Jump to content

Recommended Posts

Mozhda je i prihvatljivo do prvog istinskog sjeba u zhivotu...onda je mnogo lakshe shvatati isti(mislim zhivot) uz prisustvo Boga.

Uostalom, vidi gde je komunizam zavrshio. Usled nedostatka vere u vishe sile, ljudi su pretvarani u iste (Lenjin je bio mumifikovan, Tito-pa njemu smo se kleli).

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

ateizam je glupost ne mogu da shvatim ljude koji misle da smo nastali tek tako al ajde svako ima svoj izbor

zar ateizam nije hmmm verovanje da nema boga ili tako nekako da se izrazim? tj kakve veze ima ako neko misli da bog ne postoji sa razmishljanjem kako smo nastali? mislim aj kao ima veze mozda 5%... kako beshe? svi smo mi od adama i eve nastali jel da? icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi niko nezna to... sad mozesh da mislish shta god ocesh... od majmuna nismo nastali nego mi i jesmo majmuni koji su evoluirali... hehe... icon_smile.gif to ja kazem bradatom simchetu svaki put kad ga vidim onako dlakavog... icon_smile.gif hehe....

 

 

enivej ovo bash nema veze sa ateizmom, a mozda i ima, ne bitno, bitno je da ateizam nije sranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ateizam je glupost ne mogu da shvatim ljude koji misle da smo nastali tek tako al ajde svako ima svoj izbor

ok bez uvrede ali ja npr ne mogu da shvatim da neko veruje da je bog stvorio coveka..tek tako

 

Kod ateizma filozofije nema.Mozete imati svoju licnu filozofiju da je tako nazovem u smislu zasto ne verovati u boga i svoje misljenje zbog cega je to totalna glupost.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni nije jasno da neko bas ne veruje ni u sta... a eto, ja ne verujem u klasicno poimanje boga... ja verujem u ljude koji zive ovde i sada... i oni su najsposobniji da me usrece ili unesrece, i smatram da je moj uticaj na njih isto tako bitan... ali verujem u neku kosmicku pravdu ili kako god i verujem da zbog toga, zbog drugih ljudi i zbog sebe treba da cinim prvenstveno dobro svima...

 

i sad sam ja glup zato sto ne verujem u Boga?

 

Atheism, in its broadest sense, is the absence of theism (the belief in the existence of deities). This encompasses both people who assert that there are no gods, and those who make no claim about whether gods exist or not. Narrower definitions of atheism, however, typically only label people who affirmatively assert the nonexistence of gods as atheists, classifying other nonbelievers as agnostics or simply non-theists.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Космичка правда... laugh.gif

Други чест одговор атеиста је "не верујем у Бога, али верујем да постоји нешто"...

 

Атеизам не постоји.

 

Атеизам је покушај неких да човека претворе у машину, то јест, животињу...

 

Но, вама на вољу у шта ћете веровати...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@niking

nije ti niko rekao da si glup.

pa pazi sigurno ne mislim da smo nastali od materije posle udara komete to su gluposti ili od majmuna,zasto se onda i drugi majmuni nisu pretvorili u ljude

ima raznih teorija o nastanku zivota i za neke se moze reci da su gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axeanosilas: sa moje strane je "ateizam", ako se to moje moze tako nazvati, jednostavno neslaganje sa trenutno postojecim religijama... kad budem nasao neku koja mi u potpunosti odgovara (sto je verovatno nemoguce, kao i sa devojkom, automobilom, kompjuterom... icon_wink.gif ), rado cu biti njen sledbenik...

 

jednostavno, smatram da su ljudi bitniji, nije mi svrha zivota da zavrsim u Raju ili da se sjedinim sa svevisnjim, nego da meni i svima oko mene bude lepo i da uzivam koliko je to moguce i, sto je bitnije, koliko je to dobro... ne znam zasto bi me to pretvaralo u masinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Атеизам је покушај неких да човека претворе у машину, то јест, животињу...

 

pokusaj kojih?

 

 

 

ako sama izaberem da ne verujem na osnovu svega sto cujem/procitam/vidim/znam

zasto bi mi neko drugi bio kriv za moj stav?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axeanosilas: sa moje strane je "ateizam", ako se to moje moze tako nazvati, jednostavno neslaganje sa trenutno postojecim religijama... kad budem nasao neku koja mi u potpunosti odgovara (sto je verovatno nemoguce, kao i sa devojkom, automobilom, kompjuterom... icon_wink.gif ), rado cu biti njen sledbenik...

 

jednostavno, smatram da su ljudi bitniji, nije mi svrha zivota da zavrsim u Raju ili da se sjedinim sa svevisnjim, nego da meni i svima oko mene bude lepo i da uzivam koliko je to moguce i, sto je bitnije, koliko je to dobro... ne znam zasto bi me to pretvaralo u masinu?

Што се твог неслагања тиче, ти се прилагођаваш религији, а не религија теби. Ако Бог постоји ( у шта не сумњам) није ли логично да ти Њему треба да се прилагодиш?

Мени су људи битни, волео бих да завршим у Рају, битно ми је да будем добар човек и да све што чиним, чиним на своју и туђу корист. Онима око мене ће бити лепо ако им ја нешто лоше не учиним и ако им други људи не чини нешто лоше. Да помогнем колико могу и да не одмогнем, ако већ не могу да помогнем.

 

Питање за тебе, одричеш ли се сваке могућности да Бог (или нека силаlaugh.gif)постоји и прихваташ ли могућност да је све створено случајно, да треба проживети колико можеш и да после живота нема ништа, а да је постојање душе чиста измишљотина?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени су људи битни, волео бих да завршим у Рају, битно ми је да будем добар човек и да све што чиним, чиним на своју и туђу корист. Онима око мене ће бити лепо ако им ја нешто лоше не учиним и ако им други људи не чини нешто лоше. Да помогнем колико могу и да не одмогнем, ако већ не могу да помогнем.

pa cekaj jel je potrebno verovati u boga da bi bio takav covek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokusaj kojih?

Смрдљивих комуниста, на пример...

 

ako sama izaberem da ne verujem na osnovu svega sto cujem/procitam/vidim/znam

zasto bi mi neko drugi bio kriv za moj stav?

Не желим да вређам, али сумњам да си ти нешто много читала о религији. Невезано за то, твој став је твој став. Не знам никога ко је "атеиста", а да је то постао сам од себе, то јест, без утицаја других, било родитеља, било окружења...

 

Иначе, ја оне хард кор атеисте (ако их има) сматрам најобичнијим празним љуштурама, то јест, окреченим гробовима, споља налицканим, а изнутра препуних смрада и трулежи, како је то Исус волео да каже...

При том, не желим да вређам, немојте ме погрешно схватити...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa cekaj jel je potrebno verovati u boga da bi bio takav covek?

Срећан је онај који је без Бога до тог нивоа дошао, али ја сумњам да такав постоји...

 

При том, знатно сам упростио ствар...

Није то све, али је почетак...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, vidis, meni nije bitno da li cu zavrsiti u raju (voleo bih, ali mi nije toliko bitno), vise bih voleo da postoji reinkarnacija...

 

Bogu cu da se prilagodjavam, a ne religiji... kad budem saznao sta Bog ocekuje od mene, nece mi biti problem da mu se prilagodim... ali ne zelim da budem deo religije koju ne podrzavam 100%... radije cu biti nevernik nego delimicni vernik...

 

i ne, ne osporavam postojanje boga ili bilo koje vrste natprirodne sile, ali sam okrenut stvarima na zemlji jer za njih znam da postoje... (kao sto ne znam ni da li je svet nastao nastao na potpune bezbozan nacin ili smo svi ovde zbog njega)

 

a sad ti meni objasni:

1. zasto me ismevas zbog mojih uverenja?

одричеш ли се сваке могућности да Бог (или нека сила laugh.gif )

Космичка правда... laugh.gif

ako se ti ne slazes sa mojom "verom", ne moras da je omalovazavas... ja sam tebe samo pitao vezano za tvoju religiju, bez podsmevanja, a i tad si me najeo

mеђутим, мене твој став не интересује

2.

Срећан је онај који је без Бога до тог нивоа дошао, али ја сумњам да такав постоји...
ovo nisam ocekivao od tebe... cemu tolika zaslepljenost? znaci da neko ko ne veruje u Boga ne moze da bude dobar covek? no.gif tuzno sto tako mislis

 

i jos jedna stvar, vezana za tvoje omalovazavanje mojih uverenja:

Ја не волим НБА лигу, па је и не гледам, никад, нити причам о истој, нити коменаришем играче, осим кад ми треба да играмо са њима...

Капираш?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Космичка правда... laugh.gif

Други чест одговор атеиста је "не верујем у Бога, али верујем да постоји нешто"...

 

Атеизам не постоји.

 

Атеизам је покушај неких да човека претворе у машину, то јест, животињу...

 

Но, вама на вољу у шта ћете веровати...

slazem se u potpunosti icon_da.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...