Jump to content

Recommended Posts

Ateizam nema odgovor za razlog postojanja univerzuma, za njegovu (bes)konačnost, to jest razlog postojanja je da nema razloga, da je sve besmisleno i retardirano, kao i sami ateisti, jelte.

 

džaba im avioni i kamioni, džaba im veliki prasak, kad ne znaju da odgovore na 10.000 godina stara pitanja. Možda bolje žive od tamo nekih srednjevekovnih hrišćana, ali bolje živeti ne znači ne biti retard.

 

tumblr_md6u267aSB1qg39ewo1_500.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

huffpost, overwhelmingly debilan sajt

 

...

http://www.huffingto...hp_ref=religion

jel ako sam dobro protumacio tekst (ovlas sam procitao), neki crnci stvarno veruju u to da njihova boja koze proistice iz nekakve kletve i sad su uvredjeni jer to nije prikazano u filmu. jebeni vrh.

 

...

jos na temu dokinsa, ovo je glavni deo citata:

I am very conscious that you can’t condemn people of an earlier era by the standards of ours. Just as we don’t look back at the 18th and 19th centuries and condemn people for racism in the same way as we would condemn a modern person for racism, I look back a few decades to my childhood and see things like caning, like mild paedophilia, and can’t find it in me to condemn it by the same standards as I or anyone would today.

 

 

ko nije mentalno zaostao moze da primeti da dawkins ne osudjuje danasnju pedofiliju nista manje nego sto je to uobicajeno, sto je i sam istakao.

jedino sto u vreme kad se na to drugacije gledalo i kad se ta pojava nije shvatala, bilo je teze formulisati jasnu moralnu osudu, sto je jednostavno cinjenica. da bi neko bio kriv mora da ima jedan stepen svesti o tome sta cini, koje su posledice i sankcije.

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Guest Bata Životinja

ajd i ovde da postavimo

 

This is how you get the phenomenon of philistines like Richard Dawkins and Jerry Coyne thinking science has made God irrelevant, even though, by definition, religion concerns the ultimate causes of things and, again, by definition, science cannot tell you about them.

 

http://theweek.com/article/index/268360/how-our-botched-understanding-of-science-ruins-everything?utm_source=links&utm_medium=website&utm_campaign=twitter

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

umesto da zamoliš Šiptara da ti objasni i prosvetli tvoj pogubljeni um ti se tu igraš lastiša sa curicama i vičeš uopa

 

eo ti dajdžesta

Galilej i Kopernik su baratali umišljajem da su planete savršene lopte i da se kreću savršeno kružnim putanjama. Verovali su da je svemir potpuno geometrijski perfektan

 

kada su matematički izračunali koodinate u svojoj teoriji, ispostavilo se da se ništa ne slaže, i da je ptolomejski sistem tačniji u svojoj računici

 

dakle, sa stanovišta moderne nauke koja zahteva dokaz za tvrdnju, oni taj dokaz nisu imali

 

Galilej je uprkos tome lajao na sve strane, bio Šiptar svoga doba, a nije imao dokaz za to što laprda

 

tek 200 godina kasnije Njutn i Kepler otkrivaju da se planete kreću po elipsi a ne po savršenom krugu, i računica je prava.

 

Ptolomejski sistem je pao po naučnim kriterijumima

 

u vreme Galileja, tip je Šiptar koji je nametao nedokazane tvrdnje momcima u Vatikanu

 

te tvrdnje su se, naravno, 200 godina kasnije ispostavile kao istinite, ali za njegovog života to su bila naklapanja jednog Šiptara

sa stanovišta nauke on je sve to izmislio

 

kapiraš? Klekni i šiptarizuj se

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ali Galileo koji NAMEĆE tvrdnje Vatikanu, bukvalno si prevazišao samog sebe

 

jedino što je bukvalno je tvoje shvatanje odnosa Galileja prema Crkvi

 

ako sam rekao ''momcima u Vatikanu'' nisam rekao da je slao preteće poruke papi svaki dan

 

nauči šta su stilske figure, šiptarizuj se

 

 

Blagoje, poblajvaš mi karanfil ;)

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa da, eo npr ja sam izmislio da si ti glup, a ti si svakako i pre toga bio glup

 

da ne bude zabune, sve ovo možete da pročitate kod Šiptara Tomasa Kuna u knjizi Struktura naučnih revolucija (dostupno na netu)

 

dakle, tvrdnja o Galileju nije moje samostalno šiptarsko delo

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

bata zivotinja, naucio da cita i pise a 2 i 2 ne zna da sabere. :) ekspert za serendanje, velja ilic meets deretic kalibar. potrozac vazduha. nesposoban da generise bilo kakav koristan i smislen sadrzaj. umisljeni ekspert za propagandu, providan i detetu od 7 godina (ali ubedjen da dominira svojom nacitanoscu, zapravo vrti istu pricu i presipa iz supljeg u prazno). jednom recju - serator. :)

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

apsolutna činjenica je da je Galilej izmislio sve, čovek je ideolog heliocentrizma a ne naučnik. Imaš buljuk izvora koji će potvrditi da on nijedan obrezan dokaz nije imao za sopstvena naklapanja

 

šta bre koji kurac, ili se stavi u kontekst 15. veka, kada su neki nepismeni debil sidovi mislili da se na 10 dana hoda od njihovog sela nalazi pakao, i u tim okolnostima Galilej barata apsolutnim lažima da su planete okrugle, da se kreću kružnim putanjama, da je uhvatio papu za jajca, i posle se neko čudi što su raspalili pečenje zbog maštovitog uma

 

što ne pratiš fabulu, srbine, gojko je reko da je crkva ''izmislila'' konačni uzrok, a da ga nije dokazala

 

tako isto je Galilej izmislio heliocentrizam a da ga nije dokazao

 

prelepa paralela, nikakav silogizam

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

još kad bi nekog zanimalo šta trabunja imasranjos

 

ljudska društva barataju idejama, a ideje se izmišljaju

 

npr, ideja boga, ili Galilejova ideja heliocentrizma, ili ideja da su svi ljudi jednaki

 

vrlo je zanimljivo npr da neko tvrdi samo za prvu ideju da je izmišljena, a ne npr za treću

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...