Jump to content

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

Boga mi, ja se ipak pitam zašto bi bilo ko ko ne vjeruje u neku vrstu zagrobnog života bilo koje religije - odbijao da krade, laže i ubija? To je ipak neiskreni ateizam... iskreno, pravi ateista bi jeb'o sve što bi mu se ispriječilo na putu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

nisam rekao da trebaš nekoga da šamaraš, ali ipak ćeš raditi ono što je najbolje za tebe... Najbolje za tebe nije da nekoga ugroziš toliko da on ne samo da to jasno vidi nego i reaguje protiv tebe, ja ne pričam o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boga mi, ja se ipak pitam zašto bi bilo ko ko ne vjeruje u neku vrstu zagrobnog života bilo koje religije - odbijao da krade, laže i ubija?
Boga ti, zasto je veliki broj religioznih ucenja zabranjen zakonom? Poenta je u tome da je religija pokupila moralne vrednosti od (primitivnog) coveka, a ne obrnuto. Saosecanje i moral su urodjeni kod svih primata i pitanje su evolucije i napretka drustva. Kome to nije dosta, tu je zakon (manje, vise)

 

Jel ti mislis da su ljudi radili sta su hteli sto hiljada godina, sve dok se Mojsije nije popeo na Sinaj?

 

Ko bi drugi, nego religiozni, opravdao obrezivanje, pri kom rabin prvo iskasapi kurac detetu, pa ga posle posisa da zaustavi krvarenje?

To je ipak neiskreni ateizam...
Ateizam je sam po sebi nedostatak vere u Boga, i nista vise.

Nije to neka filozofija kako se ovde prdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisu ateisti zli ljudi.

него су шта? за највећа зверства, и за највеће покоље у историји су криве атеистичке државе- комунистичке, социјалистичке, демократске.

 

Poenta je u tome da je religija pokupila moralne vrednosti od (primitivnog) coveka, a ne obrnuto.

није. морал има порекло у религији.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, zanimljivo, nisi pomenuo nacional-socijalisticku Nemacku, ciji su vojnici imali opasache sa utisnutim rechima "Bog je snama"(znao sam i kako se izgovarala rech na nemackom, no zaboravih), a pravili su zverstva i pokolje dovoljne makar za plasman u top 5 u istoriji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, zanimljivo, nisi pomenuo nacional-socijalisticku Nemacku, ciji su vojnici imali opasache sa utisnutim rechima "Bog je snama"(znao sam i kako se izgovarala rech na nemackom, no zaboravih), a pravili su zverstva i pokolje dovoljne makar za plasman u top 5 u istoriji.

 

Gott mit uns.

Ти си неки наиван, а? Па шта ако је писало? Такође, који бог? Још једном, шта ако је писало? Ако магарцу окачаш натпис "Ја сам коњ", ти би сигурно помислио да је коњ у питању?

Капирам да мислиш и да овај момчић увек јебе прве вечери?

 

melvin.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

neurotripsick

 

Poenta je u tome da je religija pokupila moralne vrednosti od (primitivnog) coveka, a ne obrnuto.

 

hm, Ruso, Niče, Šanjon tvrde suprotno... a ko ovo tvrdi?

 

Saosecanje i moral su urodjeni kod svih primata i pitanje su evolucije i napretka drustva.

 

naravno, i kakve veze ima nastanak društva sa ateizmom?

 

Jel ti mislis da su ljudi radili sta su hteli sto hiljada godina, sve dok se Mojsije nije popeo na Sinaj?

 

uopšte se ne zna kad možemo govoriti o homo religiosusu, ali da su radili šta su htjeli dokaz je ogroman broj tabua i sličnih zabrana (koje ne bi ni postojale da se nisu događale), i naravno istrebljenje neandertalaca.

 

Ko bi drugi, nego religiozni, opravdao obrezivanje, pri kom rabin prvo iskasapi kurac detetu, pa ga posle posisa da zaustavi krvarenje?

 

medicina preporučuje obrezivanje, smanjuje procenat raka grlića materice....

 

Ateizam je sam po sebi nedostatak vere u Boga, i nista vise.

Nije to neka filozofija kako se ovde prdi.

 

Ateizam uvijek sa sobom nosi i određene filozofske i naučne hipoteze i stvara sistem stran religioznom čovjeku... od nevjerovanja u Boga preko big banga, evolucije do socijalnog darvinizma. To je filozofski sistem ateizma. Naravno da u postmoderni možemo da spajamo logički nespojivo, ali etika nikako ne može biti ateistička. Etika je prepreka za razvoj Čovjeka, po ateistima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, zanimljivo, nisi pomenuo nacional-socijalisticku Nemacku, ciji su vojnici imali opasache sa utisnutim rechima "Bog je snama"

 

него су шта? за највећа зверства, и за највеће покоље у историји су криве атеистичке државе- комунистичке, социјалистичке, демократске.

 

Gott mit uns.

Ти си неки наиван, а? Па шта ако је писало? Такође, који бог? Још једном, шта ако је писало? Ако магарцу окачаш натпис "Ја сам коњ", ти би сигурно помислио да је коњ у питању?

Капирам да мислиш и да овај момчић увек јебе прве вечери?

 

а колко ја знам, и бугари су имали натпис "с нами Бог" па су клали Србе ко ненормални... што би рек'о неко- и на тараби пише...

 

Jako duhovito, skorz si me oborio. Ne pravi se mutav Ax, poznato je da su crkva i nacisti saradjivali, i to jako lepo, prekopaj malo po netu ako te zanima.

паписти нису Црква.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

alo, vrtimo se u krug, ja rekoh da svako ima različitu INTERPRETACIJU jednakosti. nacionalizam je INTERPRETACIJA JEDNAKOSTI, komunizam takođe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

uopšte se ne zna kad možemo govoriti o homo religiosusu, ali da su radili šta su htjeli dokaz je ogroman broj tabua i sličnih zabrana (koje ne bi ni postojale da se nisu događale), i naravno istrebljenje neandertalaca.
Nisu svi ljudi bili vukovi jedni drugima. Uvek je bilo i uvek ce biti onih koji prave sranja i iz tog razloga bi zakon morao biti formiran u svakom slucaju.

Odgovor na pitanje morala je iz svakog pogleda isti.

I naucna posmatranja i zmija koja govori kazu da je urodjen.

medicina preporučuje obrezivanje, smanjuje procenat raka grlića materice....
Govorim o ritualnom obrezivanju novorodjencadi od strane ljudi koji ne da nisu znali za rak, nego nisu znali ni da mikroorganizmi postoje, pa su zato i kenjali kako covek ima nadmoc nad svim vrstama. Cak su onim sisanjem i nehigijenom sirili herpes

 

Da je prirodno atomi bi se sami cepali, a koza bi sama otpadala ;)

Ateizam uvijek sa sobom nosi i određene filozofske i naučne hipoteze i stvara sistem stran religioznom čovjeku...
Primam neke nagovestaje da se ne razumemo najbolje

od nevjerovanja u Boga preko big banga, evolucije do socijalnog darvinizma. To je filozofski sistem ateizma.
Big bang i evolucija spadaju u nauku, a nauka nije filozofija. Na njih gledam isto kao i na medicinu, istoriju, hemiju...

Sto se filozofije tice kod vecine ateista nije ni socijalni darvinizam, ni kriminal, nego humanizam (i to ne tvoja interpretacija)

Etika je prepreka za razvoj Čovjeka, po ateistima.
To je opet socijalni darvinizam, koji nema veze sa ateizmom, niti sa evolucijom zato sto je stvar vestacke selekcije a ne prirodne

 

Jesi gledao neke statistike u vezi svega ovoga?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

alo, vrtimo se u krug, ja rekoh da svako ima različitu INTERPRETACIJU jednakosti. nacionalizam je INTERPRETACIJA JEDNAKOSTI, komunizam takođe....
јесте једнакости,али да ли то значи и зајендице?

 

Big bang i evolucija spadaju u nauku,a nauka nije filozofija.
не бих се сложио.Наука формално није фолософија,али у свакој науци постоји философија науке,односно ткзв. логика открића што је једна грана философије али и анализа самих филозофа. Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Nisu svi ljudi bili vukovi jedni drugima. Uvek je bilo i uvek ce biti onih koji prave sranja i iz tog razloga bi zakon morao biti formiran u svakom slucaju.

Odgovor na pitanje morala je iz svakog pogleda isti.

I naucna posmatranja i zmija koja govori kazu da je urodjen.

 

brate, ajde malo bez ovog naklapanja, odgovor ti je u onom na šta si navodno odgovarao: uopšte se ne zna kad možemo govoriti o homo religiosusu

 

 

Govorim o ritualnom obrezivanju novorodjencadi od strane ljudi koji ne da nisu znali za rak, nego nisu znali ni da mikroorganizmi postoje, pa su zato i kenjali kako covek ima nadmoc nad svim vrstama. Cak su onim sisanjem i nehigijenom sirili herpes

 

a to si čuo gdje, na stormfrontu? Kako herpes može da se prenese obrezivanjem, ajde molim te objasni mi...

 

 

Primam neke nagovestaje da se ne razumemo najbolje

 

Big bang i evolucija spadaju u nauku, a nauka nije filozofija. Na njih gledam isto kao i na medicinu, istoriju, hemiju...

Sto se filozofije tice kod vecine ateista nije ni socijalni darvinizam, ni kriminal, nego humanizam (i to ne tvoja interpretacija)

 

Big bang i evolucija su pre svega filozofske teorije. Fizika i biologija tu služe samo da te teorije dokažu. A sve nauke su i nastale iz filozofije.

 

Ateista koji nije relativizovao etiku nije ateista. Ateista ne radi nešto ako nema koristi od toga. Samilost, saosjećanje, ljubav... to je hrišćanski prežitak. To je jednostavno sve što ti mogu reći. Saznaj šta je to prežitak.

 

To je opet socijalni darvinizam, koji nema veze sa ateizmom, niti sa evolucijom zato sto je stvar vestacke selekcije a ne prirodne

 

zašto bi socijal-darvinizam bio vještačka selekcija?

 

-------------------------

 

Sixsteps, koja je razlika? Zašto misliš da je to bilo šta drugačije?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nisam svraćao neko vreme, ali koliko vidim, ovde je sve po starom... R. i dalje pruža neoborive argumente, tu su i prepucavanja... lol :D

 

Nego, objasni mi Slavo, kako to misliš da su moral i etika isključivo povezani sa hrišćanstvom, a da ne postoje kod ateista? Zaista ne razumem, pošto sam ateista do koske, ali niti kradem, niti lažem, a svakako ne ubijam, pa bi se moglo reći da poštujem onih deset hrišćanskih zapovesti. E sad, ja to ne radim zbog straha od neke više sile, već zato što osećam da ne treba tako raditi.

Zar stvarno postoje ljudi koji veruju da su moral i etiku izmislili Mojsije, Isus, ili šta-znam-ko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ja ne znam zašto je toliko teško shvatiti ono što pričam? Ja nisam rekao da neko bukvalno treba da ubija, ja rekoh da ateista radi ono što je u njegovom najboljen interesu i nema prigovor savjesti.

 

Ko ima prigovor savjesti, e pa to je institucionalizovani pojedinac, njega su obrazovne, represivne, možda i zdravstene institucije navele da poštuje zapovjesti. U suštini, čovjek koji je ateista nema dušu. DUša se stvara na dva načina - hrišćanski i pajkanski, oba se usađuju od rođenja.

 

Ateista sa pajkanskom dušom je ateista koji NE praktikuje svoj ateizam, a to ti je brate kao da si evnuh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se čini da ti brkaš stvari i pričaš napamet...

Prvo, zaključio si da ako je neko ateista, nema savest i radi u svom najboljem interesu. Ako pogledaš malo oko sebe, videćeš da za svoj interes ne rade samo ateisti, već svi, bez obzira na religijsko opredeljenje. Na hedonizmu se i zasniva ovaj svet (što ne znači da ne postoje izuzeci). Što se tiče savesti, ni to ne zavisi od religijskog uverenja, već od vaspitanja i obrazovanja koje osoba dobije u toku svog odrastanja i, verovatno, genetskih predispozicija. Ti pod ateizam podvodiš odricanje od svih moralnih normi, čak i onih zdravorazumskih.

Ateizam je nepostojanje vere u boga, ili postojanje vere da bog ne postoji. Moral i etika su sasvim odvojeni od religijskih ubeđenja. Meni, ili bilo kojem drugom ateisti, nije potreban bog da kaže šta treba da radim, niti bilo koja druga institucija.

Drugo, ovo sa dušom je smešno. Molim te, razmisli malo. Mi prvo i ne znamo šta je tačno duša... za mene je to svest, za nekoga je možda nešto drugo. Koliko shvatam, po tebi je to savest, a tvdnja da je ateisti nemaju je stvarno smešna.

 

Tvoje razmišljanje nije pogrešno, da se razumemo. Verujem da postoje takvi ljudi, koji ne prezaju ni od čega, ali to ne znači nužno da su ateisti. Postoji mali milion primera gde su ljudi od vere postupali kao da nemaju savest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest NebojsaZr

Vrlo jednostavno, greska je sto ljude rec Bog asocira na neku religiju. A religije svakako ne opisuju boga jer bog je sve sto postoji, a ne samo ono sto pise u bibliji ili kuranu. Takodje je greska sto svi smatraju da je bog nesto suprotno od zla. On objedinjuje i dobro i zlo ne moguce ga je shvatiti.

Pogledajte kako drvo raste. Pa zar ima ikakve logike poricati postojanje unutrasnje sile zivota?

Pogledajte kompleksnost ljudskoga tela. Zar je moguce da je ceo taj sistem nastao sasvim slucajno?

 

Ja ne znam zašto je toliko teško shvatiti ono što pričam? Ja nisam rekao da neko bukvalno treba da ubija, ja rekoh da ateista radi ono što je u njegovom najboljen interesu i nema prigovor savjesti.

 

Ko ima prigovor savjesti, e pa to je institucionalizovani pojedinac, njega su obrazovne, represivne, možda i zdravstene institucije navele da poštuje zapovjesti. U suštini, čovjek koji je ateista nema dušu. DUša se stvara na dva načina - hrišćanski i pajkanski, oba se usađuju od rođenja.

 

Ateista sa pajkanskom dušom je ateista koji NE praktikuje svoj ateizam, a to ti je brate kao da si evnuh.

Ne verovanje u Boga je jednostavno nedostatak sirine u pogledu na svet. Ateisti nikako nisu bez savesti jer savest je nesto sto prirodno postoji kod svih ljudi i nije potrebna nikakva institucija da bi se ona probudila. Takodje ako neko nije ni cuo za zapovesti ne znaci da on nije dobar covek. One nemaju nikakve veze sa savescu. Ovo pisem ja koji 100% verujem u Boga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte kompleksnost ljudskoga tela. Zar je moguce da je ceo taj sistem nastao sasvim slucajno?

 

Ovo su isto pećinski ljudi pitali za munje i gromove kada su stvarali ideju o bogovima. To što tebi/nama to deluje neverovatno, ne znači da je to delo nekog višeg bića. Ljudi mnogo vole sebe krajnje bespotrebno da stavljaju u podređeni položaj. Čim nešto ne mogu da objasne racionalno, pribegavaju mašti.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...