Jump to content

Recommended Posts

ono sto sam rekao to je da su umetnici koji su slikali u stilu kubizma, takodje slikali i u nekim drugim (totalno razlicitim) stilovima. dakle, teza da kubizam ima nesto zajednicno sa nekom ideologijom je takodje besmislena. ne mozes biti istovremeno rasista i pacifista, ali mozes istovremeno biti kubista i impresionista.

 

Kao sto ti vec rekoh, to je umetnost, nije politika.

Dakle nije politicka ideologija.

Koliko puta treba da se ponovim?

 

emoj da lazes, niko ovde nije blesav. ako pogledas poruke od ranije videces da si ti taj koji se zakacio za sufix "izam", u momentu kad sam ti pokazao da ateizam nema atribute ideologije.

 

Nope, read better. Prvo se zakacio dead man walkin kako to nije ideologija ( na Onime post da je AteIzam izam i da su svi izmi losi ) pa si ti doso da prosvetljujes da KUbizam jeste izam al nije ideologija.

 

vidis, ne funkcionise to tako... ako izneses neku tezu ili misljenje - TI SI TAJ KOJI TREBA DA JE ARGUMENTUJE. a ne da lupis nesto i onda to uzimas kao tacno "dok drugi ne dokazu suprotno". evo, tako ja mogu da kazem "moja macka je bog - i ne vidim da mi je iko dokazao suprotno". dakle, da cujemo tvoje argumente:

zasto je ateizam los?

zasto je "bilo koja druga religija" losa?

kako si zakljucio da ateizam sve svodi na suvi materijalizam?

 

A ti bi argumente na religiozne teme?

Ateizam je los jer odbaca jedan vazni sektor ljudskog zivota, bavljenje spiritualnoscu. Drugim recima jedan naucno nedokazivi sektor ali ocigledno potreban?

Imas neki problem sa time?

 

Zasto su bilo koje religije lose? Zato sto ogranichavaju svojim dogmama. Dakle ako je ucenje TAKVO, TAKVO JE I NEMA SILE. Sto moze da bude pogresna intepretacija ljudi na mocnim pozicijama u institucijama religija. ( sto nije redak sluchaj.

 

Kako sam zakljucio da se Ateizam svodi na suvi materijalizam.

Ako verujes, da je ovaj koji poznajemo i mi ovakvi kakvi smo

- Nastali sluchajno.

- Nema nijedne vise sile.

- Ne postoji dusha.

- Ne postoji nikakav spiritualni svet

- kad umres - to je to.

 

Ajde sad ti me opet pitaj kako sam zakljucio da se svodi na suvi Materijalizam?

Pa u sta verujes? Ako ne verujes niusta od ovog? U materiju normalno, i u svoja ogranichena cula.

A to da su ogranichena to je jako ocigledno sa obizrom da bi videli ili culi odredjene stvari imamo gomilu aparata kao pomoc nasim culima.

 

I onda mi kazes

ateizam je neverovanje u bogove i natprirodne sile. ateista je covek koji ne veruje da postoje bogovi.

 

Dakle ateista ima misljenje da ne postoji NISTA NEMATERIJALNO ( posto je to njemu neprirodno?) a pitas me ZASTO Kazem da je Ateista materijalista i zasto ne argumentujem?

I reeci mi, da li ovo ovde treba da se objasnjava.

 

okultiste što je najgore, ti to izgovaraš kao da su oni neki autoritet

 

Da za mene jesu. za mene nisu ovi autoritet koje ti spominjes

 

o znači da je postojalo HILJADE LJUDI, a možda i stotine hiljada koje su radile isto i niko nije doživio beskonačnost, jer je to božije znanje i ničije drugo.

 

ajdemo ovako, da li se slazes samnom da je stanje svesti JAKO BITNO ZA TAKVE RADNJE?

Drugim recima bitno je da "slepo" verujes, jer ce svako pitanje da ti remeti stanje svesti?

Ok?

Ako oni nisu verovali da mogu da dozive taj osecaj, kako ocejues da ga dozive?

Posto ne pricamo o dozivljavanju dogadjaja u 3d nasem svetu, pricamo o dozivljavanju neceg van toga.

 

 

Drugim recima, prostiji primer. Ne mozes da VERUJES da uzivas u cigarama i da OCEKUJES da ih lako ostavis, tj da dovedes stanje svesti u to da ti ne trebaju cigare.

Tako i ne mozes da VERUJES da ne mozes da dozivis beskonachnost jer je to bozje snanje i da ga dozivis.

 

u mojoj glavi beskonačnost (prostorna i vremenska) nema nikakve veze sa bogom... niti umem ikako drugačije da zamislim prostor i vreme osim kao beskonačne, bez početka i kraja...

 

Ajde posto je u tvojoj glavi jasna slika, mozes da opises nama beskonachnost?

Kako to nesto nema pocetka ni kraj? Meni nije jasno? ( recimo dam i nije jasno bash me zanima kako ces da opises? )

 

inače, koji je to bog koji jedini ima beskonačnost? pošto ovde kruže razne verzije bogova, svako ima neko svoje viđenje boga, pa rekoh da priupitam...

Ovde? Svi. Tu nema dileme, svi bogovi nemaju beskonachnost ( posto oni nisu vlasnici ) vec je beskonachnost deo njih kao sto je njutnov zakon gravitacije deo boga.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nope, read better. Prvo se zakacio dead man walkin kako to nije ideologija ( na Onime post da je AteIzam izam i da su svi izmi losi ) pa si ti doso da prosvetljujes da KUbizam jeste izam al nije ideologija.

 

Оpet lažeš k'o pas iako znaš da se sve može proveriti :no:

 

 

 

 

Kazes da je ateizam glupost?!!

 

 

Ja se slazem, kao i svaka druga zatucana ideologija koja pokushava da ubedi svet da je ONA U PRAVU.

Nacizam, Komunizam, Anarhizam, Nacionalizam etc...

 

 

Атеизам, попут осталих изама, представља идеологију.

 

- Атеизам припада роду изама. Сваки од изама представља увреду за интелигенцију обзиром да размишљању дају одређену форму. Слобода размишљања и радозналост су први знаци интелигенције, а не некакве форме разноразних изама.

 

 

Sa ovim bih se slozio ali delimichno. To delimichno je 98 %.

 

Onih dva posto pripada NIHILIZMU.

 

Create Destroy Enjoy.

Discrdia Chaos, hail eris.

 

vaistinu amen, om, aum.

 

 

"ideologija" podrazumeva da postoje neki CILJEVI te ideologije. na primer ideologija komunizma ima za cilj da uspostavi drustveno uredjenje po tom-i-tom modelu. neke (!) organizovane religije su ideologije jer imaju ciljeve, itd.. a sad mi reci, koji je to CILJ ateizma. jedan jedini CILJ mi navedi. reci mi za sta se to ateisti ZALAZU.

 

ideologija uglavnom ima neki vid organizacije iza sebe. za komunizam je to drzavni aparat. za organizovne religije - to je crkva. reci mi koja to ORGANIZACIJA radi na ostvarenju CILJEVA ateizma (i prethodno mi reci koji su to ciljevi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оpet lažeš k'o pas iako znaš da se sve može proveriti

 

Svasta, citas li ti sta si postovao, ko se tamo prvi uhvatio za izme.

Da izvini, slagao sam, nisi citirao Onime nego mene.

 

Ajde od pocetka

 

"QUOTE (Bezlični @ 26. 6. 2009, 11:20)

Ja se slazem, kao i svaka druga zatucana ideologija koja pokushava da ubedi svet da je ONA U PRAVU.

Nacizam, Komunizam, Anarhizam, Nacionalizam etc..."

 

Gde sam ja ovde pomenuo izme? Nigde pomenuo sam ideologije.

 

posle toga

"UOTE (Onime no Kyo @ 28. 6. 2009, 18:50)

Атеизам, попут осталих изама, представља идеологију.

 

- Атеизам припада роду изама. Сваки од изама представља увреду за интелигенцију обзиром да размишљању дају одређену форму. Слобода размишљања и радозналост су први знаци интелигенције, а не некакве форме разноразних изама."

Onime pominje rod Izma.

 

ql.

 

a sta radi dead man, pored logike, ( o kojoj se "raspravljao" ) prichao je o svemu, najmanje o ateizmu, najvise o tome kako sam mu ja smeshan i kako sam lazov ( posto ne moze vise da prica da sam smeshan valjda nema dovoljno kreativnosti da smisli nesto novo )

 

 

Kao sto rekoh, ti sve sto si radio je skretanje sa teme. Mozda nisi citirao ovaj post i onaj post ( izvinajvam se sto ne pricham istinu u najsitnije detalje) al si skretao sa teme.

I nisam prvi pomenuo izam.

Josh jednom da kazem. Prvi sam pomenuo IDEOLOGIJe ( sto se vidi iz gore quotovanih postova )

 

Zajebi, spekulantu, idi u skupstinu pa spekulisi i demagogisi, uclani se medj radikale, narpednjake ili tako neke. Oni vole da gube vreme sa spekulantima.

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sta radi dead man, pored logike, ( o kojoj se "raspravljao" ) prichao je o svemu, najmanje o ateizmu, najvise o tome kako sam mu ja smeshan i kako sam lazov ( posto ne moze vise da prica da sam smeshan valjda nema dovoljno kreativnosti da smisli nesto novo )

 

 

Kao sto rekoh, ti sve sto si radio je skretanje sa teme. Mozda nisi citirao ovaj post i onaj post ( izvinajvam se sto ne pricham istinu u najsitnije detalje) al si skretao sa teme.

I nisam prvi pomenuo izam.

 

Kad neko laže onda ne prestaje i pokušava da se izvuče po svaku moguću cenu vidim. Da li si ti pročitao ono što sam citirao?

 

Prvi ste izvršili generalizaciju obojica i počeli na tu stranu, i onda se još ti žališ što se priča o izmima iako nećeš da priznaš da ste debelo pogrešili pre svega, i to ne slučajno pogrešili, nego naravno u svrhu zakrivljenja istine što je Imaginos lepo objasnio.

 

 

Šta radi Dead Man? Pa i to sam ti objasnio, ne možeš da dođeš na javni forum i da se iskenjaš o nekoj temi a da ne očekuješ da će doći neko da ti objasni šta činiš.

Pisao sam ja dovoljno o ateizmu, ali nemoj da moram opet da ti citiram ko se koga uhvatio na ličnom nivou i ko je kome šta pisao nego budi malo čovek pa prevrti zadnjih nekoliko strana.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad neko laže onda ne prestaje i pokušava da se izvuče po svaku moguću cenu vidim. Da li si ti pročitao ono što sam citirao?

 

Da li si ti ti procitao sta je pisano pre toga?

Ocigledno ne. :)

 

Dakle:

- Ja pominjem IDEOLOGIJE. Generalno. Ateizam jeste ideologija, sve sto je praceno nedokazivom idejom za mene JESTE IDEOLOGIJA.

- Ideologija postoji u svemu.

- Ideologija nije strogo definisam pojam ( kako bi ti voleo da je predstavis... )

- Ideologija se u poslednjih 50 godina najvise koristi za Socijalno Politicke stvari. Ali to ne znaci da joj je uskreceno koriscenje da se kaze recimo Ideologija kubizma.

- Ideologija predstavlja set pravila, vidjenja cesto sa ciljem ( ali mogu da budu i bez cilja )

- Ateizam nema cilj, ideologija ne mora da ima organizaciju, ali organizacija mora da ima ideologiju. Ateizam je IDEOLOGIJA NE ORGANIZACIJA. Ideologija MOZE da zivi BEZ organizacije.

(zavrsio sam sa time to su moji stavovi, pa nek objasnjava ko sta hoce, i nek mi prica bajke o strogo definisam pojmovima. )

 

Zasto je ateizam ideologija.

Ima set ideja? Ima

Ima odredjena pravila? Ima.

Ima odredjenu ideju koju prati? Ima.

 

Dakle ispunjava sve uslove da bude ideologija. Drugim recima sve sto je praceno nekom idejom moze apsolutno slobodno da se nazove ideologijom.

Idejom uredjenja drustva, idejom funkcionisanja drustva, idejom vezanom za religiju i njene institucije ili pak idejom kako moze da se naslika slika.

 

A samnom se indirektno slaze I:

David W. Minar describes six different ways in which the word "ideology" has been used:

1.As a collection of certain ideas with certain kinds of content, usually normative;

2.As the form or internal logical structure that ideas have within a set;

3.By the role in which ideas play in human-social interaction;

4.By the role that ideas play in the structure of an organization;

5.As meaning, whose purpose is persuasion;

6.As the locus of social interaction, possibly.

 

Da li se po ovim uslovima uklapa? DA! JASNO KAO DAN.

 

Cak i ima organizaciju. Organizaciju raznoraznih drustva ateista koji deluju sa odredjenim ciljem.

Trenutno su ovaj ili onaj cilj. Ali:

Ultimativni cilj ideje kao sto je Ateizam = smrt religije.

Zasto?

cinjenica 1.Jer mu je osnovna ideja to da ne postoji nikakva visa inteligentna sila koja nas je stvorila.

cinjenica 2.Ateizam kao ideja je protivnik Teizmu kao ideji. Dve suprotne ideje imaju POTREBU da UBIJU ovu drugu. Cinjenica

cinjenica 3. Ateisti smatraju da je verovanje u bilo kakvu drugu silu lose. TAchnije smatra ateizam. DA ne smatra, ne bi imao nista protiv toga da ljudi veruju u nesto.

 

Cinjenice bato, crno na belo.

 

Ne pada mi na pamet vise da se ponavljam.

 

No o ovome

li nemoj da moram opet da ti citiram ko se koga uhvatio na ličnom nivou i ko je kome šta pisao nego budi malo čovek pa prevrti zadnjih nekoliko strana.

 

Nema potrebe, samo se seti ko je prvi poceo da se podsemva cijim postovima. Ja tvojim ili ti mojim?

Izvoli citiraj gledaj.

Stvarno me ne interesuje da se jurim sa tobom. Znam da sunce u ribama zna da bude nezgodno ako je asc lav.

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako: to što tebi nešto ''ne zvuči'' sljedeći put zadrži za sebe, ok? ako bi mogao, stvarno bi te molio

 

a ovdje samo činjenice da se iznose

a "bog = beskonačnost" je činjenica, je li? a big bang teorija? ili je samo teorija... daj molim te...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bezlichni postaje simpatichan.

Zhiv dokaz da za srechu nije bitno da li si u pravu nego koliko verujesh da si u pravu.

Biche malo zajebano kad otkrije da postoji lingvistika, al' verujem da che i nju uspeshno da prenebregne.

Samo tako nastavi, bravo majstore!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bezlichni postaje simpatichan.

Lepo od tebe.

Zhiv dokaz da za srechu nije bitno da li si u pravu nego koliko verujesh da si u pravu.

 

Pored svih cinjenica, koje pruzish, ljudi ce uvek da drze svoju stranu. :)

Meni to postaje simpatichno.

Biche malo zajebano kad otkrije da postoji lingvistika, al' verujem da che i nju uspeshno da prenebregne.

 

Ocigledno ne znash cime se bavi lingvistika. :)

Ili znash isto ko sto znaju obimnu mogucnosti kosriscenja pojma Ideologija, i suffixa izam. :)

Posto mislis da ce biti malo zajebano kad je "otkrijem"

No, vec sam je otkrio. Odavno.

Da nisam ne bih pricao ovo.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj, a da li si ti svestan da ništa iz gornjeg posta jednostavno nije tačno? Dakle da ne citiram posebno svaku rečenicu koju si napisao samo zamisli da sam to uradio i da sam napisao posle svakog citata "nije tačno" i to je to.

 

vazi. :rockdevil:

 

Znash sta, kazu definicije, pametan covek moze da uzme da razmisli.

Ako ti mislis da nije tachno, nije tachno.

JA brate stvarno ne mogu. Iskopirao sam ti sta treci lik kaze, kredibilan lik, uklapa se sve. Sve moze da se proveri.

Citiraj slobodno necu da ti odogvorim. Jer sam sve objasnio. Vise puta. U mnogo postova.

 

Uzivaj. Ne pegla mi se vise.

 

a "bog = beskonačnost" je činjenica, je li? a big bang teorija? ili je samo teorija... daj molim te...

 

Ako bog postoji, mora da bude beskonachnost. To je cinjenica.

Ali - da li bog postoji - to je samo teorija.

 

Mnogo bre spekuliete.

 

 

I big bang i postojanje boga su samo teorije.

Al jedno ne ponistava drugo.

 

Big Bang, i evolucija, mogu apsolutno da se uklope u postojanje boga. Valjda je svima jasno koliko su verske knjige metaforichne.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Ali - da li bog postoji - to je samo teorija pretpostavka.

Fix.

 

Mnogo bre spekuliete.

 

I big bang i postojanje boga su samo teorije.

Al jedno ne ponistava drugo.

Bas ti ne idu definicije(?)

 

Big Bang, i evolucija, mogu apsolutno da se uklope u postojanje boga.

Kako cijeg boga :)

Neki vele da se njihov bog buni drugi vele da je to u redu.

 

Valjda je svima jasno koliko su verske knjige metaforichne.

 

We don't take kindly to your types 'round here, balsphemer!

http://en.wikipedia.org/wiki/Young_Earth_creationism

Share this post


Link to post
Share on other sites

vazi. :rockdevil:

 

Znash sta, kazu definicije, pametan covek moze da uzme da razmisli.

Ako ti mislis da nije tachno, nije tachno.

JA brate stvarno ne mogu. Iskopirao sam ti sta treci lik kaze, kredibilan lik, uklapa se sve. Sve moze da se proveri.

Citiraj slobodno necu da ti odogvorim. Jer sam sve objasnio. Vise puta. U mnogo postova.

 

Uzivaj. Ne pegla mi se vise.

 

Ma nije (samo) u tome stvar nego što u početku tvrdiš jedno pa kasnije drugo...

 

Npr prvo si govorio da ateizam ne valja jer ubija ideju, valjda tu ideju koju ti imaš o Bogu ili šta već. Onda gore tvrdiš da je i ateizam ima ideju (netačno)...dalje tvrdiš da zato što ima ideju on je i ideologija (opet netačno) što dovodi do zaključka da je ideologija i ta tvoja predstava o Bogu... (priča o tome kako se ideologije ubijaju - inače totalne besmislice)

I naravno na kraju jer si već rekao da su sve ideologije loše dolazimo do toga da su i te tvoje ideologije koje pratiš takođe loše.

 

Uskačeš sam sebi u usta konstantno... I još je tu gomila apsurdne logike, bogami i apsurdne analogije i (namerne?) netačnosti u svrhu dobijanja rasprave po svaku cenu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr prvo si govorio da ateizam ne valja jer ubija ideju

Ubija, jedna ideja ubija suprotnu.

Onda gore tvrdiš da je i ateizam ima ideju (netačno)...

Aha, ateizam nema ideju? Dobro.

Vazi. :) :) :)

To sta je ideja, lako se proveri, i lako se dodje do zakljucka da li ateizam ima ideju ili ne.

Stvarno mi ne pada na pamet da da raspravljam o tome sta je Ideja.

POBEDIO SI! :) :) :)

 

 

priča o tome kako se ideologije ubijaju - inače totalne besmislice

Izmi se medjusobno ubijaju.

Pacifizam ubija militarizam i obrnuto.

Ateizam ubija teizam i obrnuto.

 

Uhvatili ste me ti i Imaginos na jednu gresku malo pre jako kvarnu i vasu i moju.

U umetnosti, jedan slikar moze da slika recimo Realizam pa Surrealizam. ALi na 2 razlicite slike.

Kao sto jedna drzava moze da ima Kapitalizam pa Socializam.

Ali ni slika, ni drzava ne mogu u isto vreme da imaju dva izma.

 

I naravno na kraju jer si već rekao da su sve ideologije loše dolazimo do toga da su i te tvoje ideologije koje pratiš takođe loše.

Apsolutno su lose. Sve ideologije vezane za socijalno politicke rezime( u tome ima vaznu ulogu i religija ).

Zato ne podrzavam ideologije. ;)

netačnosti u svrhu dobijanja rasprave po svaku cenu...

 

Ne projektuj sebe na mene. Ne postoji dobijanje rasprave, sa time sam se odavno pomirio. ( kako vidim ti nisi posto svet posmatrash tako )

Ako su tebi rasprave za dobijanje ili gubljenje... znash... nisu svakom.

 

"svaka istina ima tri elementarne staze, prva je apsolutno ismevanje, druga je snazno odbacivanje, treca je prihvatanje"

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fix.

 

 

Koju to osobinu teorije - ideja o Bogu nema?

 

 

Bas ti ne idu definicije(?)

Cenis, a? Lepo od vas sto ste uvek radi da sudite kome sta ide kome sta ne ide, ko je pametan, ko je glup. I tako.

Sto ne napravite drustvo? Neko? Gde ce da odredjujete ko je kakav?

 

Kako cijeg boga :)

 

teorija boga nije nicije vlasnistvo.

Ne postoji moj bog, tvoj bog. Ako Bog postoji postoji jedan. Ili vise njih u saradnji.

 

Neki vele da se njihov bog buni drugi vele da je to u redu.

We don't take kindly to your types 'round here, balsphemer!

http://en.wikipedia.org/wiki/Young_Earth_creationism

 

Ovde valjda ne prichamo o religijskom fanatizmu?

Vec o ideji\teoriji postojanja/nepostojanja boga?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda je svima jasno koliko su verske knjige metaforichne.

 

Verske knjige postanu metaforične onog trenutka kad postane očigledno da je ono što u njima piše netačno. Onda se iznalazi metafora za inače krajnje bukvalno napisanu misao. Otud Biblija sadrži sve više i više metafora otkad je nastala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verske knjige postanu metaforične onog trenutka kad postane očigledno da je ono što u njima piše netačno. Onda se iznalazi metafora za inače krajnje bukvalno napisanu misao. Otud Biblija sadrži sve više i više metafora otkad je nastala.

 

Apsolutno se slazem. Ali ako se gleda metaforichno cesto ono sto se pise u njima postane tachno.

Pitanje je da li je bukvlano napisana misao, ili je lingvistika naseg vremena tako dozivljava.

Ja lichno verujem, da su takve knjige pisane od jako naprednih ljudi, nazalost pogreshno shvacene.

Takodje lichno sam pristalica toga da je nemoguce da je sve ovo samo puka sluchajnost.

Zato negde medju mitovima, religijskim ucenjima - mora da postoji jasna istina.

 

Nasa percepcija realnosti je jednostavno daleko od savrshene.

Da bi smo mogli da pocastimo sebe vervanjem da je sve sluchajnost zato sto mi toboze ne moze da objasnimo, shvatimo, dokazemo, preneseno recima.

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, ateizam nema ideju? Dobro.

Vazi. :) :) :)

To sta je ideja, lako se proveri, i lako se dodje do zakljucka da li ateizam ima ideju ili ne.

Stvarno mi ne pada na pamet da da raspravljam o tome sta je Ideja.

POBEDIO SI! :) :) :)

 

Stani kolega pa ti si rekao pre 10ak - 15 strana da ateizam ubija ideju i da ga zato ne voliš. Inače koja mu je ideja, da gleda stvari onakve kakve jesu. To i nije neka ideja, ideja mu dođe kao nešto novo koliko ja znam.

 

Izmi se medjusobno ubijaju.

Pacifizam ubija militarizam i obrnuto.

Ateizam ubija teizam i obrnuto.

 

Ne nego se TOTALNO SUPROTNI izmi ubijaju.

 

 

Ali ni slika, ni drzava ne mogu u isto vreme da imaju dva izma.

 

Razmislio si o ovome pre nego što si napisao? Ako nisi sad ti je prilika. Pa niko ovde nije blesav pa da poveruje u ovo, naročito kad još kao primer navodiš suprotna uređenja i suprotne "izme".

 

Apsolutno su lose. Sve ideologije vezane za socijalno politicke rezime( u tome ima vaznu ulogu i religija ).

Zato ne podrzavam ideologije. ;)

 

Ha ha. Opet se praviš lud.

Dakle gore si napisao sve što ima ideju je ideologija. Dakle ta tvoja ideja o tome da smo svi delovi Boga, imamo dušu...bla bla...to takođe ne podržavaš?

 

Baš je lepo to što misliš da je baš ono u šta ti veruješ iznad svega ostalog i baš tebe ne dotiče ni jedna od ovih priča što si napisao o idejama :)

 

A sada odrasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stani kolega pa ti si rekao pre 10ak - 15 strana da ateizam ubija ideju i da ga zato ne voliš. Inače koja mu je ideja, da gleda stvari onakve kakve jesu. To i nije neka ideja, ideja mu dođe kao nešto novo koliko ja znam.

 

Ne, nije mu ideja da gleda stvari onakve kakve jesu.

Pa i jeste novo "bog ne postoji" je poprilichno nova tvrdnja. Zar ne?

Ateizam ubija kreativno razmisljanje.

Jer ti u startu postavlja ideju " BOG NE POSTOJI" i isti zakon koji prati tu ideju.

 

Dakle, ako ateizam gleda stvari kakve jesu? OTKUD ONI DODJAVOLA ZNAJU DA BOG NE POSTOJI?

Jel imaju dokaz eksperiment sta pa da mogu to slobodno da tvrde?!

 

Zbunjen si ali nema veze, ti si pobednik sve si u pravu. :)

 

Ne nego se TOTALNO SUPROTNI izmi ubijaju.

Pa kad je nesto suprotno ne moze da bude MALO SUPROTNO ili malo vise suprotno.

No hvala ti na prosvetljenju, da se ne ubijaju SUPROTNI izmi, nego TOTALNO SUPROTNI IZMI.

 

ti si pobednik sve si u pravu. :)

 

 

 

 

Razmislio si o ovome pre nego što si napisao? Ako nisi sad ti je prilika. Pa niko ovde nije blesav pa da poveruje u ovo, naročito kad još kao primer navodiš suprotna uređenja i suprotne "izme".

 

A ti razmisli sta znaci izam. Sta znaci ideologija, i sta znaci ideja.

Sve si u pravu ja nisam nista ti si pobednik.

 

U sta da poveruje? Pa jel mozes na jedno platno da stavis Realizam i Sur realizam? Ne mozes.

Jel mozes u jednoj drzavi u isto vreme da imas kapitalizam i socijalizam? Ne mozes.

 

Sve si u pravu ja nisam nista ti si pobednik.

 

 

Ha ha. Opet se praviš lud.

Dakle gore si napisao sve što ima ideju je ideologija. Dakle ta tvoja ideja o tome da smo svi delovi Boga, imamo dušu...bla bla...to takođe ne podržavaš?

Baš je lepo to što misliš da je baš ono u šta ti veruješ iznad svega ostalog i baš tebe ne dotiče ni jedna od ovih priča što si napisao o idejama :)

 

Da jeste. Sve sto ima ideju je ideologija.

Jeste to podrzavam. Kao sto rekoh ne podrzavam ideologije koje uticu na socijalno politicki zivot.

To sto smo svi mi delovi boga i imamo dosu, ne utice nicim ni na tebe ni na nekog drugog.

Utice samo na onog ko to prihvati.

Od njega se ne trazi nista, niti zahteva nista.

Kao sto se od umetnika ne trazi nista dok slika sliku i prezentuje svoju ideju.

 

Ali se druze moj u politici trazi. Kodeks, zakon, bilo sta. OVisno od politicko-socijalne organizacije.

Religija ima svoju dogmu.

 

A ja kao sto kazem, jedina dogma moje ideje je, delovi smo boga i imamo dusu. Nista van toga. Sem da ako je neko svestan toga, ne porice to sam sebi, to duguje sebi. Nikakvoj zemaljskoj organizaciji niti bozastvu VEC SAMO SEBI.

Ateisti sa druge strane, koji nisu svesni toga, nazivaju takve ljude raznoraznim imenima. Ne bash lepim.

 

[u]Tako da rekoh ti nebitno je TI SI POBEDNIK. Ja lupam gluposti. Ti si pobedio.

Sta god da procitate i sta god da mislite, Dead Man Walking je u pravu.

Hvala, ne bih vas zadrzavao vise. [/u]

(morao sam da naglasim ovo da se ne muce ljudi citaju moje budalastine od postova, bitno je priznanje. ;) )

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Колико неким људима не иде у главу то да је тизам њесра жешће, то је апсолутно страшно.

 

 

Не могу да верујем да се и након мог тродневног одсуства и даље препирете ОКО ЈЕБЕНЕ ТЕРМИНОЛОГИЈЕ И ТОГА КО ЈЕ КОЈУ РЕЧ РЕКАО И КО ЈЕ ШТА ИСКАЗАО И НА КОЈИ НАЧИН!

 

ПА ДОБРО ЈБТ ВИШЕ УСАГЛАСИТЕ СЕ ВЕЋ ЈЕДНОМ, ШТА СУ ТЕ БЕДНЕ МАЛЕ ПРОЗИВКЕ? ПРДЕЖИ!

''Е ВИДИШ ТИ СИ ГЛУП, ТИ СИ РЕКАО ДА ЈЕ ТО ИДЕОЛОГИЈА, А НИЈЕ, БУАААА ТУЖИЋУ ТЕ КОД МАМЕ, БУААААА''

''АЛИ ТИ НЕМАШ МАМУ ЈЕР НЕ МОЖЕШ ДА ДОКАЖЕШ ЊЕНО ПОСТОЈАЊЕ У АПСТРАКТНОМ СМИСЛУ МЕТАФОРИЧНОГ ПРИКАЗИВАЊА''

''АЛИ, АЛИ, АЛИ, АЛИ, АЛИ ТИ СИ ГЛУУУП''

''АЛИ ЈА НИСАМ ГЛУП''

''ЈЕСИ БЕЗЛИЧНИ, ТИ СИ ГЛУП, БУААААА; КМЕЕЕЕЕЕЕ, МИ ТАКО КАЖЕМО И ТО ТАКО ЈЕСТЕЕЕЕЕ, ЊААААА''

 

Ево за све дотичне који немају шта паметније да раде. Једна фииина фулл метал цуцла!

 

CUCLA-400.jpg

 

Пријатан вам био атеизам, да Бог да га вечито идеализовали!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не могу да верујем да се и након мог тродневног одсуства и даље препирете ОКО ЈЕБЕНЕ ТЕРМИНОЛОГИЈЕ И ТОГА КО ЈЕ КОЈУ РЕЧ РЕКАО И КО ЈЕ ШТА ИСКАЗАО И НА КОЈИ НАЧИН!

 

Pa kad nema sta drugo da kaze? Komentarise moju logiku, moju terminologiju, i samo za to i mogu da se drze.

Skrecu apsolutno sa teme.

 

I josh kad ja kazem da skrecu sa teme oni kao ne skrecu.

 

Ali nema veze, oni su pobednici. Sve je oko pobede i gubitka zar ne? Ja sam izgubio ovu raspravu.

Ne treba mi cucla, skuvao sam caj i predao mech. Sa nokautom. Posto nema sudije da mu kazem da digne ruku Dead Mana jer sam isuvise smoren.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Kakve veze ima beskonacnost sa bogom? Nikakve. Da ste rekli besmrtnost onda u redu. Ovako lupate i trabunjate da coveka muka uhvati. Bog ne postoji i ne moze se onda povezivati ni sa jednom stvari, radnjom ili slicno. I ti izmi i polemike oko toga su toliko bez ikakvog smisla da je to strasno. Kakve veze ima kakav je pokret to, da li je pokret ili ideologija? Koga je briga? Vazno je da ateisti ne priznaju postojanje boga i tacka. Vi cete jos malo prestici Roberta Dzordana u duzini pisanija!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima beskonacnost sa bogom? Nikakve.

A ti mislis da nasa percepcija realnosti jeste zapravo prava percepcija realnosti?

Beskonachnost vremenska\prostorna mora da ima veze sa bogom.

Da ste rekli besmrtnost onda u redu. Ovako lupate i trabunjate da coveka muka uhvati.

 

pazi kazes mi trabunjamo da tebe koji si inace bog nauke hefest ( a inache je heRmes) koji cita 150 knjiga u toku jednog sata ( prosechno )

 

izjavis sledecu tvrdnju

Bog ne postoji i ne moze se onda povezivati ni sa jednom stvari, radnjom ili slicno.

 

jako potkrepljena izjava.

 

no poenta:

Vazno je da ateisti ne priznaju postojanje boga i tacka.

 

I zatvaraju um. Sebi i drugima. Zato odredjeni ljudi imaju potrebu da pruze nesto drugo.

 

 

Meni je jako simpatichno OTKUD TO NEKO MOZE SIGURNO DA ZNA DA BOG NE POSTOJI.

Bice koje zivi u dimenzijama VAN NASIH ( a jasno je da postoje dimenzije van nasih teoretski )

Mi ogranicheni nasim culima ( sluh, vid, dodir, Miris, Ukus )

I nasim umom ( 25 frejma po sekundi )

I nasim intelektom ( koji kod retkih prelazi 140. )

Mozemo da spoznamo bice koje bi bilo ajd da kazem 99.99 % blizu boga (a ne sam bog?)

Odgovor je ako napustima i ta chula i taj um i taj intelekt.

Za atomski svet nismo sve sigurni, za biloski svet nismo sve sigurni, za planete nismo sve sigurni ( ko seoska mlada se neckamo da li je pluton planeta il nije ) oko 15 puta prostijih stvari ne MOZEMO DA SE DOGOVORIMO. I vi ocekujete da se zna sigurno dokazano dokazivo da li postoji BOG!?

 

JESUS! Ko tako nesto ocekuje IMA OZBILJNIH PROBLEMA.

I ko kaze da zato sto NISTA OD OVOGA STO SAM NABROJAO GORE ne moze da skonta da postoji bog pa je to dokaz da ne postoji OPET IMA OZBILJNIH PROBLEMA.

 

I kako mozemo da ga objasnimo nekom drugom? Jos teze ako taj drugi nije napustio i cula i um i intelekt. Na neki nacin.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...