Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pa meni je to sada najpotrebnije, pogotovo noge... moram da ih ubrzam i još ojačam.

Moram samo da nađem nekog da mi pokaže dobre vežbe...

ja sam pokupio s kick-boxa do yaya vezbe za explozivnost a trenutno treniram uz to sve sprint na savi malo.....tako da se bas time bavim trenutno.....ti treniras rukomet bese?

 

ako nadjes neki zanimljiv program za brzinu baci ga ovde.....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih najviše voleo da radim ko oni za 300 film... ako je neko gledao na netu šta su radili.

 

Probaj za sprint da radiš nešto na foru da nabaciš neke tegove na sebe, mi na treningu imamo prsluke sa tegovima. I nađeš neku uzbrdicu koja prvo ima ravninu. I tu trčiš sprint, pa se po serijama sve više odaljavaš od te uzbrdice. Naravno ne 50 metara, nego nekih 15 max. Posle skineš i negde raspališ sprinteve na ravnini... u prevodu letiš. Mi kad smo to radili, pa ušli u halu, a plus u hali dobra podloga, lakše trčati nego na betonu, znači neverovatno kako je dobro.

 

 

Da, rukomet....

 

Oću naravno, ako nađem. Baš mi sada pade na pamet da ako sretnem ortaka koji baca kuglu, uzmem od njega program. On je treniram pre sa mnom i otišao da baca kuglu i bruka se napucao u teretani. Oni baš rade na explozivnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa reci nama neke vezbe za eksplozivnost, sta si se stis'o

to su uglavnom simulacije udaraca pa ne znam koliko vam to znaci ako niste trenirali box....

 

prvo jednostavno sado-box sa bucicama.....razne kombinacije posle kad spustis bucice ruke lete......

 

onda naravno vreca.....meni omiljeni trening......

 

pa recimo uzmes teg od 10kg-20kg zavisi ko je koliko jak.....profi boxeri teske kategorije rade to i s 40kg....i krenes sto brze i bez presytanka......simulacije prvo direkata pa krosea pa aperkata......pa kao da bacas teg s leve pa s desne strane iza ledja......pa ga spustis do zemlje pa prema plafonu, pa recimo vucenje do brade pa prema plafonu ko za triceps......blabla......sve to bez prestanka nekoliko krugova po sto vise ponavljanja....

 

ili najlakse je jednostavno ispucavati sipku od 20 kg-a od sebe uz skokove sto brze po 30-40 puta....

 

ili isto to iznad glave.....

 

....

 

sto se nogu tice.......tu je kod nas akcenat na razgibavanju to mene najvise jebe.....tu ima milion simulacija udaraca i vezbi u parteru.....

 

sto se tice brzine......tu ne znam puno......znam da sprinteri rade preko godine jako puno s tegovima tj. mnogo vise nego sto trce.....citao sam neke interview-e u fazonu tu je cucanj keva prva i najosnovnija vezba....onda iskorak s bucicama, sve zive masine, poskoci s tegovima......mrtvo dizanje obavezno......

 

na to se naravno nadovezuje trcanje.....ono sto meni treba je program koliko treba trcati s kojim intenzitetom.......mene smara da trcim po 5km+ sto sigurno sprinteri ne rade jer trosi misice......

 

znam da oni vezbaju na deonicama od 20-30 met.......tu je jako bitno dizanje kolena i neki pokreti kako da se smanji otpor vazduha....jebem li ga kako....

Edited by shock!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo sliku svoju, aj kad ste se toliko prosrali, kažite, jel' pametno ići u teretanu da se dobije na kilaži, tj. snaGi? Visok sam 193 cm, a imam 70 kg, izgledam kao lilihip. :)

 

Ozbiljno pitam, nameravam uskoro da krenem u teretanu da dobijem na masi, pa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo sliku svoju, aj kad ste se toliko prosrali, kažite, jel' pametno ići u teretanu da se dobije na kilaži, tj. snaGi? Visok sam 193 cm, a imam 70 kg, izgledam kao lilihip. :)

 

Ozbiljno pitam, nameravam uskoro da krenem u teretanu da dobijem na masi, pa..

naravno da je pametno....kratko i jasno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kolko imaš godina,da ne ostaneš mali :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

kidding...

 

Pa idi...mada ako si mlađi,još se formiraš,šta ja znam,vidi sa instruktorima,to ti je najbolje...

Predpostavljam da hoćeš masu...tu ti nisam baš od pomoći...bolje pitaj Vlaju...On će ti to sve potanko...

 

et Veronika:

 

Ma onako...zbog svega pomalo ;)

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kul.Ja sam to trenirao kad sam bio klinac...

 

Osoto gari,ukigoshi itd...sve u svemu do jaja sport....

...

 

Meni baš što se teretane tiče ne ide u dobijenju mase...u životu nisam imao ni gram sala!!!

 

Jedem ko zmaj i ne volim da propuštam obroke baš...

 

Ne pijem suplemente jer kapiram da bi me skupo izašlo(pošto ne radim a plaćam fax)...

 

Kad budem imao para onda ću da se hranim meso meso i meso...to radi posao valjda...

 

piletina naročito...

 

aj pa živ bio

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nema ovog Animal Paka u cijeloj priči, rekao bih, svaka čast.

Ovako samo žalim što nisi nastavio trenirati bez tog sranja pošto si definitivno potencijal, ako ne po pitanju fizičkih predispozicija, onda makar po pitanju predanosti vježbanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi,skidam se i sa toga u najkracem mogucem roku.znaci kad god imam vremena a to je svaki drugi-treci dan vozim bicikl do obliznjih sela,znaci to je oko 30 km tamo i nazad.jedem dosta ali se dosta i krecem.necu da dozvolim da mi se stvaraju masne naslage u krvotoku,mada nisam sklon gojenju ali to moze da se odrazi na moje zdravlje za nekih 10-15 godina...obicno se manifestuje povisenim krvnim pritiskom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poceo sam da pijem posle 6 meseci,doduse vise mi nije potrebno.Ta teretana mi nije dala nista mnogo snage vec vise definiciju.

 

Nije bas tako. Moze da se nabaci poprilicno misicne mase. Ja sam recimo sa 67 skocio na 80kg za godinu dana, naravno govorim o misicnoj masi (+ imam veoma brz metabolizam). Cak nesto preterano i ne radim za masu vec prvenstsveno definiciju. Kod mene u teretrani treniraju ljudi koji su dosta veci od mene a nista ne piju. Naravno, ne mozes da se napucas kao zivotinja, ali da imas solidnu masu i da budes zategnut kao sajla, to moze bez carobnih napitaka.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...