Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nisam krenula, ali cu, jednog lepog dana, do tada TRENING!!!

 

Masovni trening! Iz dana u dan ja sam trenirao sve vise i vise! To je bilo hiljade i hiljade sklekova,hiljde i hiljade trbusnjaka,bezanje u tu neku...u taj neki zdrav razum.

 

Potpuno te razumem. Ali nemoj da preteras. Evo ja se ponekad nerviram zato sto mi je npr. biceps preveliki.

I sad ne znam sta da radim.

i svaki dan postavljma sebi isto pitanje:"Zasto mi je biceps tako veliki?"

 

Zasto da gledam ljubomoru i ocaj na licima drugih ljudi zbog toga?Pa meni se ljudi u teretani izvinjavaju zato sto sam prenabildovao biceps,latisimus i pektoralnu regiju.I na kraju ostanes sam protiv svih...

 

Sad ozbiljno:

A ako si zansko,izbegavaj teretanu,bar one u kojima je uglavnom zastupljena lokalna muska ekipa.Moja teretana je tipicna ona iz geta,i prosto mi je zao kada neko neduzno zensko bice mora da prodje kroz nivo gde je teretana da bi otisla u donji nivo gde je sala za tae-bo.U tom trenutku svaka druga nabildovana iskrivljena zivotinja puna testosterona mora da joj prosledi neki,u najmanju ruku neumesan,komentar seksualne konotacije.

Edited by shtuckensyglieben

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, ako ne radiš pravilno i kako treba...

 

Vidim baš svi sportisti su sjebani zato što idu u teretanu...

Ne idu u teretanu samo Ronnie i Švarci. To većina ljudi ne može da shvati, kažeš im teretana i odma u glavi imaju sliku gorepomenutih.

Nijedan sportista ne ide u teretanu ide onaj koji ima ugovor do 30te....Oni koji nisu isli u teretanu igraju fudbal do 50te i Ronaldinjo ne ide u teretanu\m/

JEdnostavno covek treba da radi vezbe sa svojom priodnom tezinom(tezina sila koja se suprostavlja zemljinoj tezi)Ili ti Indirektno vezbanje svako drugo vezbanje staticki razara ljudski skelet koji nije napravljen kao zgrada.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedan sportista ne ide u teretanu ide onaj koji ima ugovor do 30te....Oni koji nisu isli u teretanu igraju fudbal do 50te i Ronaldinjo ne ide u teretanu\m/

JEdnostavno covek treba da radi vezbe sa svojom priodnom tezinom(tezina sila koja se suprostavlja zemljinoj tezi)Ili ti Indirektno vezbanje svako drugo vezbanje staticki razara ljudski skelet koji nije napravljen kao zgrada.....

 

Jes u pravu si.Idem da radim biceps sa bucicom od 85kg. Toliko sam odprilike tezak.

Jel si ti uopste isao nekad u teretanu?

Ovo vec postaje sindrom.Valjda ljudi po default-u vezuju teretanu za neke bildere i snagatore koji dizu po 500 kila.Klasicna neupucenost a mozda i predrasuda...

 

Ima li ovde nekoga,osim Protagonista,ko je uopste isao nekad u teretanu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yap!

Ja sam izdrzao nekih mesec dana pre dve-tri godine. :)

 

Smorilo me puno, pa sam zajebo.

 

 

Ali, sada je maaaalo drugacija prica.. Mora se pripazi covek! :bigblue: Inace cu za neku godinu da nabijem stomacinu koja ni malo nece biti prijatna za gledanje a kamoli nesto drugo. :lol:

 

Daklem, kontam da cu ici u teretanu cisto da se malo povratim. Nista preterano.

Edited by _Grotesque_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedan sportista ne ide u teretanu ide onaj koji ima ugovor do 30te....Oni koji nisu isli u teretanu igraju fudbal do 50te i Ronaldinjo ne ide u teretanu\m/

JEdnostavno covek treba da radi vezbe sa svojom priodnom tezinom(tezina sila koja se suprostavlja zemljinoj tezi)Ili ti Indirektno vezbanje svako drugo vezbanje staticki razara ljudski skelet koji nije napravljen kao zgrada.....

A sportista je onaj čovek koji ide jedanput nedeljno u malu salu i igra fudbal?!?!?! Jedino u tom slučaju...

 

Da, Ronaldinjo ima onakvu butinu od šetanja oko zgrade...

 

 

Upravo o tome i pričam da kad svima kažeš teretana oni vide Švarciku u najboljim danima i ostale čije slike viđamo po X-Fitnesu itd. A i najviše volim što ljudi misle da oni tako izgledaju stalno, tokom cele godine, da im se vide sve one vene i svaki mišić da je izrezan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam isho radio sam u teretani...Ronaldinjo ima butinu od trchanja a ti shtucken kurac vidimo se za 10 godina u Sokobanjskoj na rehabilitaciji\m/Uostalom to je problem u celoj Srbiji svi misle da su najpametniji i kad im neko nesto dobronamerno kaze iz svog losheg iskustva oni lupaju kontru..

Share this post


Link to post
Share on other sites

sine nemoj da si bezobrazan. A ako su tebe stavili da radis u teretani nije ni cudo sto klinci izlaze iskrivljeni.

Koliko si dugo radio i u kojoj teretani?

 

7 godina sam trenirao karate,a 4 godine idem u teretanu. Tako da znam sta je i jedno i drugo. Ne lupam kontru,ali iz tvojih stavova se jasno vidi neupucenost.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno da od trčanja fudbaleri imaju tako jake butine... otprilike bi se povredili u roku od dve utakmice. Odnosno kao i svaki sportista, veoma su važne butine da se ne bi povredio, jer logički ako ti je slab mišić koleno može da se povredi.

 

Moje znanje o teretani je veoma malo, ali opet neke stvari se mogu i sa malo razmišljanja zaključiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fascinantni rezultati za nas, ali mislim da to nije dovoljno za fudbalera... npr. ortakov burazer iz amerike koji tamo igra fudbal je došao ovde još pre i baš smo na moru zajedno išli u teretanu i pričali o tome i on je razvaljivao leg pres, kao i njegovi pajtosi sa fudbala.

 

Inače bajs je ubedljivo najbolja sprava za rehabilitaciju kolena... ako nekome, ne daj bože, zatreba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste bajs majka ali.. shta znam. ja imam displaziju chashica, i ishchashila sam svako koleno po dva puta, a furala sam bajs tri meseca po shpaniji samo tako, i onda od kad sam se vratila pa krenulo hladno vreme i to (a i ovde imam krntiju) sad me zeza koleno samo tako. boli bre kad potrchim. gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem u teretanu vec dve godine, sad sam na Dif-u i znam da je svaki profesionalni sportista prosao teretanu jer mu je bila potrebna za povecanje snage i brzine, i kad god kazem da u teretani mozes da povecas svoju brzinu ljudi se smeju, postoje odredjene vezbe za brzinu takodje...i nije zastupljen samo body-building sistem u teretani, tu su i metod stanice(koji je mnogo efikasan), kruzni metod i jos nekih 5, 6 metoda, svaki metod uzimas da radis u zavisnosti sta zelis da napravis od sebe, da li dobru atletsku figurnu, nabildovano telo, izdefenisanost velikih misicnih grupa ili samo da ostanes u kondiciji(sto ja na donekle, sa malo vecim intezitetom i radim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toy, uzmeš lepo kućni bajs i održavaš butine u kondiciji i koleno je odma sigurno bolje :D meni je koleno sada da kucnem u drvo dobro, ne boli me i ne pravi mi probleme. Jedino mi je problem u glavi, kada igram bez steznika mada se polako odvikavam od njega... odnosno sada moram da se odvikavam jer sam ga izgleda izgubio :)

 

George, jer možeš da napraviš dobar trening u teretani za rukometaše??

Pošto sam baš čitao dobar text u X-Fitnessu što se tiče sportista i teretane i treninga snage pa mi je to dalo ideju da nađem nekog dobrog kondicionog trenera koji bi mogao da mi napiše tako nešto. Već sam promenio trening u teretani, ne radim više po jednu particiju mišića po treningu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toy, uzmeš lepo kućni bajs i održavaš butine u kondiciji i koleno je odma sigurno bolje :D meni je koleno sada da kucnem u drvo dobro, ne boli me i ne pravi mi probleme. Jedino mi je problem u glavi, kada igram bez steznika mada se polako odvikavam od njega... odnosno sada moram da se odvikavam jer sam ga izgleda izgubio :)

 

George, jer možeš da napraviš dobar trening u teretani za rukometaše??

Pošto sam baš čitao dobar text u X-Fitnessu što se tiče sportista i teretane i treninga snage pa mi je to dalo ideju da nađem nekog dobrog kondicionog trenera koji bi mogao da mi napiše tako nešto. Već sam promenio trening u teretani, ne radim više po jednu particiju mišića po treningu.

Za tebe najvaznija kondicija i rad ruku, a ponajvise naprezanje ramena, video sam dosta rukometasa koji su iscasivali ramena i to zbog gluposti, imam razne vezbe za ojacavanje tog ramenog pojasa pa cu pogledati...mada kao sto rekoh veliku ulogu kod tebe igra izdrzljivost, tj. kad radis kondicioni trening moras da radis ujedno i trening za brzinu i eksplozivnost, videcu nesto da napravim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toy, uzmeš lepo kućni bajs i održavaš butine u kondiciji i koleno je odma sigurno bolje meni je koleno sada da kucnem u drvo dobro, ne boli me i ne pravi mi probleme. Jedino mi je problem u glavi, kada igram bez steznika mada se polako odvikavam od njega... odnosno sada moram da se odvikavam jer sam ga izgleda izgubio

 

kucni bajs je suvishe velika investicija za jednu bakutu :)

a u ostalom, nemam pojma gde bih drzala tu skalameriju.

 

nishta, sutra krecem na neke vezbe/sauna/bazen na tashu pa da vidimo. mislim, nikad mi koleno nije bilo ovako loshe, a nekakao cenim d je bazen ipak prava najpravija stvar za to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd Soad, kad napraviš postavi ovde :D

 

Ma ja imam bajs neki najeftiniji što je bio da se kupi i ništa mu ne fali, mislim da je 100 evra. I nije to toliko velika skalamerija... :D Hm, ne znam da li je plivanje bolje, manje savijaš koleno dok plivaš ali je dobro sigurno. Meni su mnogi rekli da je bajs majka za oporavak kolena, od raznih sportista do lekara. Na kliničkom kad sam bio,na terapijama, i tamo se vozi bajs i rade vežbice sa vrećicama punjene peskom :D ili čime već... Kad se samo setim kolko mi se bilo smučilo da idem tamo svaki dan, da su mi rekli moraš još 2-4 nedelje da dolaziš i ne možeš da treniraš rukomet, mislim da bih skočio sa vrha kliničkog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bajs jeste majka, bajs je stvorio choveka, fora je u tome shto meni sada (chini mi se) vishe treba masaza nego vezbanje...

 

pa koliki je kucni bajs? gde ga sklonish? ima li neka fora da se spakuje nekako ispod kreveta il neshto?

jer apsolutno nemam ideju gde bih ga, a da stoji u sobi stalno, to necu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ''kucni bajs'' na verandi, skuplja prasinu... :mrgreen:

 

a sto se teretane tice, ne idem, iako mi brat trubi nad glavom,

navodno to ce da mi poveca apetit, hm...

 

on je s 65 kg. dosao na svih 75 kg. a tezinu koju zeli je 80 kg.

mislim da je to taman za njegovu visinu, gledajuci da je 1.85 cm.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...