Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

incline sklovi, shoulder press sklekovi, inverted wall sklekovi.

 

decline sklekovi, bem ti edit.

Vazno je trenirati , ti imas to misljenje , , ove vezbe koje si nabrojao spadaju sve u potiske , a ramena medeno reaguju na vucenje . Nikad ne bih radio nesto naglavacke uz zid , rizik od povrede ogroman .

Za grudi takodje , nema razvlacenja , samo potisaka .

Sigurno je da ako neko ima volj moze da napravi od sebe cudoviste i bez teretane , ali ne treba izmisljati toplu vodu , teretana tj tegovi , vezbe sa opterecenjem su opste prihvacenje , naucno dokazane i koriste se u svakom ozbiljnom sportu .

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za zenski deo foruma , ali moze i PIČKETINA KLASIČNA da odgovori .

Idem sa nekom devojkom u teretanu , hocemalo da ojaca , inace je 158 i 50kg :) , sta mislite o ovome , ja sastavio mislim da je medeno :

 

Не знам кол'ко сам компетентна да одговорим на питање, јер моји програми знатно одступају од онога што углавном жене по теретанама раде... На пример, само сам једном села на те кегел-машине (за унутрашњу и спољашњу страну бутина :haha:) и схватила да то није за мене. Натовариш своју тежину на леђа, па дубоки чучањ, па да видиш како ће да ти ојачају и бутине и задњица и све.

 

Али, пошто, ипак, спадам у женски део форума... из мог искуства - за снагу само Starting Strength. Кад се фокусираш на неколико основних вежби, које активирају велике групе мишића, па на сваком тренингу помало повећаваш тежине - за два месеца ни сам не верујеш колико можеш да подигнеш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazno je trenirati , ti imas to misljenje , , ove vezbe koje si nabrojao spadaju sve u potiske , a ramena medeno reaguju na vucenje . Nikad ne bih radio nesto naglavacke uz zid , rizik od povrede ogroman .

Za grudi takodje , nema razvlacenja , samo potisaka .

Sigurno je da ako neko ima volj moze da napravi od sebe cudoviste i bez teretane , ali ne treba izmisljati toplu vodu , teretana tj tegovi , vezbe sa opterecenjem su opste prihvacenje , naucno dokazane i koriste se u svakom ozbiljnom sportu .

Ja lichno ne zhelim da dam ni dinar za teretanu ikad u zhivotu, to je jedna od stvari koje smatram da ne treba da se placjaju, kao npr gsp karta, i necju ih platiti nikad, tako da vezhbam iskljuchivo van teretane. Radije cju napuniti kese ili cegere nekim glupostima i dizati to nego da kupim tegove. Ili ima ona fora napunish flashe peskom/ kamenchicjima..

  • Upvote 1
  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi kaze vezbu koja pogadja unutrasnji kvadriceps, ili ti vastus medialis?

Treba mi vezba koja izoluje taj misic od ostatka noge... Ako neko zna, pomog'o bi mi mnogo :)

 

Јел' то неко (пуј-пуј, не дај Боже) средио колено? Има доста добрих вежби, само ми ово што питаш звучи на колено које баш није за све вежбе. Хајд' појасни ситуацију, да се не расписујемо без везе. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i kosi steper, na max tezini :D Pricam napamet, nisam ga probala (al pokret u teoriji deluje ok za to).

Jel isao neko u teretanu u SC Vracar? Deluje dobro opremljena i nadam se da nisu gadljivi na zene koje interesuje fitness izgled a ne zgoljavost.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vucem neku povredu od ranije, a ovo sto su mi vec rekli da radim ne pogadja najbolje, pa reko' da vidim jel ima nesto sto nisam probao...

 

 

 

Претпоставила сам. Не знам каква је повреда у питању - али, ево шта бих ја радила: split-squat (и са бучицама, и са шипком... колено скроз напред, да пређе прсте), single leg squat, step up, ножна екстензија са прстима ка споља... То је прво што ми пада на памет. Сад, ти види шта од тога смеш и можеш да радиш. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

al si se osro

shto? zbog chega to treba placjati teretanu ili gsp? shta to dobijesh shto ne mozhesh bez toga?

 

Jel moze neko da mi kaze vezbu koja pogadja unutrasnji kvadriceps, ili ti vastus medialis?

Treba mi vezba koja izoluje taj misic od ostatka noge...

gugl iz jor frend. evo ovo:

http://www.theinjuredknee.com/knee-injury-prevention/top-10-exercises-to-strengthen-vmo-vastus-medialis-obliquus/

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jedno pitanje. Pošto su mi krenule pripreme u klubu za neka polaganja koja će biti održana krajem oktobra, (kondicioni) treninzi su postali znatno duži i intezivniji i pošto sam skontao kroz regularnu ishranu ne mogu nikako da unesem dovoljno kvalitetnih proteina odlučio sam da kao dodatak ishrani krenem da koristim surutku u prahu pa ako može neko samo ukratko da mi preporuči neki kvalitetan whey pošto sam video da ima gomila proizvođača pa ne znam za koji da se odlučim.

 

Takođe, da li je tačno da surutku treba mešati sa dekstrozom i taj šejk piti odmah posle treninga?

 

Hvala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S nekim od ovih (90% proteina) neces pogresiti http://www.exyu-fitn...0-proteina.html

Ja sam probala Dymatize ISO 100 od vanile i cokolade i kunem se u vanilu (koju inace ne volim), ima miris i ukus kao prah za slag :D

 

Dodavanje dekstroze u post workout meal povecava korist bar 30%, dokazano (moguce da je cifra bila i 50%, ne secam se). Whey-a ide tvoja kilaza/2 pa u gramima a dekstroze duplo vise.

Idealno je da pogodis u prvih 15-20min da popijes, posle se smanjuje korist. I naravno ne smes da ga smuckas unapred :)

 

Naravno nije neko moje nagadjanje, pre nego sto sam zapravo vezbala sam godinama citala o tome (lakse je mrsomuditi nego sprovoditi u delo :haha: ).

 

Naravno ta kolicina dekstroze cini stvari nepodnosljivo slatkim, mozes da stavis pola dex a pola maltodex (mada ja ne bih, naviknes se a i mozes vise vode da sipas).

I da, pola h posle pwm-a treba da imas normalan obrok sa proteinima i ugljenim hidratima (masti na minimumu).

Edited by MissionVao
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, hvala puno na odgovoru!

 

Samo još par sitnica. Baš htedoh da pitam da li je ok da pre nego što odem na trening unapred napravim i ponesem sa sobom taj šejk i onda da ga pijem odmah posle treninga aaaaaaaaali očigledno nije. :bigblue: Dakle, moram to da smućkam odmah posle treninga.

 

E, i kako da odmerim tačno npr. 80 g dekstroze? Osam supenih kašičica praha?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mericu od proteina gotovo standardno staje 30g .

 

MissionVao je sve lepo objasnila , za dekstrozu kazu da je dobra stvar , ja sam ipak nasao alternativu , posle svakog treninga pojedem dve kasicice meda , najprirodniji oblik glukoze (dektroze) i fruktoze . Naravno med je 100% prirodan , domaca proizvodnja :) , a i ima na nekim stranicama na netu natural bilderi isto preporucuju , ali se ne propagira to zato sto velike kompanije to nemaju u ponudi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zen, hvala za info, snaći ću se već nekako. :)

 

Na kraju sam odlučio da uzmem ovaj whey (jeste skup ali čini mi se da je najkvalitetniji od svih): http://www.exyu-fitn...na/iso-100.html

 

Hail Metal, pošto uskoro krećem na trening, za danas mi je varijanta da odmah posle treninga uzmem jednu bananu i čašu čokoladnog mleka (dok ne skupim pare za ove suplemente).

 

E, a je l' postoji neka suštinska razlika između dekstroze i maltodekstrina ili ne, pošto sam video da se negde spominje da ih treba mešati zajedno sa surutkom posle treninga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...