Jump to content

Recommended Posts

A najlakše ako zna da će mu to biti oprošteno. Ne mogu tvrditi da znam istinu, generalno imam loša iskustva sa "vernicima".

Moraš mi objasniti zašto se onda maloj deci čitaju bajke i pričice?

Nikako!

Onaj vernik koji misli da mu je oprošteno ono za šta se kaje, samo čini još jedan greh misleći tako. To je suludo. Smisao pokajanja je upravo suprotan, a to je kad sam sebi ne možeš da oprostiš za neki greh koji si učinio. Jedino se tako može pokajati iz srca. Čovek se samo može nadati da će Bog da mu oprosti činjenje greha, a tu nadu može potkrepljivati jedino ako on zaista postaje bolji čovek koji ubuduće uspešno odoleva tom nekom grehu (pričamo uopšteno, naravno, ne mislim ovde ni na kakav konkretan greh). Pokajanje može biti jak motiv da ljudi postanu bolji.

Ovo za decu te nisam razumeo.

Kakve bajke?

 

E da, što se tiče vernika ili "vernika", nemam ni ja neka iskustva, ali me se to ne tiče nimalo, niti utiče na moje kompletno mišljenje o veri. Kao što i ja nisam ateista, ali imam mnogo prijatelja koji jesu, pa nikom ništa... odnosno, svakom svoje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

On će (u većini slučajeva) da mu pruži ruku zarad svoje dobrobiti. Žrtvovaće svoj "zemaljski život" da bi dobio "večni". I tu je po mom mišljenju jedno od najvećih problema religija...radiš nešto jer se plašiš za sebe. Moje mišljenje je da sve što se rađa iz straha ne može biti dobro.

Ovde si u pravu.

Ali suština hrišćanstva nije u spašavanju sebe, nego drugih. Niti je poenta u strahu, nego u ljubavi.

Da je Bog hteo da radimo iz straha prema njemu, pokazao bi se. To bi bilo dovoljno. :)

 

A pazi sad ovo,

čak i da postoji "vernik" koji tako radi (radi samo iz straha prema Gospodu) mi ništa drugo ne dobijamo do 2 pozitivne stvari:

1) Vera za svako poštovanje (dobro, to za tebe i ne mora da bude pozitivno)

2) Spremnost da se drugome pomogne u svakom trenutku.

 

Zašto je to loše?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako!

Onaj vernik koji misli da mu je oprošteno ono za šta se kaje, samo čini još jedan greh misleći tako. To je suludo. Smisao pokajanja je upravo suprotan, a to je kad sam sebi ne možeš da oprostiš za neki greh koji si učinio. Jedino se tako može pokajati iz srca. Čovek se samo može nadati da će Bog da mu oprosti činjenje greha, a tu nadu može potkrepljivati jedino ako on zaista postaje bolji čovek koji ubuduće uspešno odoleva tom nekom grehu (pričamo uopšteno, naravno, ne mislim ovde ni na kakav konkretan greh). Pokajanje može biti jak motiv da ljudi postanu bolji.

 

Govoriš o idealnom verniku. Takvog nema.

I realnost je opet po mom mišljenju drugačija. Mislim da ne moram ni da govorim da bi svet bio lepše mesto da je to tako...

 

Ovo za decu te nisam razumeo.

Kakve bajke?

 

Pa mislio sam na prave bajke. Kad su deca mala čitaju im se uspavanke, bajke, pričice i tako to...sa izmišljenim likovima ovo-ono. I ona su non-stop srećna. I ja sam bio kad sam bio mali!

E sad, pitanje je zašto se to radi ako je lakše prihvatiti realnost nego živeti u imaginarnom svetu?

Zašto im se ne priča o matematici, istoriji, filozofiji npr nego se čini sve za njih da budu "ušuškana"? ;)

 

 

Ovde si u pravu.

Ali suština hrišćanstva nije u spašavanju sebe, nego drugih. Niti je poenta u strahu, nego u ljubavi.

Da je Bog hteo da radimo iz straha prema njemu, pokazao bi se. To bi bilo dovoljno. :)

 

A pazi sad ovo,

čak i da postoji "vernik" koji tako radi (radi samo iz straha prema Gospodu) mi ništa drugo ne dobijamo do 2 pozitivne stvari:

1) Vera za svako poštovanje (dobro, to za tebe i ne mora da bude pozitivno)

2) Spremnost da se drugome pomogne u svakom trenutku.

 

Zašto je to loše?

 

Opet pričaš o idealnom verniku. Shvatam ja poentu hrišćanstva...

Ima i onih koji svoju veru "brane krvlju". Iako je tako nešto apsurdno po mom mišljenju...

 

A za ovo drugo...ne znam...licemerno mi je to. Ima jako prostora za manipulaciju jer su ljudi kvarljiva roba i zato je sve kako jeste.

Ja volim sebi da priznam s vremena na vreme da većinu stvari koje radim, radim za sebe i za svoju dobrobit. A opet nasuprot toga mislim da nisam sebična osoba.

I nekako je bolje pouzdati se u sebe nego sesti i moliti se. Svestan sam ja naravno i koliko molitve utiču na sopstvenu podsvest kao i ta cela priča.

 

Na kraju mi se sve svede na Matrix i blue pill - red pill. Ima dana kad kad bih uzeo plavu, ali uvek radije biram crvenu...to za mene nekako više znači "živeti" i biti slobodan...iako su ti izrazi već izlizani...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je slika. Ne dokazuje ništa.

Na onom sajtu lepo piše da se Ateistička Organizacija Amerike bori za razdvajanje crkve od države što je naravno u redu. Da idu okolo i ruše crkve bila bi druga priča. No, u svakom žitu ima kukolja.

 

O BOZE.

" to je slika ne dokazuje nista"

 

pa i poster sa slikom politichara je samo SLIKA. Ali je takodje deo propagandnog materijaal.

Jebote...

 

Oni oce da sruse crkvu kao insituciju. Ne da ruse crkvu kao zgradu. DA bi srusili crkvu kao instituciju, moraju da ubiju ideju o bogu. Sto i rade.

Ako tebi ne dokazuje onda,, fine mate. Bash si logichan.

 

kad mi izjavis ovakve stvari samo shvatim da oces da teras kontru, to mi fakat nije zanimljivo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govoriš o idealnom verniku. Takvog nema.

I realnost je opet po mom mišljenju drugačija. Mislim da ne moram ni da govorim da bi svet bio lepše mesto da je to tako...

Ono što je za tebe idealan vernik, za mene je normalan vernik. Ja znam nekolicinu takvih.

Naravno, kada bi još više ljudi prišlo veri, svet bi bio lepše mesto.

 

Pa mislio sam na prave bajke. Kad su deca mala čitaju im se uspavanke, bajke, pričice i tako to...sa izmišljenim likovima ovo-ono. I ona su non-stop srećna. I ja sam bio kad sam bio mali!

E sad, pitanje je zašto se to radi ako je lakše prihvatiti realnost nego živeti u imaginarnom svetu?

Zašto im se ne priča o matematici, istoriji, filozofiji npr nego se čini sve za njih da budu "ušuškana"? ;)

Pa ne znam otkud ti ideja uopšte da upoređuješ izmišljene bajke i happy-endove sa religijom koja nas poučava da trebamo biti što skromniji i puni ljubavi? To je kao da upoređuješ neki super Pixarov crtać sa nekom izuzetnom tragičnom dramom punom korisnih pouka. Obe imaju svoju svrhu i svoj period kad se gledaju, ali i obe su za različe stvari namenjene.

 

 

Ima i onih koji svoju veru "brane krvlju". Iako je tako nešto apsurdno po mom mišljenju...

Moram ti priznati da sam i ja tu u velikoj nedoumici.

Novi zavet kaže "Volite neprijatelje svoje", otud bi trebalo možda da bude da se ne treba ni braniti (naravno, ne braniti se zbog ljubavi, a ne zbog straha od neprijatelja), a opet recimo sa druge strane imamo "Boj na Kosovu", koji, kako kaže jedan moj ortak, možda ne bi ni bio tako veliki događaj u našem narodu da smo ga dobili.

Ja recimo mislim da se treba braniti, ali svaka čast onome ko iz ljubavi ne želi da se brani i drži veru duboko u srcu.

 

A za ovo drugo...ne znam...licemerno mi je to. Ima jako prostora za manipulaciju jer su ljudi kvarljiva roba i zato je sve kako jeste.

Sve je podložno manipulaciji, pa i religija.

To ti je kao da sutra na osnovu Teslinih spisa izume neko oružije i unište pola sveta, a ti uzmeš da kriviš Teslu što je to tako. Nije religija kao religija kriva što je ljudi izopačuju i za svoje potrebe manipulišu narod. Krivi su ljudi. Individue sa imenom i prezimenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što je za tebe idealan vernik, za mene je normalan vernik. Ja znam nekolicinu takvih.

Naravno, kada bi još više ljudi prišlo veri, svet bi bio lepše mesto.

Zavidim ti. Ali stvarno :da:

Ali se naravno ne slažem da bi svet bio lepše mesto. Kad islamski svet još malo ojača biće i apkokalipse.

 

Pa ne znam otkud ti ideja uopšte da upoređuješ izmišljene bajke i happy-endove sa religijom koja nas poučava da trebamo biti što skromniji i puni ljubavi? To je kao da upoređuješ neki super Pixarov crtać sa nekom izuzetnom tragičnom dramom punom korisnih pouka. Obe imaju svoju svrhu i svoj period kad se gledaju, ali i obe su za različe stvari namenjene.

Iako mogu da se upoređuju nije o tome bila reč. Pričali smo o tome da li je lakše živeti u realnom svetu ili imaginarnom. I onda sam te pitao zašto se maloj deci predstavlja imaginarni.

Ja sam sve životne "mudrosti" naučio upravo iz crtanih filmova, bibliju nikada nisam pročitao celu.

 

Sve je podložno manipulaciji, pa i religija.

To ti je kao da sutra na osnovu Teslinih spisa izume neko oružije i unište pola sveta, a ti uzmeš da kriviš Teslu što je to tako. Nije religija kao religija kriva što je ljudi izopačuju i za svoje potrebe manipulišu narod. Krivi su ljudi. Individue sa imenom i prezimenom.

Nije to to. Religija udara direktno na emocije. Ništa drugo što znam nije u toj meri podložno manipulaciji...

I tu mogu da se složim, krivi su ljudi. Ali tako nešto nema izgleda da se promeni...tako da smatram da od religije više štete nego koristi.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi zavet kaže "Volite neprijatelje svoje", otud bi trebalo možda da bude da se ne treba ni braniti (naravno, ne braniti se zbog ljubavi, a ne zbog straha od neprijatelja), a opet recimo sa druge strane imamo "Boj na Kosovu", koji, kako kaže jedan moj ortak, možda ne bi ni bio tako veliki događaj u našem narodu da smo ga dobili.

 

ja nisam. Stvar je u stanju svesti. Vidis moj potpis. To je citat coveka koji se mnogo borio. I mnogi koji su se dosta borili, raazmisljaju tako.

Zapravo ratnik, borbu ne dozivljava kao ja i ti, izliv straha ili besa, vec kao nesto sto se jednostavno mora.

NAPOMINJEM RATNIK.

Imao sam prilike da proucavam dosta iskonski ratnickih vestina.

 

I jednostavno to je stanje svesti. To ako nekog koljes, ne mora da znaci da ga mrzish. Jes da zvuci apsurdno, ali stanje svesti je tako.

Isto kao sto naprimer mazohisti stanje sesti tako da voli kad ga biju. Nije logichno.

 

Fora je u tome sto SVEST nije logichna, t.j jeste ali u svom individualnom sistemi.

 

Sto se tiche branjenje religije krvlju, to je najgora misintepretacija i koriscenje religije u najgore svrhe.

Da se sukobljavaju ratnici to je po meni normalno, to je njihova staza, motiv nije religija vec sam princip borbe.

Ali religija treba i kovacu i ratniku, svako ima svoj put. T.j vera.

 

prosvetljenje moze da dodje kroz kovanje potkovica, klanja neprijatelja, i preko tih stvari koje rade oni "spoznaju" istinu.

Ali da bi naucio nesto iz klanja neprijatelja ti moras da ga VOLIS, da ne prilazish tome u besu, vec u odbrani.

 

Jebes ga kompleksna tema, treba knjiga ne jedan post. Ako neko konta poentu iz ovog do sad konta.

 

Ima jako prostora za manipulaciju jer su ljudi kvarljiva roba i zato je sve kako jeste.

 

to sto su ljudi pokvareni - to je to. Nema to veze nisacim ko hoce da bude pokvaren uvek ce imati motiv.

 

ije to to. Religija udara direktno na emocije. Ništa drugo što znam nije u toj meri podložno manipulaciji...

 

Sve ideologije idu ka tome da udaraju direktno na emocije njenih pripadnika.

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Imas primer za prvo jeste - i da jeste.

Iskusio? Da jesam. Doziveo beskonachnost - da jesam.

Kako ces da znash da nisam? :)

 

Znam vjerovatno zbog toga što si ti bukvalno balavac u odnosu na učenja stara hiljadama godina koja tvrde da je tako nešto nemoguće. Nemoguće je u hrišćanstvu, nemoguće je u islamu, nemoguće je u paganizmu, moguće je u budizmu ali tu nema Boga.

 

I sad, Bezlični balavac ili hiljadugodišnja vjerska i filozofska učenja, hmmmmm, šta da izaberem, hmmmmmmmm....

 

Hm? Ajde šetaj bre. Nije ovo topik za tvoje halucinacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam vjerovatno zbog toga što si ti bukvalno balavac u odnosu na učenja stara hiljadama godina koja tvrde da je tako nešto nemoguće. Nemoguće je u hrišćanstvu, nemoguće je u islamu, nemoguće je u paganizmu, moguće je u budizmu ali tu nema Boga.

 

I sad, Bezlični balavac ili hiljadugodišnja vjerska i filozofska učenja, hmmmmm, šta da izaberem, hmmmmmmmm....

 

Hm? Ajde šetaj bre. Nije ovo topik za tvoje halucinacije.

 

 

Ha-ha-ha.

Moguce je u paganizmu.

Moguce je u Budizmu.

U zen budizmu stanje svesti treba konstatno da ti bude takvo.

U hriscanstvu isto, konstatno osecas koliko je svet beskonachan, koliko je bog veliki i koliko si ti deo njegov svetlosti.

U islamu isto.

Cak sta vise u SVAKOM JEBENOM Ucenju to je cilj.

U svako viseljadugodisnjem je to cilj.

 

I sad, Gospodin Petar Detaljn, nedovoljno upucen ili Gospodi Bezlichni koji zna sta dozivlajva?

 

To sto se tebi ne valja ne znam

 

Ali izvoli pa citaj:

Franc Bardon

Elfas Levi

Izrael regardie.

 

Pa razmisli u kom stanju treba da bude Adept.

Mislim procitaj nauci, kad vec kenjkas.

 

Mogu ti dam literaturu posto si ocigledno slabo snabdeven. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Ali izvoli pa citaj:

Franc Bardon

Elfas Levi

Izrael regardie.

 

 

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

erhrjtzjktzktzkzkk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

aagahhahahahahahha

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ahahhahahaha

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ahahaha

 

 

 

 

 

 

 

 

ahahahahah

 

 

 

Cak sta vise u SVAKOM JEBENOM Ucenju to je cilj.

 

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

 

cilj možda, ali moguće ne i nikad.

 

 

nemoj brate više sa nekim kenjatorima koji su nešto srali u zadnjih sto, dvjesta godina da mi izlaziš na oči, ok? Posebno kada ih hiljadugodišnja učenja demantuju.

 

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha

ahahahahahahahahahahahahahaahahahhahahahahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

cilj možda, ali moguće ne i nikad.

 

A ti znash jel moguce ili nije?

Probao, proverio, imas neoboriv dokaz?

Imas jedino tastaturu i visak cinizma ocigledno.

 

To nije moguce jedino ogranichenom ljudskom razumu.

to je "vanrazumsko" stanje.

 

Kada shvatis da je UM samo alat, onda si postigao to.

 

E sad sto se mnogi ljudi indetifikuju sa svojim umom nije moj problem.

Neki se inditifikuju i sa svojim kolima, boze moj ima nas raznih.

 

Posebno kada ih hiljadugodišnja učenja demantuju.

 

NAPROTIV. Sva ta ucenja upravo UCE u cilju tog stanja? PA KAKO ONDA JEBENO MOGU DA DEMANTUJU NESTO STO JE CILJ UCENJA?

kao cilj ucenja fizike je da se nauci formula za trenje al znate vi to nikad ne mozete da naucite.

 

So bach the fuck up.

nemoj brate više sa nekim kenjatorima koji su nešto srali u zadnjih sto, dvjesta godina da mi izlaziš na oči, ok?

 

Sta li onda kazes sebi kada se pogledas u ogledalo.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
A ti znash jel moguce ili nije?

Probao, proverio, imas neoboriv dokaz?

 

Šta me smaraš čovječe? nađi tog vizantijskog ili katoličkog ili islamskog mistika koji tvrdi da je tako nešto moguće. Šta ja trebam da radim, da nabrajam 10 hiljada mistika koij tvrde da nije moguće, ili da ti navedeš jednog jedinog koji tvrdi da jeste?

 

Kažeš lijepo ime prezime, vijek, vjera kojoj pripada, gdje to u bibliji ili kuranu tako nešto piše itd. I ne smaraj više na ovoj temi. Čuješ doživjeti beskonačnost i suštinu boga, pa koji kurac se onda lik ukazivao u svim obličjima, zapaljenim žbunovima ili ljudskom biću, samo ne u onom istinitom? koji kurac je zevs u grčkoj mitologiji ubio dionisovu majku kad joj se prikazao u svoj svojoj moći? JER ČOVJEK NE MOŽE TO DA PODNESE.

 

PA KAKO ONDA JEBENO MOGU DA DEMANTUJU NESTO STO JE CILJ UCENJA?

 

cilj je poslije smrti budalo. A možda ni tada.

 

Sta li onda kazes sebi kada se pogledas u ogledalo.

 

kažem sebi zašto ideš na yumetal i odgovaraš budalama na postove?

 

ovim završavam ovaj razgovor. barem dok ne čujem tog jebenog mistika koji tako nešto tvrdi, suprotno svim svetim spisima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta me smaraš čovječe? nađi tog vizantijskog ili katoličkog ili islamskog mistika koji tvrdi da je tako nešto moguće. Šta ja trebam da radim, da nabrajam 10 hiljada mistika koij tvrde da nije moguće, ili da ti navedeš jednog jedinog koji tvrdi da jeste?

 

Znam ih bar 20. Po raznim misticnim redovima. Sto se hriscana tiche.

ne znam sta ima da ti nabrajam. Rozekrijanci su mahom hriscani, i to je moguce.

sto se muslimana tiche, slichan pricha.

Sta bre ima ti nabrajam idi pa citaj. Ja nisam video nijednog da je nemoguce ali svacije ucenje ide ka tome. AKo je to CILJ Ucenja ( svakog ) sjedinjavanje sa bogom ( beskonachnoscu)

Koliko je onda smeshno tvrditi da oni to zapravo ne tvrde?

Kažeš lijepo ime prezime, vijek, vjera kojoj pripada, gdje to u bibliji ili kuranu tako nešto piše itd. I ne smaraj više na ovoj temi. Čuješ doživjeti beskonačnost i suštinu boga, pa koji kurac se onda lik ukazivao u svim obličjima, zapaljenim žbunovima ili ljudskom biću, samo ne u onom istinitom? koji kurac je zevs u grčkoj mitologiji ubio dionisovu majku kad joj se prikazao u svoj svojoj moći? JER ČOVJEK NE MOŽE TO DA PODNESE.

 

To da li moze da podnese vec zavisi od coveka i njegovog duhovnog stanja.

 

 

cilj je poslije smrti budalo. A možda ni tada.

 

ne tupsone i pre smrti.

Jer bog kao sto rekosmo ne postoji vremenski, za njega vreme nije linenarno.

Tako da ta prica da to moze SAMO POSLE SMRTI pada u vodu.

Zato i budisti uce "odricanju" od emocija itd.

Kao i hriscani koji promovisu jednu jedinu emociju "ljubav" ali ne ovu ljubav koju mi dozivljavamo nego NESEBICHNU i BESKONACHNU PREMA SVEMU.

 

Lepo ti kazem ne mozes RAZUMOM i INTELIGENCIJOM da shvatis te stvari.

Jedan prob'o pa se usro.

Ja dok sam citao BUNCH Of CRAPS, kada sam se malo jache bacio u praksu, bogami.

 

Smrt materije (tj tela) je jednaka smrcu materijalnog pogleda na svet. I kao sto vec rekoh, to tvoja svest moze da podnese ako na svet ne gleda materijalisticki, vec spiritualno. To tvoja svest dozivljava.

 

Probaj. Pa ces da skontas da istinu zborim.

 

 

I ne smaram, sirim svoje stavove. To ako tebe smaram, to moz da resimo ja i ti bez problema. Ne qutuj me i ne pisi gluposti. Pa necu da te smaram.

 

Ajde brate idi citaj malo mistichna ucenja pa moze da pricamo.

Sad ces ti meni da seres i nazivas me budalom, ne skidam oci sa knjiga o tome poslednje cetri god.

A o praksi bolje da ti nepricam.

Nego kao sto rekoh vise puta NE MOZES SLEPCU OBJASNITI STA JE CRVENA BOJA.

 

 

 

kažem sebi zašto ideš na yumetal i odgovaraš budalama na postove?

ovim završavam ovaj razgovor. barem dok ne čujem tog jebenog mistika koji tako nešto tvrdi, suprotno svim svetim spisima

 

hahah, daj mi JEDAN JEDINI CITAT, IZ JEDNOG JEDINOG SVETOG SPISA gde se kaze DA COVEK NI POD KOJIM USLOVIMA DOK JE MATERIJALNO ZIV ne moze da dozivi to?

Ajde bre ne seri vise, zavrsi razgovor i odjebi dok ti meni ne das ovo.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Znam ih bar 20. Po raznim misticnim redovima. Sto se hriscana tiche.

ne znam sta ima da ti nabrajam. Rozekrijanci su mahom hriscani, i to je moguce.

sto se muslimana tiche, slichan pricha.

 

ovo odnesi mami da pojede a meni imena i prezimena

 

daj mi JEDAN JEDINI CITAT, IZ JEDNOG JEDINOG SVETOG SPISA gde se kaze DA COVEK NI POD KOJIM USLOVIMA DOK JE MATERIJALNO ZIV ne moze da dozivi to?

 

 

ja rekoh, u Bibliji ili Kuranu bog se NIKAD nije pokazao u svom istinitom obliku. NIKAD ZNAČI NIKAD.

 

ne zagađuj temu više

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo odnesi mami da pojede a meni imena i prezimena

ja rekoh, u Bibliji ili Kuranu bog se NIKAD nije pokazao u svom istinitom obliku. NIKAD ZNAČI NIKAD.

ne zagađuj temu više

 

Svasta. Daj ti mami da pojede to sto ti do sad prichas. Bog se u kuranu i u bibliji pokzivao u svom istinskom obliku pojedinim ljudima - koji su bili duhovno spremni taj oblik da " prihvate "

Konkretno Muhamedu se prikazivao alah.

 

E sad, ono sto ja pricam svo vreme, ne mozes ti da opises recima neopisivo. Ako nemas termine.

 

Daj ti meni imena, prezimena i "dokaze" da ne moze da se podnese.

Mada to ne moze da se dokaze sve se svodi na tvrdnje.

Evo ti naprimer prorcanstvo ono rimsko (zaboravio sam kako se zovem ) je komunicirala dirktno sa apolonom.

Orakle iz delfia je takodje komuniciralo direktno sa bogovima.

Zeus je kao sto rekoh "ubio" dionisovu kevu jer nije bila spiritualno jaka.

 

Manje zagadjujem od tebe, ja prenosim koliko-toliko relevantno lichno iskustvo koje svako moze da iskoristi za dobro.

Ti ne prinosis nista, sem, pa .... intelektualnog krucenja, koje i nije bash zavidno.

 

Imena i Prezimena ti ne znace nista jer ne postoje mainstream mistici.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Tomo, u poskocima.

 

---------------

 

Bog se u kuranu i u bibliji pokzivao u svom istinskom obliku pojedinim ljudima - koji su bili duhovno spremni taj oblik da " prihvate "

 

nikome se nije prikazao i nemoj da vrtiš u krug, budalo

 

Konkretno Muhamedu se prikazivao alah.

 

ne lupetaj budalo. Muhamedu se prikazao arhanđel Džibril (Gavrilo, Gabrijel) i prenio mu Božiju riječ. To bi znao da si čitao Kuran

 

Daj ti meni imena, prezimena i "dokaze" da ne moze da se podnese.

Mada to ne moze da se dokaze sve se svodi na tvrdnje.

Evo ti naprimer prorcanstvo ono rimsko (zaboravio sam kako se zovem ) je komunicirala dirktno sa apolonom.

 

Avram je komunicirao sa Bogom, pa šta? Mojsije takođe. To ne znači da su ga doživjeli, a još manje spoznali u cjelokupnosti. Ali ti nisi čitao ni Bibliju ni Kuran i sereš tu o Bardonu kao nekom faktoru.

 

Zeus je kao sto rekoh "ubio" dionisovu kevu jer nije bila spiritualno jaka.

 

da bre, nije dizala sto iz benča :)

strašno je koliko si ti glup

 

Nikome nikada se nije ukazao Bog u svoj svojoj moći i istini.

 

Manje zagadjujem od tebe, ja prenosim koliko-toliko relevantno lichno iskustvo

 

a ja tome suprotstavljam iskustvo staro više hiljada godina! :)

 

Imena i Prezimena ti ne znace nista jer ne postoje mainstream mistici.

 

Ja ti nisam ni tražio mainstream mistika, samo pravog mistika a ne moderne pozere.

 

Jednog jedinog vizantijskog ili islamskog mistika koji tako nešto tvrdi. I dosta lupetanja više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikome se nije prikazao i nemoj da vrtiš u krug, budalo

 

P' i ti se vrtis u krug.

 

 

ne lupetaj budalo. Muhamedu se prikazao arhanđel Džibril (Gavrilo, Gabrijel) i prenio mu Božiju riječ. To bi znao da si čitao Kuran

 

Vaistinu ga nisam citao, al sad je pitanje sta su andjeli? Gde je recnik biblijski da vidim strogu definiciju?:)

Ajde brate ne kenjaj vise to nije nikakav dokaz.

 

 

Avram je komunicirao sa Bogom, pa šta? Mojsije takođe. To ne znači da su ga doživjeli, a još manje spoznali u cjelokupnosti. Ali ti nisi čitao ni Bibliju ni Kuran i sereš tu o Bardonu kao nekom faktoru.

 

A KO SE NO BESE RVAO SA BOGOM? hmmm

Think forest think.

 

Bardon i ostali ljudi koje sam ti naveo su mistici. Dakle kvalitetnija je njihova intepretacija od tvoje.

 

da bre, nije dizala sto iz benča :)

strašno je koliko si ti glup

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA koji si debil.

Ne verujem, kakav bench idiote! RADI Se O STANJU SVESTI I DUHA.

 

Nikome nikada se nije ukazao Bog u svoj svojoj moći i istini.

 

Hahah a cekaj ti mislis da je to zapravo entet koji dodje i ukaze se? Ajd sledeci put kad resis da mi kazes da sam glup lupi glavom o zid pre toga. Leba ti.

Idi na neki forum gde dolaze ljudi koji se zapravo bave tim temama ( mistichari i occultisti, ozbiljan forum ) pa prichaj ta sranja koja si reko.

To moz da prosipas ovde medju metalcima sa nekim nazovi "argumentim"

 

 

 

a ja tome suprotstavljam iskustvo staro više hiljada godina! :)

 

Nidje veze. Pricas o bibiliji i kuranu stvarima koje su sastavljali na kraju ljudi.

Opet ti kazem ta dva kad se tumache doslovno, mnogo toga je razjebano, jer kad su ih rpevodili prepisivali ko sta nije razumeo to je izmenio.

Pa ti nastavi da seres.

 

Za iskustvo staro vise hiljada godina, reko si MOZE U BUDIZMU, budizam se zasniva na Vedskim ucenjima, a vedska ucenja su starija od biblije i kurana.

Tako da, evo ti jache isksutvo.

 

Lepo ti kazem ne prodaj mudrost o tome po metal forumu i prichaj drugima kako su glupi, idi na okultni.

 

 

 

Ja ti nisam ni tražio mainstream mistika, samo pravog mistika a ne moderne pozere.

Jednog jedinog vizantijskog ili islamskog mistika koji tako nešto tvrdi. I dosta lupetanja više.

 

Ne postoje. Da mogu tako nesto da tvrde ne bi bili mistici, vec okultisti adepti.

;)

 

Isto je da mi trazish slikara koji tvrdi nesto iz fizike.

Lepo ti kazem prosrao si se xxx puta ovde, sa izvalama i trazenjem dokaza.

ZAjebi me sa tim postavljanjem "ja znam ti ne znash" ucenja hiljadu leta.

Vedik knowlage baby.

 

p.s. budizam ima boga isto kao hriscanstvo, u hriscanstvo zapravo NIGDE nije objasnjeno STA JE TO BOG i GDE JE TO BOG.

 

;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Tomo, u poskocima.

 

---------------

 

 

 

nikome se nije prikazao i nemoj da vrtiš u krug, budalo

 

 

 

ne lupetaj budalo. Muhamedu se prikazao arhanđel Džibril (Gavrilo, Gabrijel) i prenio mu Božiju riječ. To bi znao da si čitao Kuran

 

 

 

Avram je komunicirao sa Bogom, pa šta? Mojsije takođe. To ne znači da su ga doživjeli, a još manje spoznali u cjelokupnosti. Ali ti nisi čitao ni Bibliju ni Kuran i sereš tu o Bardonu kao nekom faktoru.

 

 

 

da bre, nije dizala sto iz benča :)

strašno je koliko si ti glup

 

Nikome nikada se nije ukazao Bog u svoj svojoj moći i istini.

 

 

 

a ja tome suprotstavljam iskustvo staro više hiljada godina! :)

 

 

 

Ja ti nisam ni tražio mainstream mistika, samo pravog mistika a ne moderne pozere.

 

Jednog jedinog vizantijskog ili islamskog mistika koji tako nešto tvrdi. I dosta lupetanja više.

 

Sve religije ce vremenom nestati, jer je to prirodan proces odbacivanja nepotrebnog. Ceo svet funkconise jednostavno, a ne slozeno. Tako i materija tezi minimalnoj energiji. Ljudi koji se zanose raznim bogovima stvarno imaju psiholoskih problema koji te treba da budu objasnjeni do kraja. Deo tih problema je jos odavno objasnio Jano Veselinovic zacetnik realizma u srpskoj knjizevnosti u knjizi Smena Generacija. Ko procita - jasno kao dan!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle ti ovo?

 

 

Ima. Za budisam, ti si bog, ja sam bog. T.j Bog smo svi mi.

To ti je u svim indijskim-istocnim ucenjima.

 

To sad sto ljudi tumace da je bog LICHNOST, koja ZIVI negde, i entitet za sebe, to nije moj problem.

Nirvana je zapravo bozansko stanje svesti.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti reče isto kao hrišćanstvo. Jer se ne kaže u hrišćanstvu da je bog na nebu i mislim da se kaže i šta je...da je tvorac sveta, svih ljudi...Isusov ćale...

 

Pa sta je bog po hriscanstvu? :)

YHVH?

Ili ti u prevodu "Ja sam to sto sam"

?

Jebes ga ja nigde u bibliji ( mozda sam se zajebo ) nisam video da se opisuje i definise bog nesto strogo.

 

Ako je isusov cale, cale je svih nas. Ili deda.

 

A opet u budizmu jedna energija je stvorila svet, i sve nas prozima i sve nas je stvorila?

Al nije oplodila devicu?

 

Ja volim da gledam stvari u sustinama ne u finesama. Posebno kod religionznih pitanja.

Sustinski, Hriscanski Bog i po Hindu ( budistickoj ) tvrdnji energija koja je stvorila sve se ne razlikuju puno.

 

U Hinduizmu su bogovi zapravo samo razlicite manifestacije iste sile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...