Jump to content

Recommended Posts

Isti je to bog. Navodi u starom zavetu su tacni za hriscane. Isus je isti taj natripovani starozavetni bog. Ne mozes da se zaklonis iza, istina, za ispovedanje u danasnjem vremenu, pogodnijeg novog zaveta i da se pretvaras da stari zavet ne postoji.

 

Mojne da budes hriscanin, vidis kako je rogozub poodmakao u svojim verovanjima. There's a whole spiritual journey ahead of you :bigblue:

edit: sad sam se setio, to sto ti govoris je poznata jeres markionstva. jeretici su super, potkopali su hriscanstvo u startu.

 

 

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti je to bog. Navodi u starom zavetu su tacni za hriscane. Isus je isti taj natripovani starozavetni bog. Ne mozes da se zaklonis iza, istina, za ispovedanje u danasnjem vremenu, pogodnijeg novog zaveta i da se pretvaras da stari zavet ne postoji.

 

Mojne da budes hriscanin, vidis kako je rogozub poodmakao u svojim verovanjima. There's a whole spiritual journey ahead of you :bigblue:

edit: sad sam se setio, to sto ti govoris je poznata jeres markionstva. jeretici su super, potkopali su hriscanstvo u startu.

 

Šta ćeš jeretik sam, zanimljivije nego biti ateista , probaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko si onda ti da nekome govorish da su dvolichnost, sadizam, podrzhavanje ropstva i linchovanja loshe stvari?

ma da, to su super stvari, samo napred idi budi nekome rob (radi za dzabe), trazi da te bicuju i slicno.. :haha: :haha:

 

---

 

Takav je Bog u starom zavetu, jevrejski Bog. Novi zavet vs. Stari zavet = "Ko tebe kamenom ti njega hlebom" vs. "Oko za oko, zub za zub" . Stari zavet je ništa do uvoda u novi zavet za hrišćanstvo.

 

evo nekoliko citata iz novog zaveta:

 

otkrivanje 21:8 (bog sadista)

8. А страшљивима и невернима и поганима и крвницима, и курварима, и врачарима, и идолопоклоницима, и свима лажама, њима је део у језеру што гори огњем и сумпором; које је смрт друга.

 

luka 12:45 (isus preporucuje batinanje, i podrazumeva ropstvo)

45. Ако ли каже слуга у срцу свом: Неће мој господар још задуго доћи; и стане бити слуге и слушкиње, и јести и пити, и опијати се;

46. Доћи ће господар тога слуге у дан кад се не нада, и у час кад не мисли, и расећи ће га, и део његов метнуће с невернима.

47. А онај слуга који зна вољу господара свог, и није се приправио, нити учинио по вољи његовој, биће врло бијен;

 

mateja: 15:4 (smrtna kazna sa psovanje oca i majke. gde je sad ono "ko tebe kamenom ti njega hlebom")

4. Јер Бог заповеда говорећи: Поштуј оца и матер; и који опсује оца или матер смрћу да умре.

 

otkrivanje 2:20 (isus o ubijanju dece cija majka mu nije po meri)

20. Но имам на тебе мало, што допушташ жени Језавељи, која говори да је пророчица, да учи и да вара слуге моје да чине прељубу и да једу жртву идолску.

21. И дадох јој време да се покаје од курварства свог, и не покаја се.

22. Ево је ја мећем на одар, и оне који чине прељубу с њом у невољу велику, ако се не покају од својих дела.

23. И децу њену побићу на место; и познаће све цркве да сам ја који испитујем срца и бубреге, и даћу вам свакоме по делима вашим:

 

 

... ovako moze u nedogled da se citira novi zavet.

 

---

 

dakle, u buduce memoj da pricas napamet o stvarima o kojima ne znas dovoljno, i makar procitaj bibliju pre nego sto se vratis na temu. kapiram ja da si ti negde nacuo price "jevrejski bog je ovakav i onakav" i kapiram da ti se svidja da tako razmisljas (jervreji zli, hricani dobri) - ali to nema veze s mozgom kao sto vidis. javi se kad naucis nesto...

 

-----

 

da se podsetimo, cela ova prica pokazuje da NE POSTOJI nikakva veza izmedju religije/vere i moralnosti - i da ateizam ne implicira nemoral, kao sto se pobornici religije trude da plasiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uostalom, kao da je moralnost neki argument za verovanje. potpuno irelevantno.

 

ono, pobedis nekog u diskusiji i bukvalno ga razuveris da bog postoji (retko kad priznaju ali vidi im se na faci) a onda oni krenu, ali sta cemo onda kako cemo... ako ne verujes u boga kako onda moze biti moralno da se pretvaras da verujes i da se povinujes skupu nekakvih zakona za koje ni ne drzis da su eticni.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaginose, poruka novog zaveta je plemenitija , novi zavet je revolucija u odnosu na stari. Neke stvari si vadio iz konteksta, negde je prevod takav kakav jeste, plus što su ljudi tog vremena bili veće sirovine i malo drugačije tumačili stvari. Jeste da neke rečenice zvuče strašno, ko zna kroz čije ruke je sve to prošlo i ko je tu džarao i modifikovao spise, neću da se upuštam u to, postoje bolje knjige svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis, da palimo sa teme jer nismo ateisti?

 

Lepo sam rekao imaginosu na prethodnoj strani da onaj prikaz boga koji je dao kao primer nije jedini. Tj. da on uvek prica samo o jednoj te istoj religiji/dogmi/crkvi. Sve sto on govori je protiv ljudi, njihovih zlodela i pogresnih tumacenja, ne protiv duhovnosti koja je iznad toga. To samo govori kako malo zna o religiji i duhovnosti uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis, da palimo sa teme jer nismo ateisti?

 

Lepo sam rekao imaginosu na prethodnoj strani da onaj prikaz boga koji je dao kao primer nije jedini. Tj. da on uvek prica samo o jednoj te istoj religiji/dogmi/crkvi. Sve sto on govori je protiv ljudi, njihovih zlodela i pogresnih tumacenja, ne protiv duhovnosti koja je iznad toga. To samo govori kako malo zna o religiji i duhovnosti uopste.

ja te pitah, kako se dostize prava duhovnost. i kad smo je dostigli kako da znamo da smo je dostigli i sta onda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja te pitah, kako se dostize prava duhovnost. i kad smo je dostigli kako da znamo da smo je dostigli i sta onda?

 

Rado bih ti i ja napisao, ali o tome su napisane knjige i knjige, ali opet, one ti samo delimično pomažu, moraš prvo da prestaneš da budeš kreten (nisam na tebe mislio).

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje su to knjige?

 

edit: ah cekaj malo, razmisljao sam o tvom postu i dosao na dilemu kako prestati biti kreten? za mene ostaje pitanje kako covek moze da dodje u dodir sa nekakvim izvorom duhovnosti. verujem da ne-kretenstvo pomaze, ali na koji tacno nacin?

sta je recimo jedna od glavnih odlika ne-kretenstva?

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...