Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

 

Ako ti je zaista cilj da imas 95 kila misica:hemija+teretana+aktivan aerobni sport.

 

 

 

Na ovo ja ciljam,fali mi jos 10 kg.Uzimao sam u oktobru protein i kreatin i dobio 3-4 kile,sto i nije lose.Isto cu da ponovim u februaru,mada planiram uz to da uzmem i glutamin.Postajem zavisnik :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskoro duzi text o stetnosti teretane za kichmeni i uopste motoroshki skelet ljudi...

Naravno, ako ne radiš pravilno i kako treba...

 

Vidim baš svi sportisti su sjebani zato što idu u teretanu...

Ne idu u teretanu samo Ronnie i Švarci. To većina ljudi ne može da shvati, kažeš im teretana i odma u glavi imaju sliku gorepomenutih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da zavisi koliko jaku kičmu i muskulaturu imaš, al nekako to ide i povezano, ako su ti kosti tako malo slabije teško da ćeš i sam biti nešto mnogo jak pa da možeš 200 kg-a da dižeš.

A i koliko ti je jaka kičma zavisi i od toga da li vežbaš... Jer sve na tebi drže mišići tako da. Ja zato što nisam bio fizički spreman sam povredio koleno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusacu da ne budem previse grub.. :meshuggah:

 

Vidi ovako, MORA da znaci! :da:

Mozda sada ne oseca posledice. Ali kasnije, kad krene da se grbavi i da mu popustaju zglobovi & sve.. Nece biti prijatno!

 

Trebalo bi da znas (posto pretpostavljam da si u tim godinama) u kom dobu i kojim intenzitetom se razvija ljudsko telo. Sa 15 godina mladom organizmu je veoooma potreban kalcijum. Misici nisu! :da:

 

 

A, ako kontas da je neko "brdo" sa 173 cm i 65 kila (gruba procena)..:):):):)

 

 

 

Uzivaj u zivotu, nemoj da pricas o stvarima koje nisi prosla i sve ce biti u redu. Samo polako! ;)

 

 

:pivopije:

Edited by _Grotesque_

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ono što sam napisao, partizan i zvezda i još neki klubovi šalju svoje igrače u teretanu kao veoma mlade, pa mi dođu na tekmu i jaki ko bizgovi, al zato im je sigurno visina uskraćena... što moj trener kaže ako ti je suđeno da budeš 2 metra, rasti, pa se onda bilduj. Pa kad onda dođeš tom liku koji je bildovao ranije i ostao manji od tebe, a ti mu sa dva metra i onda nabildovan dođeš ništa ti moći.

 

Al naravno, mi mladi i ludi pa nam to ne ulazi u glavu, ali kad bolje razmisliš sigurno je u pravu. No, evo i on je odlučio da nas sada šalje u teretanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam krenuo sa 19 i drago mi je da nisam ranije. Pogotovo sada ad vidim kako se klinci u teretani krive i forsiraju, pa jos kada u drugom srednje udare po hemiji... bas ima iskompleksiranih ljudi.

Recimo moj primer: Imao sam 70 kila kada sam krenuo negde u oktobru i isao 5-6 puta nedeljno. Za rodjendan u maju sam imao preko 80 kila. To mu dodje skoro 15 kila za nekih 8 meseci, bez ikakvih suplemenata. Ne verujem da bih to postigao sa 15-16 godina. Dobro mozda bih i postigao, ali sigurno bi imalo neki los uticaj na zdravlje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislila sam brdo od decka koje je tada imalo 1'85-1'90. Ozbiljno brdo.

Grotesqe, mislis da neke stvari nisam saznala a jesam. Ozbiljno znam podosta o tezini, ishrani, vezbama, teretani i slicnom posto sam glupo gradjena i bukvalno se strasno mucim da bi bila manje-vise normalne tezine. Morala sam o svemu tome da se dobro informisem. Ali dobro, ako ti neces da ti pomognem oko onoga sto poznajem onda necu ni da ti pruzam svoju pomoc. Srecno u vezbanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi izgleda da ne kapiraju zasto neko uzima hemiju.

i sta je uopste kompleks.

 

Koliko sam se ja tek nagledao zakrzljalih klinaca koji pokusavaju da nabiju samopouzdanje u teretani...

I ne krivim ih sto krknu sebi steroid u bulju.Jebiga ako ne znaju za bolji nacin,neka to urade na ovaj.Cilj opravdava sredstvo.I sto je najjaca fora,sutra stvarno imaju vise samopouzdanja.

 

Teretana je najbrzi nacin da se misici razviju,i da se zadovolje neki najosnovniji kriterijumi lepog izgleda (ovo se odnosi pre svega na likove)..Znaci ako je nekome cilj da ima siroka ramena,veliki biceps,siroka ledja,zategnutu sisiu i to u najkracem vremenskom roku,teretana je majka.A uz dobru hemiju,taj proces je jos brzi i zbog toga se svi odlucuju na ovu varijantu 4 meseca pred leto.

Ni jedan drugi sport ne moze da izdejstvuje takve rezultate u u tako kratkom vremenskom periodu.A bubuljicavi zakrzljali klinci vrlo cesto nemaju dovoljno strpljenja a ni volje da cekaju da se na prirodan nacin razviju od nekog sporta u umerenoj kombinaciji sa teretanom,vec se nagutaju kreatina i naposima i po ceo dan dizu tegove.Deca...

 

Ali teretana nije sport.To nije vestina.Ona je samo jedan deo,tj dopuna nekog konkretnog sporta.Znaci najoptimalnija kombinacija su i teretana i neki sport.Sportom se sticu kondicija,izdrzljivost i naravno vestina,jer svaki konkretan sport je neka vestina i umece (a da ne pricam o razvitku motorike i pozitivnom uticaju sporta na psihu).Teretanom se sticu snaga i punoca muskulature.

 

Smjesane,najlakse se piju... :mhihi:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da je teretana dodotak nekom sprotu, da ojačaš itd... svi sportisti rade u teretani. No on može biti sport za sebe ako se stvarno baviš bodibildinog kao npr naš Šarčev...

Takođe mnogo mnogo sportista uzima dodatke ishrani, jer je napor prevelik a rezultati moraju biti dobri, to svako želi. Protein i slično nije ništa strašno, jer teško da ti možeš kroz ishranu uz ogromna trošenja i treniranja uneti sve što treba. Steroidi su već sasvim nešto drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam ama bas nista protiv hemija raznoraznih. Samo dok je to ono sto covek zeli.

 

Ja licno necu to koristiti, cisto da ovo malo zdravlja sto je zaostalo ocuvam.. Ako je moguce! ;)

:) :) :)

 

 

@ikaqueen

Svaka tebi cas`!

Ali, prizemi se malo.

 

I jos nesto, KAKO the fuck si uspela da nabuvas 220 i kusur postova za 5 dana?!?!?!

Get a life! :lol:

Edited by _Grotesque_

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...