Jump to content

Nba


Aurora Calerva

Recommended Posts

PRVI pravi prijelaz u ovom razdoblju u NBA ligi se dogodio. Španjolski košarkaš Pau Gasol je napustio Memphis i pojačao LA Lakerse.

 

Od početka sezone je Gasol bio nezadovoljan u Memphisu, te je tražio "trade" govoreći kako u Memphisu ne može ostvariti svoje želje, kako klub nema pravih ambicija i kako nema pravu podršku u kvalitetnim suigračima. Sada ju je Španjolac dobio, ali i Lakersi.

 

Ove sezone Kobe Bryant igra sjajno i posredstvom toga su Lakersi stalno na vrhu Zapadne konferencije. No, prije dva tjedna im se ozlijedio jako bitni igrač pod koševima Andrew Bynum i time su nastali problemi u momčadi. Dovođenjem Pau Gasola Lakersi apsolutno mogu računati na pravu borbu sa svim najjačim klubovima lige.

 

U suprotnom smjeru, iz Los Angelesa prema Memphisu su krenuli Kwame Brown, Javaris Crittenton i draft pozicije za sljedeću godinu.

 

Inače, u NBA ligi se snažno najavljuje drugi veliki "trade" u kojem bi glavna uloga pripala Jasonu Kiddu. Navodno, trenutačno najbolje stoje Dallas, pa Denver u lovu na sjajnog organizatora igre.

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, a merion u majami... zanimljiv trejd...

 

majami je sigurno profitirao na duzi rok, tako da je ovo dobar trejd za njih... ovu sezonu vec mogu da bace u smece... odlican trejd za njih..

 

a mislim da je trejd dobar i za finiks, merion je trazio da ode, a i sa ovim timom ako nisu do sad uzeli prsten ne bi ga uzeli nikad... shek ce igrati peticu, skoncentrisati se na odbranu i skokove i omoguciti amareu da igra na cetvorci... definitivno su sada ozbiljniji kandidat za prsten nego sto su bili pre trejda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja kako igra Phoenix ali oni titulu sa ovom generacijom nece uzeti.Ekipa koja apsolutno ne igra odbranu.Trejdovali su najboljeg odbrambenog igraca za Shaq-a koji je bio najdominantniji centar u istoriji NBA a sad je samo centar koji ima 36 godina i 150 kg.Uz to nije povezao 3 utakmice cijele sezone i ma sta on pricao nije ni sjenka igraca od prije 2-3 godine a da ne pricam o vremenu kad je igrao u Lakersima.Tvrdim da je Phoenix umanjio i ovako male sanse za titulu...Uostalom ovo je svakako isforsiran trejd jer su morali reagovati na razmjenu Gasol/Brown...Ako ne bude nekih vecih povreda pred playoff trebali bi gledati finale Lakers-Celtics :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne bude nekih vecih povreda pred playoff trebali bi gledati finale Lakers-Celtics :pivopije:

 

kakvi sad lejkersi, pa jesu li oni uopste iznad crte za plej of? salim se, ove godine (a i proslih par) stvarno slabo i povrsno pratim nba... tako da, moguce da si u pravu. videcemo. verovatno to mislis zbog tandema gasol-brajant? ipak prognoziram finale zapada sparsi - sansi. i pobedu sparsa. a sa istoka bi trebalo da dodje taj boston...

mada, sad mi pade na pamet, moguce i da sama liga odnosno organizacija pogura malo za to finale lejkersi - boston... kao, dva najlegendarnija nba tima (uz cikago), ovo-ono...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakvi sad lejkersi, pa jesu li oni uopste iznad crte za plej of? salim se, ove godine (a i proslih par) stvarno slabo i povrsno pratim nba... tako da, moguce da si u pravu. videcemo. verovatno to mislis zbog tandema gasol-brajant? ipak prognoziram finale zapada sparsi - sansi. i pobedu sparsa. a sa istoka bi trebalo da dodje taj boston...

mada, sad mi pade na pamet, moguce i da sama liga odnosno organizacija pogura malo za to finale lejkersi - boston... kao, dva najlegendarnija nba tima (uz cikago), ovo-ono...

Lakersi imaju najbolji tim u ligi.Sredinom Januara su bili prvi na Zapadu,onda se povrijedio Bynum pa su sad pali na cetvrtu poziciju.Gledao sam sve njihove utakmice ove sezone sem ove sto je igrana nocas koju bi trebao sutra pogledati jer se jos uvijek skida.Lakersi imaju najbolju klupu u NBA koja postize 35 poena po utakmici a i petorka Fisher,Bryant,Odom,Gasol i Bynum je za svako postovanje.Bryant je hall of fame igrac a Odom i Gasol legitimni all-star igraci.Fisher je plej sa tri titule u karijeri a Bynum je kandidat za igraca koji je najvise napredovao ove sezone i sigurno all-star u buducnosti.Jackson je konacno uspio sklopiti tim oko Bryanta.Sasvim je realno da Lakersi osvoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

elem.....

 

 

sto se tice istoka situacija manje-vise jasna finale Boston-Detroit mali favorit ipak Boston i to je to....

 

e sad sto se tice zapada - mislim da je trenutno svaka prognoza u fazonu realno - potpuno neumesna

 

jesu Lakersi jaki na papiru ali taj vrh zapada je ujednacen kao nikad u istoriji

 

No I Phoenix po 15 poraza L.A,Dallas,SA po 17 Denver,Utah po 19 Houston/GS po 20.....

 

s tim sto SA igra bez Parkera vec neko vreme a svi znamo kako oni dignu za playoff....Dallas je u padu ali opet ima strasnu ekupu...Houston je u velikom naletu ima 17-3 u zadnjih 20 tekmi ja sam mozda propustio 2-3 cele godine - motion offense Adelmana konacno je poceo da klikce trebalo je malo vremena a odbarnu su vratili na Van Gundi nivo - strasna ekipa.....NO igra fenomenalno cele godine Phoenix takodje ovo sa O'Neilom je veliko kockanje ali moze i da upali nikad se ne zna....Utah takodje opasno digla formu u zadnje vreme......

 

poenta uopste necu da se upustam u price ko je favorit sta je realno a sta ne jednostavno treba uzivati i ocekuje nas jedan od najujednacenijih i najuzbudljivjih play-offova ikad....

 

ako bi bas morao da prognoziram favorita opet bih naravno otipovao San Antonio.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovih dana sam odgledao neke top tenove starih all-starova, ne mogu da verujem koliko mi je bilo drago da vidim kempa, pejtona, stoktona, dzordana, pipena, juinga, barklija, robinsona, ajzeu tomasa, maldog onila... tu staru legendarnu gardu kao i one jos starije vortija, medzika, sampsona, dzabara, vilkinsa, brda, gervina...

uf to su bile zvezde i to je bio nba

nikada necu da prezalim kempovo propadanje, ajd' pejton je bar uzeo titulu mada mi je bilo bez veze njegovo smucanje od tima do tima da bi to postigao

trenutno skidam sva dosadasnja takmicenja u zakucavanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја пратим само наше, и то по новинама и неким сајтовима, а иначе не волим да гледам овај циркус...

Пеђа је изгледа опет онај стари, још кад би хтео да изгледа Србију, где би нам био крај.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...