Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ovako kao bivsi radnik u tertani Orion u Krushevcu par saveta....

ZDRAVA HRANA???? ne postoji zivot je stetan po zdravlje, svaki trenutak koji prozivite blizi vas smrti tako i bilo sta sto mislite da je ''zdravo''ima i nesto stetno....al naravno kad kupujete cornifleks nece na omotu kutije da napishu stetno:P

Teretana: Ustanova u koju idu iskompleksirane osobe da dobiju samopouzdanje(da da i ja idem)

Programi zdrave ishrane i treninga iz USA nachin zaradjivanja para....

Cardio vezbe(zar ih iko radi?)A njih bi naveo kao korisne za produzetak zivota mada opet ono sta je zivot i da li hocemo ustvari ta dva sata za vezbe iskoristiti za nesto sto nas cini zivim.......

Jebesh teretanu icon_rockdevil.gif

p.s NAJBOLJI TRENING JE KORISNI RAD : CEPANJE DRVA,NOShENJE DZAKOVA za zene-USISAVANJE(NE SVATITE PERVERZNO)PRANJE ITD plus dobijate novac za to...

Edited by STARSHOOTER_SUPREME
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varg -Koje god itd ???? Ima 12 teretana btw....

 

DOOmejkeru-CItaj modernu knjizevnost + ja sam seljak a posto je selo nastalo pre gradova ja pricam pravilnije zato pushi ga lalo usporena :PPPPP

(ova tema ne vredja prava majmuna nego sadrzi posebne familijarne cestitke na racun starog drugarstva)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem vas u dupe kolektivno, icon_wink.gif ovo nije tema na kojoj cjemo procenjivati lik i delo iskompleksiranih likova, nego na kojoj cjemo se kurchiti koliko mozemo da dignemo iz bencha!!

Cepanje drva smara, i ne gradi mishicje, a fizikalije krive kitchmu.

A zdrava hrana to su gluposti, treba jesti sto vishe i trenirati redovno i gojaznost(posle neog vremena naravno) necje biti problem.

 

Nego ajde da se raspravljamo o suplementima i steroidima, lichno me zanima sta vi mislite o tome?

Edited by Talichni Tom
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varg -Koje god itd ???? Ima 12 teretana btw....

 

DOOmejkeru-CItaj modernu knjizevnost + ja sam seljak a posto je selo nastalo pre gradova ja pricam pravilnije zato pushi ga lalo usporena :PPPPP

(ova tema ne vredja prava majmuna nego sadrzi posebne familijarne cestitke na racun starog drugarstva)

12..??

 

Tesko onda..ma lik je 85-o, visok, duga kosa..ma pomislio sam da ga mozda poznajes..nema veze.. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

u teretanu uglavnom idem leti... sluzi mi iskljucivo kao dopuna za tae bo icon_rockdevil.gif

a sto se tice zdrave ishrane - zivot mi je mnogo lepsi otkad sam prestala da jedem slatkise... mislim da ne treba nista drugo izbaciti icon_da.gif

Edited by Kali Yuga

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima da mremo, a estranged ce nam se smejati  icon_cry.gif

smejacemo se i mi njemu icon_smile.gif

 

nego na kojoj cjemo se kurchiti koliko mozemo da dignemo iz bencha!!

 

podrzavam icon_smile.gif

 

 

 

pod zdravom hranom sam mislila vise pricu o dijetama (ko ih drzi) i tako to...ono, voce & povrce bla bla...

Edited by Dodjavola!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima da mremo, a estranged ce nam se smejati icon_cry.gif

nemoj brinuti...Dodjavoli se smejem stalno a tebe se plasim biggrin.gif

 

 

znaci zbog glupog ispitnog roka sam napravio pauzu sa trbusnjacima

i radio samo sklekove..danas se vratio na staro i sad hocu da umrem icon_redface.gificon_mrtav.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U teretanu nikada ne bih ishla

 

a zasto?

uz pomocj teretane mozes posticji neke stvari koje inaci ne bi mogla

 

ne kazem da treba da ides u teretanu, nego da kad kazes 'nikada' zvuci kao da tome nesto fali

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zdrava hrana to su gluposti, treba jesti sto vishe i trenirati redovno i gojaznost(posle neog vremena naravno) necje biti problem.

S takvim stavom jedino i mozes da se kurics koliko dizes iz benca, s obzirom da si, ukoliko to postujes, opasan s jedno 15 pa navise % masti. Bez obzira kakav ti je metabolizam. Ili je tebi uspeh da ne budes gojazan? Gojazan ne bi bio ni onaj sa npr. 18% masti, al' kakve to veze ima s bb-om?

 

I sto uvek benc poredjenja? Zasto ne npr. cucanj? Ne loze se ribice a teska je rabota? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

smejacemo se i mi njemu icon_smile.gif

 

 

 

podrzavam icon_smile.gif

 

 

 

pod zdravom hranom sam mislila vise pricu o dijetama (ko ih drzi) i tako to...ono, voce & povrce bla bla...

Jesti po ceo dan voce i povrce, ili se pretrpavati vocem svakodnevno je sve samo ne zdrava ishrana. Ok, ovo uopste ne mora da vazi za povrce, al' voce je u velikim kolicinama podnosljivo samo kuvano ili obradjeno na neki peti nacin.

 

A takva ishrana nesto bas nije ni dijetalna, s obzirom da se ne gubi mast iz organizma. Neko ko je gojazan i sklon je tome zbog sporog metabolizma, ne treba da drzi dijetu dve nedelje, mesec dana, godinu dana, on treba ceo zivot da vodi racuna sta jede.

 

Na nekoj od proslih tema je estranged (ako se ne varam icon_redface.gif ) pricao o drasticnom gubitku kilograma. Al koliko sam skapirao, on nije ni drzao dijetu u ovom popularnom smislu, on je promenio nacin ishrane u korenu, a onda nastavio to da praktikuje svakodnevno.

 

Konkretno ja imam spor metabolizam, i nema mi druge nego da ceo zivot jedem ovako kao sto sad jedem. Svaka tri sata po nesto, a sto manje UHidrata.

 

Kakve bre dijete od voca i povrca, mesa ili ne znam ni ja cega...

 

Jest' da nisam otkrio i rekao nista novo, pogotovo sto se pricalo o tome na prethodnim temama, al poenta je da nema leba od tih "5 kilograma za 5 dana" prica

 

Nego, sta se desilo sa starom temom?

Edited by SlaughtererFaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj, kad ste otvorili temu - strucnjaci..

 

dobih neko veliko pakovanje `fibera` - kako god se to prevodi na srpski. to je kao neki prah, moze da se stavlja u bilo koju hranu, ne mijenja ukus ni miris iste - znaci pri kuvanju, ili onako u casu vode moze da se stavi i sl. navodno je to za regulisanje metabolizma i uopste za gubitak `fibera` u organizmu..

jel zna neko o cemu se radi, posto ono - osjecam se zdravo, ne znam ni sta je taj fiber - pa ne bih da uzimam ako ce da mi skodi. icon_smile.gif a uvalise mi ga `neki ljudi` - pakovanje 15 dolara, pa rek`o da se ne baci. ph34r.gif malo citah po netu, ali svi vrte istu plocu - niko ne objasnjava STA se recimo konkretno desava ako osoba ima manjak tog govneta - jel opada kosa, jel se povecava holesterol, dobije se sida, ili sta?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj, kad ste otvorili temu - strucnjaci..

 

dobih neko veliko pakovanje `fibera` - kako god se to prevodi na srpski. to je kao neki prah, moze da se stavlja u bilo koju hranu, ne mijenja ukus ni miris iste - znaci pri kuvanju, ili onako u casu vode moze da se stavi i sl. navodno je to za regulisanje metabolizma i uopste za gubitak `fibera` u organizmu..

jel zna neko o cemu se radi, posto ono - osjecam se zdravo, ne znam ni sta je taj fiber - pa ne bih da uzimam ako ce da mi skodi. icon_smile.gif a uvalise mi ga `neki ljudi` - pakovanje 15 dolara, pa rek`o da se ne baci. ph34r.gif  malo citah po netu, ali svi vrte istu plocu - niko ne objasnjava STA se recimo konkretno desava ako osoba ima manjak tog govneta - jel opada kosa, jel se povecava holesterol, dobije se sida, ili sta?

Koliko ja znam (a ne znam mnogo icon_mrgreen.gif ) fibres su biljna vlakna, pomazu varenje, citala sam nesto o tome i postoji neka kriticna kolicina voca i povrca koja dnevno treba da se unese u organizam da ne bi doslo do njihovog manjka... No ipak, da konsultujemo svemocni Google icon_mrgreen.gif

 

"Pod imenom BILJNA VLAKNA (dijetna vlakna, dietary fiber) podrazumeva se deo zida biljne ćelije koji ne podleže varenju, i sastoji se od lignina i polisaharida (celuloza, hemiceluloza, pektin, gume i sluzi). Ove komponente ispoljavaju vazne mehaničke i metabolicke funkcije, a deluju i na bakterijsku floru u kolonu (najduži deo debelog creva). Najpoznatiji izvori biljnih vlakana su žitarice, leguminoze, voće, povrće i mekinje.

 

Zbog svoje hemijske strukture, biljna vlakna za sebe vezuju različite toksine, štetne raspadne produkte metabolizma, i naslage koje se stvaraju na zidovima creva zbog nepravilne ishrane i slabe fizičke aktivnosti. Tako se upotrebom BioBalansa vrši izbacivanje svih štetnih materija iz organa za varenje, i ukupno čišćenje i detoksikacija organizma.

 

Biljna vlakna se duže zadržavaju u želucu, stvaraju osećaj sitosti, pa su vrlo efikasno sredstvo za smanjenje telesne mase. Tome doprinosi i njihovo već pomenuto dejstvo na rad creva i varenje.

 

Redovnim pražnjenjem creva i sprečavanjem opstipacije smanjuje se napinjanje, iritacija i upalni proces karakterističan za hemoroide. Zato su biljna vlakna efikasna u lečenju i prevenciji ovog zdravstvenog problema.

 

Biljna vlakna snižavaju povišen nivo holesterola u krvi, koji predstavlja veoma važan faktor rizika u nastajanju ateroskleroze i srčanih oboljenja. Takode, usporavaju preuzimanje glukoze iz creva u krv, naročito posle obroka, kada je taj proces pojačan. Time snižavaju povišenu glukozu u krvi, i doprinose ukupnoj terapiji šecerne bolesti. Upotreba BioBalansa se savetuje dijabetičarima.

 

Biljna vlakna ne prouzrokuju bilo kakve sistemske efekte, pa se mogu koristiti u toku dužeg vremenskog perioda. Nema stvaranja navike tokom dugotrajne primene.icon_mrgreen.gif "

 

Btw, tih vlakana ima u mekinjama a one kostaju - kutija 20 dinara icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sto uvek benc poredjenja? Zasto ne npr. cucanj? Ne loze se ribice a teska je rabota? icon_smile.gif

ne...kad kazes koliko dizes iz benca odmah se ovlaze icon_smile.gificon_smile.gif

plasis??

verujem da me se posle 2 min skakutanja vise ni komarci nece plasiti

samo znam da jedva cekam na to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nekoj od proslih tema je estranged (ako se ne varam icon_redface.gif ) pricao o drasticnom gubitku kilograma. Al koliko sam skapirao, on nije ni drzao dijetu u ovom popularnom smislu, on je promenio nacin ishrane u korenu, a onda nastavio to da praktikuje svakodnevno.

pravi sam Oprah materijal...

pa nije bas drasticno tako...

ali otislo preko 15kg i vise...

 

voce povrce -

voce ne volim ali jedem kad me keva tera...

povrce obozavam...sve,sve,sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako kao bivsi radnik u tertani Orion u Krushevcu par saveta....

ZDRAVA HRANA???? ne postoji zivot je stetan po zdravlje, svaki trenutak koji prozivite blizi vas smrti tako i bilo sta sto mislite da je ''zdravo''ima i nesto stetno....al naravno kad kupujete cornifleks nece na omotu kutije da napishu stetno:P

Teretana: Ustanova u koju idu iskompleksirane osobe da dobiju samopouzdanje(da da i ja idem)

Programi zdrave ishrane i treninga iz USA nachin zaradjivanja para....

Cardio vezbe(zar ih iko radi?)A njih bi naveo kao korisne za produzetak zivota mada opet ono sta je zivot i da li hocemo ustvari ta dva sata za vezbe iskoristiti za nesto sto nas cini zivim.......

Jebesh teretanu icon_rockdevil.gif

p.s NAJBOLJI TRENING JE KORISNI RAD : CEPANJE DRVA,NOShENJE DZAKOVA za zene-USISAVANJE(NE SVATITE PERVERZNO)PRANJE ITD plus dobijate novac za to...

Ko te primi da radis... icon_mrgreen.gificon_smile.gif salim se, naravno.

Ako ides u teretanu moras da jedes crveno meso, jer ono ti nadoknadjuje gubitak telesne tezine koji se svakako desava, a u cilju nadoknadjivanja gubitka masnih naslaga dobijanjem misicne mase.Kardio vezbe treba raditi, ali opet je pitanje da li ih radis u cilju gubitka masnih naslaga, gubitka misicne mase ili u cilju odrzavanja kondicije.Ja 4 godine idem u teretanu i sad mi se trening sveo na sledece:

 

-Istezanje i 5 minuta kardio vezbi na biciklu ili traci kao zagrevanje

-30 minuta treninga sa tegovima

-30 minuta kardio vezbi za odrzavanje kondicije.

 

Onima koji idu u teretanu da bi skinuli masne naslage, a nikad nisu vezbali sa tegovima preporucio bih kardio vezbe i lagano vebzanje sa dizanjem sipke, dok ne ojacaju( klasicno: serija od 5 ponavljanja za oblikovanje, sve vise od toga je za snagu).

Ono sto je majka za gubitak masnih naslaga , naravno kad posle par meseci steknete kondiciju je HIT, ili High Intensity Training, odnosno za pocetak, minut sprinta na biciklu ili traci, tri minuta sporog hodanja/pedalanja, a kasnije se taj odnos moze povecavatiL 2/4, 3/4, 4/3, 5/3...itd.Fazon je da HIT ubrzava metabolizam, tako da telo trosi masne naslage jos oko sat vremena posle zavrsetka treninga.

 

 

edit: nikako ne uzimajte bilo kakve preparate.

Edited by Tetragrammaton Cleric

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Istezanje i 5 minuta kardio vezbi na biciklu ili traci kao zagrevanje

-30 minuta treninga sa tegovima

-30 minuta kardio vezbi za odrzavanje kondicije.

 

to mi zvuci nekako ...malo?

 

to Blondie:

umjesto toga sto imas puno je zdravije da redovno redovno jedes zobene pahuljice, iako ni to ne moras

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...