Jump to content

Recommended Posts

Sto se tice ateista samo ovo - u prirodi coveka je da veruje u nesto vise od njega,ako ne veruje onda nije covek.

 

Bezbroj puta dokazana cinjenice:

 

zena na porodjaju uvek place,vice,urla na maternjem jeziku i ljudi na samrti u smrtnoj opasnosti,zovu uvek dve stvari majku i Boga!

 

Bilo je velikih komunista (koji su ateisti jel te) koji su u takvim situacijama govorili Boze,nisu staljine ,lenjine,a citav zivot su ubijali i mucili popove,rusili crkve,ali znaci u momentima kad se glava gubi covek podsvesno priziva ono sta mu je usadjeno u dubini duse - najdraze(obicno majka) i ono najvise,najmocnije,ono od cega se nadas spasu - Boga,mogli su varati sebe al kad dodje stani-pani ona podsvest iz nas zove Boga.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ja ne verujem i posto nisam covek, sta sam onda?

Ne okrece se covek onome sto je usadjeno, vec se covek hvata za poslednju slamku.

Istina, desi se i meni nekada da prizivam boga, doduse u mnogo lepsoj situaciji od spomenute:).

Edited by Stanko Shkugor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ja ne verujem i posto nisam covek, sta sam onda?

Ne okrece se covek onome sto je usadjeno, vec se covek hvata za poslednju slamku.

Istina, desi se i meni nekada da prizivam boga, doduse u mnogo lepsoj situaciji od spomenute:).

 

Pa ako ne vjerujes onda si majmun,sta bi drugo mogao biti?

 

I covjek se okrece onome cemu hoce a ne onome cemu mora.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ovakvog mentalnog sklopa su slali druge na Goli otok i slali ljude u krstaske ratove.

Bas je lepo sto je to da li neko veruje ili ne dovoljno da procenis coveka.

 

Ah, tek sada sam video, imas 20 godina. Nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ovakvog mentalnog sklopa su slali druge na Goli otok i slali ljude u krstaske ratove.

Bas je lepo sto je to da li neko veruje ili ne dovoljno da procenis coveka.

 

Ah, tek sada sam video, imas 20 godina. Nista...

 

Ja sam samo bio fin i pokusao da odgovorim na tvoje pitanje i nisam procenjivao nikog...Ali tebe su u skoli vjerovatno uchili da je tvoj izgled i porijeklo vodi od tamo nekog Majmuna pa se moj prethodni odgovor slaze sa tim.Jer ako nisi covjek mora da si Majmun,treceg nema.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vas dvoje možete da nastavite diskusiju na evoluciji, mada koliko sam ja videla ljudi zapravo vrlo malo znaju šta je to tako da... :)

 

Elem, bilo bi lepo da iskulirate malo sa svojim nazovi intelektualno-visprenim komentarima za neobrazovane, inače zatvaram temu zbog brojnih razloga koji su doveli ovu temu van date tematike.

A članovima koji su tome doprineli sve po pravliniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
"I ateista je vernik, veruje da bog ne postoji", haha.

Glupost. Ateizam nije vera, vec stav.

Ja mislim da bog ne postoji, i u to nemam nikakve sumnje, tako da mi netreba verovanje, koje uvek podrazumeva neku vrstu sumnje. Verovanje je potreba da se proguta neka nesigurna stvar, bez previse razmisljanja. Bolje gutati crkvu, boga i drzavu bez razmisljanja nego mrstiti celo

Share this post


Link to post
Share on other sites

anti- znachi umesto ili protiv

a- znachi bez

ateista bi onda bio bezbozhnik,

a antiteista protiv Boga, tj. onaj koji govori da Bog ne postoji.

ateista je npr Buda, u teravada tradiciji. kad pitaju antiteistu da li Bog postoji on kazhe ne, a kad pitaju ateistu dal postoji on kazhe neznam; ili neodgovori, kao Buda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pojma nemam šta si sada rekao

 

ali antiteista je bogoborac,dakle satanista

 

a ateista je nevjernik,ne vjeruje u višu silu bilo kakve vrste.Bog mu nije neprijatelj kao antiteisti.Jer Bog i ne postoji.

 

U tom slučaju, na Zemlji ima više antiteista nego ateista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest BorisTheDark

 

Brate, ateisti nisu protiv boga. Kako mozes biti protiv necega u sta ne verujes.

I ateisti ne govore da NE ZNAJU da li bog postoji. Za ateiste bog ne postoji i TACKA!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pojma nemam šta si sada rekao

 

ali antiteista je bogoborac,dakle satanista

 

a ateista je nevjernik,ne vjeruje u višu silu bilo kakve vrste.Bog mu nije neprijatelj kao antiteisti.Jer Bog i ne postoji.

 

U tom slučaju, na Zemlji ima više antiteista nego ateista.

 

E to vec nije tacno.po ovome Ateiste na zemlji nema.Ima samo onih ateista kako sami sebe nazivaju koji ne vjeruju u hriscansku misao sto znachi da ne vjeruju u jevandjelje,ne vjeruju andjele,ne vjeruju u raj i pakao...oni se samo protive Starom i Novom zavetnom ucenju.Ateisti su zabluda a meni su oni najblizi spiritistima...a o "Суштина спиритистичке заблуде" prochitajte ovdje..:

 

http://www.rastko.org.yu/cms/files/books/46b8b6623b365.pdf

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

evo brate wikipedia,ne može prostije od toga

 

Atheism, as a philosophical view, is the position that either affirms the nonexistence of gods[1] or rejects theism.[2] When defined more broadly, atheism is the absence of belief in deities,[3] alternatively called nontheism.[4] Although atheism is often equated with irreligion.Many self-described atheists are skeptical of all supernatural beings.

 

Antitheism (sometimes anti-theism) is active opposition to theism. The etymology of the word comes from the Greek 'anti-' and 'theismos'. The term has had a range of applications; in secular contexts, it typically refers to direct opposition to belief in any deity, while in a theism context, it sometimes refers to opposition to a specific god or gods.Some sources, particularly religious ones, have defined antitheism as opposition to God, holiness or the divine rather than general opposition to belief in gods.

 

 

Eto,nisam ni ja baš sve pogodio,ali to je otprilike to.

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Antitheism

http://en.wikipedia.org/wiki/Atheism

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...