Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nemam pojma, bolje pogledaj po nekim teretana forumima.

 

A to koliko bi pukao zavisi od količine koju uzmeš.

I koliko košta taj tribulus pošto je to jeftinija kombinacija?

 

u svakom slucaju ne bih uzimao ispod 3 kg proteina...prosli put mi trajalo 20 dana.kosta oko 4000+1500 kreatin,znaci vise od 5000 :mrtav:

 

uh,ne bih da pricam napamet,ali mislim da sam od nekoga cuo da je tribulus oko 1500din.(90 kapsula),tako da bi sa kreatinom izaslo oko 3000.

 

moracu da se jos raspitam i da razmislim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi li siguran da se uzima samo jedna kapsula dnevno?

Jer npr imaš i glutamin u kapsulama a moraš onda da popiješ 6-10 kapsula dnevno da bi uneo 5g, tako da je prah mnogo bolji.

 

Pa šta znam, ja sam gledao za whey, uzeo bih onaj od 2,27kg i uzimao bih ga 3 puta nedeljno, jer bih toliko puta išao u gym tako da bi mi dosta trajao. A glutamin mi neće tako dugo trajati tako da ću morati neki jeftiniji da kupim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam nigde ni rekao da se uzima jedna kapsula dnevno.2-3 dnevno je dovoljno,za vreme obroka.bas sam veceras naletao u teretani na lika koji uzima vec duze vremena tribulus.kaze da je extra za snagu, a i na masi dobija.

ja definitivno necu protein,ali neku varijantu sa kreatinom cu sigurno.

ja protein relativno brzo potrosim jer ne mogu mnogo da jedem.sa jednom kanticom dobijem 3-4kg,ali slabo se to jos vidi na meni,kad sam visok i krakat. :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne,ja sam veoma zadovoljan kako je protein delovao i 3-4 kile za mesec dana uzimanja je dobar rezultat.hteo sam reci da ,prema mojoj konstituciji,bi trebalo da nabacim jos barem 10 kg.jednostavno,sad za protein nemam love inace bih ga uzeo sigurno.

Edited by Goxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam saveti da se nabildujete-

Hrana MORA DA bude UKUSNA-

znaci przeno,peceno,slatkisi,cokolade,pivo,koka cola...

NIKAKO splacine Proteini,pilece grudi bljuvotine

svaki dan :puke:

ako drzite definiciju

mozda par dana manje hrane

ali zato pivo- :pivopije:

ali nikako duze od 3 dana

nije zdravo dugo se ne

nazderavati-

TRENING

STO manje

pauze po nekoliko meseci pa onda nesto malo

15minuta dovoljno

ZA CELO TELO!!!

 

sve u svemu

najbitnije-

STO VISE IZLEZAVANJA

I ZDRANJA

-

Mnogo nesto vise necu ni pricati okolo

sto bi

sad cu ja da izdajem skolu

mr.olympia Surovi

bas me briga-

nadjite pamet negde drugde-

ENO-http://www.flexonline.com

http://www.bodybuilding.com

http://www.bodybuildingpro.com/

 

DROGIRAJU SE

TRENIRAJU PO3 SATA

SVAKI DAN

sa po 200kila

JEDU SPLACINE

i umiru

operacije srca i ostalo...

 

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasao sam na netu ima u atp-u.........trazim charge! labadin danas u cumicevom kaze nema sad doci ce a brzo se rasproda kosta 2600.......sad gledam u tom atp-u je 2250 a u Americi 20 dolara :):) .....kakva smo loppovska drzava sve je skuplje u picku materinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasao sam na netu ima u atp-u.........trazim charge! labadin danas u cumicevom kaze nema sad doci ce a brzo se rasproda kosta 2600.......sad gledam u tom atp-u je 2250 a u Americi 20 dolara :):) .....kakva smo loppovska drzava sve je skuplje u picku materinu

 

 

pa i treba da deru kada dajete para za tu hemiju...

mada ne znam o cemu pricas...prvo jesi siguran da je rec o istoj kolicini ATP-a...

taj sto si video u americi za 20 dolara i taj sto se tamo prodavao mozda je vece pakovanje a i da nije vece 20 dolara je oko 1400 dindzi, + 20% carina 280 = 1680 + PDV koliki god da je recimo 10% = 1840...

2250 - 1840 = 410 dinara ili ti 5.95 dolara zarade...

sto nije neka para ali moraju ljudi i da zarade nesto...

a sto se tice kljukanja da bi bio veliki i jak..

hemija ti nista ne treba...

a to sto kompleks cini je cudo..

sedi vezbaj povecaj unos prirodnih proteina a ne kljukaj se hemijom...

 

:opusteno:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i treba da deru kada dajete para za tu hemiju...

mada ne znam o cemu pricas...prvo jesi siguran da je rec o istoj kolicini ATP-a...

taj sto si video u americi za 20 dolara i taj sto se tamo prodavao mozda je vece pakovanje a i da nije vece 20 dolara je oko 1400 dindzi, + 20% carina 280 = 1680 + PDV koliki god da je recimo 10% = 1840...

2250 - 1840 = 410 dinara ili ti 5.95 dolara zarade...

sto nije neka para ali moraju ljudi i da zarade nesto...

a sto se tice kljukanja da bi bio veliki i jak..

hemija ti nista ne treba...

a to sto kompleks cini je cudo..

sedi vezbaj povecaj unos prirodnih proteina a ne kljukaj se hemijom...

 

:opusteno:

 

prvo nije rec o kolicini atp-a nego je atp prodavnica :) proizvod je charge!.......kolicina je ista a kad sam dosao u atp nije bio 2250 koliko pise na njihovom sajtu nego 2900 :).......znaci bezobrzluk samo takav.....

 

dalje 20 dolara nije 1400 nego 1200 dinara a to sto su tolike carine i vestacki pdv to upravo i jeste jedan od razloga zasto smo usrana drzava a i taj koji ga prodaje za 20 dolara hoce nesto da zaradi nije to fabricka cena.....a opet je bezobrazno skupo.....i sa tim porezima

 

dalje....pricas mi nesto a nemas pojma o cemu pricas - kazes kljukanje da bi bio veliki i jak a to je obican fat burner koji sluzi upravo suprotnom da bi ubrzao metabolizam i skinuo visak masnog tkiva.....u mom slucaju da bi se skinuo na -10% masti koliko imaju fitness modeli.....

 

mene za bodybilding bole qrac....ja treniram kick-box....

 

to sa hemijom nema veze.....zna se sta je hemija......to sto ljudi koji nemaju veze mesaju babe i zabe to je druga stvar

 

znaci pusti me fraza koje proizilaze i neobavestenosti i neznanja o materiji......i ako imas nesto konstruktivno da kazes reci ako ne nemoj....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc oko par stvari, makar napisite kako vi radite sledece:

 

1) Vezbe za ramena. Znaci zanima me koje tacno vezbe radite, na kojim spravama i pre svega koji su efekti tih vezbi(koji tacno

misic pogadjaju)? Kojim redosledom?

 

2) Kako racunate potreban dnevni unos proteina( 2/kg, 2.5/kg, ili cak i vise od toga)? Kako postignete toliki unos? Ako bi neko

mogao da napise tipa: X jaja, Y litara mleka, Z kg belog mesa... ili nesto slicno.

 

3) Pivo i ubijanje od alkohola?

Edited by DRAZA84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc oko par stvari, makar napisite kako vi radite sledece:

 

1) Vezbe za ramena. Znaci zanima me koje tacno vezbe radite, na kojim spravama i pre svega koji su efekti tih vezbi(koji tacno misic pogadjaju)? Kojim redosledom?

Ovdje imaš vježbe:

http://www.bodybuilding.com/fun/exercises....uscle=Shoulders

A uobičajeno je da na početku ide ovo:

barbellshoulderpress1_s.jpgbarbellshoulderpress2_s.jpg

To je osnovna vježba za ramena. Dalje kombinuješ po potrebi još 2-3-4 vježbe.

 

Vježbe sa bučicama su za kalibraciju, a, u suštini, kako god uhvatiš mlatiti rukama, radiće ti ramena, stoga promjenom smjera kretanja ruku koncentrišeš se koji će dio ramena najviše raditi... Slika govori 1000 riječi...

Česta vježba za prednji dio ramena:

 

frontdbraise1s.jpgfrontdbraise2s.jpg

 

Česta vježba za zadnji dio ramena:

 

bentheadbench1s.jpgbentheadbench2s.jpg

 

Nadam se da je analogija jasna.

:D

 

2) Kako racunate potreban dnevni unos proteina( 2/kg, 2.5/kg, ili cak i vise od toga)? Kako postignete toliki unos? Ako bi neko mogao da napise tipa: X jaja, Y litara mleka, Z kg belog mesa... ili nesto slicno.

Nemaš tu nešto precizno... Sve je to odokativno računanje: bjelanjak iz jajeta je 4-5 grama čistog proteina (štaviše, to je mjerna jedinica za bjelančevine odnosno proteine), mlijeko po litru sadrži oko nekih 30 grama proteina, piletina na 100 grama ima oko 30 grama proteina - piletina i tunjevina su najjače što se proteina tiče...

Znači gledaš koliko čega jedeš, raspoređuješ da bude raznovrsno zarad tvojih organa za varenje.

:D

E sad, unos - idealan unos je u našim nasušnim uslovima nemoguće postići tako da ganjaš nešto 2g proteina po kg mase, 3 pred takmičenje... Nemam pojma. Smijurija.

Samo je fora da koliko-toliko obratiš pažnju koliko čega ima u tvojoj ishrani.

 

3) Pivo i ubijanje od alkohola?

Jebeš život bez alkohola.

Ali, dok je alkohol u krvi, kiseonik ne dolazi do mišića.

Izbjegavati maksimalno.

Pivo u suštini nije tako opasno ali ne treba pretjerivati.

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da ces to igde naci. U NSu sam obisao prvo prodavnice zdrave hrane, pa su me poslali u prodavnice fitnes opreme, pa su mi oni rekli da se ne isplati da to drze, vec da pogledam u oglasima. U oglasima nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pitanjce : idem u teretanu vec mesec dana te uvedoh novi rezim ishrane jerbo bih da zategnem malo misice i ubijem bolove u ledjima..e sad ovo odvikavanje od junk food-a ide za sada ok a jedem otprilike 5-6 puta na dan i to ribu,piletinu,voce,povrce i ispijam OJ :bigblue: vi koji se u to razumete, jel to dovoljno od mene za neke rezultate u bliskoj buducnosti ( teretana 3x nedeljno da napomenem)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...