Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ne.

Imaš dve šipke za koje se hvataš tako da kad se uhvatiš šake idu pod uglom od 90c u odnosu na ramena(i položaj je otprilike u širini ramena),e onda se tako izdižeš iizbacuješ grudi kako bi ti radili leđni mišići uz kičmu između plećki...

 

U stvari...onako kako se hvataš za propadanja,takav ti je položaj ruku,samo što visiš...

 

To su dve šipke postavljene na horizontalnu pod uglom od 90c

...

 

Jebiga,nije baš najzahvalnije za objasniti,al eto...imaš ih u većini teretana...

 

Ako si gledao kako se Stallone spremao za rocky 6,e pa radio je i takve zgibove...

 

:pivopije:

 

 

Znam, radim te zgibove stalno. To je do jaja i za ruke. Nisam znao da se tako zovu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je to...

Statičke vežbe su takođe ekstra dobre za izdržljivost,npr:

Stoj na pola skleka,držanje u zgibu,trbušnjaci itd...

 

Mislim da tu uz izdržljivost definicija takođe dosta dolazi do izražaja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drzanje u zgibu sam u 5. razredu bio najbolji u skoli minut i 32 sekunde,niko u celoj generaciji nije mogao duze od minut.Nije samo snaga tu,ja sam recimo radio vezbe da pokusam psihicki da budem odsutan dok radim fizicke vezbe i u tom trenutku je bol na mnogo nizoj tacki.

Recimo radim sklekove,ne mislim o tome i mogu jos bar 30% vise da uradim.

Tako i to kad sam radio,duhovno kontrolisanje umora je od kljucnog znacaja.

 

Pokusaj da radis sklekove ili neke druge vezbe a da 100% razmisljas na drugu stranu.Videces kako ce ti biti lakse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam...totalno si u pravu!!!

 

ovo za zgibove je samo fora da te prođe bol a onda počinje pravo zagrevanje mišića.

 

Psiha je čudo...

 

Recimo čovek uvek izvuče više u teretani kad mu neko pomaže...

dovoljno je i da nasloni prste na šipku(ako je bench u pitanju).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drzanje u zgibu sam u 5. razredu bio najbolji u skoli minut i 32 sekunde,niko u celoj generaciji nije mogao duze od minut.Nije samo snaga tu,ja sam recimo radio vezbe da pokusam psihicki da budem odsutan dok radim fizicke vezbe i u tom trenutku je bol na mnogo nizoj tacki.

Recimo radim sklekove,ne mislim o tome i mogu jos bar 30% vise da uradim.

Tako i to kad sam radio,duhovno kontrolisanje umora je od kljucnog znacaja.

 

Pokusaj da radis sklekove ili neke druge vezbe a da 100% razmisljas na drugu stranu.Videces kako ce ti biti lakse

 

a ja imam potrebu da brojim sklekove,e to me jebe,mada mi se desava to o cemu pricas kad ih radim do otkaza

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sto preteruju, nego sto greshe. Uvek moras biti skoncentrisan na ono sto radis, posebno pri izolovanju misica (ako radish benc ,moras maksimalno aktivirati grudne misice a to se ne radi samo polozajem tela vec i iz glave). Ako nisi skoncentrisan vrlo lako se mozes povrediti, u slucaju otkaza ne mozes dovoljno brzo odreagovati (cak ne mozes ni proceniti kada moze doci do otkaza). Ne znam da li ste culi nekog instruktora da kaze "nemoj da razmisljas o tome...", ja sam cuo samo suprotno.

 

A "ruski sklekovi"... teski su samo zbog polozaja u kome se nalazis (ako uopste i mislim na prave). Ako je nesto tesko ne mora da znaci i da je dobro. Za svaku misicnu particiju imas 10 puta bolje vezbe. Mislim da su to najnekorisniji skekovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi,uzdrzaj u zgibu,prvih 30-40 sekundi te ruke bole nenormalno,kada predjes minut,vise ni ne osecas bol.Naravno ako usmeris mozak tamo gde treba.vise te boli kad se pustis nego dok se jos uvek drzis gore

 

 

Thats tha point!!!

 

:pivopije:

 

 

Palim u teretanu da ve\bam i gledam ove na[e protiv Engleza!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...