Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

e pitanjce : idem u teretanu vec mesec dana te uvedoh novi rezim ishrane jerbo bih da zategnem malo misice i ubijem bolove u ledjima..e sad ovo odvikavanje od junk food-a ide za sada ok a jedem otprilike 5-6 puta na dan i to ribu,piletinu,voce,povrce i ispijam OJ :bigblue: vi koji se u to razumete, jel to dovoljno od mene za neke rezultate u bliskoj buducnosti ( teretana 3x nedeljno da napomenem)?

pa...ako je tako ko sto rece.....dovoljno je.....naravno zavisi sta radis u teretani.....valjda su ti napravili dobar program tamo :bigblue: ....samo nemoj da batalis sad....devojke znaju brzo da batale i nista ne urade :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ja mozda malo opsirnije da ti napisem. Kada sam pre 3-4 godine radio masu sve se svodilo na cisto prezderavanje

i stvarno je bilo efekta. Za manje od pola godine eto meni skoro 15 kila. Kada kazem prezderavanje ne mislim da uzmes

kilo cvaraka i jedes kao kokice, nego na 6-8 manjih obroka u kojima meso zalivas mlekom a zasladis se jajima. Naravno

bez 4 litre vode(tecnosti) nema sta da pricamo. To je sve super ako hoces za malo vremena puno da postignes. Takvim

rabotama se ja vise ne bavim i verovatno nikada vise ni necu. Sada to radim malo drugacije. Kada pocnem sa treninzima

napravim male izmene u jelovniku(zamenim jednu vrstu hrane sa drugom) i to je to.

 

Evo i spiska, orijentaciono:

beli hleb -> crni ili integralni

kola i ostali otrovi -> mleko i jogurt

kecap, majonez... -> pavlaka i nemasni sir

prase -> pile

pivo i radza -> pivo(al malo manje)

pljeskavica -> vesalica

 

Uglavnom se sve svodi da strada sto vise pilica i njihove nerodjene brace. Puno vode, puno spavanja, jednu grupu misica

najvise jednom nedeljno i sto vise steroida:)

Edited by DRAZA84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kakva je teretana... kod mene imaš i za 1200 dinara ceo mesec kolko ti volja, a imaš i za 1600 12 termina. Naravno, ne bih baš poredio sprave u jednoj i drugoj :)

 

Dodjavola, to je sasvim dovoljno za rezultate, ne preterano brze (mislim na ono 2 nedelje 10 kg-a :) ) ali za dugoročne ;)

Kakav god da je program, imaćeš sigurno rezultate jer je bolje nego da sediš kući :D

 

 

 

Kečap.majonez -> pavlaka

 

?!?!

 

PA pavlaka ima 20% masnoće... jedino posni sirevi... tipa Ella. Verovatno misliš na to?

 

 

 

 

Vratio sam se na zdravu ishranu, iako sam to planirao duže vreme, sada me je zdravlje nateralo jer sam operisao žuč.... i to je jedina dobra strana svega :D Moram da čekam još jedno 2-3 nedelje pa tek onda smem da treniram :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha nije stvar u skidanju kilaze nego prosto sedim po 10 sati dnevno za kompom , ledja vise nemam koliko me ubijaju od bolova pa resih da to vezbama sredim a kad sam vec tamo da poradim i na kondiciji i zatezanju misica - nece da skodi.

 

@smorock

 

ovde gde ja idem je 1650 12 termina a skoro je u centru tako da tih 1500 je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Татјана, сада мало озбиљно. уз дугорочно коришћење рачунара се леђа умарају али и стварају деформитети. видим да кажеш да хоћеш вежбама то да средиш а када СИ ВЕЋ ТАМО да порадиш и на кондицији и затезању. мислим да ти у теретани неће баш завршити квалитетан програм корективних вежби. у сваком случају прво треба средити проблем (ако постоји) па тек онда ојачати мишиће који ће држати све то на окупу.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi jos nisam stigla do totalnog ukocenja ali sam bila na dobrom putu... sastavise mi treneri program sa vezbama za ledja, izmedju ostalog, sad mi je koliko toliko lakse posle mesec dana radjenja istih znaci da sluze svrsi... videcu jos dokle ce to da me dovede pa ako bas ne postignem nista znacajno - pravac kostolomac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žuč...

 

Jedva čekam da prođe još 3 nedelje i nazad na ubijanje od treninga biggrin.gif valja sad povratiti kondiciju a taman sam je bio nabio sad.gif

 

Laparaskopski pretpostavljam?

Edited by DRAZA84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa nisam radio, valjda sam nasledio... A imam 18 godina tek :) :)

A izvadili su mi žuč, više je nemam :)

 

Hm, DF bolje da izvadiš nego da ti kamen uđe u kanale, onda si em najabala ovako em najebala od bolova. Meni su sva sreća slučajno otkrili, nisam imao nikakve bolove.

 

Pa nije to tako bitan organ, ne smeš mnogo masno da jedeš što je i dobro, dok se to sve ne sredi, kasnije je skoro isti đavo kad se organizam navikne itd.

 

Smem da nastavim sa treniranjem, za neke 3 nedelje počinjem.

Al baš me u najgorem trenutku sjebalo to, taman sam nabio kondiciju, trebao da uplatim teretani tih dana i trebao sam da krenem da treniram i sa prvim timom, al jebi ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žuč služi tome da pomogne kod varenja teške hrane, odnosno tu se skladište ta sranja za varenje teške hrane, tako nešto valjda.... a kad ti je izvade kanali i ostala govna preuzmu tu finkciju. Pa ne bi svima vadili koji imaju problema nekih da ugrožava dalji život.

 

U svakom slučaju ne valja ni imati kamen unutra... ok sad je toliki, i daj bože da ostane... i da se ne pojavljuju novi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanali i jetra vremenom preuzmu funkciju varenja teske hrane kod 90% ljudi, ostali nikada vise ne smeju da pojedu masnu svinju sa kupusom.

 

Ma treba svima povaditi zuc. Zdravije bi se hranili i duze ziveli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...