Jump to content

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

ateističko objašnjenje univerzuma je sa jedne strane vrlo detaljno, fizika nadmašuje bilo kakvo mumlanje hodža i popova, i daje mnoga precizna i složena objašnjenja fenomena koja se dešavaju u svemiru

 

s druge strane, ateizam je retardiran jer ne objašnjava ona večna pitanja koja oduvek postoje, tipa zašto postoji i da li je univerzum beskonačan, šta je uopšte beskonačnost, ako nije beskonačan šta se nalazi izvan njegovih granica itd.. iako imamo razna lupetanja u multiverzumima, time nije odgovoreno na problem same beskonačnosti i samog razloga postojanja univerzuma

 

u suštini, na nekom fizičkom, materijalnom nivou, ateizam je poprilično superioran u odnosu na Amfilohija. S druge strane, ateizam je mala beba u filozofsko-ontološkom smislu, da se s pravom može nazvati retardiranim pogledom na svet. Ateizam nema odgovor za razlog postojanja univerzuma, za njegovu (bes)konačnost, to jest razlog postojanja je da nema razloga, da je sve besmisleno i retardirano, kao i sami ateisti, jelte.

 

džaba im avioni i kamioni, džaba im veliki prasak, kad ne znaju da odgovore na 10.000 godina stara pitanja. Možda bolje žive od tamo nekih srednjevekovnih hrišćana, ali bolje živeti ne znači ne biti retard.

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Bolje bilo kakav odgovor nego nikakav. A ateizam je pogresan i ja sam prorok njegove pogresnosti. Sanjao sam buducnost i ubedjen sam da mi je taj san od boga dosao. Cak i da nije opet pobija ateisticki pogled na svet.

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

P.S.

Bato legendo najzad si ubo sustu istinu. Veoma lepo sroceno. Svi ljudi previse pridaju vaznosti sebi samima i iz tog razloga nastaje najveci deo zivotnih problema. Egoizam i gordost teraju ljude da misle da su najpametniji i da sve znaju, a u stvari nista ne znaju nego samo naklapaju.

 

Razdvoji mi post.

:mhihi:

 

Pa ja sam svima ovde rekao da sam sanjao buducnost. To se moze objasniti na dva nacina. Jedan je bog, a drugi je da sam ja nekako neobjasnjivo u sebi pokrenuo misaoni vremeplov i video buducnost za vreme sna. Da je to drugo tacno ne bih mogao objasniti zasto sam to uradio. Cak i da imam vremeplov u rukama ne bih to gledao jer nisam imao razloga za to(da gledam kada ce mi devojka umreti). Namece se zakljucak da je meni ta vizija dosla jer je neki drugi entitet svestan buducnosti meni nju predocio veoma jasno i kristalno cisto. Bog i nema drugo. Pozdrav od bivseg zakletog ateiste. Ceo zivot sam jurio dokaz da postoji ili ne postoji bog. Kada sam ga dobio usro mi se u zivot.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A religija uredno odgovara na ta pitanja, bez ikakvog potkrepljivanja bilo cim, i to je okej :)

Pa i nije bas tako jebote ajde pametan si covek , nemoj lupati ovako , nije bas da je religija repa bez korena i bez ikakvog utemeljenja u materijalnom i Duhovnom .
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje bilo kakav odgovor nego nikakav.

 

Vau, ovo je verovatno najsuštastveniji post u istoriji ovog podforuma. Bolje verovati kosmologiji jevrejskih pastira od pre 3000 godina i odgovorima koje su izvukli iz dupeta, nego lepo izložiti šta znamo, a šta ne. Nema šta, pravi put za napredak.

 

A ateizam je pogresan i ja sam prorok njegove pogresnosti. Sanjao sam buducnost i ubedjen sam da mi je taj san od boga dosao. Cak i da nije opet pobija ateisticki pogled na svet.

 

Nažalost, to proročanstvo je relevantno i ubedljivo samo tebi, a nas na planeti ima sedam milijardi. Takođe si samo jedan u nizu hiljada i hiljada ljudi sa raznoraznim otkrovenjima i proročanstvima, od kojih je većina kontradiktorna.

 

Svi ljudi previse pridaju vaznosti sebi samima i iz tog razloga nastaje najveci deo zivotnih problema.

 

Upravo si dao definiciju ljudske potrebe za religijom. Čovek ne može da se pomiri sa činjenicom da je beskrajno i beznačajno mali i nebitan, i da nešto što on smatra tako vrednim - ljudska svest, ili "duša", ako hoćeš - može da prestane da postoji zajedno sa fizičkom smrću. Izgradili smo do bolesnog detalja razrađene sisteme koji su čista mašta i ovaploćenje naše taštine.

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

<p>Pa ti ne znas kako su oni dosli do te religije i kakva su cuda videli. Da ti sada vidis nesto i napises ne bi ti verovali ni na danasnji

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Jebem ti froum. Nece da prikaze nista

 

Mogu tri reci da napisem

 

Ne prikazuje cak ni na shout-u. Strasno!!!

 

Ne moze odustajem. Vecito neki problem.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

"zašto svemir (život) postoji?"

je pitanje koje mori svakog čoveka

srećnog pred kraj života, onog nesrećnog čitav život.

ateizam ni ne traži odgovor na to pitanje

ni fizika.

 

i sada mi vi napredni ateisti, svi odreda pametni u pičku materinu, kažete da se zadovoljavate... nepostojanjem odgovara na pitanje (staro kolko i čitava civilizacija).

"ne znam" "ne zanima me" "nema odgovora" "odgovor je - nema smisla i svrhe"

da je u prirodi čoveka takvo ponašanje, još sa drveta ne bi sišao, a kamoli napisao, npr, braću karamazove..

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji razlika izmedju traženja odgovora na neka egzistencijalna pitanja ,npr kako sići sa drveta ,naći hranu ,zaklon ,i na pitanja tipa kako je nastao svemir. Na prva se može naći valjano rešenje ,usput koja imaju veliku praktičnu vrednost ,a na druga veoma teško ,a praktična vrednost je zadovoljavanje čiste radoznalosti.

Ja ne znam odgovore na sva pitanja , to mi ne predstavlja nikakav problem ,i onda što da ih tražim? Ima puno drugih pitanja koja zaslužuju odgovor mnogo više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"zašto svemir (život) postoji?"

je pitanje koje mori svakog čoveka

srećnog pred kraj života, onog nesrećnog čitav život.

ateizam ni ne traži odgovor na to pitanje

ni fizika.

 

kako fizika ne trazi odgovor? svemir postoji zato sto je nastao u odredjenom procesu koji nauka nastoji da rasvetli. zivot je takodje nastao u procesu koji nauka nastoji da shvati i rekonstruise.

nauka cak objasnjava da svemir ima telos - ishodiste, a to je potpuno ili skoro potpuno nistavilo koje ce nastupiti za par stotina triliona godina (takav neki broj). postoje i drugi modeli.

sa stanovista nauke zivot takodje ima svoje "zasto", odnosno "zato" - emergence

zasto postoji seme? da bi od njega nastalo stablo. zasto postoji stablo? da bi postojala stabilna populaciju stabala. zasto postoji stabilna populacija stabala? da bi postojao odredjeni ekosistem. zasto postoji ekosistem? da bi postojala biosfera odnosno zatvoreni sistem koji omogucava opstanak i razvoj vrsta. zasto postoji biosfera? da bi se u uravnotezenim procesima prirodne selekcije (a ne da neki bolesni virus unisti sve) razvili tako slozeni organizmi kao sto je npr. homo sapiens. zasto postoji homo sapiens? zajecarsko pivo, gej muzika, kasno ustajanje, raspadanje na jumetalu i uopste, paradox entertainment igre, dobra obilna vecera (nikad rucak).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

U pravu si kada kazes zasto postoji nesto npr. covek. Kako je univerzum sam od sebe mogao stvoriti takve ekosisteme? Tako raznovrsne i funkcionalne. To je toliko neverovatno i sto da ne kazem i nemoguce da se mora u celoj toj stvari videti delo neke inteligencije. Covek koji nije zaslepljen samim sobom ce to videti kao i hiljade ostalih cuda koje nas okruzuju. Po meni ostaje samo pitanje kako je sve to Bog uspeo ili kako su Bogovi uspeli ako ih je vise kojim slucajem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' vama toliko teško da se pomirite sa činjenicom da je čovek slučajnost? :haha:

 

Ili mislite da se univerzum spremao milijardama godina samo za naš dolazak, i ovih bednih par desetina hiljada godina koliko hodamo planetom? Da smo mu mi svrha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje bilo kakav odgovor nego nikakav.

 

:haha: :haha: :haha:

 

Jebote.

 

"zašto svemir (život) postoji?"

je pitanje koje mori svakog čoveka

srećnog pred kraj života, onog nesrećnog čitav život.

ateizam ni ne traži odgovor na to pitanje

ni fizika.

 

i sada mi vi napredni ateisti, svi odreda pametni u pičku materinu, kažete da se zadovoljavate... nepostojanjem odgovara na pitanje (staro kolko i čitava civilizacija).

"ne znam" "ne zanima me" "nema odgovora" "odgovor je - nema smisla i svrhe"

da je u prirodi čoveka takvo ponašanje, još sa drveta ne bi sišao, a kamoli napisao, npr, braću karamazove..

 

Covek trazi odgovore zato da bi si poboljsao zivot,a ne shvatio u cemu je njegova poenta.Covek pise Bracu Karamazove i Kill Em All zato sto to voli da radi,a ne zato sto trazi poentu zivota.Mesas babe i zabe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi lemi racionalista

U pravu si kada kazes zasto postoji nesto npr. covek. Kako je univerzum sam od sebe mogao stvoriti takve ekosisteme? Tako raznovrsne i funkcionalne. To je toliko neverovatno i sto da ne kazem i nemoguce da se mora u celoj toj stvari videti delo neke inteligencije. Covek koji nije zaslepljen samim sobom ce to videti kao i hiljade ostalih cuda koje nas okruzuju. Po meni ostaje samo pitanje kako je sve to Bog uspeo ili kako su Bogovi uspeli ako ih je vise kojim slucajem?

 

kako je svemir mogao stvoriti kristale, sto se ne pitas to? nisi ni izdaleka svestan koliko je potrebno "slucajnosti" da se desi i parametara da se potrefi da u svemiru od primordijalne kase u roku od par milijardi godina nastane recimo kristal kvarca. zar nisu kristali savrseniji od bilo kog oblika zivota, tako matematicki savrseni, cisti i stabilni. zasto ti je covek neverovatniji od njih? samo zato sto si ti covek pa mislis da je to super. izadji malo iz svoje koze.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...