Jump to content

Recommended Posts

Evo i Roj Kan je otkrio Boga. Kako je on rekao - ima Boga i pored svega. Ja cenim da je on doziveo iskustvo slicno mom i da ga je to duboko potreslo. I ja sam bio u stanju duboke neverice i soka. Pored prethodnog soka otkrovenje da bog postoji je samo uvecalo broj pitanja kako i zasto. Evo i sada posle dosta meseci ja jos uvek mislim o tome i osecam se smesan koliko malo znam. A onda pogledam ljude oko sebe i vidim da oni jos mnogo manje znaju i da nisu svesni ni sebe samih a kamoli neke vise sile. Zagledam se u nebo katkad i razmisljam o svemu.

 

Bravo za post, dao sam ti plus.

 

Ljudi ne znaju šta je spoznaja. Na ovom forumu u svojim postovima imaju notu prezira i duboko nesvesne ozlojađenosti, kao i arogancije. Razvitak visoke svesti je ultrakompleksan proces .. pa ti objašnjavaj ciniku neobjašnjivo i slušaj o tome kako si manipulator ,lažov ili lakoveran i naivan :evotigana: Vrlo jalov posao..

Edited by Господин Граул
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, o kojoj vi visokoj svesti pričate ako zasnivate svoju filozofiju na iracionalnom? Visoka svest upravo podrazumeva čišćenje od sebe u što većoj meri, dok vi radite upravo suprotno, zanemarujete objektivno i prepuštate se u potpunosti subjektivnom.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo za post, dao sam ti plus.

1 Pazite da pravednost svoju ne vršite pred ljudima, da vas oni vide; inače nemate nagrade kod Oca vašega koji je na nebesima. 2 Kada dakle činiš milostinju, ne trubi pred sobom, kako čine licemeri u sinagogama i po forumima, da ih ljudi slave.

 

Ljudi ne znaju šta je spoznaja. Na ovom forumu u svojim postovima imaju notu prezira i duboko nesvesne ozlojađenosti, kao i arogancije. Razvitak visoke svesti je ultrakompleksan proces .. pa ti objašnjavaj ciniku neobjašnjivo i slušaj o tome kako si manipulator ,lažov ili lakoveran i naivan :evotigana: Vrlo jalov posao..

zašto onda konstantno pokušavate? spašavajte si svoje duše, bež'te od nas nevernika da ne opoganimo vaše prečiste misli... ozbiljno...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

reci to gomili agnostika na ovom svetu koji sebe definishu jednostavno agnostike- nisu ni teisti, ni ateisti.

Prvo, ne definise se mnogo ljudi izričito agnosticima, a i oni sto se definišu mogu da se definišu pogresno jer mogu zapravo zapravo polu-dokučeni ateisti, znači sa dozom agnosticizma, ali jos uvek su ateisti jer nemaju veru. Da bi bio pravi agnostik moras bar da imas određenu dozu vere. To je "vera u boga-koji-možda-postoji" i dosta je nelogično, ali tako stvari idu sa verom. U nedostatku tog elementa, pričamo o ateistima.

 

Ljudi...na ovom forumu u svojim postovima imaju notu prezira i duboko nesvesne ozlojađenosti, kao i arogancije.

Ako pricas o ateistima na ovoj temi, onda sigurno nismo nesvestno nego sasvim svesno ozlojađeni, a u slučaju nekih ateista, arogantan i dismissive stav spontano proizilazi iz superiorne pozicije. Uostalom imamo pravo da budemo arogantni prema vama koliko hocemo posto je ovo nasa tema a ne tema za vernike da iznova i iznova dolaze i rogozube.

Imaginos nije arogantan i krasno se drzi, divan jedan covek zapravo, ako si mislio specificno i na njega treba da te bude sramota posto je devet hiljada puta korektniji diskutant od tebe.

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i Roj Kan je otkrio Boga. Kako je on rekao - ima Boga i pored svega. Ja cenim da je on doziveo iskustvo slicno mom i da ga je to duboko potreslo. I ja sam bio u stanju duboke neverice i soka. Pored prethodnog soka otkrovenje da bog postoji je samo uvecalo broj pitanja kako i zasto. Evo i sada posle dosta meseci ja jos uvek mislim o tome i osecam se smesan koliko malo znam. A onda pogledam ljude oko sebe i vidim da oni jos mnogo manje znaju i da nisu svesni ni sebe samih a kamoli neke vise sile. Zagledam se u nebo katkad i razmisljam o svemu.

 

najlakshe je objasniti misteriju uz pomoc boga. kako je nastao svemir? bog stvorio,mi ne mozemo znati. kako nastaje grom? bog baca,ni to ne mozemo dokuchiti. zashto se neke stvari dogadjaju,tako kako se dogadjaju? bozja volja.

Sve je moguce objasniti,sve misterije,neverovatne sluchajnosti itd imaju objashnjenje,samo shto nalazenje moze biti lakshe ili teze,postoji ili ce tek da bude otkriveno.

Logichno,ako sve dublje i dublje razmishljash o "svemu" na vishe misterija nailazish.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, o kojoj vi visokoj svesti pričate ako zasnivate svoju filozofiju na iracionalnom? Visoka svest upravo podrazumeva čišćenje od sebe u što većoj meri, dok vi radite upravo suprotno, zanemarujete objektivno i prepuštate se u potpunosti subjektivnom.

 

U pravu si za visoku svest . Trudim se da budem objektivan, i trudim se da se očistim od negativnog ega. I koji "mi"? Ateisti su subjektivni isto kao i zagriženi vernici koji doslovno prate Božje "propise", jedni su skroz levo, drugi skroz desno.

 

 

zašto onda konstantno pokušavate? spašavajte si svoje duše, bež'te od nas nevernika da ne opoganimo vaše prečiste misli... ozbiljno...

 

Ma brate , u pravu si u smislu da stvarno postoje vernici strašljivci koji imaju sliku o đavolskom kontaminiranju duša kroz raspravu sa bezbožnicima :) Nisam u toj grupi. Ali neki stvarno preteruju i iznose površne činjenice koje "opovrgavaju" postojanje Boga i to je stvarno bzvz. Treba dublje i OBJEKTIVNIJE posmatrati stvari.

 

 

 

 

Ako pricas o ateistima na ovoj temi, onda sigurno nismo nesvestno nego sasvim svesno ozlojađeni, a u slučaju nekih ateista, arogantan i dismissive stav spontano proizilazi iz superiorne pozicije. Uostalom imamo pravo da budemo arogantni prema vama koliko hocemo posto je ovo nasa tema a ne tema za vernike da iznova i iznova dolaze i rogozube.

Imaginos nije arogantan i krasno se drzi, divan jedan covek zapravo, ako si mislio specificno i na njega treba da te bude sramota posto je devet hiljada puta korektniji diskutant od tebe.

 

Superiornija pozicija? Aje!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravih mini test danas,10tak ljudi,komsija od tinejdzera do starijih pitah zasto se farbaju jaja niko nije znao zasto.Neki tvrde da su jaja bila ispod isusa kada je bio na krstu pa simbolizuju padanje njegove krvi na jaja :lol:

 

Takodje vecina je misljenja da ako imas crkvu u blizini mesta stanovanja,ili recimo u ulici da si blizi bogu,makar ne isao u istu!?

 

5181674333_ee132cc4b3.jpg

Edited by Egzistencijalni Bol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje vecina je misljenja da ako imas crkvu u blizini mesta stanovanja,ili recimo u ulici da si blizi bogu,makar ne isao u istu!?

kako si dosao do tog rezultata? zivo me interesuje :haha: pitao si ih to ili su se sami izblebetali? Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, ne definise se mnogo ljudi izričito agnosticima, a i oni sto se definišu mogu da se definišu pogresno jer mogu zapravo zapravo polu-dokučeni ateisti, znači sa dozom agnosticizma, ali jos uvek su ateisti jer nemaju veru. Da bi bio pravi agnostik moras bar da imas određenu dozu vere. To je "vera u boga-koji-možda-postoji" i dosta je nelogično, ali tako stvari idu sa verom. U nedostatku tog elementa, pričamo o ateistima.

sam naziv agnosticizam je nastao da se oznachi neshto shto nije nije ni teizam ni ateizam. i ateisti i teisti iznose pozitivne tvrdnje (na engleskom jeziku truth claim) o bogu- jedni kazhu da postoji, a drugi da ne postoji. agnostici su oni koji veruju da nije (a-) saznatno (-gnostos) da li bog postoji ili ne, i samim tim jedina njihova tvrdnja o bozhijem (ne)postojanju je- ne znam.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteh danas slučajno na jedan esej koji sam pisao krajem srednje škole, pa između ostalog i na rečenicu koja prilično koncizno izražava moje mišljenje po pitanju duhovnosti:

 

Misliti da čovek može neobjašnjivo da „doživi“, „iskusi“ ili „oseti“ uzrok univerzuma koji je milijardama puta veći i trajniji od njega verovatno je kapitalni pojavni oblik ljudske taštine u istoriji.

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je nesto mnogo vise nego sto ateisti smatraju, tako da on moze da dozivi nesto vise. Uzrok univerzuma je sirok pojam.

Problem je u shvatanju ljudske prirode, velicine naseg bica. Ako se veruje u nesto sto je van materijalnog sveta odn. van domasaja telesnih cula, onda je razumljivo da ljudsko bice ima priliku da to dozivi i spozna (makar i delimicno). Ateista, koliko znam, ne veruje u postojanje icega sto je van materijalnog fizickog sveta, tako da nema ni potrebe pricati o ljudskoj spoznaji duhovnog postojanja sa jednim ateistom.

 

Reci da covek nije u stanju da spozna ista od toga je isto kao i staviti povez preko ociju. Ogranicavati samog sebe. Tako to vidi neko ko veruje i zna za nesto vise.

 

Edit: da dodam i u vezi diskusije sa teme o astrologiji. Zvezde su starije od celokupne ljudske istorije i smesno je kako neki se usudjuju da kazu kako znaju sve o kosmickim telima, zvezdama i planetama. Jedan ljudski zivot za jednu zvezdu je kao cestica prasine na beskrajnom nebu ili minus na yumetal forumu. Toliko toga jos ne znamo, tek pocinjemo da shvatamo mnoge stvari, daleko smo od stavljanja tacke na pricu o upoznavanju univerzuma i zivota.

Edited by Novaliis
  • Upvote 4
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako to vidi neko ko veruje i zna za nesto vise.

lepo je to što stavljaš vernike iznad nevernika, to najviše volim u ovakvim diskusijama, samo što (bez namere da izvrćem taj redosled) - verovati i znati nemaju veze jedno sa drugim... kada znaš - znaš, kada ne znaš e tek onda možeš da veruješ ili ne veruješ u to što ne znaš... znanje poništava (ne)verovanje...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne stavljam nijednu grupu iznad druge, poslednji sam covek koji bi tako nesto uradio jer je besmisleno. Niti sam u fazonu neke ostre i ozbiljne online diskusije na ovu temu, na ovom forumu, samo pricamo i nista vise. :)

 

Ja koristim izraz verovanje, to je nekako najpopularnije jer vecina onih koji su vernici spadaju upravo u tu grupu, malo je onih koji znaju.

Edited by Novaliis
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim zbog cega je to uvreda za bilo koga?

 

Ateista ne veruje u nesto vise, tako da se on nece sigurno osetiti uvredjenim. :)

''Nesto vise'' se odnosi na bilo sta van materijalnog sveta, bilo sta duhovno. Onaj ko ne veruje u to ce se samo nasmejati na takvu izjavu i nista vise, tako da, nema vredjanja. :)

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije problem to "nešto više" dok je se odnosi na verovanje a ne na znanje... rekao si "neko ko veruje i zna za nesto vise"... upravo to što forsiram da znanje i verovanje ne idu zajedno a to što si ti rekao je zvučalo kao da verovanje posledica znanja a da su onda nereligiozni/nevernici to što jesu zbog svog neznanja... ma nije ni bitno toliko, rekao si da nije bilo zle namere tako da je ok...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...