Jump to content

Recommended Posts

bafomet

 

nemam ja sta tu da budem siguran ili nesiguran,biologija valjda dokazuje gdje se odvijaju procesi vjerovanja i rasudjivanja.

Na istom jebenom mjestu,ne mozes ih ni sjekirom razdvojiti.

razumeo sam ja tebe

 

ali na istom mestu se odvijaju i mnogi drugi procesi

sta znaci to sto istim "organom" vidimo, mirisemo, mislimo i osecamo setu, radost i sl

da je sve jedno ili da je sve povezano

 

to sto istim organom verujem i rasudjujem nije u suprotnosti sa potencijalnom autonomnoscu vere

bar sa ovim argumentima

 

ti mi reci ako mislis drugacije

ako hocces

 

To da li moj um zeli automobil ili kulu od pijeska

 

ili plavusu ili crnku

 

jos ne znaci da one objektivno postoje.

zar je bitno :confused:

(da ne bude da bas spamujem ovim, mogucnost predvidjanja rayultata delovanja bi mogla da bude potvrda za realnost sveta. ako priznajes da je secanje realno itd itd. tj da nismo sizofrenici)

Ako fizicari tvrde da realnost ima 27 dimenzija,a ti vidis 3,plus citava prirodna nauka proucava samo ta tri,onda je ateizam smijesan.

Jer tvrdi na osnovu neistrazene tri dimenzije da u svih 27 ne postoji Bog.

sta je dimenzija? Edited by bafomet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako fizicari tvrde da realnost ima 27 dimenzija,a ti vidis 3,plus citava prirodna nauka proucava samo ta tri,onda je ateizam smijesan.

Jer tvrdi na osnovu neistrazene tri dimenzije da u svih 27 ne postoji Bog.

 

1.

koja to nauka tvrdi da ne postoji bog. da li bi mogao da mi citiras i da me uputis na naucnu studiju koja se bavi opovrgavanjem postojanje boga?

 

2.

molim te, nevedi preciznije nesto vise o tih 27 dimenzija i kakve to ima veze sa postojanjem boga. namerno te pitam za detalje da vidim da li ti je upste jasan koncept i priroda tih dimenzija, ili si samo povrsno nesto nacuo. narocito me zanimaju dokazi o postojanju 27 dimenzija, kao i eksperimenti koji to potvrdjuju/dokazuju.

 

3.

ti imas tezu da postoji bog i da je ateizam "smesan", i pokusavas cistom retorikom da je "dokazes", a logiku POTPUNO ostavljas po strani. pretpostavimo za trenutak nesto sto nije izvesno, a to je fizicko postojanje tih 27 dimenzija, takvo da se u njih moze smestiti bog. ako neko tvrdi da bog ne postoji, i ti mu pokazes da njegov trodimenzionalni svet nije "kompletna slika stvarnosti", da li to znaci da se bog SIGURNO krije bas negde u te 24 (27-3=24) dimenzije koju on ne vidi? naravno da ne znaci. sta ako se ne krije ni u jednoj jer zaista ne postoji?

tako da tvoja tvrdnja da je ateizam zbog toga "smesan" - pada u vodu.

 

4.

ateizam je VEROVANJE da ne postoji bog, to nije TVRDNJA/TEOREMA koja se dokazuje. tako ja mogu da kazem da je smesno verovati da bog postoji i da su svi dokazi o tome smesni i oborivi. naravno, to i dalje ne znaci da bog ne postoji.

 

da se ne upustam u ostatak tvoje poruke, tek bi tu nastao rsum. ;-)

 

p.s.

A tolstoj,teatralnost,nevaspitanje....samo skreces paznju sa glavne teze.

ispoljavanjem nevaspitanja, poturanjem izmisljotina i teatralnosti, a pre svega vredjanjem sagovornika, ti zapravo skreces paznju za glavne teze, i da ne ulazimo sad u detalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@imaginos

 

nisam govorio na tu temu, vec sam odgovarao na sapiensovu tezu koja je glasila: "muzika pokrece coveka na isti nacin kao i religija". to nije isto sto i koriscenje muzike u "crkvene svrhe", zar ne?

 

nije isto, ali iz nedostatka volje da lepo iskucam post, nisam se lepo izrazila ;) Samo sam htela da objasnim da je muzika (tokom svog razvoja imala razlicite uloge: vaspitnu , pomocu nje su glorifikovani vladari, uzdizala se crkva pa i sam gospod) Ali to je nebitno za temu. Cilj ovog posta je zelja da objasnim da su ljudi milenijumima koristili muziku kao sredstvo u postizanju razlicitih ciljeva,a to sto je njen uticaj na coveka jak, apsolutno nema nikakve veze sa Bozjim uticajem, verom ili cime vec... ne znam koliko sam sad bila jasna...

 

a propo ovoga,(rimokatolicka) crkva je koristila latinski tekst u crkvenoj muzici, ali de facto je istovremeno postojala i razvijala se svetovna/seljacka muzika: putujuci muzicari koji su bili tipicni zabavljaci, nisu pevali na latinskom jeziku, a teme njihovih dela bile su daleko od crkvenih: ogovaranje, parodije na sve i svasta, i sve ono sto bi bilo interesantno prosecnom coveku tog doba. obican svet je mnogo vise voleo da slusa takvu muziku nego neko mrmljanje na latinskom koje uopste nisu razumeli. :)

nisam ateista, ali mislim da to zavisi od konkretnog vernika i konkretnog ateiste koji razgovaraju. na primer, nemam nikakav problem sa mojim prijateljima koji su vernici. takve stvari najvise zavise od vaspitanja i toga da li su ljudi normalni ili su zaslepljeni ovim ili onim, i da li im pripadnost bilo cemu (pa i religiji) sluzi kao izvor predrasuda. mislim da se na osnovu necije religije (ili njenog odsustva) ne moze saznati nista o moralnim kvalitetima neke osobe.

 

znam to jako dobro, ali nije meni bio cilj da izjednacavam veru/crkvu/boga sa muzikom....samo mi je delovalo malo cudno to tvrdjenje, a greskom quotovah tebe

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj.. sad ste mi zadali domacu zadacu, moracu iskopati sve knjige od tolstoja i o tolstoju, pa dok ne svarim sve, necu dolaziti na temu :)

 

 

 

i lijepo sto moze na wikipediji svasta da se nadje, ali nekako ljudi, poceli ste misljenja da bazirate na linkovima s wikipedije.. ne kazem da to nije najbrzi izvor informacija, nekad tacan nekad netacan, nebitno - ali sve me ponekad (pogotovo u ovakvim opsirnim temama) podsjeca kao kad djak oce da odgovara lekciju iz istorije, a procitao je samo onaj mali natpis na kraju lekcije - "O najvaznijem ukratko".

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Astral Rock

Evo, koliko sam se iznervirao od glupavih stavova, registrovao sam se da bih odgoorio na ovu temu.

 

Nisam sve citao, mozda je neko to pre i rekao, ali nebitno, reci cu ja:

 

Ateizam, suprotno od teizam, sto znaci ne verovanje u Boga.

Dobro, a sada vi meni kazite, kakve veze ima Bog, sa svim ovim.

 

Svemir niko nije ni pravio, koja glupost, sve to postoji oduvek. I zauvek ce i postojati. Sada, u kakvom obiliku ce to biti, koga je briga...

 

Kako mozemo uopsteno da jednoj nazovi visoj silu "(Bog)", da damo zasluge za sav nastanak. Onda odmah usledjuje logicno pitanje, ako je Bog sve ovo stvorio, ko je njega stvorio? I tu nema kraja...

 

Takodje, dosta me nerviraju te price o raju i paklu. Kakve izmisljotine...

Ko odredjuje pravila ko je dobar covek a ko nije? Sve zakone doneo je covek, odkud mi da znamo sta je dobro a sta nije? Najlakse je da verujemo nekom koji je pre nas doneo te glupave zakone, da bi se zastitio od drugih, jer upravo i zbog tog razloga zakoni i postoje, da bi zastili male nesposobne smradove, koji su nesposobni da se snadju u zivotu.

 

Isto, sustina zivota...

 

Nece niko da nam odredi sustinu zivota, a tek nece Bog, jer cak i oni koji veruju u njega, a imaju par grama mozga, znaju da, podjimo da je Bog stvorio coveka, ima pravo da radi sta god hoce, a da Bog, NE SME da se mesa u ljudski zivot. Ako je vec stvorio ljude, zasto bi im pomagao ili odmagao? Na sta to lici, na cirkus? gluposti...

 

Citao sam na nekom forumu, o astralnoj projekciji, koja muzika sme da se slusa a koja ne. Kazu samo klasika i nista drugo, a Rock i Jazz ne dolaze u obzir i ostale ne harmonicne vrste.

Volim muziku, te i sve njene vrste (zanrove) ali ne mogu da verujem da ovi idioti, misle da samo u klasiku covek moze da se opusti i oseti emocije...

 

U svakom slucaju, mrzi me vise da kucam, a vi mislite o tome...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek bese Bog

I Bog bese ljubav

I okusi Bog plodove sa drveta znanja

I Bog pade

I ljubavi nestade

 

Ostade samo Onog, Koji je Mihaila Vrubela, tamo neke 1902. poslao u ludnicu,

kada se ovaj "usudio" naslikati Ga.

 

Uf. Ala kenjam.

Permanentno neformalno. :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@axe

 

Ова крајње погрешна евалуација моје личности, која је ништа до пука пројекција, ни у ком случају не додаје тежину твојој аргументацији (коју немаш). Одговори ми - ког Бога? Онда можемо да причамо о томе какав је ко и то преко ПП, наравно.

slika koju covek ima o sebi cesto je odraz onoga sto bi on voleo da bude. slika koju drugi imaju o njemu, cesce je odraz realnog stanja, jer je bazirana na njegovim postupcima i recima, dok je covek sklon da sebi prpisuje i neke vrline koje bi voleo da ima, ali ih zapravo nema, i da zanemaruje mane koje drugi lako vide.

 

 

 

sto se tice toga da "nemam argumente", to je tipicna neistina, posto sam ti lepo citirao tolstoja licno. e sad, tvoj je problem sto ti je mnogo tesko da prihvatis sve one argumente koji ne idu u prilog tvom stavu. to je nesto sto prvo treba da rascistis sam sa sobom, pa onda sa drugima.

 

ali, bicu uporan u zelji da objasnim ovu jednostavnu stvar:

- sa stanovista muslimanske vere, srpski patrijarh pavle je jeretik. da li ga to cini ateistom? naravno da ne. sa pravoslavne tacke gledista, papa je jeretik. da li to znaci da je papa ateista (covek koji veruje da bog ne postoji)? tako i tolstoj - ma kakav konfilikt da je imao sa RPC to ne implicira da nije verovao u postojanje neceg viseg i nedokucivog sto zovemo bogom. ateisti su ljudi koji veruju da bog ne postoji. jeres, ekskomunikacija, huljenje, komunisti, anarhija, to nema veze sa prostom definicijom reci ateista - covek koji veruje da bog ne postoji. cak ni tvoje kovanice tipa "anarho-komunista" ne mogu da promene cinjenicu da covek prosto nije bio ateista.

 

Не може се рећи да је био атеиста (али је још теже рећи да је био Хришћанин) у правом смислу речи,
Наравно да је био атеиста.

u kontradikciji si sa samim sobom.

od jednog kompromisnog stava (izjava 1) ti prelazis u iskljucivost (izjava 2), samo da bi produbio ili izazvao konflikt. prvo razmisli, pronadji mir u sebi, odgovori sam sebi na pitanje "zasto pisem ove poruke", budi nacisto sa sobom zasto ucestuvjes u raspravi, pa cemo nastaviti pricu na tu temu. ako ne mozes da se konstruktivno ukljucis u ovu pricu, verujem da bi bilo najbolje da se fokusiras na teme gde mozes da doprineses konstruktivnoj raspravi.

 

 

 

sto se tice PP-a, moracu da odbijem tvoju ljubaznu ponudu. unapred kazem: sve eventualne PP-ove koji mi stignu vezani za raspravu na ovoj temi, prosledicu ovde zajedno sa mojim odgovorom. PP ne sluzi da se zataskavaju stvari i da se problemi sklanjaju daleko od ociju.

 

u ostalom, mozes vrlo lako dokazati da nisi sklon konfliktima i da tvoja ne mora da bude poslednja - potrebno je samo da se suzdrzis od odgovora na ovu poruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, koliko sam se iznervirao od glupavih stavova, registrovao sam se da bih odgoorio na ovu temu.

 

Nisam sve citao, mozda je neko to pre i rekao, ali nebitno, reci cu ja:

 

Ateizam, suprotno od teizam, sto znaci ne verovanje u Boga.

Dobro, a sada vi meni kazite, kakve veze ima Bog, sa svim ovim.

 

Svemir niko nije ni pravio, koja glupost, sve to postoji oduvek. I zauvek ce i postojati. Sada, u kakvom obiliku ce to biti, koga je briga...

 

Kako mozemo uopsteno da jednoj nazovi visoj silu "(Bog)", da damo zasluge za sav nastanak. Onda odmah usledjuje logicno pitanje, ako je Bog sve ovo stvorio, ko je njega stvorio? I tu nema kraja...

 

Takodje, dosta me nerviraju te price o raju i paklu. Kakve izmisljotine...

Ko odredjuje pravila ko je dobar covek a ko nije? Sve zakone doneo je covek, odkud mi da znamo sta je dobro a sta nije? Najlakse je da verujemo nekom koji je pre nas doneo te glupave zakone, da bi se zastitio od drugih, jer upravo i zbog tog razloga zakoni i postoje, da bi zastili male nesposobne smradove, koji su nesposobni da se snadju u zivotu.

 

Isto, sustina zivota...

 

Nece niko da nam odredi sustinu zivota, a tek nece Bog, jer cak i oni koji veruju u njega, a imaju par grama mozga, znaju da, podjimo da je Bog stvorio coveka, ima pravo da radi sta god hoce, a da Bog, NE SME da se mesa u ljudski zivot. Ako je vec stvorio ljude, zasto bi im pomagao ili odmagao? Na sta to lici, na cirkus? gluposti...

 

Citao sam na nekom forumu, o astralnoj projekciji, koja muzika sme da se slusa a koja ne. Kazu samo klasika i nista drugo, a Rock i Jazz ne dolaze u obzir i ostale ne harmonicne vrste.

Volim muziku, te i sve njene vrste (zanrove) ali ne mogu da verujem da ovi idioti, misle da samo u klasiku covek moze da se opusti i oseti emocije...

 

U svakom slucaju, mrzi me vise da kucam, a vi mislite o tome...

 

 

Registrovao si se da bi nam ovo napisao :confused: :confused: :confused: :confused:

Neverovatno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vidim kako je to posebno izrazeno `kod nas` - mislis kod Srba, ili generalno na prostoru Balkana, ili ljudi s yumetala? :)

Mislim na prvo, dakle kod Srba. Sreo sam mnogo slucajeva. Naravno da je lakse izmisljati da bi se nesto, sto je mozda i nedokucivo "saznalo"

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja najvise volim postove u kojima se pored pisanja o temi nalaze i psiholoski profili clanova :)

 

 

hevi dzrk ( :) ):

 

kao sto rekoh, pogresna procjena. gdje god da odes, to su pitanja koja ljude muce, to sto mi samo svoje dvoriste vidimo nekad, to je sad drugo..

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
1.

koja to nauka tvrdi da ne postoji bog. da li bi mogao da mi citiras i da me uputis na naucnu studiju koja se bavi opovrgavanjem postojanje boga?

 

2.

molim te, nevedi preciznije nesto vise o tih 27 dimenzija i kakve to ima veze sa postojanjem boga. namerno te pitam za detalje da vidim da li ti je upste jasan koncept i priroda tih dimenzija, ili si samo povrsno nesto nacuo. narocito me zanimaju dokazi o postojanju 27 dimenzija, kao i eksperimenti koji to potvrdjuju/dokazuju.

 

3.

ti imas tezu da postoji bog i da je ateizam "smesan", i pokusavas cistom retorikom da je "dokazes", a logiku POTPUNO ostavljas po strani. pretpostavimo za trenutak nesto sto nije izvesno, a to je fizicko postojanje tih 27 dimenzija, takvo da se u njih moze smestiti bog. ako neko tvrdi da bog ne postoji, i ti mu pokazes da njegov trodimenzionalni svet nije "kompletna slika stvarnosti", da li to znaci da se bog SIGURNO krije bas negde u te 24 (27-3=24) dimenzije koju on ne vidi? naravno da ne znaci. sta ako se ne krije ni u jednoj jer zaista ne postoji?

tako da tvoja tvrdnja da je ateizam zbog toga "smesan" - pada u vodu.

 

4.

ateizam je VEROVANJE da ne postoji bog, to nije TVRDNJA/TEOREMA koja se dokazuje. tako ja mogu da kazem da je smesno verovati da bog postoji i da su svi dokazi o tome smesni i oborivi. naravno, to i dalje ne znaci da bog ne postoji.

 

da se ne upustam u ostatak tvoje poruke, tek bi tu nastao rsum. ;-)

 

p.s.

 

ispoljavanjem nevaspitanja, poturanjem izmisljotina i teatralnosti, a pre svega vredjanjem sagovornika, ti zapravo skreces paznju za glavne teze, i da ne ulazimo sad u detalje...

 

 

1.Vidiš kakve gluposti lupaš?

Ja sam rekao da religija i nauka nisu suprotstavljene,Fiery tvrdi da naučnik ne može biti vjernik.

Da svaki naučnik tvrdi da je nauka jedini vid saznavanja stvarnosti.

To ne tvrdim ja.

 

2.Isto sranje.Ne znaš da čitaš.

 

3.Opet gluposti.Ateizam je smiješan jer je poslije nepotpunog istraživanja 3 dimenzije zaključio da Bog ne postoji u svih 27 dimenzija.

To je kao da tvrdiš da u skupu od 27 slučajno izabranih brojeva, ne nalazi broj 1.To ne možeš da znaš.Možeš da imaš vjerovatnoću.

To nema veze sa tim da li Bog stvarno postoji,to ima veze sa tim da neko ,sa 11% istražene stvarnosti,to jest 3 dimenzije,tvrdi da se Bog ne nalazi u 100% stvarnosti.To je smiješno.Isto kao što je smiješno reći da je nemoguće da se broj 1 ne nalazi u skupu od 27 brojeva.

 

4.Teorema jeste vjerovanje.

Postojala je teorema da je Zemlja ravna ploča.Dakle,vjerovanje.

Istorija nauke je istorija kontinuiranog zamijenjivanja jednog vjerovanja drugim vjerovanjem.Da je Zemlja ravna ploča,pa da nije....

 

I da,sa stanovišta muslimanske vjere Pavle i Benedikt XVI su ''sljedbenici Božje knjige''.Biblija i Kuran su Božje knjige.

 

Sa stanovišta hrišćanske vjere,muslimani i Tolstoj nisu hrišćani.

 

U kakvog Boga vjeruje Tolstoj,pitao vas je Akseanosilas.

Po tome je i Niče vjernik,pošto je Bog mrtav,da bi uopšte umro,morao je biti živ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rekao da religija i nauka nisu suprotstavljene,Fiery tvrdi da naučnik ne može biti vjernik.
Fiery je u pravu. I ne samo to, vec da vernika uopste i nema, nebitno da li su iz sveta nauke ili ne.

4.Teorema jeste vjerovanje....
Jeres prvog reda.

 

U kakvog Boga vjeruje Tolstoj,pitao vas je Akseanosilas.

Po tome je i Niče vjernik,pošto je Bog mrtav,da bi uopšte umro,morao je biti živ.

Tolstoj je verovao u onog Boga u koga veruje i 99% ljudi, dakle u onog koji kaznjava.

"Bog je dobro": Ovo su doslovce bile njegove reci.

Nice je bio Tolstojev antipod u potpunosti.

 

 

Bog nije dobro. Bog je mnogo, mnogo iznad toga.

Tamo gde je sloboda, tamo se i ne postavlja pitanje dobra i zla.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Fiery je u pravu. I ne samo to, vec da vernika uopste i nema, nebitno da li su iz sveta nauke ili ne.

 

Moram da priznam da ne znam šta znači ova rečenica.Vjernika nema...gdje ,šta???

I ne vidim dokaz da su nauka i religija suprotstavljene,Ajnštajn,Tesla--vjernici.

 

Jeres prvog reda.

 

Jeres u odnosu na šta?

 

Tolstoj je verovao u onog Boga u koga veruje i 99% ljudi, dakle u onog koji kaznjava.

"Bog je dobro": Ovo su doslovce bile njegove reci.

Nice je bio Tolstojev antipod u potpunosti.

 

Pa i Ničeov Bog kažnjava heheh,ne vidim poentu.Tolstoj i Niče su antipodi u svakom udžbeniku,to je sigurno.Da li su ispod površine antipodi,ne bih rekao.Niče je sveštenikov sin.

 

Bog nije dobro. Bog je mnogo, mnogo iznad toga.

Tamo gde je sloboda, tamo se i ne postavlja pitanje dobra i zla.

 

Bog nije dobro,za koga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ovo su sad neke visoko filozofske misli koje mi smrtnici ne mozemo skapirati, a sve nesto bombasticno tipa `Bog je iznad dobra`, `gdje sloboda, tu je Tito`, `Nice je antipod kurca palca`..

 

 

odlicno je, ocekujem nastavak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji nikakva univerzalna etiketa,tj kao da su naučnici nekakva posebna rasa,pa se sad mi raspravljamo da li su većinom vernici ili nisu.

 

Neko jeste a neko nije,nije to fabrički proizvod pa da sad mi utvrđujemo njegov sastav,to su ljudi,štom znači da imaju različita shvatanja u pogledu Boga,neko veruje,neko ne.Činjenica je da neko pod Bogom ne smatra hrišćanskog Boga kao takvog ali to je sad za neku drugu priču.

 

U svakom slučaju,nema svrhe da se sad preganjamo da li su naučnici bili vernici ili nisu.Jedino da pričamo o pojedinačnim slučajevima,ali poznavajući diskutovanje na yum-u bolje da i to izbegnemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Poenta je samo u jednom pitanju:Može li nauka da dokaže (ne)postojanje Boga,ili je to van njenog istraživačkog predmeta?

To jest,da li nauka prihvata da ne posjeduje naučni metod kojim bi obuhvatila čitavu stvarnost?

 

Upravo postojanje i vjernika i ateista u nauci dokazuje da pitanje Boga nije nadležnost nauke i da je ateizam vjerovanje a ne znanje da Bog ne postoji.

 

Ja samo kažem da je licemjerno da se ateisti pozivaju na nauku.Nauka nije ''njihova'' ili ''naša''.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vernici i ateisti nisu dijametralno suprotne kategorije. I ateisti veruju, samo u nepostojanje boga. To nisu ni naučnici, jer naučnici veruju u nepogrešivost svojeg sistema znanja, veruju u nepogrešivost svojih istina, kao da im neko garantuje da će sutra osvanuti Sunce.

 

 

Pravi kontrast vernicima su nevernici, oni koji ne veruju - već se oslanjaju na neposredno iskustvo. Oni koji ne postavljaju ciljeve van svojih empirijskih moći !!! A nije jednako A, treba se lišiti Aristotelove logike (premise) jednom za uvek !!! Ta logika je osnovna prepreka dubljem razumevanju sveta.

 

Sve bitno u životu se ne može iskazati rečima, već se mora proživljavati. Reči su društveni konstrukt koji nikada ne može ići toliko duboko, već uvek ostaje na istorijskoj površini. Sa rečima, uvek smo slepi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve bitno u životu se ne može iskazati rečima, već se mora proživljavati.

 

Mislim da se neki diplomirani elektrotehnicari i slicni ne bi slozili sa tobom.

 

Nesto se može i dokazati,poenta je što je najteže ne ići u krajnosti,tj biti umeren.A u krajnosti svi idu.

 

Dakle niti se može sve dokazati,niti se sve može osetiti,a ne dokazati,po mom mišljenju.

 

Pravi kontrast vernicima su nevernici, oni koji ne veruju - već se oslanjaju na neposredno iskustvo.

 

Slažem se,materijalistički su opredeljeni.Ili jednostavno uopšte ne razmišljaju o nečem van materije,ili ga definišu neodređeno ("postoji "nešto" ali ne znamo šta","postoji "sudbina" koja nam određuje život").

 

A neki uopšte i ne razmišljaju o svemu ovome,jednostavno se previše oslanjaju na sebe,svoje sposobnosti i moći.Barem ja tako vidim ateiste.Ili imaš drugu krajnost da su ljudi previše uplašeni,kao ateisti,da se plaše raznoraznih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nisu ni naučnici, jer naučnici veruju u nepogrešivost svojeg sistema znanja, veruju u nepogrešivost svojih istina, kao da im neko garantuje da će sutra osvanuti Sunce.

Zabrinjavajuce je kako malo ljudi znaju o nauci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Zabrinjavajuce je kako malo ljudi znaju o nauci.

 

WOW,sad svi moramo da se icon_surprised.gificon_surprised.gif

ovom superiornom umu.Evo,sve nam je objasnio.vid_budale.gif

 

Ako ti nešto ne odgovara i misliš da nije istina,a ti reci ZAŠTO nije istina.Najobičnije pitanje na koje nikako da odgovoriš.

Hint:Niko ovdje ne misli da si genije,pa nemoj ni da se ponašaš tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...