Jump to content

Recommended Posts

@ Имагинос

 

Мене не сврби его. Кажем ти да одјебб због тебе самог, да не губиш време. Мени нећеш променити мишљење ни око чега, мени нећеш доказати било шта везано за или против атеистичке идеологије својим баналностима. У суштини, од мене добијаш само оно што заслужујеш и искрено ми је жао што немам времена да се губим попут осталих у овој теми који пишу по тридесет страница (веруј ми, или веруј у мене хаха како желиш, у стању сам да те покопам логиком када ми замераш због баналности које немају везе с темом нити мојом поентом) и скрећу с теме. Дакле, ако ти нешто смета код мене, мог начина исказивања одређених термина или пак нечег десетог - мораћеш да толеришеш јер немам намеру да ти одговарам у општем смислу икад више због тога што је теби, ето, засметало то како сам исказао ''атеизм је њесра''.

 

Ако желиш било какву даљу расправу са мном, у било ком маниру или смислу, одговорићеш ми и доказати аргументима зашто и због чега то атеизам није њесра.

 

@ : Анон, Матртапикиполивади и дед мен волкинг.

 

1. Ја нисам верник, Бога сам узео као један пример нелогичности и некоректног одбијања. Дакле, нелогично је тврдити да не постоји нешто за шта нисмо ни сигурни да ли постоји или не. Постоји много бољих ствари од атеизма. Логичније су, заправо. Које натерају човека да користи своје сиве ћелије.

2. Атеизам је негација која служи за идеологију непостојања бога, односно вере у непостојање Бога у вишесмисленом одабиру, која налаже на вишесмислени тренд групе људи које желе да изгледају интелигентније обзиром да на тај начин исказују своју постојаност, веру у науку, веру у чињенице и постепено дограђивање одређених повезаности између фактора постојања. У атеизму се верује да Бог не постоји, а то је чиста ароганција људског мозга обзиром да не постоји доказ поводом непостојања Бога.

3. Намеће се питање - Да ли човек ЗНА, чињенично, да Бог не постоји? Доказ који иде против човека у том светлу јесте тај што човек нема апсолутно знање. Човек, дакле, узима здраво за готово непостојање Бога по основи тога што ''га'' никад није видео нити осетио. Пример модерног човека у односу на античког који филозофира /:> ''Ако нисмо видели атом, то значи да атом не постоји.''

Пример Галилео Галилеја :> ''Земља је округла''. Тадашња наука каже > ''Не, није. You Fail. Burn, baby, burn!''

И поента овог алудирања јесте та што човек НЕ ЗНА да ли БОГ постоји или НЕ. Зато је то и најјачи разлог који указује на моје непоштовање атеизма. Ја атеизам не сматрам срањем зато што негира постојање Бога већ зато што је то нелогично узимајући у обзир чињеницу о људском незнању.

И ја сам завршио СВАКУ даљу причу не зато што нисам способан већ зато што ме умара да трошим своју енергију на ГЛУПОСТ каква је АТЕИЗАМ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebes ga ja nigde u bibliji ( mozda sam se zajebo ) nisam video da se opisuje i definise bog nesto strogo.

 

Ne u brk al se definiše kao persona. Npr da je stvorio ljude po sopstvenom obliku. Di ćeš strožije od toga?

 

Totalno suprotno od budizma ako mene pitaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne u brk al se definiše kao persona. Npr da je stvorio ljude po sopstvenom obliku. Di ćeš strožije od toga?

 

Totalno suprotno od budizma ako mene pitaš.

xax. Sto trcis pred rudu samo da mi iskontriras? :P

 

Oces da kazes da bog ima srce pluca jetru nerve? :) Ti zaista mislis da se tu cilja na materijalni oblik? Jako strogo nema sta.

Ili se cilja na kreativnu svest mozda!

Sa obzirom da su ljudi bica koja jedina mogu "svesno" da se menjaju.

(mada je svest sirok pojam a i to je generalno sirok pojam pa mi se ne pricha o tome ovdi.)

 

I oces da mi kazes da si razmislio dobro pre nego sto si to rekao. :)

 

. Атеизам је негација која служи за идеологију непостојања бога, односно вере у непостојање Бога у вишесмисленом одабиру, која налаже на вишесмислени тренд групе људи које желе да изгледају интелигентније обзиром да на тај начин исказују своју постојаност, веру у науку, веру у чињенице и постепено дограђивање одређених повезаности између фактора постојања. У атеизму се верује да Бог не постоји, а то је чиста ароганција људског мозга обзиром да не постоји доказ поводом непостојања Бога.

3. Намеће се питање - Да ли човек ЗНА, чињенично, да Бог не постоји? Доказ који иде против човека у том светлу јесте тај што човек нема апсолутно знање. Човек, дакле, узима здраво за готово непостојање Бога по основи тога што ''га'' никад није видео нити осетио. Пример модерног човека у односу на античког који филозофира /:> ''Ако нисмо видели атом, то значи да атом не постоји.''

 

I to u principu pokushavam da kazem svo vreme, a svi imaju neki problem sa time.

p.s.

antichari su svojevremeno tvrdili da Je svet zapravo sastavljen iz atoma.

Tek je aristoptel stvorio svet u kom "atom" ne postoji.

JEr nije skontao ni H od hermetkickog ucenja.

vec ga je totalno pogreshno i na svoju ruku intepretirao.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јбга, наука не признаје симболе... :] о метафорама и да не причам... Хехехе... Мислим, заиста, оно, као, свашта. Ко је луд па да Бога приказује метафорично...

 

Пфффф... То је атеизмогрђе!

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јбга, наука не признаје симболе... :] о метафорама и да не причам... Хехехе... Мислим, заиста, оно, као, свашта. Ко је луд па да Бога приказује метафорично...

 

e ali, zamisli Isusa da ode u indiju i objasnjava svoje ucenje?

Ako uzmemo lingvistiku tog doba da li bi ga iko skontao onoliko koliko su kontali budu?

ILI BUDU medj recimo JEVREJIMA.

 

nidje veze. Sve je stvar mentaliteta kako su razliciti ljudi pricali o istoj stvari u skladu sa mentaltetom prostora i vremena u kom su ziveli.

 

Lingvisticke igre.

 

Nauka pruza sve odgovore sem onih zbog kojih smo stvorili obrazovanje i saznanje. Za koji kurac smo mi ovde i staje koji moj nas smisao?

 

Alan Watts sve lepo objasnjava. Pa ko je pametan slushace ga.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oces da kazes da bog ima srce pluca jetru nerve? :) Ti zaista mislis da se tu cilja na materijalni oblik? Jako strogo nema sta.

Ili se cilja na kreativnu svest mozda!

Ne. Niti sam pokušao da kažem nešto slično. Mada...možda i ima, ko zna. Hoćeš da kažeš da nema?

 

Ma shvatam ja metafore prikane, ali ti si rekao "NIGDE nije objasnjeno STA JE TO BOG i GDE JE TO BOG". I da je isto kao u budizmu. Znači ništa od toga.

 

A uostalom mislim da taj deo nije metaforičan. Bog stvori čoveka po svom liku. Nemam ovde bibliju da vidim kako tačno piše no mislim da je tako. Dakle od kreativne svesti ni traga. Svako može da interpretira stvari iz biblije onako kako mu se hoće. Idi na temu o pravoslavlju i reci da je tako kako ti kažeš pa ćeš da vidiš šta će ti reći ;)

 

Sigurno da postoji neki razlog što ceo hrišćanski svet zamišlja Boga u obliku čoveka koji živi u raju il' gdigod...

 

I oces da mi kazes da si razmislio dobro pre nego sto si to rekao. :)

 

Uvek.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bog stvori čoveka po svom liku. Nemam ovde bibliju da vidim kako tačno piše no mislim da je tako. Dakle od kreativne svesti ni traga.

Jel biblija pisana direktno na sprskom? :)

Otkud ti znash koja je jevrejska rec upotrebljena tu, i sta sustinski znaci.

Dalje ako inje razjebana jevrejska onda je grcka.

dalje:

Tako da to sto kaze "liku"

KAze u bibliji mislim "nalichju"

znaci da LICI NA NJEGA PO NECEMU.

A ljudi mogu da lice po mnogim karakteristima ne samo fizickim.

Svako može da interpretira stvari iz biblije onako kako mu se hoće. Idi na temu o pravoslavlju i reci da je tako kako ti kažeš pa ćeš da vidiš šta će ti reći ;)

I to me briga sta ce oni da kazu. Da li to sto svako moze da intepretira stvari iz biblije onako kako hoce znaci nesto? Ne znaci apsolutno nista.

 

Sigurno da postoji neki razlog što ceo hrišćanski svet zamišlja Boga u obliku čoveka koji živi u raju il' gdigod...

Iz istog kao sto misle da postoje raj i pakao. Kao lokacije. Mesta gde "odlazimo".

;)

Ma shvatam ja metafore prikane, ali ti si rekao "NIGDE nije objasnjeno STA JE TO BOG i GDE JE TO BOG".

 

Pa ti si mi rekao da je bog nesto drugo od budistickog shvatanja sveta. JA ti kazem da nije i da uospte ne mora da bude jer bog o kom biblija pricha nije lichnost.

I nisu objasnili, gde je ko objasnio?

To sto si ti rekao nije objasnjenje sta je bog, vec da bog ima neku slichnost sa covekom.

A sta je to bog uradio sto covek radi stalno?

Stvara nove stvari.

 

( de li ti je sad ona logika kom se toliko kurcis)

 

Od svih bica na zemlji jedino covek stvara nove stvari.

 

 

I zajebi me vise sa tim kvazi-kontriranjem. Cisto onako uz krivak.

Uvek.

 

Vidim. Ubi se od razmisljanja. Ajd zaobidji me sledeci put majke ti.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ali, zamisli Isusa da ode u indiju i objasnjava svoje ucenje?

 

Ма у сваком случају, нема ту шта више да се прича. Ко је желео да разуме и да схвати ће или разумети или схватити. Првенствено је потребна воља за такве ствари...

Штета је једина у томе што ће већина да тражи грешке пре него ли да разуме поенту приче, а онда ће још да закерају због начина интерпретације, па ће онда да закерају и за погрешно написано слово. Видећеш и сам, овде на форуму.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel biblija pisana direktno na sprskom? :)

Otkud ti znash koja je jevrejska rec upotrebljena tu, i sta sustinski znaci.

Dalje ako inje razjebana jevrejska onda je grcka.

dalje:

Tako da to sto kaze "liku"

KAze u bibliji mislim "nalichju"

znaci da LICI NA NJEGA PO NECEMU.

A ljudi mogu da lice po mnogim karakteristima ne samo fizickim.

Pretpostavljam da ćeš mi ti reći koja je jevrejska reč upotrebljena tu pa da privedemo ovu diskusiju kraju.

 

Znaš li ti razliku između "po svom naličiju" i "liči na njega (a može i) po karakteristikama"? Pretpostavljam da znaš samo se praviš glup.

 

I to me briga sta ce oni da kazu. Da li to sto svako moze da intepretira stvari iz biblije onako kako hoce znaci nesto? Ne znaci apsolutno nista.

Znači mnogo.

Kao kad pesnik napiše neku pesmu i onda dođe neko drugi da interpretira i njemu da objašnjava šta je on hteo da kaže.

 

Iz istog kao sto misle da postoje raj i pakao. Kao lokacije. Mesta gde "odlazimo".

;)

 

Al' pretpostavljam da si mu ti doakao i siguran si da ne postoje.

 

Pa ti si mi rekao da je bog nesto drugo od budistickog shvatanja sveta. JA ti kazem da nije i da uospte ne mora da bude jer bog o kom biblija pricha nije lichnost.

I nisu objasnili, gde je ko objasnio?

To sto si ti rekao nije objasnjenje sta je bog, vec da bog ima neku slichnost sa covekom.

A sta je to bog uradio sto covek radi stalno?

Stvara nove stvari.

 

( de li ti je sad ona logika kom se toliko kurcis)

 

Od svih bica na zemlji jedino covek stvara nove stvari.

 

Možda "ne mora da bude" po tvom mišljenju ali je tako i nema smisla izmišljati neke nove stvari kada jednostavno nije tako. Možda bi ti voleo da je tako, možda bi svi voleli da je tako... ali jednostavno nije.

Bog u bibliji ima sve elemente "ličnosti".

Dakle, hrišćanstvo = monoteistička religija, veruje u jednog boga, oca, spasioca, kreatora...dakle ništa slično kao budizam.

 

"A sta je to bog uradio sto covek radi stalno?"

Sigurno je od čoveka video :)

 

Vidim. Ubi se od razmisljanja. Ajd zaobidji me sledeci put majke ti.

 

Kladim se da bi to voleo. ;)

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kladim se da bi to voleo. ;)

 

Da jer posmatras stvari prizemno. Odgovaras vise sujetom, nego mislima.

I to objasnjava ovo:

 

Znači mnogo.

Kao kad pesnik napiše neku pesmu i onda dođe neko drugi da interpretira i njemu da objašnjava šta je on hteo da kaže.

 

haha smesniji argument mi nisi dao, do sad ni jedan.

HRISCANI SU NAPISALI BIBLIJU? OVI DANAS HRISCANI KOJI JE INTEPRETIRAJU?

1. Bibliju je zvanichno napisao rimski savet

2. Unosili su i iznosili sta su hteli.

3. Bibliju ( jevandjelja ) su napisali jevreji.

4. Napisali su apostoli koji su odavno mrtvi, a pitanje je da li su postojali.

5. Ako pogledamo sve iznad, onda nam samo jedno da je bitna samo sustina hriscanstva, da je sve ostalo sklono intepretaciji i nedovoljno jako za bilo koju argumentiaciju.

 

Daj mani me., molim te.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman biblija je hrišćanska sveta knjiga, pusti je njima da je interpretiraju. Sigurno im ne treba jedan Bezlični da im otkriva toplu vodu.

 

Žao mi je što ne mogu tako uzvišeno da gledam na stvari kao ti, pa moram prizemno...

 

Čak i da gledaš suštinu hrišćanstva opet nije ista kao suština budizma, zato dosta lupetanja i pravljenja abominacija od svih svetskih religija i pokreta...i još se tu negde ubaci kvantna fizika i to je to, prosvetljivanje do besvesti. Kapiram ja da je to moderno ali je do zla boga glupo.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman biblija je hrišćanska sveta knjiga, pusti je njima da je interpretiraju. Sigurno im ne treba jedan Bezlični da im otkriva toplu vodu.

 

Žao mi je što ne mogu tako uzvišeno da gledam na stvari kao ti, pa moram prizemno...

 

Čak i da gledaš suštinu hrišćanstva opet nije ista kao suština budizma, zato dosta lupetanja i pravljenja abominacija od svih svetskih religija i pokreta...i još se tu negde ubaci kvantna fizika i to je to, prosvetljivanje do besvesti. Kapiram ja da je to moderno ali je do zla boga glupo.

 

 

Ako gledas sustinu hrsicastva ista je kao sustina budizma. Prociscenje.

No, plitki ljudi ko tiganj to ne mogu da shvate, njihov problem.

 

 

biblija je jedno od svetih pisama koje se bavi duhovnoscu i "visim silama" i filozofijama i kao takva sama po sebi me zanima. Kao i svaka druga. Vedsko znanje, Kuran ( doduse njega sam najmanje proucavao) razni kultovi religije sekte. Sve to mene prike zanima i imam razloga zasto gledam tako na stvari. I normalno da cu da ubacim sve, preispitam sve sto mogu i istrazim sve sto mogu. Sigurno necu da se ogranichavam stavovima A TO JE MODERNO I GLUPo.

 

Ziv bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
1. Bibliju je zvanichno napisao rimski savet

 

Bibliju su napisali Jevreji

 

2. Unosili su i iznosili sta su hteli.

 

i jevrejsko i hrišćansko sveto pismo (stari zavjet) su isti od riječi do riječi (osim ovih protestantskih), stoga je nemoguće da je neko mijenjao tekst

 

3. Bibliju ( jevandjelja ) su napisali jevreji.

 

e upravo to sigurno nisu pisali :)

 

4. Napisali su apostoli koji su odavno mrtvi, a pitanje je da li su postojali.

 

pa onda sigurno nisu Jevreji pisali jevanđelja, bože kako radi ova beskonačnost, k'o bušilica u glavu :)

 

5. Ako pogledamo sve iznad, onda nam samo jedno da je bitna samo sustina hriscanstva, da je sve ostalo sklono intepretaciji i nedovoljno jako za bilo koju argumentiaciju.

 

da, pošto ti znaš osamnaestovjekovnu istoriju platonizma 4pne-15ne :) Pretpostavljam preko Franza Bardona :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па и у Будизму, као и у Хришћанству стоји основа о љубави, посвећењу ка спиритуалном уздизању итд. Изнад тога, поређење религија је сасвим океј, не видим чему фрка...

 

 

@: Петар Дељан : Библија није писана смо једном, постоји више врста Библија, заправо. Онда се мора узимати у обзир стари и нови завет, гомила превода Библије на различите светске језике и њихове дијалекте, онда се мора узимати у обзир још гомила тога везаног за само тумачење и упоређивање старог и новог завета. Имамо период од пре 3000.BC-3500.BC

 

И, за крај

 

The year was 325 A.D. according to the Roman calendar. A council was convened by order of Constantine, the Roman emperor. He had been a leader in the cult known as Sol Invictus (Invincible Sun) and now wanted to unite the Christian sects in the empire under his existing church; the Universal Church of Rome. Many changes to the religion of Christianity were about to take place at that council, including:

 

*

Formulation for wording concerning the Trinity based on Anthanias (description of the formulation is mentioned below)

*

Changing Verses of Bible

*

Eliminating certain verses and books from the Bible

*

Declaring Arian's "unitarian" (belief in the Unity of God) as heresy

*

Changing the day of worship from Saturday to Sunday

*

Changing the date of Jesus' birthday to December 25th

*

Introduction of Easter (pagan worship called "Feast of Ishtar")

*

Church of Roman "officially" became the "Universal Church of the Holy Roman Empire" (the word 'Catholic' means 'universal'

 

Ђинглбелз, ђизуз смелс, бетмен лејд ен ег...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Znaci koliko gluposti od strane nekih clanova. Zanosenje bilo kojom vrstom religije za koju ne postoje ni najmanji dokazi je daleko ludje i nenormalnije nego ne verovati u ono sto nisi video i za sta nemas ni jedan jedini dokaz. Sam zdrav razum nalaze to. Svaka religija ima dobro razvijenu filozofiju koja je i ustanovljena u religiji da bi smutila ljude i zaludela ih. Jer zasto uopste zalaziti u duboke price o bilo kojoj religiji kad je jedna recenica dovoljna i koju svaki covek kada ga popovi i religijski fanatici pritisnu treba da izgovori: Ne verujem u ono sto ne vidim, sto nikada necu videti i sto niko od moje rodbine, prijatelja i njihove rodbine i prijatelja nije video. nisu to videli ni nasi preci, ni njihovi i tako dalje. Dakle, niko zivi za to nema dokaze i ja sad treba u to da poverujem. Sa kojom sigurnosu bilo koji covek na planeti sme da tvrdi da bog postoji i na osnovu cega? Na osnovu svog tvrdokornog stava baziranog na obicnoj magli??? Smesno stvarno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ateizam nema filozofije , veoma je jednostavno : ne veruju u Boga.

 

A zamisli slucajnosti da su jedno vreme bili Pagani a odjednom jedan jedini Bog ! Kao politicki smena vlasti.

 

Samo budala moze verovati u Boga , ali vec je Crkva zaslepila mnoge ljude sa glupostima kako Bog postoji , Dobro HELLFEST kaze : ne verujem u ono sto ne vidim.

 

Najsmesnije mi je od svega scenario kada bogorodici krenu suze ili krv iz ochiju , wow , it's a miracle.

 

Sta sve crkva nece uraditi da ljudi udju u nju.Ne razlikuje se crkva toliko od Sekti , to i jeste sekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Samo to takve sekte su opasnije od onih ekstremnih (satanisticke i slicno) jer za njih ne vazi epitet opasne i zato mnogi ljudi ne vide opasnost u njima i idu kao ovce na klanje. Koliko je primera samo u mom gradu zaludjenih ljudi, mladih ljudi koji idu u manastire, nose brojanice i vrte ih u ruci non-stop, a pogled im je zamagljen, ludacki i na neki nacin stvarno jeziv. Znao sam te ljude dok su bili normalni i sada kad ih pogledas ne verujes sopstvenim ocima. Zato sam misljenja da je svako zaludjivanje nepostojecim bogovima blisko ludilu i da je veoma stetno za psiholosku stabilnost ljudi. Ima slucajeva vec poremecenih ljudi koji u religiji nalaze utehu pa im to verovanje pomogne. Ali oni su vec bili poremeceni tako da ih razumem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koji se zanose raznim bogovima stvarno imaju psiholoskih problema koji te treba da budu objasnjeni do kraja.

ko si ti da kazes da neko ima psiholoske probleme? jel imas neku diplomu posto si upravo postavio dijagnozu polovini moje porodice i nekim mojim prijateljima.

 

tako neko moze da kaze "ko se ne slaze samnom i ko ne misli kao ja - taj ima psiholoske probleme". to rade ljudi koji nemaju nikakve argumente i koji su nemocni i slabi u raspravama, pa im je to jedini nacin da ucestvuju u prici. :) lepiti kvalifikacije i dijagnoze neistomisljenicima odaje 1) nedostatak argumenata, 2) nedostatak retorike, 3)kombinaciju 1 i 2 (najcesce ;)).

 

budi malo civilizovaniji ako mislis da te neko ozbiljno shvati i prihvati kao sagovornika. u suprotnom si samo "pljuvac" koji istresa frustracije na forumu tako sto vredja ljude. to je blize definiciji "imati psiholoske probleme", nego u slucaju ljudi koji se zaludjuju bogom. ;-) budi pristojniji.

 

 

---

 

@bezlicni

 

1. rusenje argumenta "ateisti imaju cilj da ubiju ideju boga i sruse crkvu" :)

 

Oni oce da sruse crkvu kao insituciju. Ne da ruse crkvu kao zgradu. DA bi srusili crkvu kao instituciju, moraju da ubiju ideju o bogu. Sto i rade.

zajednicko za sve ateiste je to sto ne veruju da postoje bogovi, a ne zelja da "sruse crkvu". ne postoje uticajne organizacije koje predstavljaju neku opasnost i zalazu se za "unistavanje svih crkava i religije" a cak i ako se par budala udruzi, okupljaju mizerno mali broj ljudi (sa kojima se mnogi ateisti ne slazu, tako da nema govora i zajednickom cilju koji karakterise ideologiju).

 

ako ti nije jasno, objasnicu ti jos jednostavnije: neki belci misle da treba pobiti sve crnce, dakle (po tebi) zakljucak je da svi belci imaju ideologiju kojoj je cilj ubijanje svih crnaca. besmislica, ocigledno. nastuprot tome SVI pacifisti se zalazu za mir u svetu - to bi bio primer ideologije, posto je cilj nesto sto je zajednicko svim ljudima koji 'pripadaju' toj-i-toj ideologiji.

 

 

 

2. rusenje argumenta: "ateisti imaju instituciju/institucije koje ze bore za (nepostojeci) CILJ ateizma, iz prethodne tacke"

 

KAzes nemaju organizaciju:

http://www.atheists.org/

 

Wtf is dis?

AMERICAN ATHEISTS is a nationwide movement that defends civil rights for nonbelievers; works for the total separation of church and state; and addresses issues of First Amendment public policy."

 

- cilj ove ogranizacije nije nikakvo zabranjivanje religija i ubijanje ideje o bogu. ova organizacija je nastala u doba kad su ateisti u americi smatrani za nemoralne (ako nisi hriscanin, nisi bio bas podoban - nesto slicno kao kod nas "ako nisi clan partije"). ova organizacija se bavi zastitom prava ateista u AMERICKOM (dakle, strogo lokalnom) pravno/drustvenom sistemu - nema tu govora o ideologiji.

 

 

 

---

 

Jeste idologija je. Jel ima IZMI.

Sve sto ima IZMI sufiks je ideologija.

dakle, sad se tvoja prica svodi na igru recima? na primer, ovako: rec "bezlicni" ima slovo "z" sto je pocetak reci "ZLO", dakle bezlicni je zao. :udri: romantizam, kubizam, diletantizam, amaterizam - jel su i to ideologije? :) :)

 

--

 

Ja ne znam da postaji ORGANIZACIJA PACIFISTA. Ali ako postoji - daj mi je? DA se uclanim?

na primer: http://disarm.igc.org/

pored toga:

- bilo koja politicka partija koja u svom programu ima napisan kao jedan od ciljeva za koji se zalaze "MIR".

- bilo koja ne-vladina organizacija koja ima anti-ratni karakter.

- greenpeace - imaju mir konkretno naveden kao jedan od ciljeva u svom programu (Working for disarmament and peace by reducing dependence on finite resources and calling for the elimination of all nuclear weapons.)

- itd. tid.

 

kao sto rekoh, pacifizam - kao ideologija - prozima se kroz mnoge organizacije, i ima jasno definisan cilj. SVAKI pacifista ce ti reci da se zalaze za mir u svetu. sto se tice ateizma - jasno je da cilj ne postoji, jer samo jedan deo ateista (i to mali) misli da religije treba zabraniti. to je logicka greska - generalizacija na osnovu "pogodno" odabranog uzorka.

 

dakle, da rezimiramo: ateizam nije IDEOLOGIJA. nema jasno definisan cilj, opste prihvacen (ne misle svi ateisti da treba zabraniti sve religije, niti ce se ateisti sloziti oko toga, kao sto ce se SVI pacifisti sloziti da se treba zalagati za mir u svetu). niti postoji organizacija koja okuplja ateiste i vodi ih ka tom cilju.

 

 

 

rec "ideologija" je upotrebljena na ovoj temi da bi se ateizmu dao "zli prizvuk", kao mozes misliti, to je ideologija, ispiranje mozga, opasnost, zlo, bla bla bla.. sve sa ciljem da se takvom retorikom iskrivi slika realnosti, tako da odgovara tezama onoga ko je to napisao. providno. busted! :) opasnost od ateizama ne postoji. opasnost od toga da se nadje par budala i interpretira religiju na opasan nacin, tako da dodje do ubistava - je vrlo realna i prisutna.

 

 

ovim je prica o ateizmu, kao IDEOLOGIJI - zavrsena. poraz te teze je potpun i konacan. ;-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
И, за крај

 

Ђинглбелз, ђизуз смелс, бетмен лејд ен ег...

 

Onime brate, ne znam, možda ja tebi izgledam kao da sam vesla sisao pa da zato što piše ''changing verses'' ja u to povjerujem bez ijednog dokaza. Posebno kada sam te dvije riječi guglao i tekst si prekopirao sa sajta http://www.bibleislam.com/nicaea_council_325.php

 

u stvari, možda si ti i sa nekog drugog sajta prekopirao, ali tekst se nalazi i ovdje, stoga vidim odakle vjetar duva.

 

Dakle, tačno koji stih je promijenjen pa da razgovaramo

 

Novi Zavjet je mijenjan u smislu da je od više jevanđelja odabrano 4, i koje će poslanice biti u Novom Zavjetu i da li će se tu nalaziti i Jovanovo Otkrovenje i tome slično, a tekst nije mijenjan. Stari Zavjet pogotovo.

 

Па и у Будизму, као и у Хришћанству стоји основа о љубави, посвећењу ка спиритуалном уздизању итд. Изнад тога, поређење религија је сасвим океј, не видим чему фрка

 

kakva osnova o ljubavi u budizmu? Ljubav je suština hrišćanstva, nirvana (ništavilo) je suština budizma. Možda postoje neki prelomi mozga koji dovode do zaključka da su ljubav i ništavilo jedno te isto, mislim prelomi su već zabilježeni, npr Bezlični ili Ivan iz Hadersfilda itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, не, ја никога не вређам, није ми то циљ.

 

Љубав у будизму...па, нисам реко да је то основ али јесте присутна. У неком облику, зар се не слажеш? А довољно је апстрактна те може постојати чак и у обради метала, односно лима... Ја то тако видим. Не знам о будизму много али сам сигуран да и у њему постоји неки облик ''воли ближњег свог'' или слично томе...исправи ме ко грешим. :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Љубав у будизму...па, нисам реко да је то основ али јесте присутна. У неком облику, зар се не слажеш? А довољно је апстрактна те може постојати чак и у обради метала, односно лима... Ја то тако видим. Не знам о будизму много али сам сигуран да и у њему постоји неки облик ''воли ближњег свог'' или слично томе...исправи ме ко грешим. :]

 

Zaključak budizam = hrišćanstvo.

 

 

No, osim toga, da stvar bude gora kolega ti je rekao da budizam ima isto(g) Boga kao i hrišćanstvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...