Jump to content

Recommended Posts

Ateizam nije filozofija (filozofsko stanoviste) jer sam pojam ateizam sam po sebi ne znaci nista posebno. Niti se on bavi pitanjem sustine niti razmatra bilo sta.

Ateisti obicno odbacuju boga a da neznaju u sta to ne veruju.

A ko je stvorio choveka?

Pa majmun poceo da slusa metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, uzmi gravitaciju kao primer. Gravitacija postoji ili ne postoji bez obzira da li neko veruje u nju ili ne, jel tako? Ljudi su kroz istoriju verovali u razne stvari koje su im zamenjivale gravitaciju, npr da je zemlja ravna ploca, sto je potpuno debilno stanovniste za bilo koga u danasnjem svetu. Tako i mislim da je Bog prevazidjen, jel imamo mnogo bolja objasnjenja kako je nastao covek, Zemlja...

 

Jos samo nesto, cuvena recenica jednog genijalnog gospodina:"Kada bog ne bi postojao, ljudi bi izmislili jednog"

Edited by Jabba the Hutt

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ko je stvorio choveka? biggrin.gif

chovek nasto evolucijom, nije to problem, prob je uopshteno nastanak vremena i prostora itd...

 

ateizam... zasto ne bi verovali u nista kad mozemo da verujemo barem u nesto ?! mada mnogi pametni ljudi(mislim na neke filozofe i tako to) su bili ateisti..ja sam licno poznavala coveka koji je bio veoma pametan i veoma nacitan ali je takodje bio ateist...na kraju se ubio...

 

nije lako znati kolko neznash...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ateizam postoji kod ljudi koji bi da se prave pametni. tek pred smrt se useru i tek onda prihvataju bilo koje religijsko stanoviste. ..ne svi,naravno.vecina

Pa na kraju se predomisle jer kontaju da ce ih pojesti crvi..lep kraj. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ateizam postoji kod ljudi koji bi da se prave pametni. tek pred smrt se useru i tek onda prihvataju bilo koje religijsko stanoviste. ..ne svi,naravno.vecina

Dokaz moje tvrdnje da je religija uteha za uplasene i nesrecne :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njeno veličanstvo, kraljica Slučajnost. :-)

Dakle sve je slucajno..?

I mi smo slucajno nastali, slucajno zivimo..to nikako ne moze da bude.

Najlakse je tako pretpostaviti.

 

TtuEd-Kod nekih je to mozda i slucaj, ali to nije glavni razlog.

Tako sam i ja razmisljao nekada.. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokaz moje tvrdnje da je religija uteha za uplasene i nesrecne :-)

 

i tebi treba najvise... icon_da.gif

 

ne biram ja religiju da me tesi, vec je biram logikom. ako ti ne mozes da pojmis sve to onda jednostavno nemoj da verujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chovek nasto evolucijom, nije to problem, prob je uopshteno nastanak vremena i prostora itd.

Mozes ti da verujes u nedokazanu evoluciju isto ko sto neko veruje u boga.

Ja sam ekstremno tolerantan ali moram da iznesem jedno zapazanje: ateisti se vrlo cesto podsmevaju religioznim ljudima ali religiozni ljudi postuju ateiste. Misle da su pametni jer "ne dozvoljavaju da im popovi ispiraju mozak?!?" Pa jel ulecu popovi u kuce i masu krstovima, i dali iko ikog tera da veruje u Boga?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam rekao da su religiozni ljudi glupi... niti ih "neposhtujem"... a evolucija je u svakom sluchajo "dokazanija" od boga... i ja u zivotu nisam nikome rekao da je glup zato shto veruje u boga, a meni je gomila vernika rekla da sam bash to zato shto neverujem... toliko o tome da vernici poshtuju ateiste... a i seti se vremena kad je crkva bila najjacha... inkvizicija i tako to... totalno mi je poznata ta otvorenost i pravichnost religije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocete vise prestati da spominjete je*enu inkviziciju? to je zapadna crkva iza koje je uvek stojao glupi papa a ne hriscanska ideja.

religije nemaju bas neke opipljive dokaze, to je stvar licnog uverenja.

I ima vise glupih ljudi koji bi da ispadnu pametni pa zastupaju, "ono sto pametni zastupaju", evoluciju nego glupih koji samo veruju u boga.

U principu treba istaknuti da : ateizam (kao egotisticka ideja) donosi vise zla nego dobro vecini (tj ljudima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest حسين

Religija je čist superego, strah od roditelja projektovan iznad porodične pojedinačnosti. Osim toga, na izvestan način se integriše pokušaj ega da izravna zahteve ida za večnim životom i teskobom koja nastaje bežeći od smrti. Mi smo smrtna bića, ali ajde ti to objasni idu. Superego počinje kao eksteriorizacija roditeljskog nadzora i kazne, što religija i jeste u suštini. Mi popove i bogove zovemo "OČE" ! Fenomen smrti je neprihvatljiv za id. On tu pojavu ne može da pojmi jer ne želi da zna da će jednoga dana njegovo divljanje možda prestati. Ego, uvidevši da je smrt izvesna svakome, stvara iznad sebe supersistem dogmi i uverenja potpomognut superegom i relativno umiruje strasti unutar ličnosti. Strast ka životu i izvesnost smrti.

 

 

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...