Jump to content

Arkona


Recommended Posts

Objektivno gledano, Arkona sinoć sjajna beše. Dakle - došli, odsvirali sve najveće hitove poprilično verno onome što se čuje na disku, masa ljudi bila i svi otišli srećni i zadovoljni. Mada, već počinje ozbiljno da me smara ceo taj "Hajde, klinci, da skačemo" fazon koji oni, očigledno, poprilično forsiraju lately i ta sveopšta svadbarska atmosfera u Korpiklaani fazonu, a i smorili su već sa "Slava Srbija", "Slava, braćo" i šta-ti-ja-znam, samo sam čekao kad će Masha krenuti da viče "Kosovo je Srbija".

 

I da - ne mogu a da ih ne uporedim sa Negurom. Koliko god Arkona profi odradila nastup, ipak se jasno videlo ko ide na turneje sa Enslaved a ko sa Korpiklaani, jbg.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Arkona je previše poprimila taj Korpiklaani stil izvođenja live nastupa. Meni njihov najbolji album ostaje Vozrozhdenie, posle toga kvalitet njihovih izdanja je krenuo sa opadanjem. Možda je to posledica onog čuvenog 'wow' koje se čoveku javi kada čuje nešto što zvuči novo, kad što je meni zvučala ta Arkona 2004. godine. Doduše, čuo sam sličnih bendova i pre toga, od kojih mi je u najboljem sećanju ostao Pagan Reign i njihov prvenac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objektivno gledano, Arkona sinoć sjajna beše. Dakle - došli, odsvirali sve najveće hitove poprilično verno onome što se čuje na disku, masa ljudi bila i svi otišli srećni i zadovoljni. Mada, već počinje ozbiljno da me smara ceo taj "Hajde, klinci, da skačemo" fazon koji oni, očigledno, poprilično forsiraju lately i ta sveopšta svadbarska atmosfera u Korpiklaani fazonu, a i smorili su već sa "Slava Srbija", "Slava, braćo" i šta-ti-ja-znam, samo sam čekao kad će Masha krenuti da viče "Kosovo je Srbija".

 

I da - ne mogu a da ih ne uporedim sa Negurom. Koliko god Arkona profi odradila nastup, ipak se jasno videlo ko ide na turneje sa Enslaved a ko sa Korpiklaani, jbg.

Da, nisam nikad gledao Arkonu, al sad ni nemam zelju. Nisam fan tog decijeg Korpiklani zvuka, i jos kad jedna Arkona krene tim putem onda stvarno nemamo o cemu da pricamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vec godina dolazim na EXIT i otkad postoji metal stage, moram reci da je sinocna Arkona bila jedan od najboljih nastupa koje sam ja videla. Atmosfera je bila sjajna, sto je dokaz da folk metal definitivno dobro prolazi u Srbiji pa bi organizatori koncerata morali to imati u vidu. Neuporedivo bolji koncert od onog u Novom Sadu 2008. godine!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni su Vozrozdenie i Vo Slavu Velikim omiljeni albumi od Arkone,a i Ot Serdtsa K Nebu i Goi,Rode,Goi su odlicni,a Lepta je cist klasik :D... Ne bih voleo posle epske i mocne atmosfere sa zadnjeg albuma da spadnu na totalni folk metal...

Ipak su oni pagan metal u sustini... EP me je razocarao,nadam se da nece i nadolazeci album...

Edited by HeLLsarma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bolje nego da ti daju singl pesmu koja ne valja nicemu...

Ne mislim na Nikodga naravno,pesma mi se vrlo svidela... Vidim ti tiseri svih pesama na albumu su danas vrlo popularni...

Kako bese na Arkoni Talvi,jesu svirali nesto od novog materijala ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako misliš baš na novi album - ne, svirali su "Stenka na stenku" najnovije. Ostatak liste su svirali svašta, od prošla dva albuma pa do "Jarila", "Kupala i Kostroma" i tako tih kultova. Generalno je dobro bilo, i zvuk, svirka, atmosfera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...