Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bio sam na maratonu , mali istočni maraton , počeli negde oko 12h završili u 20h ,naravno uz male odmore , osim par žuljeva super se osećam dan posle , ceo dan u prirodi , ekstra ambijent , nadam se da ću ići i na neke druge maratone ove vrste .

2013-04-28113725_zpsd29901cc.jpg?t=1367143717

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zajebano je kad je mnogo nizbrdo , mene inače hronično boli članak na levoj nozi i uvek kad sam se spuštao imao sam bolove ... i početak me je smorio puno ljudi ne možeš zaobilaziti gužva kasnije se proredilo i bilo milina .

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoli se bogu,mozes

da se molis bogu ceo trening.

---------------------

Nemoj se nagojis 50kila u Bojleru,

Smor je skinuti to!>!

 

***************

Da li neko zna Gde da kupim Vagu

Sa vecim opsegom merenja???

***************

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Whey 0.5g/kg, dex 1g/kg, 5g kreatina pre treninga = sjeban dan, sjeban mood a ipak jaci trening nego pre :D Dal je autosugestija ili stvarno radi ne zanima me :ph34r:

Naravno kreatin ne samo tad, pratim onaj program

Week 1

.35g of creatine per kg of bodyweight

Week 2-4

.15g of creatine per kg of bodyweight

Week 5

Off

Repeat

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cilj ? Masa , snaga ?

 

Ja krenuo vec oko mesec dana sa nekim novim rezimom ishrane i ubijam se kardiom , ako je preskakanje vijace 40min uopste kardio :haha: , malo ucim one zajebancije sto rade bokseri ukrstanja slicno .

Elem skinuh dosta masti , psihicki sam ubiVen svako ko me vidi kaze da sam preterano smrsao , sto se tice snage kara banana , na bencu me i sramota da kazem , 10kg manje nego pre godinu dve ....idem na trbusnjake , ruka ne moze valjda od ovoga zilavija da bude , nadam se ...

 

Sad picim nesto slicno ovome, samo brzim tempom , medeno radi devojka, od 1:30 pocinje , manite se nosatog tamo nekog crnca :

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cilj je uopsten, manje sala i vise misica :haha: U principu imam kalorijski deficit i radim samo tegove, bez kardia. Rezultat je da se misici vise vide, kapiram vise zbog gubitka sala nego sto su oni porasli jer i ne mogu kad imam deficit.

A kreatin i tako to uzimam da bih mogla vise/jace da dizem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima neki program shto sam chitao negde, secjam se da ga je neko nazvao lazy bodybuilder, uzmesh u subotu pola mishicja u nedelju drugu polovinu odradish, ide ovako: rade se vezhbe da mishicj non-stop bude korishcjen- bez odmora na pochetku i kraju pokreta, vezhbe se rade sporo, ekscentrichni pokret u vezhbi shto sporije, radi se sa tegovima shto vecjih tezhina, tolike tezhine da za svaku vezhbu izdrzhish 3 serije sa po 5 ponavljanja i da posle toga ne mozhesh ni jedno ponavljanje sa nekim malim tegom. U subotu i nedelju posle treninga i uveche proteinski shejk, i u ponedeljak, utorak i sredu uveche po shejk, i svih tih 5 dana po 10 sati spavanja. kazhu ljudi da ti "weekend warrior" sistemi bash dobro rade za snagu i masu (shto znachi i za definiciju, poshto uvecjanje mishicjne mase povecjava bazni metabolizam), a ispadne da vezhbash sveukupno sat ipo nedeljno.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezhbe se rade sporo, ekscentrichni pokret u vezhbi shto sporije, radi se sa tegovima shto vecjih tezhina, tolike tezhine da za svaku vezhbu izdrzhish 3 serije sa po 5 ponavljanja

Ovako radim u vecini slucajeva , spori pokreti , pogotovu oni negativni , 6 ponavljanja otkaz , u zadnje vreme sam noge poceo vise ponavljanja 12-20 , u sustini gledam da vezbe , pauze , ponavljanje menjam s vremena na vreme ...

Postoji toliko sistema uglavnom svi su dobri , sve su to neke nijanse .

 

 

 

ne vidim shta cje ti vishe od jednog shejka uveche ako taj dan nisi vezhbao.

Jedan sejk pored redovne ishrane je ok , sa ishranom koja ti zadovoljava potrebe za proteinima, Uh i mastima sejk ti nije ni potreban , 5 belanaca isti djavo kao i jedan sejk .

I u danima kad se ne trenira telo treba hraniti , ne grade se misici u nekom magicnom periodu od 30 min posle treninga i proteinskim sejkom .

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Litar ipo vode po treningu mi postaje malo, haos. Inače ja radim po grupi mišića jednu bazičnu compound movement vežbu tipa benč/military press/čučanj/deadlift(t-bar, zgib) pa posle prelazim na sajle/bučice. Izolacije ostavim za kraj i uvek ih odradim prilično bedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, dajte neke savete za pocetnika koji je tek krenuo u teretanu i hteo bi da ojaca i oblikuje misice. Da li je ok za pocetak, prve nedelje, proci na svakom treningu sve sprave odnosno grupe misica, lagano i sa malim tezinama, 3 puta u nedelji? Posle toga raditi po grupama misica? Kako bi to trebalo da izgleda? Gledam da pokupim informacije sa raznih strana ali mi je za sad sve to dosta konfuzno jer svi tvrde drugacije. Kontam da cu vremenom razviti neku svoju rutinu koja ce mi odgovarati, ali do tad, svaki savet je dobrodosao...

Moze i neki dobar link sa demonstracijama vezbi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kolega sa mog posla krenuo nedavno prvi put u zivotu i instruktor ga savetovao da prvih mesec dana radi sve grupe misica po treningu. Uglavnom su sve vezbe na lat masinama (masine sa sajlama) i ponesto malo sa bucicama. Osim toga mozes uvek raditi vezbe sa svojom tezinom...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...