgovoriti jos brzom a to jednostavno nisu u stanju.Ne leze im ovakve ekipe i sa Phoenixom imaju problema...A i kad bolje razmislim, Baron Davisu je ulazilo sve! pogodio je trojku sa svoje polovine za izjednacenje na poluvremenu u GM4.To je ujedno i kljucna utakmica...Bice interesantno vidjeti hoce li Dallas zadrzati okosnicu ekipe ili ce opet rebildovat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jebote jedva sam se oporavio od prenosa Houston-Utah 7 tekme.....kako sam se iznervirao ode mi 5 god zivota te noci.....jebeni Boozer.....kako igra covek sad je i GS-a odvalio.....

 

 

inace ova polufinala moze se reci da iznenadjujuce nisu zanimljiva......na istoku od prve sekunde se videlo da Chicago nema sta da trazi protiv Detroita......drugo polufinale ni nije zanimljivo iz prostog razloga sto niko tu ama bas nista ne moze Detroitu.....Cle i NJN ce se klati do zadnje sekunde....

 

na zapadu gledao sam prvu tekmu SAS-Pho i zakljucio da uprkos svim atributima koje ima Phoenix ipak oni nece imati resenja za Duncana i Parkera i da oni jednostavno sa takvom odbranom i klupom ne mogu do kraja.....mogu imati odlican skor u sezoni ali u seriji sa najacima nemaju sanse.....tu je tek 2-1 ali moja procena je da je samo pitanje da li ce biti 4-1 ili 4-2......

 

Utah-Goldan State....tu sam se svadjao s ortacima govoreci da Utah sigurno prolazi jer sam gledao sve tekme protiv Houstona i video da je stvarno zreo tim....odvaljuju ih skokovima svaku i Boozer je previse za njih.....GS ima potencijal da bude u vrhu ali poput Phoenixa moraju bolje da igraju odbranu i da odradjuju posao u skoku....

 

Utah je dobra ali cenim da ne mogu nista u seriji sa SA.....SA je mnogo mnogo dobar i kompletan tim....

 

veliko finale za mene vidjeno Detroit - San Antonio i bice vrhunsko finale.....mnogo zajebano...

 

 

Greota stvarno...Nevjerovatno koliko match up znaci u NBA ligi.Nowitzki cuva 15 cm nizeg Richardsona.Warriorsi igrali sa jednim centrim a ponekad i sa 5 bekova.Dallas je na brzu igru Warriorsa pokusavao odgovoriti jos brzom a to jednostavno nisu u stanju.Ne leze im ovakve ekipe i sa Phoenixom imaju problema...A i kad bolje razmislim, Baron Davisu je ulazilo sve! pogodio je trojku sa svoje polovine za izjednacenje na poluvremenu u GM4.To je ujedno i kljucna utakmica...

 

ja mislim da je glavni razlog prolaska GS-a to sto je Nelson unistio Avery-a taktikom....poznaje taj tim Dallasa u dusu postavio je taktikuj koja njima odgovara a Avery je igrao njihovu igru (brzu) umesto da ih usporava, igra visokom postavom i dominira skokom kao sto radi Utah....nije slucajno Sloan jedan od najboljih trenera u NBA godinama....i naravno Nowitzki koji je tako zakazao da je to sramota.....

Edited by shock!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Phoenix je donedavno bio u seriji od 15 uzastopnih pobjeda;krenuli su oni odavno!Ako je neko gledao New Jersey-Phoenix zna o cemu pricam...double overtime classic.nezaboravna utakmica

 

Razlika u kvalitetu izmedju Zapada i Istoka je ogromna.Nikad slabiji Istok...Toronto sa 42 drzi prvo mjesto u svojoj diviziji...

Gledao sam Miami u par navrata ove sezone.Realno ni sa zdravim Shaqom to nije tim za titulu.Gomila istrosenih veterana + D Wade.Kapiram da ce sledece sezone doci do ogromnih promjena u rosteru...Jedina tri ozbiljna tima na Istoku su Detroit,Orlando i Cleveland...Detroit je vec osvajao titulu sa manje vise istim rosterom.Osvjezili su malo tim ne bi iznenadilo da dodju do FInala.Cleveland mnogo zavisi od igre Jamesa,zasad nemaju problema jer on skoro da biljezi triple double u prosjeku ali ne moze ih on odvest do titule.Orlando sa nasim Milicicem djeluje veoma impresivno.ukoliko zadrze tim mogu do titule u nekoj od narednih sezona.Howard i Milicic po meni predstavljaju buducnost NBA pod kosevima.ostatak Istoka je ispod 50 %.najvece razocarenje je New Jersey.Po meni imaju jednu od najjaci petorki u ligi.Medjutim nesto ne stima a i klupa je slaba.Mile Ilic ne igra uopste.Sad se jos Krle povrijedio.Kapiram da ce i oni renovirat tim sledece sezone.

 

Zamislite zapad koji je jaci nego prosle godine.Prije svega San Antonio i Dallas.A ozbiljni kandidati za titulu su Phoenix,Utah,Lakersi i Houston...SAN ANTONIO igra najjednostavniju mogucu kosarku.Dodaj,trci,popunjavaj dok neko ne ostane sam.Ako to ne ide,Duncan uvijek moze navuci double-team.Parker i Ginobili rijesavaju jedan na jedan bez problema.Barry igra sezonu karijere.Bowen je neprelazan.Jedini problem je pozicija 5 na kojoj se smjenjuju Elson i Oberto.Oba imaju problema sa visokim protivnickim centrima.I pored toga zasad djeluju kao najozbiljniji kandidat za titulu.

DALLAS je prosle godine poceo igrati odbranu.Ove godine je to na jos vecem nivou uz standardno efikasan napad.Nowitzki,Terry i Howard mogu svakom zabiti po 20.Stackhouse sa klupe moze rijesiti mec.mali harris izrasta u odlicnog pleja.A Dampier pokupi 10 lopti po utakmici.Ako zadrze formu mogu do titule.

PHOENIX je poslije loseg starta usao u formu i vezao 15 uzastopnih pobjeda koju je Washington prekinuo prije neki dan i to poslije produzetka.Predvodjeni Nashom,igraju najljepsu kosarku u ligi.Po meni imaju najbolju ofanzivnu petorku u ligi(Nash,Bell,Marion,Diaw i Stoudamire),a tu je i Bell sa klupe.Medjutim jedini covjek koji tu igra pravu odbranu je Bell a svi znamo da odbrana donosi titulu.Jos jedna mana je i tanka klupa.D'Antoni rotira 7 igraca(Barbosa i Thomas sa klupe), a svjezina u play offu moze biti presudna.Mogu daleko ali do titule tesko.

UTAH iznenadjenje sezone.Williams je izrastao u pravog pleja i vec ga porede sa Stocktonom.Boozer je medju glavnim kandidatima za MVP-a.Kirilenko i Okur odlicno obavljaju posao.Ako ih zaobidju povrede finale zapada je moguce.

LAKERSE sam ove sezone gledao jedno desetak puta.triangle offense funkcionise besprijekorno.Bryant je jos u proslogodisnjem play offu promjenio nacin igre.Ove godine to konacno i daje rezultate.Znatno je smanjio broj sutevak dok je broj poena neznatno opao.Odom veoma cesto zavrsi utakmicu sa triple-double ucinkom.Steta sto se povrijedio.Pauzirace do sredine januara.Walton igra sezonu karijere, vjerovatno ce biti most improved player sezone.Nas Radmanovic ima zapazenu ulogu pogotovo od povrede Odoma.Preuzeo je njegovo mjesto u petorci.Bynum i Kwame Brown su aduti pod kosevima.bynum je najmladji igrac u ligi i iako je dosta napredovao u odnosu na proslu godinu ipak jos uvijek nema konstantnost u igri.brown sve vise lici na prvog pika sa drafta 2002.Igra veoma zrelo ove sezone.Lakersi su mozda i najtanji na poziciji pleja,medjutim u triangle offensu gdje ustvari svako ima mogucnost kreacije igre to i ne dolazi toliko do izrazaja.Uz malo srece i odlicne igre bryanta bi mogli i do titule.Najvaznije je da ne bude povreda u play offu...

HOUSTON jednostavno nema srece.McGrady je vec duze vrijeme povrijedjen.Od prije neki dan i Ming.Ostali igraci nemaju kvalitet da nose tim.Medjutim, primaju najmanje koseva u ligi i ako se T-Mac i Ming oporave na vrijeme, mogu se ako nista nadati tituli.Dosta podsjecaju na tim Lakersa sa Shaqom i Kobeom, s tim sto je tad liga bila dosta slabija od ove danas...

 

Apsolutnog favorita za titulu nema.Nikad izjednacenija liga.Sezona je fakticki tek pocela i mnogo toga se jos moze promjeniti do samog play offa a nas ocekuje gomila nezaboravnih utakmica.A to je najvaznije.

 

I LOVE THIS GAME

Skoro sve sam pogodio. :pivopije: Orlando sam precijenio ali vratice mi oni sledece sezone :)

 

 

Suspenzija Stoudemirea i Diawa je nepravda gigantskih razmjera...I ako San Antonio uzme titulu uvijek ce se postavljati pitanje a sta da su igrali Amare i Boris?!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek mi se onaj jebeni Horry napase k...a!!! Dokle bre više takvi "igrači" da sjebavaju bolje timove? Setite se samo dok je peder igrao za Lakers-e kako je Sacramento ispušio zahvaljujući njegovoj trojci (sreća, a ne znanje). Još kad pomislim da sam ga gotivio dok je bio u Houston-u. :mad: Sad će opet biti dosadno finale, ali ću svim srcem da navijam za Detroit (jer Cleveland, nažalost, nema šanse protiv onakve odbrane).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Detroit ako ne bude menjao ekipu, sledecih 5-6 sezona ce biti prvak... A u NBA-u bi, sto se odbrane tice obican CSKA bio najjaci...

Cini ti se.Webber,Wallace,Billups,Hunter i McDyess su vec igraci u godinama.Oni nece ni igrati za 5-6 godina...

 

 

Da je trenutni sastav CSKA u NBA ligi...Primali bi nekih 90-100 poena od play off timova.Medjutim problem je sto ne bi dali nikom vise od 80 i to kad su suterski raspolozeni...Bas bi bilo interesantno to vidjeti.Nista nije iskljuceno vec godinama se prica o prosirenju lige na evropu...

Edited by Therapsid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...