Jump to content

Koje lekcije staviti na sajt...


Dushan S

Recommended Posts

Andy Timmons, pesma A Night To Remember...jebote uFate me zmarci kada krene ono "razresenje" pesme...a tek solo...hocu ga na G3-ju!!!! icon_smile.gif

Taj baja svira ovde u kraju neku kliniku za malo jace od metar dana (posle Greg Howe-a). Videcu ako mogu da se ufuram, istekla mi studentska propusnica icon_biggrin.gif . Svira na GIT-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisam mislio ozbiljno... Nego sam ciljao na takve likove uopšteno. To za bebu koja plače u pozadini, mislim da je u video školi R. Cooley-a icon_smile.gif

 

I raja, ajd predlažite , ne ćutite, nemojte posle ovde na forumu da postavljate pitanja kao nije mi jasno ovo nije mi jasno ono icon_wink.gif

gledao sam tu rusty-evu video skolu icon_smile.gificon_smile.gif .Kakav degen. laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

....poshto mi admin nije dao da nepravim topic sa oglasom, evo stavicu dotichni u post...

 

dajem chasove gitare, 500 dinara dvochas(90 minuta)

yngwie malmsteen, rusty cooley, michael romeo, john petrucci, steve vai, joe satriani

 

zainteresovani nek se obrate na private message ili na broj 064/30 27 537

 

mozete download-ovati neke moje video vezbe sa neta, evo linkova

 

http://rapidshare.de/files/23069052/vezba_za_brzinu.MPG.html

http://www.megaupload.com/?d=RT8G7J8Z

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

....poshto mi admin nije dao da nepravim topic sa oglasom, evo stavicu dotichni u post...

 

dajem chasove gitare, 500 dinara dvochas(90 minuta)

yngwie malmsteen, rusty cooley, michael romeo, john petrucci, steve vai, joe satriani

 

zainteresovani nek se obrate na private message ili na broj 064/30 27 537

 

mozete download-ovati neke moje video vezbe sa neta, evo linkova

 

http://rapidshare.de/files/23069052/vezba_za_brzinu.MPG.html

http://www.megaupload.com/?d=RT8G7J8Z

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...gospode...

 

jel ti wenzek neki rod...???

 

btw. imas prejak signature potez kad zavrces volume kn00b... icon_da.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

....poshto mi admin nije dao da nepravim topic sa oglasom, evo stavicu dotichni u post...

 

dajem chasove gitare, 500 dinara dvochas(90 minuta)

yngwie malmsteen, rusty cooley, michael romeo, john petrucci, steve vai, joe satriani

 

zainteresovani nek se obrate na private message ili na broj 064/30 27 537

 

mozete download-ovati neke moje video vezbe sa neta, evo linkova

 

http://rapidshare.de/files/23069052/vezba_za_brzinu.MPG.html

http://www.megaupload.com/?d=RT8G7J8Z

laugh.giflaugh.gif shred,a ne shredd!!Jebem ti takvog shredera,koji ne zna ni da napise >shred<

Share this post


Link to post
Share on other sites

nop ... lik je iz Firewind-a.pazi boja mu nije

nista specijalno ali me je iznenadio kako

na Stratocasteru izvlaci maSt icon_smile.gif ... a nigde

da nadjem koje pojacalo koristi.

 

mada i oni iz Arch Enemy-ja imaju extra sound

ali mi se cini da sada koriste Krank ...

 

Koliko si ti puko za JSX-a ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam problema sa ucenjem efikasnog citanja nota uprkos velikom trudu - ono, nije da sam navikao na tabove, pa me mrzi, nego sam ranije sasvim malo "citao"(i pisao) muziku, nego sam se vise oslanjao na sluh i znanje teorije i sve sam drzao u glavi

sad(vecj dugo vremena) bih jako volio da relativno brzo mogu da naucim neki komad napisan u notama.

 

postoji li neki nacin da si pomognem po tom pitanju?

slazem se sa Ducom - ja sam godinama citao i svirao po partiturama (klasicna gitara) i tek vremenom (radom, vezbom..) dobijas sigurnost da tacno znas koja je koja nota, kako koji akord da prepoznas "u letu", plus da se snalazis da brojnim povisilicama, snizilicama, razresilicama..

 

kad citas tabove boli te uvo da li je C ili C# dur, ali u partiturama to ima itekako razlike biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo glava valjda ?

u artistu ?

Aha...Glavu sam uzeo kod Saleta "Glave" iz Artista icon_smile.gif ...covek je car...posto je to bila prva glava koja je stigla u Srbiju dobiJo sam extra cenu...sada je negde oko 1500€ ...inace trenutno je sviram u kombinaciji sa jednim Behringher-ovim kabinetom, ali sam pre jedno mesec dana porucio i JSX kabinet...to mi, moram da naglasim kupuje mama kao poklon za skidanje iz vojske icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo jednog predloga za lekcije na sajtu...

 

uvek sam se slabo snalazio sa skidanjem harmonije. na primer, ima li nekih fora da se prepozna "u letu" koji stupanj trenutno "svira" icon_smile.gif u pesmi. znas ono, ide pesma, a ti samo redjes: I, V, II, IV itd... melodiju relativno lako posidam, ali kad treba da se provale akordi neke pesme i to provalim, ali mi treba dosta vise vremena u odnosu na vreme koje mi je potrebno da skinem melodiju, plus sto se, iskreno receno, sluzim heuristikom vise nego sto bi trebalo. wallbash.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo jednog predloga za lekcije na sajtu...

 

uvek sam se slabo snalazio sa skidanjem harmonije. na primer, ima li nekih fora da se prepozna "u letu" koji stupanj trenutno "svira" icon_smile.gif u pesmi. znas ono, ide pesma, a ti samo redjes: I, V, II, IV itd... melodiju relativno lako posidam, ali kad treba da se provale akordi neke pesme i to provalim, ali mi treba dosta vise vremena u odnosu na vreme koje mi je potrebno da skinem melodiju, plus sto se, iskreno receno, sluzim heuristikom vise nego sto bi trebalo. wallbash.gificon_smile.gificon_smile.gif

Pazi deo toga jeste vezan za kilometražu. Nisam siguran kako bih od toga tačno napravio detaljniji članak ali mogu da razmislim. Ono što je radilo u moju korist je što je kad sam bio mali deca bilo normalno da zbog ekipe znaš sve što su voleli mladi, pa sam ja sa 17 godina već znao jedno 50 domaćica a broj je i dalje rastao. Dakle skidanje velikog broja jednostavnijih pesama pomaže pa počneš kapirati i sam neke šablone. Problem je kad se krene od neke komplikovanije muzike gde su uslovno ti šabloni skriveniji, akordi u obrtajima, substitucija na sve strane, devetke i sedmice itd itd. Negde si verovatno i ti u situaciji da skidaš manji broj pesama koje su nešto složenije. Generalno je bitno da znaš koja je funkcija zvučno svakog od 6 akorada (onaj sedmi sa umanjenom kvintom i nije od neke koristi, ako znaš na šta mislim) koji se dobiju harmonizacijom durske lestvice, i da kad skidaš prvo tražiš među njima, skapiraš koji je ključ pesme i koji je modus u pitanju, (pošto u rock muzici dorijskog i miksolidijskog imaš koliko hoćeš). Kad bih baš bio zbunjen obično bih prvo skidao bas gitaru pa onda lovio akorde tražeći one koji mi zvuče a imaju ton iz basa negde u sebi.

Konačno, naučno je dokazano da tablature kvare ljude icon_razz.gificon_mrgreen.gif

 

To ti dođe kao neko nabrzaka obrazloženje... Ne znam za članak jer da bi se to zaista objasnilo trebalo bi bar 10 kucanih strana, al možda, ako smislim kako bih brzo objasnio bilo šta na tu temu.

 

Mogao bi da pojasnis mnogim ljudima da gitaristu ne cini samo tehnika vec sve ono sto je doziveo i PREZIVEO do momenta u kome se sada nalazi.Da pojasnim.Ona cuvena...vec put koji si presao da bi....
Heh.... Pa pazi, to je već i tvoje lično mišljenje... Taj sukob između "tehničara" i onih iskusnih što "idu na filing" je veoma star. Ima onih koji su preživeli sve i svašta pa i nije da im se nešto vidi u kvalitetu svirke. Slažem se da je iskustvo bitno, al ne znam šta bih tu imao bilo kome da kažem i time obogatim njegovo znanje. Ispalo bi kao neka glupa propoved sa moje strane. 233.gif Ali hvala na predlogu ako ti nešto praktičnije padne na pamet, javni! Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

eve konkretno pitanje ...

 

kako da izvucem boju koju ima npr.

Gus G ? Sta mi treba od opreme ?

Pazi, nemam pojma za njega konkretno, ali ako misliš na trenutno aktuelne Dž Dž DŽ-e, to ti je sve uglavnom neka slična kombinacija. Najjeftinija (za njihove uslove, ne naše) profi varijanta bi recimo bila:

- 5150 glava

- neka jeftinija gitara nabudžena sa EMG 81/85 na primer umesto pravog ESP-ja onaj LTD

- Kutija sa 4x12, da je v30 po mogućstvu (većina preferira to) a ne 4x75, mada neki vole da naprave kutije sa 2x v30 i 2x 75G ukršteno i slično

- Ibanez tubescreamer ili (valjda tako beše) Maxon 808 itd, znači neki boost pre ulaza u pojačalo.

 

Još budget-nija varijanta bi bilo uzeti nekog Randall-a, makar kombo, neku pedalu da malo podgreje ulaz i neku jeftiniju ali korektnu gitaru i u nju gurnuti EMG-ja u bridge.

 

Krank i Boogie varijante su ti preskupe, logično.

 

Inače to šta ko koristi u trenutku nema veze, ne mora značiti da je na tome snimao. Za više informacija možeš da skočiš na sajt Andy Sneap-a producenta, i da odeš na njegov forum na ultimate-metal.com, jer se tu skuplja ekipa koja je u tom fazonu i priča baš o takvim stvarima.

 

Da ja nešto pišem o tome, ne znam baš.... Ne koristim skoro ništa od gore navedenog biggrin.gif (dobro lažem da nije baš ništa, ali me ne loži taj ton) 233.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predrasude su u pitanju icon_da.gif ...ali opet na neki nacin i nisu jer danas ima gomila klinaca koji kao nesto "shreduju" a jebeni akord i kvintu ne umeju da uhvate kako treba...a da ne pominjem tek vibrato i bending...to kao da polako izlazi iz upotrebe icon_smile.gif

 

A i sa druge strane 90% takvih likova se zakljucava u ormar i vezba ne zato da bi bili "bolji muzicari" vec da bi lecili neke komplekse i satro bili "baje" i time ujedno prikrivali svoj netalenat i nekreativnost...pravi gitaristi virtuozi poput Satch-a, Vai-a, Johnson-a, Morse-a, Friedman-a, Buckethead-a, Eklundh-a itd. znaju da tu svoju virtuoznost prikazu na pravi nacin i sto je jos vaznije u pravo vreme u pesmi...to su odlike pravih muzicara icon_da.gif

A na ove beskorisne degenerike poput Farerri-ja, Cooley-ja, Lepizzera-e i jos mali milion "web-cam shredera" ne treba trosini ni vreme ni reci...

 

ajd uzdravlje pivopije.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...