Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne jesti svasta... Ovo me plasi! :):):):)

 

Da, nisam ni planirao da krenem za vreme praznika.. U svakom slucaju ce biti tu i praznicne kilaze i to.. :bigblue:

 

 

U svakom slucaju, moracu da poradim na ovome. Sada je pocelo da mi bude bitno (iz nekog glupog razloga!) da budem "zategnut"! :udri::udri:

 

Mislim, ranije sam mislio da cu lako skinuti sve sto se "na`vata". Nije tako!

Pazite se dok ste tinejdzeri! :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav program bi trebalo da radim da skinem stomacinu i da ne gubim kilazu

 

tesko to ide brate...to znaci da topis masne naslage i popunjavas se misicima u isto vreme.......za to treba meseci i meseci - trcanje-teretana-zdrava ishrana......over and over again....zajebano......nemoguce ako nemas bas jaku volju....ti kreni pa srecno :D

 

 

Edited by shock!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro,to se svakako računa...

Ja sam se vratio u gym al sam se zajebao,to jest preterao sam... radio triceps i otkinuo ga,imao sam upalu bože sačuvaj,i još mi se zatego mišić,tetiva ili šta je već pa 3 dana nisam mogao da ispravim ruku... sad me prošlo pa odoh u gym :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja isto savetujem da ko ima visak kilograma ne treba neko vreme da baca akcenat na teretanu vec sto vise na aerobne treninge i ishranu........naravno zavisi sta hoces ako hoces samo snagu odma cepas teretanu i do yaya......ako hoces da smrsas/definises se ono drugo....

 

 

ja posle pauze ponovo usao u formu......radim svaki dan....blabla......gym/kick i tako.....

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome sto ne zelim da smrsam.. :redface:

 

Ne, ozbiljno!

Zasto bi neko zeleo da izgubi 25 pretesko stecenih kilogama?! :):):)

 

 

I cudno je to kod mene. Nisam ja sad ne znam kako debeo (da se razumemo! ;)), vec samo imam direktorski stomak (bar je poceo da evoluira u isti..).

 

Znaci i trcanje?

Ja sam mislio da sa vrecom mogu da postignem isti/priblizan rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisam mislio na tebe.....ako oces istu kilazu a neces stomak onda moras i da smrsas u smislu izgubiti masne naslage i da se popunis misicima....vec rekoh da je to zajebano i sta treba

 

Znaci i trcanje?

Ja sam mislio da sa vrecom mogu da postignem isti/priblizan rezultat.

 

pa dobra je vreca za to al treba da znas da udaras.....jer da bi se istrosio moras da udaras jako a da bi udarao jako moras imati tehniku....al ipak trcanje je trcanje.....i to sto intenzivnije to bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno je trčanje najbolje.

A to je kao manje tegovi ako hoćeš da smršaš nema veze... jer ti samo tako trošiš kalorije dok dižeš tegove + što trošiš kalorije i posle toga dok se mišići regenerišu. Tako da kardio+tegovi rulz! Jedino ako samo želiš da smršaš a da ne stekneš neke mišiće i snagu.

 

Ja sam krenuo u bruka teretanu, trake za trčanje su do jaja, mašine za vežbanje zlo, sve novo, milina raditi :D kad se setim stare teretane, namučiš se na onim mašinama :D al dobro, zato je ova i dosta skuplja...

 

I napokon smem da radim noge, pre kad sam išao sam imao povredu pa nisam smeo... samo neću još uvek čučanj dok ne ojačam još malo noge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome sto ne zelim da smrsam.. :redface:

 

Ne, ozbiljno!

Zasto bi neko zeleo da izgubi 25 pretesko stecenih kilogama?! :):):)

I cudno je to kod mene. Nisam ja sad ne znam kako debeo (da se razumemo! ;)), vec samo imam direktorski stomak (bar je poceo da evoluira u isti..).

 

Znaci i trcanje?

Ja sam mislio da sa vrecom mogu da postignem isti/priblizan rezultat.

 

Problem sa stomakom se resava lako, zdravija ishrana, trcanje, skakanje i BEZ PIVA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to je kao manje tegovi ako hoćeš da smršaš nema veze... jer ti samo tako trošiš kalorije dok dižeš tegove + što trošiš kalorije i posle toga dok se mišići regenerišu. Tako da kardio+tegovi rulz! Jedino ako samo želiš da smršaš a da ne stekneš neke mišiće i snagu.

nisam rekao da ne treba raditi s tegovima nego ne treba bacati akcenat na njih....

 

na primer....dok sam radio najintenzivnije u teretani to je bilo 3+1.....tri radis jedan odmaras i to po 2 sata bas jaki treninzi.......tada ti ne mozes recimo intenzivno trcati sto treba onom ko ima visak.....i da mozes nije telu korisno to se svi slazu.....previse je to napora.....mozda nije nekom koje profi utreniran a onaj ko ima visak to sigurno nije....

 

isto tako sada recimo treniram kick-box i to je vrh aerobni trening znaci riknes nije ti dobro......i tada posle sanse nema da ti u teretani radis nesto ozbiljnije neki max.......malo trbusnjaci neke vezbice i dovidjenja....

 

zato kazem - ako imas visak glavni treninzi treba da budu aerobni to da ide do maximuma sto vise sto cesce a sa tegovima raditi umerenije po malo pa vremenom intenzivirati.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ali realno ne možeš upoređivati trčanje i kick box... a i u svakom sportu ako daš sve od sebe i treniraš punom parom ćeš riknuti. svaki je težak...

 

Trčanje jedno 20-25 min je sasvim dovoljno za početak i posle toga mali odmor 5-10 minuta i onda tegovi i njih radiš onoliko koliko možeš... Takođe ne treba šprit raditi ako hoćeš da smršaš,već sam kačio na prošlom topicu ja mislim da se masne naslage troše najviše kada ti je puls 120-130... a to u svakom slučaju nije prevelik intezitet trčanja.

 

I onome ko hoće da skida kilažu prvo uzme da trči na treningu pa onda koliko ima snage radi tegove. Mislim i ja sam preterao pre neki dan, dobio sam užasnu upalu al to je zato što teg nisam digao 10 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta je decku cilj.

Ako hoces da izgledas kao izbacivac:teretana.

 

Brate,ako hoces da se uradis kao zivotinja:hemija+teretana.

 

Ako ti je zaista cilj da imas 95 kila misica:hemija+teretana+aktivan aerobni sport.

 

Ne stidi se hemije,ako umes da je upotrebljvas pravilno,isplatice ti se.Sve to "prirodno" je za ljude koji su amateri,i bave se rekreativno nekim sportom i nisu isli konstantno i dugo u teretanu.

Ko razume,shvatice.

Ako ti je cilj da se uradis u teretani,a imas devedesetikusur kila na tu tezinu...hemija ti ne gine.

 

Moj savet ti je boks ili kick boks,veruj mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam planirao da uzmem whey ili amino ali sam i odustao od toga jer ne želim da budem veći nego sada, samo želim da još više ojačam i smršam još malo i biću zadovoljan, pogotovo zbog rukometa koji treniram i kojim ću se ,nadam se, nastaviti da bavim.

 

I kad kažeš hemija, nije to uopšte nešto strašno kako ljudi misle... naravno ako uzimaš whey ili tako nešto, steroidi su već nešto sasvim drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je prirodno. Ako vezbas dobre vezbe, dovoljno dugo i dobro se hranis, naravno, posticices cilj, ali i cilj mora da bude realan. E ljudi, moram da se pohvalim, treca sam u skoli u trbusnjacima...To je dobro, inace, posto su 1. i 2. mesto osmaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam planirao da uzmem whey ili amino ali sam i odustao od toga jer ne želim da budem veći nego sada, samo želim da još više ojačam i smršam još malo i biću zadovoljan, pogotovo zbog rukometa koji treniram i kojim ću se ,nadam se, nastaviti da bavim.

 

I kad kažeš hemija, nije to uopšte nešto strašno kako ljudi misle... naravno ako uzimaš whey ili tako nešto, steroidi su već nešto sasvim drugo.

 

uzmi glutamine....extra stvar i nije skup.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...