Jump to content

Recommended Posts

istina je da se srpska pravoslavna crkva (i ostale crkve u srbiji) dikretno bave politikom.

Не,не баве се политиком,баве се животом. А удружење атеиста жели да прво прикажу да су угрожени,па онда да имају што више симпатизера... Можда постану и странка на крају,никад се не зна.

 

sprskoj pravoslavoj crkvi je 2009 dodeljeno duplo vise novca iz drzavnih donacija nego crvenom krstu.

Некоме смета колико год да се да цркви,било мало или много.

Верска настава у школама је изборни предмет,да те подсетим.

Наравно да се може добити податак колико деце иде на веронауку или грађанско,то није ништа тајно. Зна се да у неким срединама има више деце на веронауци,док негде другде има више на грађанском. Прошле године у ово време се писало о броју деце на грађанском,па сигурно су имали податке,не верујем да су причали на празно.

 

Одакле ти податак да се изградило само 12 школа ? Не разумем.

Не верујем да ће бити неких малверзација,па људи обично причају и за изборе да ће бити малверзација па не буде,или ако их буде,то се лепо открије и среди.

Слажем се да је срамота да атеисти не могу да се упишу као такви код неких пописивача,то треба пријављивати. Нек се свако изјасни као џедај,што би атеисте или џедаје или било кога убеђивали да се изјашњава овако или онако.

Ма треба стварно у овој држави да будеш мало безобразан када тражиш нешто основно и нормално,а то је да ти упишу на попису оно што си рекао,а не нешто друго.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Некоме смета колико год да се да цркви,било мало или много.

Верска настава у школама је изборни предмет,да те подсетим.

Наравно да се може добити податак колико деце иде на веронауку или грађанско,то није ништа тајно.

Crkvi država treba ništa ili malo da daje.

Verska nastava ne treba da postoji u školama, pogotovo kada je u pitanju da je samo pravoslavna indoktrinacija, a ne učenje o veri.

Ne može se dobiti podatak i to se vidi na linku koji je imaginos ostavio.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

niko tebi nista ne spocitava, samo nadam da ti je jasno da se tu radi o vidu manipulacije iliti fudging-u

 

Meni ta devojka izgleda malo neobavestena verovatno je bila greska u samoj obuci, i pored toga kod par drugih stvari ili je pogresno napisala ili se gubila i nije znala sta da napise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verska nastava ne treba da postoji u školama, pogotovo kada je u pitanju da je samo pravoslavna indoktrinacija, a ne učenje o veri.

veronauka bi trebalo da bude obavezan predmet koji se ocenjuje, ali da gradivo bude istorija religija, socijologija religije, isl. a ne da propovedanje neke religije, koje god bila.

 

a na popisu:

ЏЕДАЈ

  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pustih jutros u kucu vrlo simpaticnu devojku koja vrsi popis, uredno se izjasnih kao ateista, nije mi pravila nikakav problem, rekla mi je "svaka cast", ja se zbunio, sto svaka cast, ona kaze "malo ko hoce to da kaze"...

 

Videlo se da joj se to ne svidja, pitala me "a koja ti je razlika hoces li da se izjasnis kao ateista ili kao pravoslavac", ja je pitao je l' ona religiozna, ona rekla jeste, ja njoj ljubazno rekao da je bezveze onda da se raspravljamo oko toga, i to je to.

 

A sto se dzedaja tice, ostavicu bratu od 12 godina da se tako izjasni :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

veronauka bi trebalo da bude obavezan predmet koji se ocenjuje, ali da gradivo bude istorija religija, socijologija religije, isl. a ne da propovedanje neke religije, koje god bila.

Sociologija religije u osnovnim i srednjim školama? Nigga please.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istorija i raznovrsnost, tolerancija, to bi trebala biti poenta takvog predmeta, ali ne, kod nas se deci koju treba da uče slobodi i toleranciji propovedaju zatucanost i ograničenost, good job educational system, good job.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tema ateizam kao da je životinjsko carstvo, koze, dinosaurusi, svinje...

 

- na temu -

statistički podatak, na osnovu dvodnevnog uzorka jednog popisnog kruga - većina (ili bar polovina) pravoslavaca je reklo da su SRPSKE VEROISPOVESTI pre nego što su se ispravili ili bili ispravljeni od strane člana domaćinstva (ili popisivača)... toliko o verovanju u srbalja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno su mnogim popisivacima rekli instruktori: "ako ima koji ne veruju u boga onda im predlozite da budu neopredeljeni" a nisu im dobro objasnili da u tu rubriku moze bukvalno bilo sta da se upise.

 

na moje glasno i jasno n-e-r-e-l-i-g-i-o-z-a-n dobio sam onaj 'srsly?' pogled mislim da je popisivacica naslutila iz moje poze da cu insistirati pa je odmah upisala :zeleni:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...