Jump to content

Recommended Posts

Never comes.... When? Nista nije konacno, samim tim ni ljudska inteligencija. Verujem u ljudsku rasu (iako mi se dosta gadi), te i u ljude iz CERN-a i (blablabla gde god da se vrsili svi ti epohalni opiti), i verujem da ce jednog dana postojati opipljivo tumacenje postanka sveta. Eto, i ja verujem u nesto.

 

Da se razumemo, (to jest, da se ne razumemo pogresno) takodje smatram da su ljudi i uzasno glupi, i to bi bio najveci razlog zbog kojeg izazivaju gadjenje u meni (iako sebe ne smatram ne znam kakvom pametnicom ili sta ja znam cim), ali, ako postoji 10 ljudi na ovoj planeti koji mogu da nesto urade, i dalje se ponosim sto sam clan ljudske rase koja pliva u sopstvenim... Pa da ostanem pristojna do kraja posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Postoje dva nacina za objasnjavanje postanka svemira i ona su neverovatna. Meni je verovatniji sada ovaj sa bogom jer imam dokaz da visa sila postoji tako da je logicno. Ako moze da mi pokaze buducnost, onda moze i ruga cuda da pravi. Ranije sam mislio drugacije. E sada da ja znam ko je stvorio boga i da li ga je neko stvorio ili se sam samonovao nekako bi stvarno bilo previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je verovatniji sada ovaj sa bogom jer imam dokaz da visa sila postoji tako da je logicno.

Ti misliš da imaš. Na stranu to što mislim da si se previše istripovao da ti je nešto pokazalo budućnost, čak i da jeste, ko kaže da je u pitanju neki natprirodni mehanizam? To što nešto ne kapiraš, što ne znaš zašto i kako se desilo ne znači da je u pitanju neka viša sila ili bog... to je logička greška više hiljada godina stara, nisi ti ništa prosvetljeniji od ljudi kojima si se nekada smejao, svako ima neke svoje "dokaze"... al dobro, prelazak iz ekstremnog ateizma u vernika nije strašna stvar, nije kao da si navijao za zvezdu pa počeo da navijaš za partizan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si kontradiktoran, te ti je neverovatno, te ti je verovatnije, te imas dokaz, i onda je logicno. Ne, postoje 2 nacina na koje je mogao nastati svemir

 

da je nešto nastalo ni iz čega ili da je je nešto oduvek postojalo u raznim oblicima

 

Neki u to uplicu Boga kao kreatora, neki kazemo da je to fizika.

Mozda su Bog i fizika ista stvar, i ako jesu, ja cu to i dalje zvati fizika (sto nas dovodi do toga da je Bog u svemu, sto mozda i nije tako losa pretpostavka)...

Mislim da je glupo od tebe sto mislis da je Bog taj koji ti je poslao san... Ali to je samo moje misljenje. Mozda gresim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ja sam uveren, ali posto ste vi ovde velike cepidlake ja se suzdrzavam da kazem to da se ne nadje neki kao sto sigurno hoce i da trazi dlaku u jajetu.

 

Lou lupas bas bigtime. Kakav te teleskop spopao?

 

Da pojasnim. Ja ne smatram da je moguce da sam ja evoluirao toliko vise od ostalih ljudi da bi previdjao buducnost. Valjda sebe znam najbolje. Prva verovatna mogucnost je bog, a druga vanzemaljci(sto ne iskljucuje boga).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A onda sledi pitanje šta je bog radio pre nego što je stvorio svemir. Blejao u večnosti i igrao sudoku?

 

Mozda je svemir bog?

 

 

 

E sada da ja znam ko je stvorio boga i da li ga je neko stvorio ili se sam samonovao nekako bi stvarno bilo previse.

 

Uz mentola Deretica ja imam dokaz da je Srbin stvorio boga i ceo univerzum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Hefest

Na telekop je verovatno mislio jer sa Zemlje posmatramo sliku neba staru koliko i vreme potrebno svetlu sa zvezda da stigne do naše planete (a to je u nekim slučajevim jako puno), pa je to na neki način putovanje kroz vreme. Teleskopom stoga vidiš još dalje u prošlost nego golim okom. :haha:

 

Što se "nastanka svemira" tiče (nultog momenta i onoga što bilo "pre") to je meni filozofsko pitanje, jer trenutne teorije koje fizika ima (o beskonačnim ciklusima implozije i eskpanzije kosmosa) ne daju odgovore na to pitanje već opisuju samu pojavu.

 

When? Nista nije konacno, samim tim ni ljudska inteligencija. Verujem u ljudsku rasu (iako mi se dosta gadi), te i u ljude iz CERN-a i (blablabla gde god da se vrsili svi ti epohalni opiti), i verujem da ce jednog dana postojati opipljivo tumacenje postanka sveta. Eto, i ja verujem u nesto.

 

Ako pretpostaviš da će ljudska rasa postojati večno, a najverovatnije neće. Konkretno, prognozira se da će ljudsko društvo doživeti radikalne promene već za naših života. U pitanju je pojava koju nazivaju "tehnološki singularitet", a koja se odnosi na pojavu veštačke inteligencije koja će nadmašiti ljudsku. Govori se o bliskoj budućnosti koju će nadam se većina nas ovde doživeti - matemaričar Vinge navodi 2030. godinu, Kurcvel se ove godine ponovo oglasio i naveo 2045. godinu. Navodi se da će takav tok stvari biti revolucija, a možda i kataklizma po čovečanstvo. Čitava stvar se poredi sa pojavom čoveka na Zemlji. Omiljeni citat na tu temu mi je "Given all that technology can do, perhaps governments would simply decide that they no longer need citizens!". Na tu temu su se oglašavala i neka velika imena iz IT-a (osnivač Sun Microsystems-a pre 10ak godina). Šta će biti? Pa ono, uzmi kokice, ne nerviraj se što ti neko soli pamet u vezi nekih mitova ili ubeđenja i uživaj.

 

------

 

Agnostici, bež'te sa teme o ateizmu! :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako moze da mi pokaze buducnost, onda moze i ruga cuda da pravi.
Lou lupas bas bigtime. Kakav te teleskop spopao?

Upoznat si sa brzinom svetlosti, u to ne sumnjam, ali očigledno ne i sa konceptima koje ona donosi. Stoje dva plusa na tom mom odgovoru, pretpostavljam da su od ljudi koji su odmah shvatili o čemu pričam.

 

Kada bi imao vozilo (svemirski brod, je li) koje bi se kretalo brže od svetlosti, nekoliko minuta kretanja od Zemlje i osvrtanje ka istoj uz pomoć teleskopa bi uslovilo gledanjem u prošlost. Zamisli da vidiš dinosauruse, ili još raniju prošlost naše planete.

A pošto je za tebe božansko ono što može da ti pokaže budućnost, te može i "druga čuda da pravi", teleskop ti ne bi bio ništa drugačiji.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Pa proslost mozes na taj nacin videti i u bioskopu i na televiziji. Buducnost ne mozes. Takodje smesno je pricati o dostizanju svetlosne brzine. Covek je mnoooooooogo daleko od toga.

 

Tvoj sam skontao pre kao zajebanciju. Nisam obratio paznju. Izvini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kada bi imao vozilo (svemirski brod, je li) koje bi se kretalo brže od svetlosti, nekoliko minuta kretanja od Zemlje i osvrtanje ka istoj uz pomoć teleskopa bi uslovilo gledanjem u prošlost. Zamisli da vidiš dinosauruse, ili još raniju prošlost naše planete.

A pošto je za tebe božansko ono što može da ti pokaže budućnost, te može i "druga čuda da pravi", teleskop ti ne bi bio ništa drugačiji.

 

Into the Universe with Stephen Hawking :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nauka odgovara na sva pitanja o svetu oko nas osim na - "Zašto?", a "Zašto" je ono što je božanska promisao ili svesnost ili kakogodvećželitetonazvati, naprosto, postojanje svega na ovoj planeti, što je užasno kompleksna i brojna skupina najrazličitijih životnih oblika i pojava, o kojoj još uvek ne znamo ni s od sve, ni okeane naše planete nismo istražili gotovo uopšte, a tek kada uspraviš pogled ka svemiru, činjenice o tvom neznanju postaju još očiglednije i zastrašujuće, ali glupa mi je pomisao da je to sve nastalo, postoji i nestaće samo od sebe. Big Beng teorija tvrdi da je svemir nastao iz jedne tačke u singularnosti, nemerljivo guste iz koje je potekla sva materija u kosmosu, što valjda znači da smo svi delovi te iste materije koji doživljavaju jedni druge subjektivno, a u suštini su celina, i tu dolazi pitanje - zašto? Zašto se stvorio red iz haosa? Žašto se naprosto nije desilo ništa? Zašto se materija počela deliti i razvijati na sve ove fantastične načine koje vidimo oko nas? Vremenom smo ukapirali kako, gde, kada, ali žašto ostaje prilična jebena misterija oko koje se koljemo već milenijumima :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Nauka odgovara na sva pitanja o svetu oko nas osim na - "Zašto?", a "Zašto" je ono što je božanska promisao ili svesnost ili kakogodvećželitetonazvati, naprosto, postojanje svega na ovoj planeti, što je užasno kompleksna i brojna skupina najrazličitijih životnih oblika i pojava, o kojoj još uvek ne znamo ni s od sve, ni okeane naše planete nismo istražili gotovo uopšte, a tek kada uspraviš pogled ka svemiru, činjenice o tvom neznanju postaju još očiglednije i zastrašujuće, ali glupa mi je pomisao da je to sve nastalo, postoji i nestaće samo od sebe. Big Beng teorija tvrdi da je svemir nastao iz jedne tačke u singularnosti, nemerljivo guste iz koje je potekla sva materija u kosmosu, što valjda znači da smo svi delovi te iste materije koji doživljavaju jedni druge subjektivno, a u suštini su celina, i tu dolazi pitanje - zašto? Zašto se stvorio red iz haosa? Žašto se naprosto nije desilo ništa? Zašto se materija počela deliti i razvijati na sve ove fantastične načine koje vidimo oko nas? Vremenom smo ukapirali kako, gde, kada, ali žašto ostaje prilična jebena misterija oko koje se koljemo već milenijumima :haha:

 

E to!!! Savrsen post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa proslost mozes na taj nacin videti i u bioskopu i na televiziji. Buducnost ne mozes.

Prošlost pre ljudske istorije, snimljena i zabeležena, na prikazivanju u bioskopu? Ne.

 

Into the Universe with Stephen Hawking :rockdevil:

Iskreno, nemam pojma čija je to izvorno ideja, nisam se bavio njegovim radovima još. Naučio sam u osnovnoj školi. :D

 

"Zašto?" je pitanje kojim se bavi filozofija.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Što se "nastanka svemira" tiče (nultog momenta i onoga što bilo "pre") to je meni filozofsko pitanje, jer trenutne teorije koje fizika ima (o beskonačnim ciklusima implozije i eskpanzije kosmosa) ne daju odgovore na to pitanje već opisuju samu pojavu.

:da:

 

Nauka se i ne bavi onim što je bilo prije Velikog praska (ako je išta bilo).

 

 

Ako pretpostaviš da će ljudska rasa postojati večno, a najverovatnije neće. Konkretno, prognozira se da će ljudsko društvo doživeti radikalne promene već za naših života. U pitanju je pojava koju nazivaju "tehnološki singularitet", a koja se odnosi na pojavu veštačke inteligencije koja će nadmašiti ljudsku. Govori se o bliskoj budućnosti koju će nadam se većina nas ovde doživeti - matemaričar Vinge navodi 2030. godinu, Kurcvel se ove godine ponovo oglasio i naveo 2045. godinu. Navodi se da će takav tok stvari biti revolucija, a možda i kataklizma po čovečanstvo. Čitava stvar se poredi sa pojavom čoveka na Zemlji. Omiljeni citat na tu temu mi je "Given all that technology can do, perhaps governments would simply decide that they no longer need citizens!". Na tu temu su se oglašavala i neka velika imena iz IT-a (osnivač Sun Microsystems-a pre 10ak godina). Šta će biti? Pa ono, uzmi kokice, ne nerviraj se što ti neko soli pamet u vezi nekih mitova ili ubeđenja i uživaj.

 

 

Genetski inženjering je toliko uznapredovao da se pretpostavlja da će najkasinije za 10 godina moći da se utiče na gene u toj mjeri da praktično biramo kakvi potomci želimo da nam budu. Od fizičkog izgleda do inteligencije. Znate da su već sada otkriveni geni koji uzrokuju hiljade bolesti i na koje može da se utiče. E pa uskoro, moći če da se stvori neka vrsta "superčovjeka" koji bi kao dijete mogao da obavlja sve funkcije koje odrasli natprosječno inteligentni čovjek obavlja svakodnevno, tako da se praktično ne zna koji bi mu bili mentalni limiti.

Takođe, zanimljiv podatak iz genetskog inženjeringa je da se naši geni razlikuju od šimpanzinih za 1%. I taj 1% je učinio ovoliku razliku između nas i njih, a budući "superčovjek" bi se genetski razlikovao mnogo više nego mi od šimpanzi.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...