Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Takođe video sam gomilu napaljenih slinavaca, '92-3 godište, nešto se mnogo napališe. Šire se po gradu kao paunovi.

Vidi se, napumpala se dečurlija. malo se rade bendžovi - malo više kljukanje proteinima, kiselinama i ostalim veštačkim govnima.

Pa ono da jednog od njih prikoveš onako južnjački, ne bi se dizao iz kome. Pa ni Aca Lukas - Koma, mu ne bi pošteno pomoglo.

 

Farsa od omladinaca muških. Sve nadrkan pederčić do pederčića ... razmaženi da ih od miline na lebac mažeš.

 

Sticajem okolnosti se malo vise krecem u tim vodama (imam veze poslovne sa nekim teretanama) i mogu ti reci da to napucavanje nije ni od kreatina ni od proteina i sl...Vec od Naposima,Testosteron Depoa i Winstrola.Da zalosno je to sto deca koja jos nisu zavrsila razvitak svog tela uzimaju tako nesto,jos je zalosnije sto to ne uzimaju da bi postigli bolje rezultate u sportu,nego da bi izgledali lepse...A najzalosnije je to sto postoje ljudi koji ce prodati anabolicke steroide deci od 15-16-17 godina...A zasto oni pribegavaju steroidima?Pa prost je racun,kad stavis na papir koliko ti treba za kolicinu kreatina,proteina i glutamina za 6 meseci,desetostruko ti se isplati da uzmes steroide.Zatp sto su kreatin/protein/aminokiseline obicni dodaci ishrani...Ajde sto je jeftinije nego i bolje "radi"...Eh sad nije bitno to sto im se dogadja sa jetrom,usled jako cesto losih kopija,sa zlezdama za lucenje odredjenih hormona itd...Jbga to je cena ;)

 

Ja sam poceo da pijem kreatin zajedno sa proteinom prosle nedelje,kad sam i krenuo da vezbam opet...Vezbam umereno jer sam se tek oporavio i mogu ti reci da ima poboljsanja u smislu izdrzljivosti i snage.Ne znam kako drugi zovu tu vezbu,meni je poznata kao veslanje u pretklonu,e odatle sam pre operacije vukao 125-130 kg u 8 ponavljanja i bio sam na ivici snage.Sad vucem 90kg bez problema i preko 12 puta (probao sam da vidim koliko mogu).Jbga jos se ne opterecujem ali vidi se napredak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sticajem okolnosti se malo vise krecem u tim vodama (imam veze poslovne sa nekim teretanama) i mogu ti reci da to napucavanje nije ni od kreatina ni od proteina i sl...Vec od Naposima,Testosteron Depoa i Winstrola.Da zalosno je to sto deca koja jos nisu zavrsila razvitak svog tela uzimaju tako nesto,jos je zalosnije sto to ne uzimaju da bi postigli bolje rezultate u sportu,nego da bi izgledali lepse...A najzalosnije je to sto postoje ljudi koji ce prodati anabolicke steroide deci od 15-16-17 godina...A zasto oni pribegavaju steroidima?Pa prost je racun,kad stavis na papir koliko ti treba za kolicinu kreatina,proteina i glutamina za 6 meseci,desetostruko ti se isplati da uzmes steroide.Zatp sto su kreatin/protein/aminokiseline obicni dodaci ishrani...Ajde sto je jeftinije nego i bolje "radi"...Eh sad nije bitno to sto im se dogadja sa jetrom,usled jako cesto losih kopija,sa zlezdama za lucenje odredjenih hormona itd...Jbga to je cena ;)

 

Ja sam poceo da pijem kreatin zajedno sa proteinom prosle nedelje,kad sam i krenuo da vezbam opet...Vezbam umereno jer sam se tek oporavio i mogu ti reci da ima poboljsanja u smislu izdrzljivosti i snage.Ne znam kako drugi zovu tu vezbu,meni je poznata kao veslanje u pretklonu,e odatle sam pre operacije vukao 125-130 kg u 8 ponavljanja i bio sam na ivici snage.Sad vucem 90kg bez problema i preko 12 puta (probao sam da vidim koliko mogu).Jbga jos se ne opterecujem ali vidi se napredak.

 

 

Kad mogu da prodaju heroin deci u skoli sto ne bi i steroide i anabolike,metan i testosteron?Pitanje je i sta stavljaju u kreatin i ostale nazovi dodatke ishrani ali svakako od toga ne moze da se iskrivi vilica u razvoju ili da ti izraste novi lakat negde na telu... :) Moze samo jetra da se skvrci da bude kao krofna kad stoji 10 dana...

Veslanje u pretklonu je osnovna vezba za ledja posle vratila i jako je teska.Nije mi jasno kako ti posle operacije radis tu vezbu sa tako velikom tezinom...Cuvaj se.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas matori na sajmu, sad nemogu da ti kazem koji tacno stand ali to ti je cim udjes na sajam druga ili treca hala. Na tom standu prodaju i bajseve tako da nemozes promasiti, jer je to jedini stand koji drzi bicikle na sajmu. Oni su ti najpovoljbiji u gradu, ja sam tu kupio teg znaci sipku i 10gk na njoj za 1350din. sad moze biti nesto malo skuplje al najvise za 100 kinti.

To je to sto sam i naveo:

http://hyperfitness.co.yu/

Bucice od 10kg izadju oko 1550dinara. Ali nemaju nista na lageru trenutno. :/

Hvala ti u svakom slucaju. :pivopije:

 

Nikakav kalup ti ne treba,samo konzerve raznih velicina.Kakve rucke druze,odes na otpad i trazis da ti iseku dve gvozdene sipke duzine oko 40 cm,to ce te kostati zavisno od tezine jer na otpadu prodaju gvozdje na kilogram.Ako odlucis ovo da napravis obavezno trazi da ti zaseku krajeve sipki da bi mogao da "rascvetas" krajeve da bolje uhvati beton (kao armatura).Srecno!

Pa na to sam i mislio. :D

A gde koj moj da nadjem otpad? :)

 

Teretana u koju idem organizuje i aerobik i on je ponedeljak-sreda-petak od 18-22h.

Tako da tim danima do 17h bude "muski" termin, sto meni nikako ne odgovara.

Tipa rucam u 15h i onda trcim u 16h na trening posle 3-4 sarme. :)

A plus idem i na fax tako da nisam po ceo dan kuci da mogu da tempiram vreme kad da odem na trening i slicno.

 

Sto se steroida tice:

Meni mama kupila pola kile soinog mleka pa ce da vidimo kakav efekat ima. :D

Edited by KirK-84

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Ne mogu da verujem da postoji teretana koja radi samo do 17 h,kod nas ima nekoliko teretana i sve su najpunije od 19h do kraja radnog vremena (21-22h).Mada tada uglavnom dolaze foliranti i smizle koji hoce da se pokazu i smekaju malo.Nemam nista protiv toga ali prave radilice i oni koji su se nameracili da nesto postignu obavezno izbegavaju guzvu.

Kad dodjem posle posla oko 16-17h i vidim da ih ima vise od petorice i da su mi zauzete sprave na kojima treba tog dana da radim dodje mi da popizdim.

 

Shteta shto te shljaka cima. Ja, dok sam imao volje i vremena, sam ishao u 10 ujutro, chim se otvore prostorije. Milina, cela teretana tvoja i nema smrada od znojavih likova XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shteta shto te shljaka cima. Ja, dok sam imao volje i vremena, sam ishao u 10 ujutro, chim se otvore prostorije. Milina, cela teretana tvoja i nema smrada od znojavih likova XD

 

i ja sam od ovog leta poceo da idem u vreme kad nema skoro nikoga u teretani.jest problem za vece tezine,ali ne forsiram se kao ranije i brzo odradim trening,za sat vremena skoro.mrzi me da me smaraju kojekakvi tamo i da cekam red za spravu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema vajde od kucnog vezbanja, kao ni od prepune teretane koja je uz to i meshovita i odrzava u isto vreme "aerobik" "bodystyling" i ostale gluposti za domacice. Zene zasednu na sprave da pricaju i ne mogu da odradim program.

Reshenje-promeniti teretanu. Jesam, i sad mi je extra! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima vajde od kucnog vezbanja. Ja nestizem od posla da idem u teretanu ali vezbam kuci vec duze od godinu dana i vrlo sam zadovoljan rezultatima. Te price ako si u teretani moras da radis su sranja, znam gomilu likova koji idu u teretanu i tamo vise bleje nego sto rade a rezultati nula. Moze i kod kuce da se radi a onaj ko nema volju onda mu dzaba i teretana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja isto vezbam kuci.....na odlazak u teretanu gubim puno vremena, malo me smara kad je hladno i kad imam ispite...mada je vezbanje u teretani prava stvar, ni ovako vezbanje kod kuce nije loshe za neko odrzavanje...

Na terasi imam "rashlje" na kojima pichim propadanja...sklekovi izmedju stolica...

montirao sam vratilo u sobu...+ klupa za trbushnjake + kupio sam 50 kila niklovanih tegova i dve buchice...skoro sve vezbe mogu odraditi...

 

Hocu da postavim neke standarde za svoje vezbanje(da znam da li da pritisnem jache :mrgreen: ) pa me interesuje:

 

1.Koliko radite serija podizanja na vratilu, kolika je pauza izmedju serija i koliko ponavljanja useriji?

- ja radim 8 serija, 2 min pauza, 10 ponavljanja u seriji = jel malo ili je ok?

2.Koliko serija propadanja, kolike pauze koliko ponavljanja po seriji?

- ja radim 7 serija, 2 - 2,5 min pauza, 20 ponavljanja u seriji = jel malo ili ok?

 

- imam ok 80kg i 180cm sam visok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shteta shto te shljaka cima. Ja, dok sam imao volje i vremena, sam ishao u 10 ujutro, chim se otvore prostorije. Milina, cela teretana tvoja i nema smrada od znojavih likova XD

 

 

Drugar koji radi kao trener i ja smo se nalazili ispred svakog dana pa kad udjemo sami u teretanu pa kad opalimo Berserkr do daske da vidis kako pucaju benchovi! :) To je bilo pre 7-8 godina kad sam radio jedan laganica posao koji bukvalno nije imao stalno radno vreme.Najbolje je ici ujutro kad je telo odmorno + sto imas fore za jos 3 obroka u toku dana posle tereninga koji je zavrsen do podne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

shto se tiche svezeg vazduha ujutru - tu je vuk u pravu :pivopije:

...mada ako hocesh masu - jutro je shit za trening...u telu ima najvishe kortizola, a najmanje ugljenih hidrata i ostalih "energenata" - tako da si najslabiji i mishici kataboliziraju josh usput...

jutro je dobro za aerobni trening kad hocesh da istopish salo - na prazan stomak odesh na trchanje i posle 15 - 20 min trchanja ili voznje bicikla istroshe se svi energenti i telo pochne da troshi rezerve - salo i delom mishice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu da postavim neke standarde za svoje vezbanje(da znam da li da pritisnem jache :mrgreen: ) pa me interesuje:

 

1.Koliko radite serija podizanja na vratilu, kolika je pauza izmedju serija i koliko ponavljanja useriji?

- ja radim 8 serija, 2 min pauza, 10 ponavljanja u seriji = jel malo ili je ok?

2.Koliko serija propadanja, kolike pauze koliko ponavljanja po seriji?

- ja radim 7 serija, 2 - 2,5 min pauza, 20 ponavljanja u seriji = jel malo ili ok?

 

- imam ok 80kg i 180cm sam visok

 

 

Druze ako ovo sve uradis ti si zilav i jak kao stena.Imas idealnu gradju sudeci po visini i tezini ali zavisi od toga sta zelis.Ako hoces da zadrzis postojece (sto je po meni savrseno) nastavi da radis tako uz to sto bi samo mogao da kad vec radis toliko serija iste vezbe malo promenis hvatove (uze-sire) tako da malo pogodis i druge grupe misica.Kod sklekova to moze najbolje da se primeni,uzi hvat pored tela paralelno za tricepse(laktovi strogo uz telo),skroz sirok stav sakama paralelno za ledja,sirok stav iznad glave za ramena i normalan stav za grudi.Za noge je dovoljno da radis cucnjeve i iskorak sa nekom odgovarajucom tezinom u rukama.Trbusnjaci su najbitnija grupa misica i od njih sve polazi tako da ih treba najvise i raznovrsno forsirati(normalni,bocni,sklopke,dizanje nogu paralelno istovremeno).Ledjnjaci su takodje mnogo vazni (vezba potrbuske za donji deo ledja kad se podizu ruke i noge u isto vreme).Mnogo su manje stetni za kicmeni stub od mrtvog dizanja.

Ako zelis da dodas masu treba da smanjis broj serija i ponavljanja a da dodas neki teg za pojas dok radis propadanja i vratilo i naravno da dupliras ishranu.

Toliko za sada.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru... :pivopije:

trbushnjake na zalost najmanje radim...a imam dobru klupu za iste...

tako da ne znam koliko otprilike njih treba da radim - koliko puta nedeljno,koliko serija,koliko ponavljanja...?

 

 

Na kraju svakog treninga se rade trbusnjaci.Mozes za pocetak 3 razlicite vezbe po 4 serije sa po 15-30 ponavljanja (zavisno od toga koliko mozes).Kad ih naviknes mozda ces raditi i vise ali to nikada nije visak.Pazi se prve upale ako ih nisi radio do sada,boli sutradan stomak do mucnine kad ih dobro usijas.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja isto vezbam kuci.....na odlazak u teretanu gubim puno vremena, malo me smara kad je hladno i kad imam ispite...mada je vezbanje u teretani prava stvar, ni ovako vezbanje kod kuce nije loshe za neko odrzavanje...

Na terasi imam "rashlje" na kojima pichim propadanja...sklekovi izmedju stolica...

montirao sam vratilo u sobu...+ klupa za trbushnjake + kupio sam 50 kila niklovanih tegova i dve buchice...skoro sve vezbe mogu odraditi...

 

Hocu da postavim neke standarde za svoje vezbanje(da znam da li da pritisnem jache :mrgreen: ) pa me interesuje:

 

1.Koliko radite serija podizanja na vratilu, kolika je pauza izmedju serija i koliko ponavljanja useriji?

- ja radim 8 serija, 2 min pauza, 10 ponavljanja u seriji = jel malo ili je ok?

2.Koliko serija propadanja, kolike pauze koliko ponavljanja po seriji?

- ja radim 7 serija, 2 - 2,5 min pauza, 20 ponavljanja u seriji = jel malo ili ok?

 

- imam ok 80kg i 180cm sam visok

Puno je. Kada dođeš do 10 ponavljanja u seriji povećaj opterećenje. To već moraš improvizovati... okačiš nešto o pojas ili napuniš ranac tegovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima vajde od kucnog vezbanja. Ja nestizem od posla da idem u teretanu ali vezbam kuci vec duze od godinu dana i vrlo sam zadovoljan rezultatima. Te price ako si u teretani moras da radis su sranja, znam gomilu likova koji idu u teretanu i tamo vise bleje nego sto rade a rezultati nula. Moze i kod kuce da se radi a onaj ko nema volju onda mu dzaba i teretana.

 

 

Mislila sam na cinjenicu da nemaju svi dovoljnu opremu, prostor i mir za vezbanje kod kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja treb' malo više da počnem da vežbam po stanu. Imam jedan teg od 10 kg i dobro bi mi došao još jedan...

 

Neću da dajem pare za teretanu iz principa. Ako sam tako lenj da ne mogu da se sagnem i uradim bar 100 sklekova na dan ne treba ni da idem da bacam pare... A opet ako budem radio sledećih mesec-dva kući biću zadovoljan pa mi neće trebati.

Konačno rešenje je da za te pare što bih dao za mesečnu kartu kupim još jedan teg od 10kg i prionem na pos'o ljucki.

 

Da imam više mesta u sobi kupovao bih svaki mesec ili svaki drugi-treći po nešto korisno. Naprimer klupu za trbušnjake jer mi je prljav patos :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo prepodne idem, žive duše nema, milina. Jedino subotom kad se skupe klinci od 17-18 godina, nacrtaju ispred ogledala i kao rade bučice da ih vide one dve-tri ribe što dođu da trče na traci.

 

Takođe ne znam koliko ćete postići sa vežbanjem kod kuće. Ne može sve da se uradi sa šipkom i tegovima, opterećujete stalno nekoliko istih mišića i imate dobre šanse da ispovređujete zglobove ukoliko ne radite pravilno i umereno. Nije džabe "pro" šipka za dizanje iskrivljena na "strateškim" mestima.

 

U teretani imaju sprave za sve živo, od nogu do ramena (omiljena vežba mi je ono gde se sedi i vuče ka stomaku, kao kad se vesla), ja tamo praktično bučice i ne uzimam u ruke, a šipku samo za bench i to pomalo. To teško kući da bih izveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi...teretana jeste prava stvar...ali ni kuci nije loshe...vezbanje kuci je za odrzavanje forme, a ako hocesh masu onda morash! u teretanu...

i da ne postoji "umereno" -postoji samo "JOSH MASE" :)

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo prepodne idem, žive duše nema, milina. Jedino subotom kad se skupe klinci od 17-18 godina, nacrtaju ispred ogledala i kao rade bučice da ih vide one dve-tri ribe što dođu da trče na traci.

 

Takođe ne znam koliko ćete postići sa vežbanjem kod kuće. Ne može sve da se uradi sa šipkom i tegovima, opterećujete stalno nekoliko istih mišića i imate dobre šanse da ispovređujete zglobove ukoliko ne radite pravilno i umereno. Nije džabe "pro" šipka za dizanje iskrivljena na "strateškim" mestima.

 

U teretani imaju sprave za sve živo, od nogu do ramena (omiljena vežba mi je ono gde se sedi i vuče ka stomaku, kao kad se vesla), ja tamo praktično bučice i ne uzimam u ruke, a šipku samo za bench i to pomalo. To teško kući da bih izveo.

 

 

E pobedio si sa ovim postom.

Ako se pravilno rade razlicite vezbe tacno se zna koja vezba koji misic i kako pogadja.Sipke za biceps i triceps su iskrivljene da bi malo drugacije pogodile misic.U bilo kom prirucniku za vezbanje mozes naci skice kako se pravilno vezba i sve su sa pravim sipkama.Kako bi radio bench ili ramena sa iskrivljenom sipkom?

Nijedna osnovna vezba nije sa spravom.Sprave su za devojcice.U knjigama ces naci opisane osnovne vezbe samo sa dvorucnim i jednorucnim tegovima+ vratilo.

Ta vezba sto se sedi i vuce ka stomaku se zove veslanje ili "treci kotur" na lat masini i sluzi za razvijanje ledjnih misica (uzi hvat za misice unutrasnjeg dela ledja koji drze kicmeni stub a siri hvat za lepeze).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze ali ne detaljno.Leg presa fali eventualno.Cucanj,iskorak i listovi mogu da se rade kod kuce pa cak i jedna vezba za zadnju lozu.

Pa to onda podrazumeva da ima sto kila tegova, šipku, neke nosače... Kako drugačije da radi čučanj? Ako već ima sve to onda je praktično preselio teretanu u sobu. Iskorak i listovi ok, ali za zadnju ložu ako si mislio na vežbu sličnu deadlift-u to će teško sa dve bučice od 15 kila. Bar mi ne pada neka druga na pamet.

Ne znam ljudi, meni je bolje platiti mesec dana 1400 dinara (neko nađe i za mnogo manje) i mogu sve normalno da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...