Jump to content

Tattoo


blondie

Recommended Posts

totalno znam o cemu pricas, samo sam se nadovezala na pricu - cemu :) :)

 

 

koliko para, toliko muzike. i boje zavisi gdje nabavljaju, s cim mijesaju i dal znaju da ih mjesaju.

 

 

na nekim koncertima ovdje, vidjela sam neke likove, sto kazes - imaju nenormalno zive boje. crvena je bas crvena, zuta bas zuta.

odavno planiram da moju sliku sredim ponovo, da ono sto treba da bude crno, bude CRNO. a ne tamno sivo.

mislim da cu birati salon prema tome koliko im se jako vide najsvetlije boje :lol:

svi umeju da zamazu tamnim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti prethodni radovi su uslikani odmah po završetku tetoviranja. Koža je crvena, a boje jarke. Posle nedelju, mesec, godinu dana tattoo na koži ne izgleda isto kao na fotografiji u salonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mozda slucaj tamo kod nas gdje se koriste lose boje, pa kako kome djeluje......

 

 

ono sto sam ja licno od nekih majstora, jeste da AKO je boja prava, i ako odrzavas kozu u smislu - ne ljustis se od izgoretina pet puta godisnje i sl. - onda boja ne moze da se mijenja po 10-15 godina.. ako odrzavas tetovazu regularno, opet moras da uzmes u obzir cinjenicu da koza stari, promjene moraju da se dese.. ali pricamo o nekim sitnim nijansama.. ne crno-sivo.. i sl.

 

i znam neke likove ovdje, koji imaju recimo bas jako crveno, ili crnu.. izgleda kao da su se juce tetovirali, a ne prije 15 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Guest tattoozola

pozz

evo moj prvi post na ovom forumu, tema je tattoo, a isto je moj poziv u zadnje dvije i po godine pa da i ja nesto dodam.

Ovde se prica o svjetskim maistorima, i kako oni rade, probajte doc kod Roberta Hernandeza ili Victora Portugala sa zeljom da istetovirate natpis na podlaktici ili ruzicu na plecki. U Beogradu imate stvarno par odlicnih majstora samo ako malo bolje pratite tattoo scenu (Srdjana Lizarda, Slobu i Damira), u Novom Sadu imate Ivana (pure paint tattoo) i Bobana iz Ritma nereda, Kragujevac Mojsa i u BiH imate u svijetu priznate majstore Pedi i Cigla u Banja Luci, e sad ukoliko kod njih odete s nekim glupim motivom a trazite da to izgleda svjetski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest tattoozola
On radi tetovaze :blink: ?

da i to dosta dobre, uzmi ponekad srbijanski tattoo magazin, u nekoliko brojeva izlazili su i njegovi radovi a u jednom broju i clanak o njemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad ukoliko kod njih odete s nekim glupim motivom a trazite da to izgleda svjetski...

Sta sad ti hoces :) a usput si i neupucena.

Ja sam ta koja je rekla da kod nas tetovaze izgledaju bledo i traljavo (vecinom) u odnosu na to recimo ne u inostranstvu nego 'kako moze da izgleda'. Niko nije spominjao motive. Tacno je da kod nas vidjam uglavnom iste motive koji se provlace i da deluje da su ljudi bas neinventivni ali izvini kad budem videla da neko ume da napravi tattoo u boji "da se useres koliko je realan" ili da sencenje ne izgleda kao onaj chart sivih nijansa sa sve jasnim linijama "prelaza" :) onda cu pricati drugacije.

Za sad jedino u Slobu iz Urban Savage-a i eventualno Seen-a (ako on bese radi one dobre crno bele) imam vere :lol:

Moje pitanje je bilo "zasto ne moze bolje?" - da li je stvar u opremi ili umecu? ne racumem se u detalje kako se tacno tetovira i sta utice na krajnji ishod zato i pitam.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest tattoozola

ajde mi molim te navedi od kog si majstora uzivo vidjela tattoo u boji "da se useres koliko je realan"

a sto se tice maistora kod nas i zasto im slike ne izgledaju tako kako ti kazes, razlog je samo u umjecu a ne u opremi, ali moras biti svjesna da rad u koloru ne govori o tome koliko je ko kvalitetan vec kome sta vise lezi, jedan Petri Surjala koji razvaljuje kolor ima lose black & gray, al isto tako paul booth ubija black & gray a kolore skoro da izbjegava da radi. Jako su rijetki majstori koji sve podjednako dobro rade, a sloba je definitvno jedan od onih kojem lezi sve.

ps: nikako ne mogu biti neupucena samo ne upucen :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...