Jump to content

Koje lekcije staviti na sajt...


Dushan S

Recommended Posts

Predrasude su u pitanju icon_da.gif ...ali opet na neki nacin i nisu jer danas ima gomila klinaca koji kao nesto "shreduju" a jebeni akord i kvintu ne umeju da uhvate kako treba...a da ne pominjem tek vibrato i bending...to kao da polako izlazi iz upotrebe icon_smile.gif

ovde vidim farerija, ali cooley-ja mi ne diraj, on zna da svira... i ne bi dzabe bio proglashen za muzichara godine (2002. chini mi se)

 

...chisto da znash da ja sebe ne nalazim u ovome jer znam i da bendujem i da sviram akorde i rifove, a i zavrsio sam muzichku(violinu), tako da imam sluha(znam znam, "ne morash da imash sluha da bi zavrsio muzichku"... imam sluha...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam tacno na kom sajtu sam nasao ali sam skinuo neku zip datoteku sa nekim lekcijama.Mislio sa standardne satro lekcije kad ono gomila stvari o akordima,solazama,modovima,o harmoniji ne toliko ali sasvim dovoljno za pocetak,lestvicama,zatim teorija o harmonicima i kako se izvode,jebote nema cega nema samo bi falile neke harmonske progresije ali bi to bilo dosta za pocetnika a i nekog ko duze svira.Videcu da je nadjem opet pa cu staviti adresu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde vidim farerija, ali cooley-ja mi ne diraj, on zna da svira... i ne bi dzabe bio proglashen za muzichara godine (2002. chini mi se)

 

...chisto da znash da ja sebe ne nalazim u ovome jer znam i da bendujem i da sviram akorde i rifove, a i zavrsio sam muzichku(violinu), tako da imam sluha(znam znam, "ne morash da imash sluha da bi zavrsio muzichku"... imam sluha...)

Nisam tebe ni dirao dechace icon_smile.gificon_wink.gif

 

Inace Cooley je kesetina icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bi ni pravio sajt sa lekcijama, nemam vremena ni sam da vezbam koliko zelim, sad treba jos i druge da smaram:"Tako treba, pritisni ovde, pa ovde.." Umro bi od dosade pisuci te tekstove. cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bi ni pravio sajt sa lekcijama, nemam vremena ni sam da vezbam koliko zelim, sad treba jos i druge da smaram:"Tako treba, pritisni ovde, pa ovde.." Umro bi od dosade pisuci te tekstove. cool.gif

Pa nemam ni ja tako da će cela stvar sigurno sačekati Avgust icon_smile.gif Ali sam hteo da vidim otprilike šta bi interesovalo ljude, pa kad se nahvatam malo vremena, nije frka, brzo kucam biggrin.gif

 

moze nesto u ovom fazonu

icon_smile.gif Pa mislim da se ljudi mogu snaći i sami za Air Guitar icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo jedan predlog:

1.Lekcije koje pomazu u odvajanju prstiju

2.Neke lake delove pesama (melodija na primer) koje ce neko ko pocinje da svira lakse skidati i tako krenuti da vezba sluh,zatim postaviti i teze stvari za one koji ove prethodne mogu skinuti bez problema i tako redom.

Cilj bi bio da taj ko to odradjuje konstantno napreduje ali sa svrhom(trenira sluh).

3.Teorijski deo sa ciljem da uputi coveka u muzicku teoriju i time mu olaksa skidanje stvari postavljene pod 2. ali i komponovanje sopstvenih.

4.Tehnike sviranja gitare-objasniti kako se svira i kako vezbati

Napomena:za 2. staviti stvari iz raznih pravaca ili ih raspodeliti po kategorijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Veoma cesto primetio sam kod raznih muzicara da zbog ne poznavanja muzike na primer sviraju jazz i naravno na primer uzmu da sviraju Bensona koji zamuti harmoniju sa maj,7,mol 7 -5 itd akordima,kako bi obojio muziku i napravio je lepim,da ne bude samo dur,mol,7...Medjutim muzikanti koji su uzeli da sviraju Bensona skinu temu,ali uzasnuo sam se kada sam cuo improvizacije,sviaju ciste skale preko d mol 7-5 svira cist Dm i onda to u mometu svuci ruzno i onda kada ga baci u maj on i dalje svira cist mol...Poenta price,uzmi nesto od gig proofa i zapisi analize i objasni zasto si kroz maj odsvirao to to i to,mislim da ce to mnogim muzicarima pomoci,a cini mi se da je malo ljudi do sada to uradilo,ako je iko...Znaci mol 7 -5 skale,maj skale,svaki akord ima skalu...i onda ce ljudim biti i jednostavnije da sviraju razlichite stilove...Eto ako sam bio od pomoci drago mi je...samo peglaj...Inace imaj srca i duse, onih 11/4 u pesmi Arythmia Kiss sa razlicito akcentovanim dobosom bas cool zvuce mogao bi lepo zapises taj tab i njega da obesis...Bolje to deca da vezbaju nego Stratovarijus icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Sve najbolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma cesto primetio sam kod raznih muzicara da zbog ne poznavanja muzike na primer sviraju jazz i naravno na primer uzmu da sviraju Bensona koji zamuti harmoniju sa maj,7,mol 7 -5 itd akordima,kako bi obojio muziku i napravio je lepim,da ne bude samo dur,mol,7...Medjutim muzikanti koji su uzeli da sviraju Bensona skinu temu,ali uzasnuo sam se kada sam cuo improvizacije,sviaju ciste skale preko d mol 7-5 svira cist Dm i onda to u mometu svuci ruzno i onda kada ga baci u maj on i dalje svira cist mol...Poenta price,uzmi nesto od gig proofa i zapisi analize i objasni zasto si kroz maj odsvirao to to i to,mislim da ce to mnogim muzicarima pomoci,a cini mi se da je malo ljudi do sada to uradilo,ako je iko...Znaci mol 7 -5 skale,maj skale,svaki akord ima skalu...i onda ce ljudim biti i jednostavnije da sviraju razlichite stilove...Eto ako sam bio od pomoci drago mi je...samo peglaj...Inace imaj srca i duse, onih 11/4 u pesmi Arythmia Kiss sa razlicito akcentovanim dobosom bas cool zvuce mogao bi lepo zapises taj tab i njega da obesis...Bolje to deca da vezbaju nego Stratovarijus icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Sve najbolje...

Tebe treba skuvati u ulju. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"a jel mora bit bas maslinovo?"

"aaaa, pa moora, mooora."

 

 

icon_smile.gificon_smile.gif

 

 

p.s. pretpostavljam da smo svi slusali "mazhohistu". inace, tek sad vidim da je dushan odavno odgovorio na moj predlog od pre jedno pola godine za lekcije. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...)

Znaci mol 7 -5 skale,maj skale

(...)

Takve skale ne postoje. Zovu se drugačije.

 

(...)svaki akord ima skalu...(...)

 

...nepravilno formulisano.

 

Kroz svaki akord može da se svira neka skala, ali ta skala nije samo za dati akord, niti je to jedina skala koja može preko njega da se svira. Zavisi od pristupa, stila, gomile stvari... Mogućnostima samo mašta određuje granicu.

 

Nego da ja ne serendam puno ovde...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

na sajt staviti sto manje vezbica, ali gledaj da su sto korisnije, gledaj koje su tebi bile jako korisne... ono stakato, legato, taping, sweep... i sto vise price o tome kako treba da se svira, kapiram da je to najteze objasniti... pokusaj da objasnis pojam "m00da" i kako se ona dobavljaju, a da nije proces kastracije... jer je nezakonit i tako icon_wink.gif danas svi imaju pristup video skolama jer je net razvijeniji pa cak i kod nas, tako da se vise svoje lekcije baziraj na prici, koja mnogo koristi... barem je tako kod mene... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sto vise price o tome kako treba da se svira, kapiram da je to najteze objasniti... pokusaj da objasnis pojam "m00da" i kako se ona dobavljaju, a da nije proces kastracije... jer je nezakonit i tako icon_wink.gif

Bravo imenjace icon_da.gifpivopije.gif ...ljudi cesto zaboravljaju da se upravo oko tih "finesa" vrti cela jebena filozofija sviranja gitare...jer na kraju krajeva svi mi sviramo iste skale, akorde i ono sto te cini gitaristom je nacin na koji to sviras...

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodatak:

 

ranije je postojala tema "Muzička teorija", gde smo dosta drvili o tim stvarima. Šteta što je izbrisana... icon_sad.gif

nije valjda nestala ONA tema o muzickoj teoriji? ono kad si objasnjavao bartokove ose izmedju ostalog, i kad smo drvili o teoriji na 20 strna??? to je bila mozda i najbolja/najkorisnija tema na sajtu... wallbash.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, upravo TA tema je nestala. Nije pisano pet meseci na nju, pa je obrisana...

 

A sad malo vezano za topik:

 

@ Dushan S

 

Mislim da vežbice nisu jedino što je bitno stavljati. Lično mislim da bi veoma pomoglo i kad bi neke praktične savete delio.

 

Kad pogledaš klinci često ne znaju ni da nakotiraju gitaru, a kamo li da zalaze u neke filozofije. Dakle mogao bi postaviti neku stranicu tipa "Praktični problemi sa kojima ćete se sretati, i kako ih rešiti".

 

Tu spada zvuk, oprema, nastup, organizacija...

 

ufff, samo zvuk je već preopširna tema. Kako NE namestiti zvuk, Kako NAMESTITI zvuk, koji zvuk izlazi kroz svirku, kako izbeći mikrofoniju, Spitbook za ZOOM-ove proizvode... uff, nikad kraja...

 

Ti barem imaš puno iskustva i šta da preneseš od znanja.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...