Jump to content

Recommended Posts

pa kakav bi trebalo da bude stav prema forumima, treba da oboriš sopstvenu životnu filozofiju izgrađenu na svemu što si ti lično naučio, prošao i doživeo i da prihvatiš priču nekog lika sa foruma koga u životu nisi video? tačno je, ni mojsije da se registruje na yumu ne bih mu verovao, a sve ostalo je karikiranje i preterivanje... razumem da je lakše tvom egu da misliš da ti ne verujemo jer smo zatucani i da nikome ni u šta ne bismo verovali nego da je to iz nekih racionalnih razloga...

 

a to sa tim tvojim ortacima je nagoveštaj da ta tvoja priča ima i drugačiju interpretaciju od te tvoje koju smatraš jedinom istinitom...

 

- edit -

mada je ovo malo verovatno jer kada bi se registrovao mojsije morao bi prvo malo da postuje po muzičkim temama pre nego što bi mogao da postuje po sis-u...

Edited by johnnyzzz
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Jebem ti racunar!!

 

<p>Pa realno sto se tice price sa ortacima ona nema drugu interpretaciju. Nego kada su ljudi debili oni to bas jesu. Konkretno sam ih oterao u picku materinu zbog price o dogadjaju kada sam ih vracao sa svirke Emir Hota i Murisa Varajica. Bili smo pijani i razvaljeni i ja zaspim na autoputu, a oni su vec spavali nekoliko minuta. Sami znaju da smo se probudili u isto vreme 20 kilometara od skretanja za Mladenovac sto ce reci da sam

Edited by HEFEST
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Carli jebeno dugacak post u slavu moga egoizma. Ja to sto pricam predstavljam kao apsolutnu istinu zato sto tako jeste, a ne zato sto sam ja general u Bozijoj vojsci. Egoizam tera ateiste da misle da su uvek najpametniji i da znaju kako bog ne postoji, ali istina je u sustini jednostavna. Nista oni ne znaju naravno i sa svakim sledecim opovrgavanjem postojanja Boga opet znaju jos manje. Ti i Lemi pumpate moj ego i evo vec mislim da sam Bozji prorok i novi mesija. Jednostavno sam sve lepo napisao kao za decu u obdanistu. Ja sa ne osecam nadmocno u odnosu na vas zbog toga sto sam odabran da mi se Bog obrati na ovaj nacin nego osecam nadmoc u odnosu na vas jer su meni oci otvorene, a vala i ne bezim od istine i iskreno malo mi je zao vas jer znam da nikakva prica ne moze tvrdoglave ljude na natera da razmisle malo. Da ste samo malo ukljucili mozak i procitali ono sto sam napisao ne bi bilo mesta ni za Lemijev ni za tvoj kilometarski post. Apsolutno nikakvog mesta.

 

Hefeste ne kapiram kako ne mozes da povezes tacke. Ja to sto pricam predstavljam kao apsolutnu istinu zato sto tako jeste, a ne zato sto sam militantni ateista. Egoizam tera vernike da misle da su uvek najpametniji i da znaju kako bog postoji, ali istina je u sustini jednostavna. Nista oni ne znaju naravno i sa svakim sledecim "dokazivanjem" boga tonu dublje u halucinaciju. Ti sasvim solidno pumpas moj ego, obezbedjujuci vazda sveze topovsko meso za moju haubicu. Ja se ne osecam nadmocno u odnosu na tebe zato sto sam neki ultimativni donosilac istine ili veliki filozof nego osecam nadmoc jer su tebi oci zatvorene i jer bezis od istine i malo mi te je zao (primeti da sam izostavio iskreno) jer znam da nikakva prica ne moze tvrdoglave ljude na natera da razmisle malo. Da si bar malo ukljucio mozak i procitalo ono sto sam napisao (i eventualno odgovorio na ponesto, cisto onako) ne bi bilo mesta ovom tvom nesuvislom i samoporazavajucem napisu. Apsolutno nikakvog mesta.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Hefeste ne kapiram kako ne mozes da povezes tacke. Ja to sto pricam predstavljam kao apsolutnu istinu zato sto tako jeste, a ne zato sto sam militantni ateista. Egoizam tera vernike da misle da su uvek najpametniji i da znaju kako bog postoji, ali istina je u sustini jednostavna. Nista oni ne znaju naravno i sa svakim sledecim "dokazivanjem" boga tonu dublje u halucinaciju. Ti sasvim solidno pumpas moj ego, obezbedjujuci vazda sveze topovsko meso za moju haubicu. Ja se ne osecam nadmocno u odnosu na tebe zato sto sam neki ultimativni donosilac istine ili veliki filozof nego osecam nadmoc jer su tebi oci zatvorene i jer bezis od istine i malo mi te je zao (primeti da sam izostavio iskreno) jer znam da nikakva prica ne moze tvrdoglave ljude na natera da razmisle malo. Da si bar malo ukljucio mozak i procitalo ono sto sam napisao (i eventualno odgovorio na ponesto, cisto onako) ne bi bilo mesta ovom tvom nesuvislom i samoporazavajucem napisu. Apsolutno nikakvog mesta.

Dobar si trol. Svaka cast. Razlika izmedju nas je samo ta sto ces ti morati da uvidis svoju gresku tacno minut posle sopstvene smrti, a ja sam je uvideo jos 2010. godine.

Edited by HEFEST
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Pobeda je pobeda. Da li je plan realan ili ne videce Carli u gorenaznaceno vreme. Do tada diskusija prestaje. Goodbye Charlie!!! Vidimo se na onom svetu uz sljivovicu!!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

joj brate, koliko ste nasrali, a pritom pomešali babe i žabe

 

svi redom pričaju o nekom entitetu koji je dobronameran, ne znam zašto bi bio dobronameran,pročitali su tako u Bibliji ili šta?

 

Pa jel se ovde raspravlja o egzistenciji Boga ili o tome da li je on osoba sa bradom i sinčićem kojeg je razapeo na krst?

 

Bog ne mora ni da bude dobar, ni da bude pravedan, dobronameran, niti da nam podari slobodu, niti mu mi moramo biti važni - a može da postoji.

 

Dakle, celo vreme mešate babe i žabe

 

neko reče, ali čovek je ništavno biće, što bi o njemu Bog brinuo, pa da, a odakle vam da Bog brine o čoveku, da je Bog-ljubav? Opet, pročitali u Bibliji. A ovde nije rasprava da li postoji hrišćanski milosrdni Bog, već da li se univerzum može objasniti bez pojma apsolutnog bića.

 

Uzmite sledeće izjave u obzir:

 

1. Čovek je besmislena, beskorisna životinja, koja umišlja da je mnogo važna, a uopšte nije.

2. Nema Raja i Pakla

3. Desio se Big Bang, kao i evolucija (iako se to malo pobija, ovo prvo entropija a ovo drugo suprotno od entropije, no nije ni važno)

4. Nema pravde, ljudi su stoka, ekosistemi i sama priroda su haotični i u stalnom stanju urušavanja itd

5. Bog postoji

 

ovih 5 tvrdnji nisu međusobno kotradiktorne, možeš da tvrdiš svih 5 bez problema, one se međusobno ne pobijaju, prva ne pobija petu itd...

 

onaj ko tvrdi npr prvih 4 ne može na osnovu njih da zaključi da Boga nema, jer jednostavno non sequitur - ne sledi iz tih premisa da Bog ne postoji

 

možda ne postoji hrišćanski Bog, milosrdni, čoveku okrenuti pravedni Bog i njegova ljubav, ali to ovde i nije pitanje, pitanje je da li postoji apsolutno biće i da li je moguće bez njega objasniti univerzum

 

odatle, jelte, i retardiranost ateizma koji ne zna da razdvoji problematiku 1-4 od problematike 5. bolje nespretno kao Hefest razrešavati prva četiri nego biti gluperda kod 5.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Bato preuzmi kormilo. Ja nespretno to radim jer problemu pridjoh ko covek iz naroda, a ne kao ateisticki trol. Ovo treba sacuv ati pa pokazati Carliju posthumno dok se bude krckao u paklu ako isti postoji. Nadajmo se da ne postoji. Mada mozda i ja tamo dospem. Kud ces veceg gresnika?

 

jel' ti se bog obratio dok si jebao na -17,ili neki drugi put?

 

Ti bas zelis da vidis kako jebem na -17?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj ne seri, nisam te nikad trolovao. pricali smo dva tri puta na ovu temu i uvek smo ljucki sproveli razgovor do nekog smislenog kraja (pa tako i sad, odnosno zakljucili smo da nisam 'ohol' zato sto ne verujem u isto sto i ti) sa si sad nasao da glumis zrtvu. sve ok, take a chill pill niko te ne dira.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ma nisam mislio na to nego na kradju koncepta mog posta. :haha:

Nisi ohol to stoji, ali se meni prebacuje ovde da ja jesam. To sto ja ne mogu da kopipejstujem svoje iskustvo drugima ovde u glavu ne znaci da nemam dokaz. Ovde se sve pre prihvata nego da Bog postoji. Od toga da imam sesto culo do toga da sam vidovit. Najdalje sto bih mogao da odem u korigovanju svoje izjave je da postoji svesni entitet koji je u stanju da vidi i drugima predoci buducnost. Mozda vanzemaljci? Mada ne znam zasto bi Vanzosi namikerili detalj sa 40 dana ili prvi simptom njene bolesti na dan veridbe. Sto bi njima bile potrebne te koincidencije? To sa 40 dana nedvosmisleno ukazuje na religiju. Mislio sam na hriscanstvo prvo, ali me Rogozub demantova rekavsi da to postoji i u drugim religijama tako da sam se zbog toga samo ogradio o religiju.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znaci da nemas dokaz, ali ne znaci ni da imas, bas zato sto ne mozes da prekopiras svoje iskustvo direktno nekom u mozak nego mora da ti se veruje na rec, tako da smo malo u pat poziciji sto se tice tvog svedocenja o natprirodnom.

 

A takodje je ipak lakse poverovati na osnovu price da ti imas natprirodne moci, nego da ti je stigla vizija od boga, ne znam sto ti je to cudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel se ovde raspravlja o egzistenciji Boga ili o tome da li je on osoba sa bradom i sinčićem kojeg je razapeo na krst?

 

O ovom drugom, jer sam argumentaciju o dobronamernom Bogu koristio u raspravi sa deklarisanim hrišćaninom.

 

Naravno, sasvim si u pravu za sve ostalo što si naveo, ali rasprava se jednostavno nije vodila na nivou nužnosti postojanja Boga, već postojanja judeohrišćanskog ili sličnog Boga koji se aktivno meša u ljudske živote i bavi se njima.

 

odatle, jelte, i retardiranost ateizma koji ne zna da razdvoji problematiku 1-4 od problematike 5.

 

Ne znam odakle ti to da ateizam ne zna da razdvoji ova dva. Činjenica je da se ateisti mnogo više bavi borbom protiv religije (tj. Boga onakvog kakvim ga prestavljaju judeohrišćanske religije), nego filozofskim pitanjima vezanim za postojanje Boga kao bilo kakvog stvaraoca, ali to je apsolutno društveno uslovljeno i nema veze sa prirodom ili legitimitetom ateizma kao pogleda na svet - vernici su ti koji argumentaciju stalno svode na nivo svoje religije (čime čine ateistima posao daleko lakšim).

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa ja još nisam sreo ateistu da razdvaja ta pitanja, štaviše, nije ni logično da ih razdvaja

 

apsolutno biće je natprirodna sila, ne znam kako može ateista da smatra da postoji natprirodna sila, ako može onda ja to prvi put čujem. U suštini, i Amfilohija da pitaš on ne bi rekao da je Bog čika s bradom već bi rekao nešto slično - natprirodan entitet, samo što bi mu prikačio neke moralne kategorije

 

dakle, apsolutno je biće jer mu entropija ništa ne može, jer je u tom smislu nedodirljivo

 

samim tim nije prirodno

 

a tek kad postavimo pitanje ako nije prirodno, kako mi uopšte možemo znati šta to uopšte jeste, sem što mu pripisujemo dobornamernost/milosrđe ili obrnuto, a sve su to neki ljudski termini za objašnjenje nečeg neljudskog

 

ako se ateisti samo bave borbom protiv religije onda se pogrešno nazivaju, jer to je antiteizam, a ne ateizam. Doduše, jedna vrsta antiteizma, jer i satanizam je antiteizam, kao i komunizam. Kao što sam već postavio tekst na ovoj temi - Marks nije bio ateista.

 

ateizam, sama reč govori, nema Boga. Nema nikakvog entiteta, kao što je neko, verovatno dimon sid, rekao da je na kraju svega ništavilo. Takav nihilizam bi već imao neke veze sa ateizmom

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Čovek je besmislena, beskorisna životinja, koja umišlja da je mnogo važna, a uopšte nije.

 

Ček.

Čovek životinja?

Ili Bata životinja?

 

ali rasprava se jednostavno nije vodila na nivou nužnosti postojanja Boga, već postojanja judeohrišćanskog ili sličnog Boga koji se aktivno meša u ljudske živote i bavi se njima.

 

Nevezano sa našom ranijom raspravom, samo da napomenem da ja negde nemam ubeđenje da se Bog mnogo nešto aktivno meša u svakodnevni život. Odnosno, meša se koliko ga pustiš da se meša. Meša se u nekim krupnim tačkama možda, i naravno, samim tim što je stvaraoc, umešan je skroz, ali ovako generalno, nekako mislim da je on više incijalna kapisla, nego neko ko upliće prste u sve rabote.

Edited by Dark_Elf
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote,kako je lepo u tvom univerzumu...

 

jako kratkovido lemi...

da, nakon toga bi njemu bilo lepše

a svimanama lakše...

ali šta ako...

šta ako se...

REPRODUKUJE!?!?

 

Vidis jebote...apsolutno nisam razmisljao o tome.Zaista kratkovido.

 

Nemoj jebati Trlaja,zarad dece nase!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, treba da oplodi, Siptarku.

 

Sto se tice nistavila, ako sam to pominjao, verovatno sam prvenstveno mislio na ove prijatelje sto veruju u zagrobni zivot. Sreca pa nece moci da se razocaraju. :D

 

U suštini, i Amfilohija da pitaš on ne bi rekao da je Bog čika s bradom već bi rekao nešto slično - natprirodan entitet, samo što bi mu prikačio neke moralne kategorije

 

Prvo, Amfilohije je kurac na biciklu, drugo, moze on to da oboji i predstavi kako god se njemu licno svidja, ali nece da prikaci samo neke moralne kategorije, nego verovatno i pricicu kako je Gospod bezgresno oplodio Mariju koja je onda rodila sina Bozijeg koji je umro na krstu da okaje nase grehe ili sta vec, sto ga automatski diskvalifikuje iz regularne argumentovane diskusije.

 

dakle, apsolutno je biće jer mu entropija ništa ne može, jer je u tom smislu nedodirljivo

 

samim tim nije prirodno

 

Je l' ti pricas o neprirodnom ili o natprirodnom? :)

 

 

Sto se Marksa tice (a nije kao da to ima ikakve veze s ovom pricom):

 

Religious suffering is, at one and the same time, the expression of real suffering and a protest against real suffering. Religion is the sigh of the oppressed creature, the heart of a heartless world, and the soul of soulless conditions. It is the opium of the people. The abolition of religion as the illusory happiness of the people is the demand for their real happiness. To call on them to give up their illusions about their condition is to call on them to give up a condition that requires illusions.

 

Gospodin covek.

 

Potpuno je suvisno polemisati o tome da li je bio ateista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...