Jump to content

Koje lekcije staviti na sajt...


Dushan S

Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Joe N. Paparozza Gulianni ???

 

dI da nadjem tu komediju na netu ???

Nisam mislio ozbiljno... Nego sam ciljao na takve likove uopšteno. To za bebu koja plače u pozadini, mislim da je u video školi R. Cooley-a icon_smile.gif

 

I raja, ajd predlažite , ne ćutite, nemojte posle ovde na forumu da postavljate pitanja kao nije mi jasno ovo nije mi jasno ono icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih voleo da vidim sekciju o tome kako nauciti da dzemujes sa ljudima. Tj. nije u pitanju tehnika nego verovatno sluh ili neki osecaj ili sta vec. Znaci, svira neka muzika u pozadini i ti sad soliraj preko toga, ali da koristis prave tonove, bez da prethodno analiziras akorde koji sacinjavaju pesmu pola sata. Ne znam da li sam bio jasan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toga sam se i plasio icon_smile.gif

Sali se Marty, sali...Generalno, akorde i kompozicije analiziras kod kuce u pocetku sviruckajuci sa instrumentom, a kad stignes posle godina iskustva na neki drugi nivo, vise ti i ne treba instrument pored sebe. Dok ovako analiziras sa instrumentom, vidis sta oni rade (na tom snimku, skines to), probas ti to isto da radis, probas posle da radis nesto drugo sto si negde na drugoj strani cuo, nesto trece, i tako dalje. Pustis i masti na volju. U svemu ovome pomaze teorija, posto ti mozed da sedis tako danima i metodom hiljadu uzaludnih pokusaja da ubacis nesto novo, svoje, u progresiju date kompozicije. Bazicno, posto godinama vezbas ili ides u skolu, u svakom slucaju znas sta bi moglo da se desi u toj kompoziciji i PRE nego sto bilo ko odsvira neki sledeci deo. Postoje zakonitosti u muzici, jedna od njih je harmonija. Prosto. Samo vezbaj godinama i nema frke. Pa covece, ne idu ljudi dzaba te u nizu, te u srednju,visu muzicku i akademiju. Malo li godina provedu studirajuci.

 

P.S. Citanje tab-ova odvraca od navike da se analiziraju kompozicuje u bilo kom smislu. Note, note i samo note (a moze i partiture) pivopije.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih voleo da vidim sekciju o tome kako nauciti da dzemujes sa ljudima. Tj. nije u pitanju tehnika nego verovatno sluh ili neki osecaj ili sta vec. Znaci, svira neka muzika u pozadini i ti sad soliraj preko toga, ali da koristis prave tonove, bez da prethodno analiziras akorde koji sacinjavaju pesmu pola sata. Ne znam da li sam bio jasan...

U stvari možeš da radiš na tome... Jednostavne harmonske pratnje, pevanje i sviranje istih tonova istovremeno, i kapirati koji ton je koji interval u odnosu na root svakog akorda koji prolazi. fora je razviti sluh tako da jednostavno možeš čuti muziku u glavi, čak otpevati fraze a da ne pipaš gitaru. Treba vremena ali to je normalan proces... Može i o tome da se napiše ponešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak zasto ti nemas ovake' slike na sajtu? ...a Dutjo?

E a dobri su mu ti grafiti u pozadini... biggrin.gif Mogao je lepo da se uslika u L.A. 80's stilu icon_mrgreen.gif

 

Pustio sam "Passion Attack" sa njegovog sajta... JEBEM TI SUNCE laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde konacno...posle toliko godina provedenih na forumu...ljudi pocinju da pishu nesto sto mi nije strano...cak potpuno suprotno...osecam se kao kod kucje... icon_smile.gificon_wink.gif

Toplo ti oko srca, a? icon_smile.gif Da ti opravim neki članak, "Kako svirati Les Paul-a sa Miximumom feeling-a, a?" icon_mrgreen.gif Custom made članak o Custom made gitari? icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a dobri su mu ti grafiti u pozadini... biggrin.gif Mogao je lepo da se uslika u L.A. 80's stilu icon_mrgreen.gif

 

Pustio sam "Passion Attack" sa njegovog sajta... JEBEM TI SUNCE laugh.gif

meni je malopre...u sred dzema...pustao...

 

tako me je vorpovalo da nisam mogao dva tona da ubodem... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toplo ti oko srca, a?  icon_smile.gif  Da ti opravim neki članak, "Kako svirati Les Paul-a sa Miximumom feeling-a, a?"  icon_mrgreen.gif  Custom made članak o Custom made gitari?  icon_razz.gif

ja sam otprilike les paul-a...posle dvanaest godina...apsolvirao...(ne racunam shred...jer on nije ni namenjen za to...osim ako nisi bakethed ili zeka vajld...ili lukather na outro-u rossane... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif )...tako da mi vishe dodje kao kolektibl..da imam da se hvalim kako imam jednog od najcudnijih lp-eva koje je neko imao prilike da svira...(ovo je dobro...koliko i loshe...)

 

sad sviram marty-eve djitre... icon_smile.gif

 

dok ne kupim novu. icon_wink.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam problema sa ucenjem efikasnog citanja nota uprkos velikom trudu - ono, nije da sam navikao na tabove, pa me mrzi, nego sam ranije sasvim malo "citao"(i pisao) muziku, nego sam se vise oslanjao na sluh i znanje teorije i sve sam drzao u glavi

sad(vecj dugo vremena) bih jako volio da relativno brzo mogu da naucim neki komad napisan u notama.

 

postoji li neki nacin da si pomognem po tom pitanju?

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a dobri su mu ti grafiti u pozadini...  biggrin.gif  Mogao je lepo da se uslika u L.A. 80's stilu   icon_mrgreen.gif

 

Pustio sam "Passion Attack" sa njegovog sajta... JEBEM TI SUNCE   laugh.gif

Pa zar vec nije? icon_smile.gif ...ustFari, fali mu perika icon_smile.gificon_smile.gif

 

Nego, ne bi bilo lose da stavis na sajt neku vrstu upozorenja...nesto tipa "Kids don't do shred!" i sl. icon_smile.gificon_da.gif ...evo ja sam danas upropastio celokupan pozitivan vajb koji je darijus napravio samo jednim jebenim klikom misa no.gif ...mislim jesu smesni ti likovi ali nisu zdravi za slusanje, sjebu ti mozak no.gif ...sada mi je poptpuno jasno zasto se takvi "ljudi" uvek drze zajedno icon_smile.gificon_smile.gif

 

Nego...Andy Timmons je mega-bog!...posle ovih sranja danas i katastrofalnog dzem seshna uspeo sam da se vratim u zivot, pre jedno 5 minuta...samo me je "puklo" i poceo sam opet normalno da sviram...Andy, hvala ti icon_smile.gifpivopije.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam problema sa ucenjem efikasnog citanja nota uprkos velikom trudu - ono, nije da sam navikao na tabove, pa me mrzi, nego sam ranije sasvim malo "citao"(i pisao) muziku, nego sam se vise oslanjao na sluh i znanje teorije i sve sam drzao u glavi

sad(vecj dugo vremena) bih jako volio da relativno brzo mogu da naucim neki komad napisan u notama.

 

postoji li neki nacin da si pomognem po tom pitanju?

Brate, to ti je rad red i stega. Uzimaš svaki dan drugu partituru i čitaš bez uvežbavanja i vraćanja gde si se zeznuo. I tako mesecima. Ja da ti pravo kažem mogu da se snađem sa notama tek toliko da uzmem partituru i skinem iz nje, ali ništa "real time".

 

Nego, ne bi bilo lose da stavis na sajt neku vrstu upozorenja...nesto tipa "Kids don't do shred!" i sl. icon_smile.gif icon_da.gif ...evo ja sam danas upropastio celokupan pozitivan vajb koji je darijus napravio samo jednim jebenim klikom misa no.gif ...mislim jesu smesni ti likovi ali nisu zdravi za slusanje, sjebu ti mozak no.gif ...sada mi je poptpuno jasno zasto se takvi "ljudi" uvek drze zajedno icon_smile.gif icon_smile.gif

 

Nego...Andy Timmons je mega-bog!...posle ovih sranja danas i katastrofalnog dzem seshna uspeo sam da se vratim u zivot, pre jedno 5 minuta...samo me je "puklo" i poceo sam opet normalno da sviram...

Dobar je Andy, dobar. A znam ja jednog Bugarina, Dimitar se zove, koji ne shreduje loše, ima sajt al se ne mogu setiti adrese, mada je i on malo čudan. Sretali se ranije na nekim forumima, ali mislim da sam ga naljutio kad sam mu rekao da isuviše skida Vai-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ga...mislim, secam se da smo ja ti i veseli koljac vodili neku diskusiju...nisam ga cuo od onda, ali ipak mislim da je on za "Gogija" bog i batina icon_smile.gif

 

Andy Timmons, pesma A Night To Remember...jebote uFate me zmarci kada krene ono "razresenje" pesme...a tek solo...hocu ga na G3-ju!!!! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da znam za tog Dimitrija, mladjanog Bugarceta. Negde je on ostavio svoje mp3 na nekom amplifier sajtu (mislio sam da je Bogner ali nije, verovatno Diezel or something).

 

Imam negde cak i neki njegov darker groove, nije los opcenito. Nego gotivim ovu bracu Grcite sto ga ne tupe previse http://www.musicv2.com/stream.php?id=9698

 

Baja se zove Alex Flouros i bice valjda nesto od njega. Shredduje on a zivi u Grckoj, cenim kod babe negde na moru, izdaju se sobice preko leta, ne radi se nista. Pa jeeebote, nekoga bas usere u zivotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno znam za njega...dobar je, ali je malo predebeo icon_smile.gif ...no, extra je lik ovako...mnogo pozitivan cova icon_da.gif

 

Nego od ovih neafirmisanih internet gitarosa ja bih izdvojio Bob-a Zabek-a...e on stvarno ima ogromnog potencijala icon_da.gif ...i ako bog da, mozda ce jednog dana biti i u samom vrhu...ako tako nesto uopste postoji...bar se meni tako cini...uostalom pogledajte...

 

http://www.bobzabek.net/

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...