Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

imam dva pitanja vezano za sklekove, pa ak neko mozhe da mi pomogne

 

1. ja sam prvo vezhbao dosta vremena samo shiroke sklekove, i ono- pocheli da mi rastu sisni mishicji, ali na sredini grudi i ne bash. tako da u poslednje vreme radim uske sklekove da to popravim, ali me od njih dojaja jebu zglobovi na rukama, tj. zglobovi shake. npr. kad neshto podignem/ premestim, a uhvatim nezgodno, zaboli me zglob, iako drzhim neku laku stvar (npr sherpu), a pre neki dan tukao se bzvz po kucji sa burazerom, i u jednom trenutku me on uhvati za zglob shake- zabolelo me u pichku materinu.. vecj par nedelja stalno ih razgibavam i razmrdavam pre i posle sklekova, al i dalje bole.. jel se to deshavalo nekome?

 

i drugo- jel zna neko dal mogu da radim sklekove, -da radim sise, a da se neshirim u ramenima? pocheo sam da se shirim u ramenima, i ne bih bash vishe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sklekove koristi nešto ovakvo, ili sl.

vidim pishe: "Smanjuju opterećenje na zglobove ruku čime sklekove čine efikasnijim". dal postoji nekako kako bi mogao da pomognem zglobovima sam.. kakva je razlika kada se oslanja na dlan, na pesnice ili na prste? ja sam se uvek oslanjao na dlan kad radim sklekove.. znam da je samo soma dinara, ali imam neki trip da sve radim bez modernih ponagala..

 

Za sise/ramena nisam siguran, meni bi čak više trebala obrnuta kombinacija, jer sam primetio da mi sklekovi pre svega nadražuju dojke.

ja sam pocheo da se shirim u ramenima kada sam pocheo da radim sklekove za unutrashnju stranu sisnih mishicja. dok radish sklek izbacish lopatice i stisnesh sisne mishicje jedan uz drugi. to je za razvijanje skroz unutrashnjeg dela mishicja, samo nisam znao da cju i da se proshirim u ramenima..

 

radi uske sklekove...

pa i radim, to sam napisao u nastavku x) zato me i bole zglobovi..

 

znaci jay cutler dobio opasnu konkurenciju:)

meni je to bolesno shta ti profi bilderi rade svom telu. to mi isto kao i sumo rvachi- potpuno neprirodan izgled koji nema nikakvu praktichnu korist. a i protiv sam suplemenata.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rogozube, pa kakvo je to moderno pomagalo, 2 šipke za koje se uhvatiš i radiš sklekove. Ako imaš alata ili ko da ti iseče i zavari, napravi sam ovo od bilo koje šipke. Najveće opterećenje na zglobove pri šaci jeste upravo kad radiš na otvorenim dlanovima. Kod uskih sklekova, ja se oslanjam na pesnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

sklekovi kao takvi su najgori, istovremeno radiš veći broj mišića (umesto na spravama prsa, leđa i ramena odvojeno), ali i praviš veći pritisak na kičmu i zglobove. Tako da je uvek bolje da radiš na spravama, posebno ako si visok.

 

ako si baš zapeo za sklekove, šipke su najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neradim na spravama, nikad nisam ishao u teretanu, ja sam protiv tih modernih.. ako su mogli stari grci pre 2 ipo soma godina da imaju bildere koji su dizali kamenje od po 300 kila, mogu valjda i ja danas bez tih sprava da vezhbam chisto malo da se razvijem i ojacham. zato i pitam za savet na mestu gde ima dosta ljudi koji vezhbaju, da nauchim iz iskustva drugih, a ne tako shto cju da platim teretanu i trenera tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš bučice jednostavno ih položi na zemlju, i radi na njima sklekove umesto da kupuješ one šipke. I nije to nikakvo moderno pomagalo :)

 

Na spravama je bolje raditi ako hoćeš čist mišić. Za snagu i izdržljivost su keva vežbe kao što su sklekovi, zgibovi, propadanja i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da gresis grci su izmislili barbel i dumbel

znam, nashao sam chak da su imali su i onu spravu krosover, za vezhbanje sisa xD al svejedno, necju sprave..

 

Radi sklekove na pesnicama, a ako te bole pesnice, postavi nesto meko na zemlju (jastuk, jorgan, itd)...

odradio sam josh dve male ture danas, ide femsi na pesnicama.. a nema problema, to je sve otishlo vecj kad sam bio manji, pa neboli x)

 

Ili jednostavno probaj da zarotiras sake ka unutra..

e? aj de nadji neku sliku na netu ako te nemrzi?

 

Ako imaš bučice jednostavno ih položi na zemlju, i radi na njima sklekove umesto da kupuješ one šipke. I nije to nikakvo moderno pomagalo

i da mi se odrolaju u stranu na da lupim nosem u pod? x) ionako imam samo jedan teg lol

 

Za snagu i izdržljivost su keva vežbe kao što su sklekovi, zgibovi, propadanja i slično.

ja zato i vezhbam. netreba mi ni masa ni definicija, mislim, mora da ide masa uz vezhbanje, al nije mi to cilj..

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

neradim na spravama, nikad nisam ishao u teretanu, ja sam protiv tih modernih.. ako su mogli stari grci pre 2 ipo soma godina da imaju bildere koji su dizali kamenje od po 300 kila, mogu valjda i ja danas bez tih sprava da vezhbam chisto malo da se razvijem i ojacham. zato i pitam za savet na mestu gde ima dosta ljudi koji vezhbaju, da nauchim iz iskustva drugih, a ne tako shto cju da platim teretanu i trenera tamo.

 

 

brate, benč nije moderna sprava. Šipka sa tegovima, ti stavi kamenje ako hoćeš, ali to nije moderna sprava. Skoro ništa u teretani nije ''moderno''. Leđa - opet šipka na zidu ili sprava.

 

a nisam baš siguran da su sklekove radili antički Grci

 

Grci su imali vreću za udaranje, rvanje i slične stvari. Sklekove niko nikad nije spomenuo.

 

Na spravama je bolje raditi ako hoćeš čist mišić. Za snagu i izdržljivost su keva vežbe kao što su sklekovi, zgibovi, propadanja i slično.

 

samo što kad košarkaši rade vežbe idu u teretanu pa su ''jadni'' neizdržljivi. Idite pa nađite tog sportistu koji ne vežba u teretani - Roki je izmišljeni lik, ljudi...

 

Priče za malu decu. Teretana je naučno dokazan način jačanja tela, te seoske vežbe s koca i konopca nisu joj ni prineti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene 3 kosarkasa svi vezbaju na "spravama" ,rade samo bench,cucanj,nabacaj i skokove sa sipkom....

sta ce ti(rogozube) izdrzljivost ,sta ces da izdrzavas,da radis 100tine sklekova u seriji?

snagu neces tako postici,eto za primer snage nadji negde jednom mesecno da radis mrtvo dizanje(deadlift)

a samo radi sklekove i sl pa da vidimo kolko ces napredovati....

najbolje da krenes u teratanu i lepo kazes da oces trening snage pa ti lepo naprave program a ovako ces samo laprdati

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo što kad košarkaši rade vežbe idu u teretanu pa su ''jadni'' neizdržljivi. Idite pa nađite tog sportistu koji ne vežba u teretani - Roki je izmišljeni lik, ljudi...

 

Priče za malu decu. Teretana je naučno dokazan način jačanja tela, te seoske vežbe s koca i konopca nisu joj ni prineti.

 

Profesionalni sportisti rade samo određene vežbe u teretani. Postoje vežbe koje čak i ne bi smeli da rade, zavisno od sporta kojim se bave.

 

Sprave su uglavnom dizajnirane da izoluju mišić i da ga napumpaju, to nema veze ni sa jednim sportom. To je jednostavno oblikovanje tela... Neke od mana takvog treninga je da smanjuju fleksibilnost i pokretljivost tela, osim toga mišić je težak i troši puno energije za održavanje. Imaš primer kod napucanih UFC boraca koji ne mogu da izdrže više od jedne runde u ringu zbog svoje mišićne mase. Pogledaj građu Fedora. Snaga i mišić su dva različita pojma...

Naravno u teretani postoje i vežbe za snagu, al' nisam o tome govorio nego o "spravama".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam strucnjak , ali mislim da teretanu , tj bodi bilding treba shvatiti kao sport , oblikovanje tela , bitno je sta covek zeli , ako zeli izdrzljivost , udarac onda je boks zakon , ako zeli biti napumpan teretana , ali je cinjenica da se u svakom fizickom sportu od atletike do rvanje trenira i u teretani sa spravama .

Ali za vecinu nas neprofesionalaca je bitno bilo kako trenirati , isao sam u teretanu 2 meseca , iz nekih razloga sam kupio sebi tegove kuci , sad kuci radim , i ponovo sam poceo sklekove .Pokusajte , radite benc mesec dana , pa onda jedan dan umesto benca 5 serija sklekova , ja sam imao upalu grudi , i nije mi nista teze uraditi 8x70kg u tri serije , nego 3x30 sklekova .

Danas sam trcao , vijaca po kisi , vracam se starom rezimu treninga :)

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu i ja da posvedočim za relaciju benč - sklekovi. Par meseci sam radio baš dosta sklekova sa propadanjem (između stolica). Dogurao sam do oko 300 na dan, tj 300 ponavljanja u oko sat - sat ipo vremena. Posle toga sam uplatio teretanu i krenuo sa benčom, nisam uopšte mogao da dobijem upalu.

Nedavno sam prestao sa teretanom i probao da se vratim sklekovima, i kurac, ne mogu sad 150 da uradim. A dobijem i lepu upalu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja isto.

Radnim danima vezbam prste na daljinskom i tastaturi,vikendom saku sa flasom.

a podlaktice uz planet suzi ? :D

 

Mogu i ja da posvedočim za relaciju benč - sklekovi. Par meseci sam radio baš dosta sklekova sa propadanjem (između stolica). Dogurao sam do oko 300 na dan, tj 300 ponavljanja u oko sat - sat ipo vremena. Posle toga sam uplatio teretanu i krenuo sa benčom, nisam uopšte mogao da dobijem upalu.

Nedavno sam prestao sa teretanom i probao da se vratim sklekovima, i kurac, ne mogu sad 150 da uradim. A dobijem i lepu upalu...

e drago mi je da je i neko drugi imao slicno iskustvo , sklekovi i propadanju su neke osnovne vezbe , kao na primer zgibovi za ledja .

U teretani evek najvise mrzim da radim grupi i ledja , ramena i ruke najvise volim , ne mogu kuci da radim tako dobre vezbe za triceps kao u teretani .

elem imam problem u tehnici mrtvog dizanja i veslanja , malo su mi pogurenija ledja , jel postoji negde link gde se detaljno objasnjava polozaj , stav , kod tih vezbi ?

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Naravno u teretani postoje i vežbe za snagu, al' nisam o tome govorio nego o "spravama".

 

pa sprave i jesu za snagu, ja ne znam o čemu vi ljudi pričate

 

te serije od po 8 dizanja (ili ono tipa dižem 120 kila 2 puta), to je bezvezno pumpanje mišića, plus što se kljukaju aminokiselinama ili nečim gorim

 

ali ko koristi teretanu za snagu on će bolje da napreduje nego da radi sklekove

 

nije mi nista teze uraditi 8x70kg u tri serije , nego 3x30 sklekova

 

a kako je to uopšte uporedivo?

 

Uzmi lepo 50 kila pa ih digni 30 puta. Ko ti je rekao da moraš da digneš 8-10 puta? Smanji kilažu, diži više puta.

 

Pa kad digneš 50 kila 30 puta i tako u 3-4 serije, javi nam šta je bilo.

 

ne mogu se porediti 300 sklekova i 10 dizanja iz benča. Digni iz benča 300 puta pa poredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...