Jump to content

Recommended Posts

Dali postoje?*

Za vestice se smatraju osobe u srednjem veku koje su imale neke svakodnevne darove (bioenergiju, vidovitost, blah blah blah).

Tadasnji ljudi to nisu mogli da shvate, tako da su osobama sa ovim sposobnostima "lepile" etikete "Vestica\vestac"

Takodje su za vestice smatrane osobe koje su se bavile travama (danasnji druidi).

Posto bi to bila jeres protiv tadasnje medicine, svestenici bi ih proglasavali "Djavoljim nevestama" odnosno vesticama.

 

Takodje kada lekari ne bi mogli da pronadju razlog nekog oboljenja, oni bi optuzivali neku devojku (u 90% slucajeva) za vesticarenje.

 

Jos jedan nacin (koji i danas postoji ali u drugom obliku) je taj sto bi komsija bio ljubomoran na svog komsiju jer on ima veci posed. Da bi dobio njegov posed, on bi optuzio svog suseda da je vestac, nakon cega bi ovaj bio osudjen (i ubijen). Tada bi on primio veliki deo susedovog poseda dok bi 1\4 pala pod vlast kralja.

 

Sve "vestice" su najpre mucene na veoma brutalan i sadisticki nacin od strane tadasnje vlasti i inkvizicije. Neke od metoda:

 

* zabojanje klinova pod nokte

 

* Svaka vestica na sebi ima jedan nevidljivi znak koji bi je pred silama zla indetifikovao kao Djavolovu nevestu. Navodno na tom mestu ne bi osecala nikakvu bol. Inkvizicija je probadala veoma dugim iglama "vesticino" telo, trazeci taj znak.

Naravno posle 10tak ovakvih uboda, covekovo telo je vec pred samrti (posto krvari nenormalnom brzinom), i vise ne oseca bol (koja agonija), tada bi je inkvizicija optuzila za vesticarenje.

 

* Gvozdena devica - nema potrebe da objasnjavam, osim da postoji mogucnost da se prezivi i da se nakon toga umire satima...

 

* Przenje na zaru (nesto slicno rostilju laugh.gif)

 

* Fizicko zlostavljanje

 

Za vreme mracnog doba srednjeg veka preko 1000 devojaka je ubijeno iz razloga vesticarenja. Najpoznatiji nacini javnog istrebljivanja vestica su bili vesanje i spaljivanje na lomaci.

 

Salem's Lot je mesto u kome je obeseno najvise vestica.

 

Spaljivanje na lomaci se vrsilo iz razloga spasenja duse. Nakon sto bi vestica sagorela, vatra bi ocistila njenu dusu.

 

toliko od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Мислим да ДА,постоје.

 

Свирали су овде пре неку годину,нису лоши(руку на срце како нешто што је произашло из Азре и Хаустора може бити лоше).Чини ми се да скоро нису ништа објавили,али се нису распали.

 

Znam da se ti zezas, ali pazi sad foru,. Na pocetku rata sviramo mi sa Roderick-om u Osijeku ispred Vjestica. Kad se zavrsio nastup Rodericka i dok su u bekstejdzu Vjestice se spremale za izlazak vidim ja Saheru na basu 666. Nismo imali puno vremena da pricamo jer su oni morali na binu, a mi na veceru pa u hotel, ali covek je skroz ozbiljno u okultnom i to mislim jos od vremena dok je svirao u naturalnoj mistici.

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Za vestice su obicno uzimali i jako lepe devojke, jer im nije bilo jasno kako je moguce da celo selo bude nalozeno na jednu zenu, devojku...(babu?) Pa su se onda najcesce ljubomorni jarcevi (muskarci)bacali kamenom na siroticu i spaljivali je radi povredjenog ega!

 

 

 

 

PozZ svim Vesticicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Da li postoje veštice?

Dobroćudne obožavateljke prirode, koje je društvo uvek isključivalo iz krugova ili su se same osamljivale zbog osuđivanja njihovog načina života?

Naravno da postoje, većina ne voli taj naziv preterano, ali neke ga i sa ponosom nose :)

Pa pobogu izguglajte samo sve te organizovane, kojima se i sami možete pridružiti ako se slažete sa njihovim stavovima :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...